TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Siljanovska: Nuk do të lejoj partizimin e pushtetit

Alsat - 15.04.2019

Kandidatja për presidente e mbështetur nga VMRO-DPMNE-ja, Gordana Siljanovska kërkon votën e qytetarëve me qëllim që, siç thekson ajo, të mos e lejoj partizim të pushtetit.

Fushata në fund – kush e di më mirë rrugën drejt BE-së?

Portalb - 15.04.2019

Pendarovski beson se hyrja në BE është mënyra më e shpejtë që vendi të ngritët në këmbë të veta, Siljanovska – Davkova dëshiron të fitojë për të treguar se si për drejtohen integrimet euro-atlantike, ...

Presidencialet në RMV, ky është numri i votave që duhet një kandidat t’i merr për të fituar që në rrethin e parë

Portalb - 15.04.2019

Në zgjedhjet presidenciale të së dielës, 21 prill 2019 në Maqedoninë e Veriut, në rrethin e parë të drejtë vote kanë 1.808.131 persona , njofton Portalb.mk .

Reka-Siljanovska-Pendarovski: Ndotja e ambientit është urgjencë, do ta nënshkruajmë Deklaratën Ekologjike

Portalb - 15.04.2019

Ndotja e ambientit jetësor është një punë që kërkon urgjencë dhe për këtë shkak do ta nënshkrujnë Deklaratën Ekologjike, premtuan kandidatët për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), ...

Edhe disa ditë në përfundim të fushatës, kandidatët për kryetar shteti kërkojnë mbështetje

Telegrafi - 15.04.2019

Fushata parazgjedhore për kryetar shteti ka filluar më 1 prill, ndërsa kandidatët të cilët synojnë të udhëheqin me shtetin edhe gjatë ditës së djeshme kanë vazhduar aktivitetet e tyre.

Edhe një javë deri në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Medial - 15.04.2019

Shkup, 15 prill 2019 (MEDIAL) – Një javë para mbajtjes së rrethit të parë të zgjedhjeve presidenciale, dy kandidatë, Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska-Davkova, mbajtën tubime qendrore në ...

Pendarovski në Kumanovë, ndërsa Siljanovska në Vallandovë dhe Gjevgjeli

Medial - 15.04.2019

Kandidatët për president të shtetit edhe sot e vazhdojnë fushatën dhe tubimet me qytetarët ku do t’i prezantojnë programet e tyre zgjedhore. Në ditën e 15-të të fushatës, kandidatja e VMRO-DPMN-së ...

Java e fundit e fushatës së zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Ina - 15.04.2019

Fushata e zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në javën e fundit, pasi që të dielën më 19 prill do të zhvillohen votimet për president, por edhe votimet për kryetar komunash në ...

Pendarovski: Nuk besoj se VMRO-DPMNE-ja është e reformuar, kur kryetar nderi është Gruevski

Tetova Sot - 15.04.2019

Nuk besoj se VMRO-DPMNE-ja është e reformuar kur ende kryetari i saj i nderit është Nikolla Gruevski, i tha kandidati për president Stevo Pendarovski në debatin e sotëm për emisionin “Detektor” në TV ...

Siljanovska-Davkova: Politika e keqe nuk mund ta shkel të drejtën

Medial - 14.04.2019

Shkup, 14 prill 2019 (MEDIAL) – Kandidatja për presidente, e përkrahur nga VMRO-DPMNE-ja, Gordana Siljanovska-Davkova, pasdite në Sveti Nikollë porositi se pa sundimin e së drejtës dhe drejtësisë, pa ...

Siljanovska në Sveti Nikollë, Mickoski kundërpërgjigje Zaevit: Qeveria e Maqedonisë u rrëzua si stiropor (FOTO)

Portalb - 14.04.2019

Kandidatja e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit, për presidente të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), Gordana Siljanovska dhe lideri i partisë, Hristijan Mickoski sot realizuan tubim në Sveti ...

“Detektor”: Kandidatët presidencialë të ballafaquar me qëndrimet e qytetarëve

Medial - 14.04.2019

Shkup, 14 prill 2019 (MEDIAL) – Kandidatët presidencialë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski sot u ballafaquan në emisionin debatues “Detektor” në TV Sitel.

Siljanovska: Me fitoren në zgjedhjet presidenciale hapet rruga për zgjedhje parlamentare

Flaka - 14.04.2019

Kandidatja e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska ka thënë se me fitoren në zgjedhjet presidenciale do të hapet rruga për zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Reka, Siljanovska dhe Pendarovski u përballen për qëndrimet e qytetarëve

Telegrafi - 14.04.2019

Kandidatët presidencialë Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski u ballafaquan sot me programin debutues “Detector” në TV Sitel.

