TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Assange: Nuk fal, as nuk harroj

Botasot - 19.05.2017

Themeluesi i ueb-faqes WikiLeaks, Julian Assange, tha se nuk do t’i falë dhe as harrojë përpjekjet për arrestimin e tij nën dyshimet për përdhunim, të cilat e kanë detyruar të kërkojë strehim në ...

Reagon Assange: Jam burgosur 7 vite pa asnjë akuzë

Top Channel - 19.05.2017

Themeluesi i “Wikileaks” është shfaqur provokues dhe sfidues njëkohësisht, teksa është shprehur se nuk do t’i harrojë, as t’i falë përpjekjet për arrestimin e tij mbi akuzat për përdhunim, që çuan ...

Julian Assange/ Suedia pezullon hetimin dhe akuzat ndaj kreut të Wikileaks

SOT - 19.05.2017

Prokuroria e përgjithshme e Suedisë vendosi sot të tërhiqte akuzat e përdhunimit ndaj themeluesit të Wikileaks, Julian Assange. Prokurorja Marianne Ny tha se është anuluar urdhërarresti ndaj tij ...

Suedia ndal hetimin kundër Assange lidhur me akuzat për përdhunim

Albeu.com - 19.05.2017

Suedia ka hequr dorë nga hetimi i themeluesit të “WikiLeaks”, Julian Assange , i akuzuar për përdhunim . Pas 7 vjetësh, mandat-arresti i lëshuar në emër të tij tërhiqet dhe Assange mund të marrë ...

Suedia tërhiqet pas 7 vitesh: Assange nuk hetohet

Top Channel - 19.05.2017

Suedia ka hequr dorë nga hetimi i themeluesit të “WikiLeaks”, Julian Assange, i akuzuar për përdhunim. Pas 7 vitesh, mandatarresti i lëshuar në emër të tij tërhiqet dhe Assange mund të marrë frymë ...

Suedia rrëzon akuzat për përdhunim ndaj themeluesit të Wikileaks

Lajm - 19.05.2017

Drejtorja e Prokurorisë Publike të Suedisë ka vendosur të rrëzojë hetimin për përdhunim ndaj themeluesit të Wikileaks, Julian Assange. Marianne Ny tha se urdhri i arrestit ishte revokuar.

Rrëzohen akuzat për përdhunim kundër themeluesit të Wikileaks

Alb Portali - 19.05.2017

Kryeprokurira e Suedisë ka rrëzuar akuzat për përdhunim kundër themeluesit të Wikileaks Julian Assange, raporton AA. Loading... Në një deklaratë me shkrim nga Kryeprokurira e Suedisë theksohet se ...

Bien akuzat për Assange, Suedia pushon çështjen e përdhunimit

Respublica - 19.05.2017

Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange deklaroi se nuk do t’i falë falë ata që u bënë përgjegjës për izolimin e tij për 7 vite, 5 pesë prej të cilave i kaloi në Ambasadën e Ekuadorit në Londër.

Ekuadori kлrkon garanci nga Britania pлr Assange

Botasot - 19.05.2017

Qeveria e Ekuadorit kërkoi nga Britania e Madhe që t’i mundësojë themeluesit të Wikileaks, Julian Assange kalim të sigurt, në mënyrë që t’i mundësojë azil në Amerikën Jugore.

Suedia e ndali hetimin kundër Assanges lidhur me akuza për dhunim

Lajmi.net - 19.05.2017

Kryeprokurorja e Sudeisë, Marianne Ny, thotë se e ka hedhur poshtë hetimin lidhur me akuzat për dhunim kundër themeluesit të faqes në Internet, WikiLeaks, Julian Assange.

Akuzat për përdhunim ndaj themeluesit të Wikileaks Julian Assange

ABC News - 19.05.2017

Themeluesi i Uikiliks Julian Assange nuk është më i akuzuar për përdhunim pasi prokuria suedeze e ka deklaruar të mbyllur dosjen e tij. prej pesë vjetësh Assange jeton në ambasadën e Ekuadorit në ...

Suedia pushon hetimet ndaj themeluesit të Wikileaks Julian Assange

Ora news - 19.05.2017

Një hetim 7 vjeçar ndaj themeluesit të Wikileaks Julian Assange nga autoritetet hetimore në Suedi është mbyllur. Pas kësaj, një kërkesë është dërguar në Gjykatën e Qarkut të Stokholmit për të ...

Julian Assange është tashmë një njeri i lirë…

Mapo - 19.05.2017

Foto 1 nga 3 Suedia bëri të ditur sot se ka vendosur të pushojë hetimet për themeluesin e WikiLeaks, Julian Assange. Ai akuzohej për përdhunim. Vendimi dramatik u bë i ditur nga Drejtoresha e ...

