TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fajon: BE duhet të sigurohet që Kosova është e gatshme për liberalizim

Lajmi.net - 11.07.2018

Raportuesja e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, ka folur pas raportimeve se Komisioni Evropian është vonuar për publikimin e raportit vlerësues rreth ...

E pabesueshme, ish ambasadori zbulon kushtin e ri që do t’i vendoset Kosovës për liberalizim të vizave

Botasot - 11.07.2018

Ish-ambasadori i Kosovës Lulzim Peci, përmes një postimi në facebook, ka bërë të ditur se sot ka mësuar kushtin e ri që do t’i vendoset Kosovës për liberalizim të vizave.

​Kur do të dalë raporti i KE'së për vizat? Tanja Fajon flet për Express

Gazeta Express - 11.07.2018

Raportuesja e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, ka folur pas raportimeve se Komisioni Evropian është vonuar për publikimin e raportit vlerësues rreth ...

Thaçi: Ju konfirmoj se vizat hiqen sivjet

Lajmi.net - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi I cili sot ka qëndruar në Ferizaj ka folur edhe për procesin e liberalizimit të vizave. Thaçi i pyetur nga gazetarët për këtë gjë është shprehur i bindur se në ...

“Të martat liberale në UET”, Çullhaj: Ja si mund të minimizohet krimi e korrupsioni

Mapo - 11.07.2018

Përgjatë 7 javëve në ambientet e Universitetit Europian të Tiranës u mbajtën “Të martat liberale”, një takim ky që organizohej në orën 18:30 me studentë të grupit “Pashko”, studentë të jashtëm dhe ...

Thaçi thotë se ditëve në vijim priten lajme të mira për liberalizimin e vizave, nuk jep datë

Telegrafi - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se ditët e ardhshme do të marrim lajme pozitive për çështjen e liberalizimit të vizave. Ai këto komente i ka bërë gjatë vizitës së zhvilluar në Komunën ...

Thaçi: Kosova do të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave

Telegrafi - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se shpreson se në ditët e ardhshme do të marrin lajme shumë të mira nga Bashkimi Evropian (BE) sa i përket liberalizimit të vizave.

Të martat liberale në UET: Dishepujt e parë të liberalizimit, instituti ‘Pashko’ certifikon 25 të parët

Mapo - 11.07.2018

Universiteti Europian i Tiranës në partneritet me Institutin Europian Pashko përmbyllin “Të martat liberale” me studentë, pedagogë dhe të ftuar. Selami Xhepa: “Nëse liberalizmi ka bërë zë kudo në ...

Pacolli: Edhe nëse publikohet rekomandimi s’ka viza këtë vit

Zeri - 11.07.2018

Pas ratifikimit të Demarkacionit më 21 mars të këtij viti liderët kosovarë nisën t’i uronin qytetarët e Republikës së Kosovës për liberalizimin e vizave.

Fajon tregon se kur do të dalë raporti i KE-së për vizat

Zeri - 11.07.2018

Raportuesja e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, ka folur pas raportimeve se Komisioni Evropian është vonuar për publikimin e raportit vlerësues rreth ...

Thaçi: Ju konfirmoj se vizat hiqen sivjet

Zeri - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi I cili sot ka qëndruar në Ferizaj ka folur edhe për procesin e liberalizimit të vizave. Thaçi i pyetur nga gazetarët për këtë gjë është shprehur i bindur se në ...

Hoxha: Rekomandimi për vizat, para pushimeve

Lajmi.net - 11.07.2018

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha ka bërë me dije se Komision Evropian do ta publikojë rekomandimin për liberalizimin e vizave para pushimeve verore Ajo ka thënë se institucionet e ...

S'ka shpresë për heqjen e vizave këtë vit

Zeri - 11.07.2018

Arbesa Ibrahimi Pas ratifikimit të Demarkacionit më 21 mars të këtij viti liderët kosovarë nisën t’i uronin qytetarët e Republikës së Kosovës për liberalizimin e vizave.

S'ka shpresë për heqjen e vizave këtë vit

Gazeta Express - 11.07.2018

Pas ratifikimit të Demarkacionit më 21 mars të këtij viti liderët kosovarë nisën t’i uronin qytetarët e Republikës së Kosovës për liberalizimin e vizave.

Thaçi: Kosova do të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave

Zeri - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se shpreson se në ditët e ardhshme do të marrin lajme shumë të mira nga Bashkimi Evropian (BE) sa i përket liberalizimit të vizave.

Kryeziu: Raporti i KE-së pozitiv për Kosovën, por jo lëvizje pa viza këtë vit (Video)

Telegrafi - 11.07.2018

Komisioni Evropian ende nuk ka dalë me një raport vlerësues për heqjen e vizave për Kosovën, ndonëse ishte paralajmëruar të publikohej në qershor. Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn ka insistuar ...

Dekada e rrenave për liberalizimin e vizave

Botasot - 10.07.2018

Që nga shpallja e pavarësisë së Kosovës, etja e qytetarëve të Kosovës për lirinë e lëvizjes në Evropë u bë pista e premtimeve të politikanëve në kohë fushatash.