Siljanovska: Duhet një pushtet ndryshe në Maqedoni

Ina - 14.04.2019

Kandidatja e VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska – Davkova nga tubimi në Shën Nikollë ka theksuar se fitorja në zgjedhjet presidenciale nënkupton çuarjen e vendit në zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Siljanovska – Davkova mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga O2

Medial - 14.04.2019

Shkup, 14 prill 2019 Sot kandidatja për presidente të Republikës së Maqedonisë, prof.dr. Gordana Siljanovska-Davkova mori pjesë në ngjarjen të organizuar nga O2.

Siljanovska - Davkova: Do ta kthej drejtësinë e humbur

Evropaelire - 14.04.2019

Me sloganin “Drejtësi për Maqedoninë”, Gordana Siljanovska-Davkova, kandidate e VMRO-DPMNE-së, për presidente të Maqedonisë së Veriut, për Radion Evropa e Lirë, thotë se synon që qytetarëve të këtij ...

Siljanovska: Nuk do të lejoj partizimin e pushtetit.

Almakos - 15.04.2019

Alsat 2019-04-15T14:50:02+02:00 Kandidatja për presidente e mbështetur nga VMRO-DPMNE-ja, Gordana Siljanovska kërkon votën e qytetarëve me qëllim që, siç thekson ajo, të mos e lejoj partizim të ...

Siljanovska: Maqedonia e zhytur në mungesë të sundimit të ligjit dhe drejtësisë selektive

Alsat - 14.04.2019

VMRO DPMNE-ja tubimin për zgjedhjet presidenciale e mbajti në Shkup para Qeverisë. Kandidatja e këtij subjekti për president Gordana Siljanovska tha se tani është momenti kur të gjithë duhet të ...

Tubime zgjedhore: Reka në Zhelinë, Siljanovska në Veles, Pendarovski në Shkup

Portalb - 14.04.2019

Kandidatët për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), në kuadër të fushatës zgjedhore sot do të realizojnë tubime në Zhelinë, Sveti Nikollë, Veles dhe Shkup, transmeton Portalb.mk .

LSDM: Fiasko në mitingun qendror të Mickoskit dhe Siljanovskës në Shkup, qytetarët dhanë mesazh të fuqishëm kundër ...

Medial - 14.04.2019

Shkup, 14 prill 2019 Vizitueshmëria e dobët në mitingun qendror të Siljanovskës dhe Mickovskit në Shkup është një mesazh i fuqishëm nga qytetarët se janë kundër bllokadave, destruksionev dhe nuk duan ...

“Degradimi i ambientit jetësor – kërcënim për sigurinë nacionale”, sot përballje mes Rekës, Siljanovskës dhe ...

Botasot - 14.04.2019

“Degradimi i ambientit jetësor – kërcënim për sigurinë nacionale”, është tema e debatit që do t’i përballë kandidatët për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), Blerim Reka, Gordana ...

Presidencialet, kandidatët vazhdojnë takimet me qytetarët

Telegrafi - 14.04.2019

Fushata parazgjedhore për kryetar shteti ka filluar më 1 prill, ndërsa kandidatët të cilët synojnë të udhëheqin me shtetin edhe gjatë ditës së djeshme kanë vazhduar aktivitetet e tyre.

Reka në Zhelinë, Pendarovski në Shkup, Siljanovska në Veles dhe Sveti Nikollë

Medial - 14.04.2019

Shkup, 14 prill 2019 (MEDIAL) – Fushata për zgjedhjet e gjashta presidenciale sot vazhdon me prezantimin e programeve të tre kandidatëve. Kandidati për president Blerim Reka, i cili në zgjedhjet ...

Edhe një javë deri në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Tetova Sot - 15.04.2019

Një javë para mbajtjes së rrethit të parë të zgjedhjeve presidenciale, dy kandidatë, Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska-Davkova, mbajtën tubime qendrore në Shkup.

Përfundon java e dytë e fushatës, ja agjenda e kandidatëve për garën presidenciale

Ina - 14.04.2019

Fushata për zgjedhjet presidenciale po shkon drejt mbylljes së javës së dytë, ndërsa kandidatët për president kanë vijuar me aktivitetet e tyre. Kandidati për president Blerim Reka i përkrahur nga ...

