TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Merkeli gjen zgjidhjen për të shmangur dridhjet, ulet në karrige gjatë takimeve

Koha.net - 11.07.2019

Një ditë pasi u pa teksa dridhej në një ceremoni në Berlin, kancelarja Angela Merkel i ka bërë zgjidhje vetes duke u ulur në karrige, për t’i shmangur problemet shëndetësore të reja.

Merkel ndryshon protokollin/ Pas dridhjeve qëndron e ulur në ceremoni

Top Channel - 11.07.2019

Angela Merkel ka qëndruar e ulur ndërsa luheshin himnet kombëtare të enjten gjatë një ceremonie zyrtare, në dukje për të parandaluar përsëritjen e dridhjeve të pakontrollueshme përmes një ndryshimi ...

Tiede tani shkruan për shëndetin e Merkel: E dëgjon himnin ulur

Mapo - 11.07.2019

Shëndeti i kancelares gjermane, Angela Merkel, po dominon lajmet jo vetëm në Gjermani, por në mbarë botën. Edhe në Shqipëri, lajmet për shëndetin e saj janë pritur me interes.

Çfarë po i ndodh Merkelit? "Gruaja e hekurt" nuk ngrihet për himnin

Albeu.com - 11.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk u ngrit në këmbë gjatë ceremonisë zyrtare të këndimit të himneve të Gjermanisë dhe Danimarkës. “The Guardian” raporton se Merkel kërkoi ndryshimin e protokollit, ...

Pas dridhjeve Merkel e ndryshon protokolin, thotë se duhet të ketë më shumë kujdes për shëndetin

Gazeta Express - 11.07.2019

Gjendja shëndetësore e ka detyruar kancelaren gjermane, Angela Merkel, që të ndryshojë protokollin. Ajo ka qëndruar e ulur derisa janë intonuar himnet shtetërore të Gjermanisë dhe Danimarkës, gjatë ...

Merkel thyen për herë të parë protokollin, publikohen pamjet gjatë ekzekutimit të Himnit Kombëtar

SOT - 11.07.2019

Ndryshon protokolli i Kancelares gjermane Angela Merkel në pritjen e organizuar për kryeministren daneze Mette Frederiksen. Pas të dridhurave të djeshme gjatë takimit me Kryeministrin e Finlandës, të ...

Merkel: E di se duhet të shqetësohem për shëndetin tim

Botasot - 11.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se ajo duhet të kujdeset për shëndetin e saj pasi u trondit në tri raste gjatë ngjarjeve publike. "Së pari, mund të kuptoni se unë jam e vetëdijshme për ...

Vazhdojnë shqetësimet për shëndetin e kancelares Merkel

Medial - 11.07.2019

Shqetësimet për shëndetin e kancelares gjermane, Angela Merkel, janë rritur sot, pasi ajo kishte nevojë për një karrige dhe nuk mund të qëndronte gjatë në një ceremoni publike në Berlin, raporton ...

Koelner Stadt-Anzeiger: Angela Merkel duhet t’u përgjigjet pyetjeve rreth shëndetit

Telegrafi - 11.07.2019

Pas dridhjes së tretë të kancelares gjermane, Angela Merkel, në pak më shumë se tri javë, gazeta e njohur e Këlnit, “Koelner Stadt-Anzeiger” i bën thirrje asaj që të tregohet e sinqertë rreth ...

Merkel reagon pas dridhjeve: Jam mirë, do vazhdoj axhendën time

ABC News - 11.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se ndihet shumë mirë dhe se nuk ka nevojë për shqetësim, pasi u pa të dridhej për të tretën herë rresht brenda një muaji.

A vuan nga një sëmundje e rëndë Merkel? Flet për herë të parë Kancelarja (VIDEO)

SOT - 10.07.2019

Pamjet filmike ku Kancelarja gjermane Merkel dridhet në mënyrë të çuditshme, kanë bërë xhiron e botës. Brenda një muaji Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është shfaqur tre herë në takime zyrtare ...