Nuk do të vonohet rekomandimi i KE'së për liberalizimin e vizave, thotë MIE

Botasot - 10.07.2018

Ministria e Integrimit Evropian po insiston se nuk pritet të ketë shtyrje të rekomandimit të Komisionit Evropian për liberalizim të vizave për kosovarët.

PE heq nga rendi i ditës raportin për vizat, Kosova mund të mbetet pa liberalizim sivjet

Lajmi.net - 10.07.2018

Komisioni Evropian, ende nuk publikuar raportin vlerësuar për heqjen vizave për Kosovën, edhe pse një gjë e tillë ishte paraparë të ndodh më së largu sot.

Haradinaj në Samitin e Londrës: Me liberalizimin e vizave, Evropa s’do të përballet me migrim

Lajmi.net - 10.07.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thekson se me liberalizimin e vizave vendet evropiane nuk do të përballen me migrim, por do të përfitojnë më shumë këmbim, këmbim tregtar dhe të profesioneve.

Këtë vit s’ka liberalizim të vizave, Komisioni Evropian vonohet me Raportin vlerësues

Zeri - 10.07.2018

Në fund të qershorit, më së largu deri më 11 korrik pritej që Komisioni Evropian (KE), ta jap raportin vlerësues për çështjen e vizave për Kosovën. Kështu pati premtuar ministrja e Integrimit ...

Han: Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën para 25 korrik

Portalb - 10.07.2018

Komisari evropian për Fqinjësi të Mirë dhe Zgjerim Johanes Han sot përsëri theksoi se vendimi i Brukselit lidhur me liberalizimin e regjimit të vizave do të merret shumë më shpejt, para pushimeve, ...

UET dhe ‘Instituti Europian Pashko’: Pasthënie mbi Kursin e Liberalizmit

Mapo - 10.07.2018

Në vend që të jepej një përgjigje e vetme se çfarë është ose çfarë duhet të jetë liberalizmi, gjatë këtyre javëve ky kurs ofroi një studim të thelluar të rrymave, autorëve dhe shkrimeve më themelore ...

A ka skepticizëm brenda BE-së për liberalizim vizash?

Koha.net - 10.07.2018

Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës presin rekomandim pozitiv nga Komisioni Evropian në lidhje me liberalizimin e vizave, pavarësisht se rekomandimi për këtë proces tashmë është pritur të ...

Thaçi: Avromopulos më konfirmoi se së shpejti do të marrim lajme të mira për liberalizimin e vizave

Idividi - 10.07.2018

Prishtinë, 10 korrik 2018 (MIA) - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, konfirmon se komisari e BE-për për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopulos i ka konfirmuar se së shpejti ...

Nuk do të vonohet rekomandimi i KE'së për liberalizimin e vizave, thotë MIE

Gazeta Express - 10.07.2018

Ministria e Integrimit Evropian po insiston se nuk pritet të ketë shtyrje të rekomandimit të Komisionit Evropian për liberalizim të vizave për ...

Kryeministri në Samitin e Londrës: Me liberalizimin e vizave, Evropa s'do të përballet me migrim

Gazeta Express - 10.07.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thekson se me liberalizimin e vizave vendet evropiane nuk do të përballen me migrim, por do të përfitojnë më shumë këmbim, këmbim tregtar dhe të profesioneve.

Mësohet se kur do të dalë raporti i KE-së për vizat

Medial - 11.07.2018

Raportuesja e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, ka folur pas raportimeve se Komisioni Evropian është vonuar për publikimin e raportit vlerësues rreth ...

Thaçi: Ju konfirmoj se vizat hiqen sivjet

Botasot - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi I cili sot ka qëndruar në Ferizaj ka folur edhe për procesin e liberalizimit të vizave. Thaçi i pyetur nga gazetarët për këtë gjë është shprehur i bindur se në ...

Hoxha: Rekomandimi për vizat, para pushimeve

Botasot - 11.07.2018

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha ka bërë me dije se Komision Evropian do ta publikojë rekomandimin për liberalizimin e vizave para pushimeve verore Ajo ka thënë se institucionet e ...

Presidenti Thaçi: Kosova do të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave

BalkanWeb - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se shpreson se në ditët e ardhshme do të marrin lajme shumë të mira nga Bashkimi Evropian (BE) sa i përket liberalizimit të vizave.

Ministria e Integrimit Europian nuk pret shtyrje të rekomandimit për vizat

Lajmi.net - 10.07.2018

Ministria e Integrimit Europian po insiston se nuk pritet të ketë shtyrje të rekomandimit të Komisionit Evropian për liberalizim të vizave për kosovarët.

Haradinaj: Me liberalizimin e vizave, Evropa s'do të përballet me migrim

Zeri - 10.07.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thekson se me liberalizimin e vizave vendet evropiane nuk do të përballen me migrim, por do të përfitojnë më shumë këmbim, këmbim tregtar dhe të profesioneve.

