TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndryshimi i sistemit zgjedhor, ish-kryetari i KQZ e thotë hapur: Ja kur mund të vihet në zbatim

SOT - 08.11.2019

"Nuk mund të ndryshohet sistemi një vit përpara vitit zgjedhor”, kështu është shprehur ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume teksa shtoi se se ndryshimi i sistemit është një proces afatgjatë.

Kriza në vend/ Kristaq Kume: Sot ka ndryshuar pozicioni i SHBA-së për Shqipërinë

SOT - 06.11.2019

Ish-kreu i KQZ-së Kristaq Kume tha se aleati ynë kryesor, ShBA do jetë mbështetës për të realizuar jo vetëm reformën zgjedhore, por edhe reformat në përgjithësi “Shoh shenja shumë optimiste dhe me ...

Kume: E kemi të nevojshme të jemi pjesë e presioneve të ndërkombëtarëve

Botasot - 06.11.2019

Ish-kreu i KQZ-së, Kristaq Kume tha se për të realizuar një reformë zgjedhore, Shqipëria e ka të nevojshme të vihet nën presionin e ndërkombëtarëve. I ftuar në emisionin "Arena", Kume deklaroi se ...