Pendarovski në Kumanovë, Siljanovska në Vallandovë dhe Gjevgjeli, ndërsa Reka në Manastir dhe Cërnilisht

Portalb - 15.04.2019

Kandidatët për president të shtetit edhe sot e vazhdojnë fushatën dhe tubimet me qytetarët ku do t’i prezantojnë programet e tyre zgjedhore. Në ditën e 15 të fushatës, kandidatja e VMRO-DPMNE-së dhe ...

Tubim i VMRO-së në Krushevë dhe Prilep

Alsat - 13.04.2019

VMRO DPMNE-ja tubimin për fushatën presidenciale e zhvilloi në Krushevë dhe Prilep. Në këtë tubim për shkaqe shëndetësore mungoi vet kandidatja e kësaj partie për president Gordana Siljanovska.

VMRO-DPMNE me tubim qendror në Shkup, Siljanovska: Maqedonisë i duhen reforma radikale demokratike

Tetova Sot - 13.04.2019

Maqedonisë i duhen reforma radikale demokratike që të mos mbetet e bllokuar në tranzicion dhe të mos bëjë asnjë hap drejt konsolidimit, tha sonte kandidatja për presidente e mbështetur nga ...

LSDM: Raporti financiar i Siljanovskës është vendosur në formular joadekuat dhe nuk jep fotografi reale për harxhimet

Medial - 13.04.2019

Shkup, 13 prill 2019 (MEDIAL) – Nga ajo që mund të shihet nga e publikuara në internet faqen e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, raporti financiar i Gordana Siljanovskës është vendosur në formular ...

Folklor zgjedhor, këngë, poezi dhe ndonjë shaka në tubime

Flaka - 13.04.2019

Një natë nga java e kaluar, zëri “Të huajt natë” u dëgjua në Tetovë. Kënga këndohej nga lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas asociacionit që te ai e zgjuan oponentët politik Mickoski dhe Siljanovska, ...

Shpenzimet për fushatë, KSHZ publikon shifrat dhe donatorët

Flaka - 13.04.2019

Komisioni shtetëror i zgjedhjeve publikon shpenzimet e tre kandidatëve për president për gjysëm e parë të fushatës elektorale. Më së shumti ka shpenzuar kandidati konsensual Stevo Pendarovski, afër ...

Siljanovska: Nëse nuk kemi dalje prej 40%, do ta bëjnë presidenti të zgjidhet në Kuvend

Flaka - 13.04.2019

Kandidatja për president e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska Davkova, në tubimin përpara qeverisë, i bëri thirrje qytetarëve një dalje masovike në zgjedhje, përcjell FLAKA.

Siljanovska me gafë të re: Duhet të dilet më 21 shtator

Flaka - 13.04.2019

Kandidati presidencial i VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska Davkova, bëri një gafë të re në tubimiin qendror para Qeverisë në Shkup. Në disa raste ajo i bëri thirrje qytetarëve që të votojnë në 21 ...

Gordana Siljanovska për pjesën e parë të fushatës ka harxhuar 203 mijë euro

Tetova Sot - 13.04.2019

Kandidatja për kryetare të shtetit Gordana Siljanovska, e cila mbështetet nga OBRM-PDUKM-ja, në pjesën e parë të fushatës parazgjedhore ka harxhuar rreth 203 mijë euro, thuhet në raportin e KSHZ-së.

Siljanovska: Gratë janë simbol i paqes dhe drejtësisë

Antpress - 13.04.2019

Si presidente e Maqedonisë, do të bëj gjithçka që të mos jem vetëm shërbetor, do të jem vetja në mendimin dhe strategjinë, në origjinalitetin. Sepse Maqedonia të mos ketë nënë në shtet?, theksoi në ...

Java e fundit e fushatës zgjedhore presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Koha.net - 15.04.2019

Fushata e zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në javën e fundit, pasi që të dielën më 19 prill do të zhvillohen votimet për president, por edhe votimet për kryetar komunash në ...

Pendarovski: Nuk besoj se VMRO-DPMNE-ja është e reformuar, kur kryetar nderi është Gruevski

Ina - 15.04.2019

Nuk besoj se VMRO-DPMNE-ja është e reformuar kur ende kryetari i saj i nderit është Nikolla Gruevski, i tha kandidati për president Stevo Pendarovski në debatin e sotëm për emisionin “Detektor” në TV ...

