TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ja kush do e hapë natën e dytë të festivalit “Kënga Magjike”

Lajmi.net - 06.12.2018

Sonte mbahet nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike 2018”. E në këtë natë do të performojnë emra të mëdhenj të cilët do ndezin skenën e Këngës Magjike, shkruan lajmi.net.

Bora Zemani ka një surprizë që askush nuk e pret

Tetova Sot - 06.12.2018

Natën e parë të e “Kënga Magjike 2018″, u mbyll mbrëmë me gjithë surprizat që rezervon ky spektakël muzikor. Një ndër momentet e rëndësishme që shijuam në mbrëmjën e kaluar ishte edhe një performancë ...

Bora Zemani ka një surprizë që askush nuk e pret

Gazeta Express - 06.12.2018

Natën e parë të e “Kënga Magjike 2018″, u mbyll mbrëmë me gjithë surprizat që rezervon ky spektakël ...

Për një fundvit përplot momente magjike

Telegrafi - 06.12.2018

Njerëzit kanë perceptime të ndryshme për momentin e tyre magjik. Për disa është moment gëzimi, për disa moment dashnie, e për të tjerë moment feste, etj.

Këngëtari i njohur ka një motiv që të shkëlqejë sonte në Kënga Magjike!

Botasot - 06.12.2018

Sonte mbrëma do të mbahet gjysmëfinalja e dytë e spektaklit Kënga Magjike. Këngëtari Erik Lloshi konkurron këtë edicion me këngën “Mos urre”, e duket se ai paska një arsye të fortë që të shkëlqejë ...

Olti Curri tallet me Klaudia Pepën

Lajmi.net - 06.12.2018

Klaudia Pepa dhe Bora Zemani janë dy prezantueset e ‘’Këngës Magjike’’. Prezantueset e edicionit të sivjetmë të ‘’Këngës Magjike’’ përkrah Ardit Gjebresë janë Klaudia Pepa dhe Bora Zemani, shkruan ...

Artisti i njohur ‘tallet keq’ me Robert Aliajn në festivalin ‘Kënga Magjike’

Lajmi.net - 05.12.2018

Është duke u mbajtur nata e parë e festivalit “Kënga Magjike 2018”. Në këtë natë kënduan edhe artistët, Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama me këngën “Si të flas”, që u mirëpritën nga publiku, shkruan ...

Olti Curri thumbon daljen e Klaudia Pepës në “Kënga Magjike”

SOT - 05.12.2018

Ka startuar mbrëmjen e sotme nata e parë e festivalit “Kënga Magjike”, ku krah Ardit Gjeres, bashkëprezantuese janë Bora Zemani dhe Klaudia Pepa. Në nisje të kësaj mbrëmjeje, Bora e Klaudia dolën me ...

Prezantueset e “Këngës Magjike”, Klaudia Pepa dhe Bora Zemani rrëmbejnë vëmendjen me dukjen e tyre

Telegrafi - 05.12.2018

Ka nisur nata e parë e edicionit të 20-të të festivalitt “Kënga Magjike”. Ashtu si edhe çdo vit tjetër, edhe sivjet konkurrenca është mjaft e fortë, teksa në skenën e festivalit janë ngjitur shumë ...

Pas performancës në ‘Kënga Magjike’, Bruno ka një pyetje për fansat

Lajmi.net - 05.12.2018

Në natën e parë të gjysmëfinales së 'Kënga Magjike', ka performuar Bruno. Bruno dhe këngëtarja, Artiola Toska performuan në natën e parë të gjysmëfinales së festivalit “Kënga Magjike 2018”, shkruan ...

Prezantueset e festivalit “Kënga Magjike”, rrëmbejnë vëmendje me paraqitjet e tyre

Lajmi.net - 05.12.2018

Është duke u mbajtur nata e parë e festivalit "Kënga Magjike". Tashmë, ka nisur edicioni i 20-të i festivalit “Këngja Magjike”, me një konkurrencë mjaft të madhe mes artistëve shqiptarë, shkruan ...

Ardit Gjebrea publikon foto me fëmijët që lindën në netët e para të çdo festivali të ‘Këngës Magjike’

Lajmi.net - 05.12.2018

Ka nisur edicioni i 20-të i Festivalit 'Kënga Magjike 2018'. Natën e parë të këtij festivali e ka hapur këngëtarja, Anxhela Peristeri pasi ishte fituese e vitit të kaluar, shkruan lajmi.net.

Fituesja e vitit të kaluar, Anxhela Peristeri do të hapë “Këngën Magjike”

Lajmi.net - 05.12.2018

Këngëtarja e njohur shqiptare, Anxhela Peristeri vitin e kaluar ishte fituese e festivalit “Kënga Magjike”. Këtë vit edicionin e 20-të, të festivalit “Kënga Magjike”, do ta hapi fituesja e një viti ...