Kancelarja Merkel përjeton përsëri dridhje

VOA - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel këmbëngul se ajo ndihet mirë pavarësisht se përjetoi sërish, por për një kohë të shkurtër dridhje të trupit gjatë një paraqitjeje publike të saj.

Merkel dridhet përsëri/ Kancelarja: Jam mirë, s’ka arsye për tu shqetësuar

Top Channel - 10.07.2019

Kancelarja gjermane ka rindezur debatet për shëndetin e saj, pasi u pa sërish të dridhej në një event publik, incidenti i tretë i tillë, në më pak se një muaj.

Edhe sa do të zgjasë zonja kancelare?

Mapo - 10.07.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, 64 vjeç, u dridh sërish të mërkurën gjatë një ceremonie zyrtare. Ajo tha për mediat se ndjehet mirë dhe se nuk duhet të shqetësohemi për të.

Merkel sërish shihet duke u dridhur

Evropaelire - 10.07.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u dridh për të tretën herë brenda një muaji. Pamjet televizive e treguan atë duke u dridhur gjatë një ceremonie me kryeministrin e Finlandës, Antti Rinne, të ...

Angela Merkel dridhet sërish (VIDEO)

Durres Lajm - 10.07.2019

Angela Merkel shfaqi sërish shqetësime shëndetësore. Për të tretën herë në publik, asaj iu drodhën këmbët aq sa ra sërish në sy të mediave. Ngjarja ndodhi në ceremoninë e pritjes së Kryeministrit ...

Flet Angela Merkel pasi u pa duke u dridhur për herë të tretë

Gazeta Express - 10.07.2019

Kancelarja gjermane është parë duke u dridhur pa kontroll përsëri derisa ishte së bashku me kryeministrin finlandez në një takim bilateral. Angela Merkel ka insistuar se është me shëndet të mirë pasi ...

Merkel dridhet papërmbajtshëm për herë të tretë (Video)

Alsat - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë duke u dridhur sërish në publik për herë të tretë në më pak se një muaj. Trupi i zonjës Merkel u dridh dhunshëm derisa po qëndronte me kryeministrin ...

Çfarë po i ndodh Merkelit?, Dridhet sërish për të 3-tën herë brenda muajit (VIDEO)

Albeu.com - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë duke u dridhur në një aktivitet publik për të tretën herë në më pak se një muaj. Trupi i Merkelit shihej dukshëm duke u dridhur ndërsa qëndronte në ...

Merkel dridhet përsëri, hera e tretë brenda një muaji (Video)

BalkanWeb - 10.07.2019

GJERMANI Kancelarja gjermane, Angela Merkel, po kalon momente të pakëndshme dhe dhe të dukshme me shëndetin e saj. Ajo është dridhur sërish gjatë një vizite në Finlandë.

Merkel sëmuret sërish, dridhet gjatë ceremonisë zyrtare

ABC News - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka përjetuar sërish një moment jo shumë të mirë shëndetësore. Gjatë ceremonisë zyrtare të pritjes së kryeministrit finlandez Rinne atë e kanë pushtuat sërish ...

Angela Merkel dridhet përsëri, momente prekëse (VIDEO)

Mapo - 10.07.2019

Kjo është hera e tretë në 2 javë që kancelarja gjermane Angela Merkel fillon të dridhet gjatë një dalje publike. Më parë u tha se ishte thjesht mungesë dehidratimi, por mesa duket nuk është kështu.

Merkel përsëri pëson dridhje, e treta brenda 3 javëve

Medial - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angla Merkel pësoi dridhjen e tretë brenda një periudhe prej tri javësh, raporton Anadolu Agency (AA). Merkel pësoi dridhje gjatë intonimit të himneve në ceremoninë zyrtare të ...

Angela Merkel dridhet për herë të tretë

Koha.net - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel, për herë të tretë sot për një kohë të shkurtër, është dridhur përsëri. Sot është dridhur gjatë takimit me kryeministrin finlandez Antti Rinne.