Suedia heq dorë nga aktakuza ndaj Julian Assange

Telegrafi - 19.05.2017

Prokuroria e Suedisë bën të ditur se ka vendosur të ndërpres hetimet ndaj Julian Assange pas gati shtatë vitesh, i cili ishte akuzuar për dhunim. “Kryeprokurorja Mariane Ni sot ka vendosur që të ...

Më në fund/Suedia e tërheq akuzën për dhunim ndaj ideatorit të Wikileaks, Assange

Java News - 19.05.2017

Drejtori i Prokurorisë Publike në Suedi ka vendosur të hedhë poshtë hetimin për dhunim ndaj themeluesit të “Wikileaks”, Julian Assange, raporton BBC dhe media të tjera ndërkombëtare.

Suedia tërheq akuzën për dhunim ndaj themeluesit të Wikileaks, Assange

Gazeta Express - 19.05.2017

Drejtori i Prokurorisë Publike në Suedi ka vendosur të hedh poshtë hetimin për dhunim ndaj themeluesit të “Wikileaks”, Julian Assange, raporton BBC dhe media të tjera ...

Assange: Nuk fal, as nuk harroj

Lajmi.net - 19.05.2017

Themeluesi i ueb-faqes WikiLeaks, Julian Assange, tha se nuk do t’i falë dhe as harrojë përpjekjet për arrestimin e tij nën dyshimet për përdhunim, të cilat e kanë detyruar të kërkojë strehim në ...

Suedia heq dorë nga hetimi i Assange, por telashet nuk mbarojnë këtu…

Java News - 19.05.2017

Suedia ka hequr dorë nga hetimi i themeluesit të “WikiLeaks”, Julian Assange, i akuzuar për përdhunim. Pas 7 vitesh, mandatarresti i lëshuar në emër të tij tërhiqet dhe Assange mund të marrë frymë ...

Rrëzohen akuzat për përdhunim kundër themeluesit të Wikileaks

Almakos - 19.05.2017

Kryeprokurira e Suedisë ka rrëzuar akuzat për përdhunim kundër themeluesit të Wikileaks Julian Assange, raporton AA. Në një deklaratë me shkrim nga Kryeprokurira e Suedisë theksohet se prokurorja ...

Hidhen poshtë akuzat për dhunim kundër Julian Assange

Telegrafi - 19.05.2017

Kryeprokurorja e Suedisë, Marianne Ny, thotë se e ka hedhur poshtë hetimin lidhur me akuzat për dhunim kundër themeluesit të faqes në Internet, WikiLeaks, Julian Assange.

Suedia e tërheq akuzën për dhunim ndaj ideatorit të Wikileaks, Assange

Portalb - 19.05.2017

Drejtori i Prokurorisë Publike në Suedi ka vendosur të hedhë poshtë hetimin për dhunim ndaj themeluesit të “Wikileaks”, Julian Assange, raporton BBC dhe media të tjera ndërkombëtare.

Suedia tërheq akuzën për dhunim ndaj themeluesit të Wikileaks, Assange

Lajm - 19.05.2017

Drejtori i Prokurorisë Publike në Suedi ka vendosur të hedhë poshtë hetimin për dhunim ndaj themeluesit të “Wikileaks”, Julian Assange, raporton BBC dhe media të tjera ...

Suedia i ndërpret hetimet, Assange: Nuk fal, as nuk harroj

Alb Portali - 19.05.2017

Loading... Themeluesi i ueb-faqes WikiLeaks, Julian Assange, tha se nuk do t’i falë dhe as harrojë përpjekjet për arrestimin e tij nën dyshimet për përdhunim, të cilat e kanë detyruar të kërkojë ...

Suedia tërhiqet pas 7 vitesh: Assange nuk hetohet

Mapo - 19.05.2017

Suedia ka hequr dorë nga hetimi i themeluesit të “WikiLeaks”, Julian Assange, i akuzuar për përdhunim. Pas 7 vitesh, mandatarresti i lëshuar në emër të tij tërhiqet dhe Assange mund të marrë frymë ...

Assange pas ndalimit të hetimeve: Nuk fal as nuk harroj!

Albeu.com - 19.05.2017

Themeluesi i “WikiLeaks”, Julian Assange , tha se nuk do t’i falë dhe as harrojë përpjekjet për arrestimin e tij nën dyshimet për përdhunim , të cilat e kanë detyruar të kërkojë strehim në Ambasadën ...