Siljanovska: Politika e keqe nuk mund ta shkel të drejtën

Tetova Sot - 14.04.2019

Kandidatja për presidente, e përkrahur nga VMRO-DPMNE-ja, Gordana Siljanovska-Davkova, pasdite në Sveti Nikollë porositi se pa sundimin e së drejtës dhe drejtësisë, pa luftë me krimin dhe ...

Siljanovska-Davkova: Do ta kthej drejtësinë e humbur

Koha.net - 14.04.2019

Me sloganin “Drejtësi për Maqedoninë”, Gordana Siljanovska-Davkova, kandidate e VMRO-DPMNE-së, për presidente të Maqedonisë së Veriut, për Radion Evropa e Lirë, thotë se synon që qytetarëve të këtij ...

Siljanovska: Maqedonia e zhytur në mungesë të sundimit të ligjit dhe drejtësisë selektive

Almakos - 14.04.2019

S A 2019-04-14T15:07:46+02:00 VMRO DPMNE-ja tubimin për zgjedhjet presidenciale e mbajti në Shkup para Qeverisë. Kandidatja e këtij subjekti për president Gordana Siljanovska tha se tani është ...

Tubime zgjedhore: Reka në Zhelinë, Siljanovska në Veles, Pendarovski në Shkup

Botasot - 14.04.2019

Kandidatët për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), në kuadër të fushatës zgjedhore sot do të realizojnë tubime në Zhelinë, Sveti Nikollë, Veles dhe Shkup.

LSDM: Fiasko në mitingun qendror të Mickoskit dhe Siljanovskës në Shkup, qytetarët dhanë mesazh të fuqishëm kundër ...

Tetova Sot - 14.04.2019

Vizitueshmëria e dobët në mitingun qendror të Siljanovskës dhe Mickovskit në Shkup është një mesazh i fuqishëm nga qytetarët se janë kundër bllokadave, destruksionev dhe nuk duan kthim mbrapa.

Tubimet qendrore të kandidatëve për president të RMV-së

Gazeta Express - 14.04.2019

Fushata për zgjedhjet e gjashta presidenciale sot vazhdon me prezantimin e programeve të tre kandidatëve. Kandidati për president Blerim Reka, i cili në zgjedhjet presidenciale e ka përkrahjen e ...

Përfundon java e dytë e fushatës, ja agjenda e kandidatëve për garën presidenciale

Tetova Sot - 14.04.2019

Fushata për zgjedhjet presidenciale po shkon drejt mbylljes së javës së dytë, ndërsa kandidatët për president kanë vijuar me aktivitetet e tyre. Kandidati për president Blerim Reka i përkrahur nga ...

Pendarovski në Kumanovë, Siljanovska në Vallandovë dhe Gjevgjeli, ndërsa Reka në Manastir dhe Cërnilisht

Botasot - 15.04.2019

Kandidatët për president të shtetit edhe sot e vazhdojnë fushatën dhe tubimet me qytetarët ku do t’i prezantojnë programet e tyre zgjedhore. Në ditën e 15 të fushatës, kandidatja e VMRO-DPMNE-së dhe ...

Tubim i VMRO-së në Krushevë dhe Prilep

Almakos - 13.04.2019

S A 2019-04-13T15:43:28+02:00 VMRO DPMNE-ja tubimin për fushatën presidenciale e zhvilloi në Krushevë dhe Prilep. Në këtë tubim për shkaqe shëndetësore mungoi vet kandidatja e kësaj partie për ...

Siljanovska: Maqedonisë i duhen reforma radikale demokratike

Almakos - 14.04.2019

Maqedonisë i duhen reforma radikale demokratike që të mos mbetet e bllokuar në tranzicion dhe të mos bëjë asnjë hap drejt konsolidimit, tha sonte kandidatja për presidente e mbështetur nga ...

LSDM: Raporti financiar i Siljanovskës është vendosur në formular joadekuat dhe nuk jep fotografi reale për harxhimet

Tetova Sot - 13.04.2019

Nga ajo që mund të shihet nga e publikuara në internet faqen e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, raporti financiar i Gordana Siljanovskës është vendosur në formular joadekuat, njofton Qendra për ...

Gordana Siljanovska për pjesën e parë të fushatës ka harxhuar 203 mijë euro

Almakos - 13.04.2019

Kandidatja për kryetare të shtetit Gordana Siljanovska, e cila mbështetet nga OBRM-PDUKM-ja, në pjesën e parë të fushatës parazgjedhore ka harxhuar rreth 203 mijë euro, thuhet në raportin e KSHZ-së.