Këngëtari i njohur ka një motiv që të shkëlqejë sonte në Kënga Magjike!

Tetova Sot - 06.12.2018

Sonte mbrëma do të mbahet gjysmëfinalja e dytë e spektaklit Kënga Magjike. Këngëtari Erik Lloshi konkurron këtë edicion me këngën “Mos urre”, e duket se ai paska një arsye të fortë që të shkëlqejë ...

Olti Curri tallet me Klaudia Pepën

Botasot - 06.12.2018

Klaudia Pepa dhe Bora Zemani janë dy prezantueset e ‘’Këngës Magjike’’. Prezantueset e edicionit të sivjetmë të ‘’Këngës Magjike’’ përkrah Ardit Gjebresë janë Klaudia Pepa dhe Bora Zemani.

Orinda Huta flet për emocionin e parë në ‘Kënga Magjike’, ‘Tani e di’ dëgjohet edhe sot

Lajmi.net - 05.12.2018

Jemi në prag të finales së festivalit ‘’Kënga Magjike’’. Janë një numër i madh i artistëve ata të cilët po marrin pjesë dhe tash kur është 20 vjetori i festivalit ‘’Kënga Magjike’’ gara është akoma ...

Orinda Huta kthehet në adoleshencë! Ja si dukej 15 vjeç te Kënga Magjike

Botasot - 05.12.2018

Sot do të nis rrugëtimin faza e netëve gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike” dhe kjo duket se ka bërë nostalgjike edhe Orinda Hutën. Kjo e fundit ka kujtuar ditën e sotme daljen e saj të parë në ...

Në prag të nisjes së “Kënga Magjike 20” Orinda bëhet nostalgjike

Gazeta Express - 05.12.2018

Mbrëmjen e sotme pritet të nisë nata e parë e festivalit të muzikës së lehtë “Kënga ...

“Pata shumë thyerje zemre…”, Orinda Huta bën rrëfimin prekës

SOT - 05.12.2018

Orinda Huta është një nga anëtaret e jurisë në edicionin e 20-të të “Kënga Magjike”. Fillimet e saj në muzikë kanë qenë në moshë shumë të re dhe aspak të thjeshta për të.

Pak orë para gjysmëfinales, Ardit Gjebrea zbulon surprizën gjigante që ju pret tek "Kënga Magjike"

SOT - 05.12.2018

Mbrëmjen e sotme do të mbahet nata e parë e gjysmëfinales së Këngës Magjike dhe këngëtarët garues po përgatiten në provat e fundit para spektaklit që do të mbajë të gozhduar të gjithë shqiptarët para ...

Pak orë para gjysmëfinales, Ardit Gjebrea dhe Klaudia Pepa 'plasin' surprizën befasuese

Gazeta Express - 05.12.2018

Mbrëmjen e sotme do të mbahet nata e parë e gjysmëfinales së Këngës Magjike dhe këngëtarët garues po përgatiten në provat e fundit para spektaklit që do të mbajë sonte të gozhduar të gjithë ...

Orinda Huta flet për emocionin e parë në ‘Kënga Magjike’, ‘Tani e di’ dëgjohet edhe sot

Ina - 05.12.2018

Jemi në prag të finales së festivalit ‘’Kënga Magjike’’. Janë një numër i madh i artistëve ata të cilët po marrin pjesë dhe tash kur është 20 vjetori i festivalit ‘’Kënga Magjike’’ gara është akoma ...

Orinda Huta kthehet në adoleshencë! Ja si dukej 15 vjeç te Kënga Magjike (FOTO)

Tetova Sot - 05.12.2018

Sot do të nis rrugëtimin faza e netëve gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike” dhe kjo duket se ka bërë nostalgjike edhe Orinda Hutën. Kjo e fundit ka kujtuar ditën e sotme daljen e saj të parë në ...

“Pata shumë thyerje zemre…”, Orinda Huta bën rrëfimin prekës për pjesëmarrjen e parë te “Kënga Magjike”

Botasot - 05.12.2018

Këngëtarja e njohur Orinda Huta është një ndër anëtaret e jurisë në edicionin e 20 të “Kënga Magjike” për kategorinë e artistëve të rinj. Në prag të prezantimit të natës së parë të festivalit, Orinda ...

Pak orë para gjysmëfinales, Ardit Gjebrea dhe Klaudia Pepa ‘plasin’ surprizën befasuese

Tetova Sot - 05.12.2018

Mbrëmjen e sotme do të mbahet nata e parë e gjysmëfinales së Këngës Magjike dhe këngëtarët garues po përgatiten në provat e fundit para spektaklit që do të mbajë sonte të gozhduar të gjithë ...