TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Clinton përfundon vizitën, niset për Amerikë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Kosovë. Ai zhvilloi vizitë zyrtare për shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s.

Kryeparlamentari Veseli takon presidentin Bill Clinton

Lajmi.net - 12.06.2019

Ka qenë Kryetari Veseli që e ka shoqëruar Presidentin Clinton në Aeroportin e Prishtinës në përfundim të vizitës së tij dyditore në Kosovë. Kryeparlamentari Veseli dhe ish-presidenti Clinton biseduan ...

Clinton niset për në SHBA, falënderon Kosovën për pritjen e mrekullueshme

Alsat - 12.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve zhvilloi në ...

20 vjet nga liria që e solli NATO-ja, Kosova në paqartësi

Gazeta Express - 12.06.2019

Deri tash në Kosovë, shpata ka funksionuar më mirë se plugu. Janë bërë saktësisht 20 vjet nga koha kur NATO-ja shkeli në ish-rajonin e Jugosllavisë, pasi bombardimet e shteteve aleate i dhanë fund ...

Me lule, duartrokitje e ovacione mijëra qytetarë mirëpritën Bill Clinton në Prishtinë (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Mijëra qytetarë kosovarë kanë mirëpritur sot ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Me duartrokitje, përqafime dhe lule qytetarët e Kosovës falënderuan ish-presidentin ...

Clinton: Gruaja ime tallej me statujën time, ndërsa unë tani do ta bëj një fotografi që t’ia dërgoj asaj (Foto/Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Në zbulimin e pllakës në bulevardin “Bill Clinton”, ish presidenti amerikan ka kujtuar disa momente kur kishte ardhur gruaja e tij në Kosovë sa ishte sekretare e shtetit të Amerikës.

Pllaka në bulevardin “Bill Clinton” tregon një citat nga fjalimi që ish-presidenti amerikan e kishte thënë më 1999, pas ...

Telegrafi - 12.06.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në atë kohë, Bill Clinton, u ishte drejtuar amerikanëve më 11 qershor të vitit 1999 duke thënë se për herë të parë pas 79 ditësh, qielli i Yugosllavisë ...

Përfundon vizita e Clintonit dedikuar lirisë së Kosovës (FOTO)

Medial - 12.06.2019

Ka përfunduar vizita e ish-Presidentit amerikan, Bill Clinton, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Klan Kosova ka mësuar se pas takimit me Kryeparlamentarin Kadri Veseli, Bill Clinton ...

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane

Botasot - 12.06.2019

Në tubimi për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë, e cila i dha fund gjenocidit serb mbi vendin tonë, Prishtinës iu shtua edhe busti i sekretares Albright dhe pllaka e ...

Vendoset pllakë te shtatorja e Bill Clintonit në Prishtinë

Alsat - 12.06.2019

Në kuadër të “Ecjes për Liri” për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ish presidenti Bill Clinton ka vizituar Bulevardin “Bill Clinton” në prishtinë ku është dhe shtatorja e tij.

Clinton përshëndet qytetarët nga afër, ata brohorasin “USA, USA”

Botasot - 12.06.2019

Qytetarë të shumtë kanë mbushur sot sheshet e Prishtinës, të cilët kanë dalë për të parë nga afër ish presidentin amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright të cilët kanë ...

Billi e ka një mesazh për Hillaryn nga “Dardania” ku është statuja e tij

Gazeta Express - 12.06.2019

Çaste më parë në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë është zbuluar pllaka aty ku qëndron shtatorja e ish presidentit amerikan. Ai duke falënderuar popullin kosovar për pritjen që i kanë bërë dhe ...

Veseli përcjell Clinton pas vizitës në Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe e përcjell atë pas vizitës në ...

Një plis si dhuratë për Bill Clinton

Alsat - 12.06.2019

Gjatë “Ecjes për liri” në Prishtinë që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti Bill Clinton ka marrë një dhuratë të veçantë.

Çfarë shkruan në pllakën e Bill Clinton-it në Prishtinë

Gazeta Express - 12.06.2019

Afër shtatores së ish-presidentin Amerikan, Bill Clinton, në Dardani, sot për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës afër saj është vendosur edhe një pllakë, të cilën e ka zbuluar vetë Clinton, shkruan ...

Porosia emocionuese e Clinton-it për kosovarët

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, e ka parë për së afërmi shtatoren e ndërtuar në nder të tij para shumë viteve. Ai para të pranishmëve është shprehur se ndihet i nderuar që një sheh në ...

Zbulohet pllaka në bulevardin “Bill Clinton”: Kjo është dhuratë shumë e çmuar për mua

Telegrafi - 12.06.2019

Pas përurimit të bustit të ish-sekretares Madeleine Albright, është bërë zbulimi i pllakës së bulevardit “Bill Clinton”. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka falënderuar ish-presidentin amerikan, ...

