TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Saliu: Opozita qoftë maqedone apo edhe ajo shqiptare nuk kanë forcë ta "trondisin" Maqedoninë

Zhurnal - 20.03.2018

Saliu: Opozita qoftë maqedone apo edhe ajo shqiptare nuk kanë forcë ta "trondisin" Maqedoninë Shkup, 20 mars - Edhepse VMRO mundohet të distancohet nga protestat e organizuara kundër Ligjit të ...

Saliu: Opozita qoftë maqedone apo edhe ajo shqiptare nuk kanë forcë ta “trondisin” Maqedoninë

Tetova Sot - 20.03.2018

Edhepse VMRO mundohet të distancohet nga protestat e organizuara kundër Ligjit të Gjuhëve, kundër emrit dhe cështjeve tjera, sërish ato nuk mund të jenë pa një skenarist, kështu vlerëson analisti ...

Zaev: Kërcënimet po i organizon VMRO-ja

Almakos - 19.03.2018

Për organizimin e protestave në të cilat shpërndahet gjuhë e urrejtjes, ofendohen shqiptarët dhe kërcënohen edhe deputetët e LSDM-së, kryeministri Zoran Zaev ka akuzuar VMRO-DPMNE-në.

Protestë kundër ligjit për përdorimin e gjuhëve

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Para Qeverisë së RM-së sot u mbajt protestë kundër ligjit për përdorimin e gjuhëve, të cilin Qeveria e Maqedonisë e miratoi më 14 mars.

Maqedonasit djegin flamurin e BE-së në Bruksel

Ina - 19.03.2018

Flamuri i Bashkimit Evropian u dogj në një protestë të organizuar nga diaspora maqedonase në Bruksel. Siç njoftojnë mediat, protestuesit njoftuan se do të vazhdojnë me protestat e tyre deri në rënien ...

Protesta kundër ligjit të gjuhëve dhe para konsullatës ruse në Manastir

Zhurnal - 18.03.2018

Protesta kundër ligjit të gjuhëve dhe para konsullatës ruse në Manastir Shkup, 18 mars - Rreth 100 persona para Qeverisë shprehën revoltën e tyre kundër miratim të ligjit për gjuhën shqipe.

Maqedonasit djegin flamurin e BE-së në Bruksel

Zhurnal - 18.03.2018

Maqedonasit djegin flamurin e BE-së në Bruksel Shkup, 18 mars - Flamuri i Bashkimit Evropian u dogj në një protestë të organizuar nga diaspora maqedonase në Bruksel, nga e cila ata njoftuan se ...

Protesta kundër ligjit të gjuhëve dhe para konsullatës ruse në Manastir

Tetova Sot - 18.03.2018

Rreth 100 persona para Qeverisë shprehën revoltën e tyre kundër miratim të ligjit për gjuhën shqipe. Ata kërkuan tërheqjen e Ligjit ndërsa u shprehen edhe kundër ndryshimit të emrit kushtetues të ...