U drodh gjatë takimit, Merkel: Asnjë shqetësim, jam në formë për përmbushjen e detyrës

Gazeta Tema - 10.07.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel refuzoi sot shqetësimet e ngritura pas dridhjeve të reja të trupit të saj, për herë të tretë brenda tri javësh, duke deklaruar se ishte në gjendje shumë të mirë për ...

Kriza e tretë epileptike për Merkel (Video)

Respublica - 10.07.2019

Shqetësim në rritje për shëndetin e Angela Merkel, pas një episodi të ri që tregon kancelaren gjermane në vështirësi gjatë ceremonisë së pritjes të kryeministrit finlandez në Berlin.

​Merkel: E di se duhet të shqetësohem për shëndetin tim

Lajmi.net - 11.07.2019

“Së pari, mund të kuptoni se unë jam e vetëdijshme për përgjegjësinë e punës sime. Unë sillem me përgjegjësi kur është në pyetje shëndeti im, “u tha Merkel gazetarëve kur u pyet për shëndetin e saj ...

Nuk kanë të ndalur shqetësimet për shëndetin e kancelares gjermane Merkel (VIDEO)

Portalb - 11.07.2019

Shqetësimet për shëndetin e kancelares gjermane, Angela Merkel, janë rritur sot, pasi ajo kishte nevojë për një karrige dhe nuk mund të qëndronte gjatë në një ceremoni publike në Berlin, raporton ...

KSA: Merkel duhet t’u përgjigjet pyetjeve rreth shëndetit

Botasot - 11.07.2019

Pas dridhjes së tretë të kancelares gjermane, Angela Merkel në pak më shumë se tri javë, gazeta e njohur e Këlnit, ”Koelner Stadt-Anzeiger” (KSA) i bën thirrje asaj që të tregohet e sinqertë rreth ...

Merkel reagon pas dridhjeve: Jam mirë, do vazhdoj axhendën time

Medial - 11.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se ndihet shumë mirë dhe se nuk ka nevojë për shqetësim, pasi u pa të dridhej për të tretën herë rresht brenda një muaji.

Dridhjet e trupit, Merkel tregon sëmundjen: Mos u shqetësoni

Botasot - 11.07.2019

Brenda një muaji Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është shfaqur tre herë në takime zyrtare duke u dridhur në publik. Kjo gjë shtoi zërat në media se Merkel vuan nga një sëmundje e rëndë, gjë e ...

Merkel dridhet përsëri/ Kancelarja: Jam mirë, s’ka arsye për tu shqetësuar

Flaka - 10.07.2019

Kancelarja gjermane ka rindezur debatet për shëndetin e saj, pasi u pa sërish të dridhej në një event publik, incidenti i tretë i tillë, në më pak se një muaj.

Merkel sërish shihet duke u dridhur

Zhurnal - 10.07.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u dridh për të tretën herë brenda një muaji. Pamjet televizive e treguan atë duke u dridhur gjatë një ceremonie me kryeministrin e Finlandës, Antti Rinne, të ...

Flet Angela Merkel pasi u pa duke u dridhur për herë të tretë

Botasot - 10.07.2019

Kancelarja gjermane është parë duke u dridhur pa kontroll përsëri derisa ishte së bashku me kryeministrin finlandez në një takim bilateral. Angela Merkel ka insistuar se është me shëndet të mirë pasi ...

Çfarë po ndodh me Angela Merkelin, dridhet për herë të tretë (Video)

Zeri - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë duke u dridhur sërish në publik për herë të tretë në më pak se një muaj. Trupi i zonjës Merkel pësoi një dridhje derisa po qëndronte me kryeministrin ...

Merkel pas dridhjes së sërishme: Nuk ka nevojë për shqetësim, jam mirë

Portalb - 10.07.2019

Pas dridhjes që pësoi sot në Berlin, kancelaria gjermane Angela Merkel tha se nuk ka nevojë për shqetësim dhe se është në gjendje të mirë shëndetësore, raporton Anadolu Agency.

Qeveria gjermane deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të Angela Merkel

Botasot - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë të dridhet për herë të tretë brenda pak muajve. Zëdhënësi i qeverisë gjermane, pasi kancelarja u përpoq përsëri të dridhej.