I moshuari i falë një plis Clintonit, kështu reagon Presidenti amerikan

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti Bill Clinton ka marrë një plis si dhuratë nga një i moshuar në sheshin e Prishtinës. Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, ...

Rama nuk heq syzet, Clinton nuk i jep as dorën(VIDEO)

Ina - 12.06.2019

Në përfundim të fjalimit me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, ish presidenti i SHBA, Bill Clinton, zbriti podiumin nga ku po fliste dhe i dha dorën drejtuesve të lartë të Kosovës dhe ...

Kastrati: Thank You President Clinton

Botasot - 12.06.2019

Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati, ka uruar 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Ai ka takuar ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill ...

Bill Clinton niset drejt shtatores së tij në lagjen Dardania

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton është nisur drejt lagjes Dardania në Bulevardin që mban emrin e tij. Pas zbulimit të bustit të ish-Sekretares së shtetit, Medeleine Albright, dy të ftuarit ...

I nderuar Bill Clinton, duam që Kosovën ta bëni Republikë të SHBA-së në Ballkan!

Botasot - 12.06.2019

Mirë se na erdhët në Kosovë, ju, shpëtimtarë të popullit shqiptar Bill Clinton, Madeliene Albright dhe Wesley Clark, ju do mbeteni të pa harruar e të parë për popullin shqiptar në Kosovë; ju së ...

Genc Prelvukaj me fjalë të mëdha për Bill Clintonin

Lajmi.net - 12.06.2019

Genc Prelvukaj përmes një postimi në Instagram, ka shkruar fjalë të mëdha për Bill Clintonin dhe Amerikën, shkruan lajmi.net. Ai thotë se e kemi traditë si popull që mikut t’ia kthejmë të mirën, ...

Clinton takon Ilir Bytyqin (FOTO)

Medial - 12.06.2019

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, po merr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimt të Kosovës. Clinton ka zhvilluar shumë takime me liderët e institucioneve dhe ...

Iu duk si badigard, Clinton injoron Ramën dhe nuk i zgjat dorën (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Sot Kosova është duke festuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia, pas luftës 79 ditore të NATO-s. Të pranishëm kanë qenë krerët e shtetit të Kosovës, Presidenti dhe Kryeministri i Shqipërisë si edhe ...

Bill Clinton "i vë vizën" Edi Ramës (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Sot bëhen plot 20 vjete çlirimi të Kosovës nga Serbia, pas luftës 79 ditore të NATO-s. Në Kosovë është duke u zhvilluar një aktivitet, ku i ftuar ëeshtë dhe Bill Clinton si miku më i mirë i Kosovës.

Fjalim emocionues i presidentit Clinton, kujton gëzimin e kosovarëve të para 20 viteve

Lajmi.net - 12.06.2019

Clinton ka thënë se ndihet krenar që ka kontribuuar në çlirimin e Kosovës dhe kundër spastrimit etnik. “Ëshët një ditë e rëndësishme, sot dëshiroj të flasë kryesisht për të ardhmen, pikë së pari një ...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend (Video)

Alsat - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend.

“20 vjet pas hijes të Serbisë”, Berisha: Clinton çliroi Kosovën

BalkanWeb - 12.06.2019

Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha përmes një statusi në “Facebook” ka kujtuar se sot ishte një ditë e madhe për shqiptarët, pasi ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka vizituar Kosovën.

Kur Bill Clinton mbante plisin

Gazeta Express - 12.06.2019

Fotografi i njohur kosovar Hazir Reka, në shenjë të 20 vjetorit të clirimit të Kosovës dhe vizitës së ish presidentit të SHBA-ve Bill Clinton në Kosovë, ka publikuar një fotografi të ish presidentit ...

Haradinaj shkon në hotelin ku po qëndron ish-presidenti Bill Clinton

Zeri - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, me të përfunduar ceremonia e mbajtur sot në sheshin “Skenderbeu”, ia ka mësyrë në këmbë, hotelit ku po qëndron ish-presidenti amerikan, Bill Clinton.

20 vjet më parë u shëtit për dore nga Bill Clintoni: Flet voglushi i fotos ikonike

Botasot - 12.06.2019

Në fotografinë ikonike të presidentit Bill Clinton më 1999, është edhe Ilir Ramushi nga Gjilani, që atëkohë ishte një fëmijë. “Gjatë periudhës së luftës, kemi qenë në shtëpi, forcat barbare serbe na ...

Fuqia e emrit Bill Clinton ngritë në këmbë gjithë Kosovën

Lajmi.net - 12.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, miku i madh i Kosovës, Bill Clinton është nderuar nga të gjithë të pranishmit që ndodhën në ceremoninë e organizuar për nder të 20 vjetorit të ...

Clinton: Pas 20 vitesh mendoj se ju keni arritur ta fitoni paqen

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka falënderuar për mikpritje autoritetet në Kosovë, në atë që ai e ka quajtur ditë kaq të rëndësishme. Në këtë drejtim, në fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare ...