Këtë vit s’ka liberalizim të vizave, Komisioni Evropian vonohet me Raportin vlerësues?

Telegrafi - 10.07.2018

Në fund të qershorit, më së largu deri më 11 korrik pritej që Komisioni Evropian (KE), ta jap raportin vlerësues për çështjen e vizave për Kosovën. Kështu pati premtuar ministrja e Integrimit ...

Han: Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën para 25 korrik

Idividi - 11.07.2018

Prishtinë, 10 korrik 2018 (MIA) - Komisari evropian për Fqinjësi të Mirë dhe Zgjerim Johanes Han sot përsëri theksoi se vendimi i Brukselit lidhur me liberalizimin e regjimit të vizave do të merret ...

Skepticizëm brenda BE-së për liberalizim vizash?

Telegrafi - 10.07.2018

Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës presin rekomandim pozitiv nga Komisioni Evropian në lidhje me liberalizimin e vizave, pavarësisht se rekomandimi për këtë proces tashmë është pritur të ...

Fajon tregon se kur do të dalë raporti i KE-së për vizat

Botasot - 11.07.2018

Raportuesja e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, ka folur pas raportimeve se Komisioni Evropian është vonuar për publikimin e raportit vlerësues rreth ...

Ministrja Hoxha pret rekomandim për liberalizimin e vizave para pushimeve

Koha.net - 11.07.2018

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka bërë me dije se Komisioni Evropian do ta publikojë rekomandimin për liberalizimin para pushimeve verore.

Thaçi: Kosova këto ditë do të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave

Idividi - 12.07.2018

Prishtinë, 11 korrik 2018 (MIA) - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se shpreson se në ditët e ardhshme do të marrin lajme shumë të mira nga Bashkimi Evropian sa i përket liberalizimit të ...

Hoxha: Nuk do të vonohet rekomandimi i KE-së për liberalizimin e vizave

Zeri - 10.07.2018

Ministria e Integrimit Evropian po insiston se nuk pritet të ketë shtyrje të rekomandimit të Komisionit Evropian për liberalizim të vizave për kosovarët.

Haradinaj në Samitin e Londrës: Me liberalizimin e vizave, Evropa s’do të përballet me migrim

BalkanWeb - 11.07.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se me liberalizimin e vizave vendet evropiane nuk do të përballen me migrim, por do të përfitojnë më shumë këmbim tregtar dhe të profesioneve.

Këtë vit s’ka liberalizim të vizave, Komisioni Evropian vonohet me Raportin vlerësues?

Botasot - 10.07.2018

Në fund të qershorit, më së largu deri më 11 korrik pritej që Komisioni Evropian (KE), ta jap raportin vlerësues për çështjen e vizave për Kosovën. Kështu pati premtuar ministrja e Integrimit ...

A ka skepticizëm brenda BE-së për liberalizim vizash?

Zeri - 10.07.2018

Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës presin rekomandim pozitiv nga Komisioni Evropian në lidhje me liberalizimin e vizave, pavarësisht se rekomandimi për këtë proces tashmë është pritur të ...

Ministria e Integrimit Evropian nuk pret shtyrje të rekomandimit për vizat

Telegrafi - 10.07.2018

Ministria e Integrimit Europian po insiston se nuk pritet të ketë shtyrje të rekomandimit të Komisionit Evropian për liberalizim të vizave për kosovarët.

Hoxha: Rekomandimi për vizat, para pushimeve!

Telegrafi - 11.07.2018

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha ka bërë me dije se Komision Evropian do ta publikojë rekomandimin për liberalizimin e vizave para pushimeve verore.

A ka skepticizëm brenda BE-së për liberalizimin e vizave të Kosovës?

Gazeta Tema - 10.07.2018

Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës presin rekomandim pozitiv nga Komisioni Evropian në lidhje me liberalizimin e vizave, pavarësisht se rekomandimi për këtë proces tashmë është pritur të ...

Hoxha: Rekomandimi për vizat, para pushimeve verore

Alsat - 11.07.2018

Ministrja kosovare e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha njofton se Komision Evropian do ta publikojë rekomandimin për liberalizimin e vizave para pushimeve verore.

A ka skepticizëm brenda BE-së për liberalizim vizash?

Medial - 10.07.2018

Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës presin rekomandim pozitiv nga Komisioni Evropian në lidhje me liberalizimin e vizave, pavarësisht se rekomandimi për këtë proces tashmë është pritur të ...

Hoxha: Rekomandimi për vizat, para pushimeve verore

Portalb - 11.07.2018

Ministrja kosovare e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha njofton se Komision Evropian do ta publikojë rekomandimin për liberalizimin e vizave para pushimeve verore.

A ka skepticizëm brenda BE-së për liberalizim vizash?

Portalb - 10.07.2018

Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës presin rekomandim pozitiv nga Komisioni Evropian në lidhje me liberalizimin e vizave, pavarësisht se rekomandimi për këtë proces tashmë është pritur të ...