TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA mesazh Metës: Gjykata e re Kushtetuese do jetë e paanshme, nuk e bllokojnë dot as Presidenti e as Kuvendi, iku ...

SOT - 14.08.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhanë dje një mesazh shumë të qartë për politikën dhe akuzat e saj për Gjykatën Kushtetuese. Teksa prej disa muajsh vendit i mungon kjo gjykatë, ambasada amerikane, ...

LSI nuk ndal sulmet ndaj ndërkombëtarëve: Duhet t’ju skuqet faqja sepse reforma në drejtësi është rrënuar

SOT - 14.08.2019

Lëvizja Socialiste për Integrim sulmoi dje shumë ashpër reformën në drejtësi dhe faktorin ndërkombëtar që e mbështet atë. Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili komentoi videon e shpërndarë nga ambasada ...

Gjykata Kushtetuese nuk bëhet as në shtator, kjo është pengesa kryesore pse nuk mund të jetë funksionale

SOT - 13.08.2019

Brenda muajit shtator pritet të zgjidhen katër anëtarë të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Dy prej tyre do të përzgjidhen nga Presidenti i Republikës dhe dy të tjerë nga Parlamenti, mes gjashtë ...

Ambasada Amerikane paralajmëron Gjykatën Kushtetuese mbi qëndrimet e pushtetit

RTSH - 13.08.2019

Ambasada e SHBA është ndalur sot te funksionimi i Gjykatës Kushtetuese, që, sipas saj, do të ngrihet me gjykatës të kualifikuar, të paanshëm dhe apolitikë.

VIDEO/ Reforma në drejtësi, SHBA: Ja si do jetë funksionale Gjykata Kushtetuese, ajo mund të vendos kundër ...

Gazeta Tema - 13.08.2019

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar sot se si tranformohet Gjykata Kushtetuese falë reformës në drejtësi. “Gjykatë Kushtetuese funksionale, me gjykatës të kualifikuar, të paanshëm dhe ...

Gjykata Kushtetuese nuk bëhet funksionale as në shtator

Mapo - 13.08.2019

Brenda muajit shtator pritet të zgjidhen katër anëtarë të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Dy prej tyre do të përzgjidhen nga Presidenti i Republikës dhe dy të tjerë nga Parlamenti, mes gjashtë ...

Ambasada e SHBA-së: Si do të jetë funksionale Gjykata Kushtetuese (VIDEO)

Durres Lajm - 13.08.2019

"Gjykatë Kushtetuese funksionale, me gjykatës të kualifikuar, të paanshëm dhe apolitikë". Ky është mesazhi i ambasadës Amerikane në Tiranë. Ambasada ka postuar në faqen e saj të "Facebook"-ut një ...

Ambasada e SHBA: Mësoni se si Shqipëria do të ketë një Gjykatë Kushtetuese funksionale

Botasot - 13.08.2019

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka publikuar një video ku shpjegon procesin e përzgjedhjes së gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Ndonëse kjo gjykatë nuk është funksionale prej kohësh, për shkak të ...