Hiqen reklamat rreth shtatores së ish-presidentit Bill Clinton (FOTO)

Medial - 12.06.2019

Përgatitjet për ish-presidentin Bill Clinton janë duke vazhduar ende. Pas shtatores së Clinton ishin disa reklama të vjetruara, e të cilat në prag të vizitës së ish-presidentit janë larguar, njofton ...

Abazi, Clintonit: Ndryshimi në Kosovë vjen kur të largohen hajnat nga pushteti

Botasot - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton, ka thënë se SHBA-ja fitoi luftën, ndërsa Kosova duhet të fitojë paqen. Duke komentuar këtë fjalim të ish-presidentit Clinton, analisti politik Haki Abazi ka ...

Prishtina jehonë nga duartrokitjet për urdhërdhënësin e lirisë së Kosovës, Bill Clinton

Botasot - 12.06.2019

Sot në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, mbajti fjalim miku i shqiptarëve dhe urdhërdhënësi i lirisë së Kosovës, Bill Clinton, shkruan “Bota sot”. Kur ai doli në për të mbajtur fjalimin, kryeqyteti ...

Ky është vendi dhe koha ku mund ta takoni ish-presidentin Bill Clinton

Zeri - 12.06.2019

Qytetarët e Kosovës do të mund ta takojnë presidentin historik të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton me fillim nga ora 14:30 në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë.

Abdixhiku: Një fjalim i jashtëzakonshëm nga njeriu që 20 vjet më parë na shpëtoi

Botasot - 12.06.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumit Abdixhiku, ka komentuar deklaratën e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Clinton: NATO fitoi luftën, ju paqen

Zeri - 12.06.2019

sh Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbajtur një fjalim të gjatë në ceremoninë për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai iu ka drejtuar qytetarëve dhe politikanëve kosovarë që të kenë ...

Ardhja e ish-Presidentit Clinton në Kosovë, politikisht është një grusht i rëndë për të gjithë ata që janë kundër ...

Botasot - 12.06.2019

Ardhja e ish-Presidentit Bill Clinton në Kosovë politikisht është një grusht i rëndë për të gjithë ata që janë kundër Kosovës e sidomos trashëgimtarëve të Millosheviqit: Vuçiqiq, Bernabiqi e Daçiqit ...

Haradinaj – Clinton: Me avionët e jetës, ndalët trenat e vdekjes!

ABC News - 12.06.2019

Kryeministri Haradinaj gjatë fjalës së tij në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, i është drejtuar me fjalë emocionuese ish-presidentit të Amerikës Bill Clinton, i cili është i pranishëm në ceremoni.

Emocionuese: Clintonit i shihen lot në sy sepse qytetarët shpërthyen kur iu përmend emri: Clinton, Clinton, USA…USA

Botasot - 12.06.2019

Në momentin kur moderatorja ka përshëndetur mysafirët e pranishëm, e kur është përmendur emri i ish- presidentit Bill Clinton, mas aka shpërthyer në duartroktije.

Bill Clinton nuk i jep dorën Edi Ramës... Pamjet që po bëjnë xhiron e rrjetit (VIDEO)

Durres Lajm - 12.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka injoruar kryeministrin Edi Rama në takimin e zhvilluar sot në Kosovë me rastin e 20-vjetorit të Çlirimit të Kosovës.

Drejtori i BIA-s serbe kërcënon ish-presidentin amerikan Bill Clinton

Koha.net - 12.06.2019

Bojan Dimiq, njëri nga drejtorët e BIA-s, shërbimit të inteligjencës së Serbisë, përmes një statusi ka kërcënuar ish-presidentin amerikan, Bill Clinton.

Eliot Engel falenderon ish-presidentin Clinton për mbështetjen ndaj Kosovës

Botasot - 12.06.2019

Kongresisti amerikan, Eliot Engel, ka falenderuar ish presidentin amerikan, Bill Clinton, për mbështetjen e vazhdueshme ndaj Kosovës, përmes një postimi në Twitter.

50 falënderime për Amerikën

Gazeta Express - 12.06.2019

Në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë janë vendosur 50 falënderime për secilin shtet të Amerikës për ta falënderuar për kontributin që ky vend ka dhënë për çlirimin e Kosovës.

Clinton falënderon qytetarët e Kosovës për mirëpritjen

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Clinton ka falenderuar qytetarët e Kosovës që kanë ardhur dhe për mirëpritjen, raporton Bota sot. ‘’Unë e dua këtë shtet. Jam I lumtur që jam në Kosovë bashkë me Albright dhe Clark,’’ ka ...

Emocionohet ish-presidenti Bill Clinton

Telegrafi - 12.06.2019

Ka nisur ceremonia zyrtare për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Në këtë manifestim po marrin pjesë shumë personalitete, në mesin e tyre edhe ish-presidenti dhe miku i ...