Merkel dridhet për herë të tretë (Video)

Tetova Sot - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë sot duke u dridhur gjatë takimit me kryeministrin finlandez Anthony Reney, që është hera e tretë e dridhjeve gjatë muajve të kaluar.

Merkel: Asnjë shqetësim, jam në formë për përmbushjen e detyrës

Koha.net - 10.07.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka folur pas dridhjeve që pësoi për herë të tretë brenda muajit, duke deklaruar se është në gjendje shumë të mirë për përballimin e detyrimeve të saj.

Merkel: E di se duhet të shqetësohem për shëndetin tim

Telegrafi - 11.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha sot se ajo duhet të kujdeset për shëndetin e saj pasi u trondit në tri raste gjatë ngjarjeve publike. “Së pari, mund të kuptoni se unë jam e vetëdijshme për ...

Merkel reagon pas dridhjeve: Jam mirë, do vazhdoj axhendën time

Alsat - 11.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se ndihet shumë mirë dhe se nuk ka nevojë për shqetësim, pasi u pa të dridhej për të tretën herë rresht brenda një muaji.

Flet Angela Merkel pasi u pa duke u dridhur për herë të tretë

Zhurnal - 10.07.2019

Kancelarja gjermane është parë duke u dridhur pa kontroll përsëri derisa ishte së bashku me kryeministrin finlandez në një takim bilateral. Angela Merkel ka insistuar se është me shëndet të mirë pasi ...

Merkel pas dridhjes: Nuk ka nevojë për shqetësim, jam mirë

Medial - 10.07.2019

Pas dridhjes që pësoi sot në Berlin, kancelarja gjermane Angela Merkel tha se nuk ka nevojë për shqetësim dhe se është në gjendje të mirë shëndetësore, raporton Anadolu Agency (AA).

E treta herë brenda muajit, Merkel dridhet përsëri gjatë takimit me kryeministrin finlandez

Gazeta Express - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë të dridhet për herë të tretë brenda këtij muaji. Trupi i saj po lëkundej gjatë një takimi me kryeministrin finlandez Anthony Rine Skena të dridhjes ...

Merkel dridhet për herë të tretë

Botasot - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë sot duke u dridhur gjatë takimit me kryeministrin finlandez Anthony Reney, që është hera e tretë e dridhjeve gjatë muajve të kaluar.

Merkel: Asnjë shqetësim, jam në formë për përmbushjen e detyrës

Botasot - 10.07.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel refuzoi sot shqetësimet e ngritura pas dridhjeve të reja të trupit të saj, për herë të tretë brenda tri javësh, duke deklaruar se ishte në gjendje shumë të mirë për ...

Merkel: E di se duhet të shqetësohem për shëndetin tim

Zeri - 11.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha sot se ajo duhet të kujdeset për shëndetin e saj pasi u trondit në tri raste gjatë ngjarjeve publike. “Së pari, mund të kuptoni se unë jam e vetëdijshme për ...

Flet Angela Merkel pasi u pa duke u dridhur për herë të tretë

Tetova Sot - 10.07.2019

Kancelarja gjermane është parë duke u dridhur pa kontroll përsëri derisa ishte së bashku me kryeministrin finlandez në një takim bilateral. Angela Merkel ka insistuar se është me shëndet të mirë pasi ...

E treta herë brenda muajit, Merkel dridhet përsëri gjatë takimit me kryeministrin finlandez (Shikoni videon)

SOT - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë të dridhet për herë të tretë brenda këtij muaji. Trupi i saj po lëkundej gjatë një takimi me kryeministrin finlandez Anthony Rine Skena të dridhjes ...

Angela Merkel përjeton dridhje të trupit për herë të tretë brenda tri javëve

Telegrafi - 10.07.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel, është parë sot duke u dridhur përsëri në mënyrë të pakontrolluar gjatë takimit me kryeministrin finlandez Antti Rinne në Berlin.