TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shaqiri tregon se çfarë i tha Klopp pas pjesës së parë: Duhet të jemi më të guximshëm në kësi lloj ndeshje

Telegrafi - 06.12.2018

Liverpooli ka marrë një fitore të radhës në elitën e futbollit anglez. Skuadra e udhëhequr nga Jurgen Klopp triumfoi me rikthim te Burnley me rezultat 1-3, ku në këtë takim shënoi edhe Xherdan ...

Liverpooli theu një rekord me fitoren ndaj Burnley

Alsat - 06.12.2018

Liverpooli arriti një fitore të rëndësishme mbrëmë, teksa triumfoi në udhëtim ndaj Burnley me rezultat 3-1. Fitorja e arritur mbrëmë ndaj Burnleyt, ka kompletuar rekordin historik për Liverpool, që ...

Shaqiri i bindur se Liverpuli do të fitojë titullin: Nuk duhet të kemi frikë

Gazeta Tema - 06.12.2018

Sulmuesi me origjinë shqiptare i Liverpulit, Xherdan Shaqiri ka folur për mediat angleze pas ndeshjes kundër Bërnlit në kampionat, ku u shpall dhe njeriu i takimit.

Shaqiri ka një porosi për bashkëlojtarët pas fitores ndaj Burnley

Lajmi.net - 06.12.2018

Xherdan Shaqiri ka thënë se skuadra e Liverpoolit duhet të jetë e guximshme, derisa ka komentuar fitoren e tyre në udhëtim te Burnley në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 15-të.

Shaqiri flet pas golit, zbulon bisedën me Klopp

Tetova Sot - 06.12.2018

Mesfushori shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka vetëm fjalë të mira për shokët e skuadrës pas fitores 3-1 kundër Burnley, triumf ky që i mban në hap me Manchester Cityn për titull.

Liverpooli theu një rekord me fitoren ndaj Burnley

Botasot - 06.12.2018

Skuadra angleze po vazhdon të shkëlqejë në këtë stinor të Premier Ligës. Liverpooli arriti një fitore të rëndësishme mbrëmë, teksa triumfoi në udhëtim ndaj Burnley me rezultat 3-1.

Shaqiri: Duhet të jemi të guximshëm

Koha.net - 06.12.2018

Xherdan Shaqiri ka çmuar guximin e Liverpoolit në fitoren ndaj Burnleyt, të cilën e mposhti me përmbysje të rezultatit. “Të Kuqtë” ishin duke humbur 1-0, dhe fituan në fund 1 me 3, me Shaqirin që ...

Klopp nervozohet keq pas fitores së Liverpoolit

Lajmi.net - 06.12.2018

Jurgen Klopp është deklaruar pas fitores së mbrëmshme ndaj Burnleyt. Liverpool fitoi 3 me 1 ndaj Burnleyt, në javën e 15-të në Premierligë. Jurgen Klopp është ankuar në gjyqtarin e ndeshjes, pasi nuk ...

​Shaqiri: Duhet të jemi të guximshëm

Gazeta Express - 06.12.2018

Mesfushori me origjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, e ka lavdëruar paraqitjen e skuadrës së tij mbrëmë kundër Burnleyt, duke theksuar se ata luajtën me guxim dhe këtë gjë duhet ta bëjnë ...

Shaqiri dhe Serbia!

Botasot - 06.12.2018

Xherdan Shaqiri është sportisti shqiptar më i urryer nga Serbia! Shkëlqimi i Xherdan Shaqirit në fanellën e Liverpoolit nuk shikohet me sy të mirë nga Serbia! Emri i Shaqirit është si bombë për ...

Duhet ta shikoni patjetër këtë gol të murekullueshëm nga Xherdan Shaqiri

Lajmi.net - 05.12.2018

Liverpool e mposhti Burnley në kuadër të javës së 15-të në Premierligë. Liverpool fitoi në udhëtim ndaj Burnleyt me rezultat, 1:3. Xherdan Shaqiri ishte tejet i disponuar për lojë, duke arritur ta ...

Burnley 1:3 Liverpool, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 05.12.2018

Liverpool e ka mposhtur Burnleyn me rezultat, 3:1. Liverpooli fitoi në udhëtim ndaj Burnleyt në kuadër të javës së 15-të në Premierligë. Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte, James Milner, që mori ...

Super Shaqiri dhe Liverpulli fiton me përmbysje Bërnlin (VIDEO)

InfoSport - 05.12.2018

Pas Shkodran Mustafit edhe Xherdan Shaqiri ka gjetur golin në ndeshjet e sotme të javës së 15-të në Premierligë, duke ndihmuar Liverpullin e tij për të shënuar fitore në ndeshjen në transfertë ndaj ...

Notat e lojtarëve: Burnley 1-3 Liverpool, Van Dijk më i miri në fushë – vlerësohet paraqitja e Shaqirit

Telegrafi - 05.12.2018

Liverpooli është kthyer nga disavantazhi për të fituar në shtëpi të Burnleyt dhe për t’i qëndruar pranë liderit të Ligës Premier, Manchester City. Paraqitja e vendasve ishte më e dobët (6.43), në ...

Liverpooli fiton me përmbysje në Burnley, shënon Xherdan Shaqiri

Telegrafi - 05.12.2018

Liverpooli ka arritur fitore të madhe në udhëtim te Burnley edhe pse ishte në disvantazh. Sfida përfundoi me rezultat 3-1. Xherdan Shaqiri startoi në këtë takim dhe luajti për 90 minuta, e shqiptari ...

Liverpool e përmbysë rezultatin

Lajmi.net - 05.12.2018

Liverpool e ka përmbysur rezultatin ndaj Burnleyt. Liverpool ka arritur të rikthehet në lojë ndaj Burnleyt në kuadër të Premierligës. Të kuqtë e kanë përmbysur rezultatin në minutën e 62’-të dhe ...

Shaqiri shënon gol për fitoren e madhe të Liverpoolit

Botasot - 05.12.2018

Liverpooli me shumë mund importoi tri pikë nga Burnley. Një fitore domethënëse dhe i rrinë në bisht lideri Manchester City. Futbollisti Xherdan Shaqiri shënoi gol për fitoren e madhe.

Burnley – Liverpool, shënohet gol befasues

Lajmi.net - 05.12.2018

Është shënuar goli i parë në ndeshjen, Burnley – Liverpool. Burnley ka kaluar në epërsi ndaj Liverpoolit në kuadër të Premierligës. Vendasit e realizuan golin në minutën e 54’, raporton “lajmi.net”.

Shaqiri shënon në fitoren e Liverpoolit ndaj Burnleyt

Koha.net - 05.12.2018

Liverpooli ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te Burnley, me Xherdan Shaqirin që shënoi një gol në këtë takim. 1 me 3 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm, transmeton Koha.net.

Xherdani e starton aksionin, Milner e përfundon me një super gol

Botasot - 05.12.2018

Skuadra e Liverpoolit ka barazuar rezultatin ndaj Burnley. Liverpooli ishte në disavantazh ndaj Burnleyt, por nuk vonoi shumë përgjigja e ‘Reds’. Anësori i Liverpoolit, James Milner ka shënuar gol në ...

Liverpool fitore me përmbysje në Turf Moor, shënon Shaqiri (VIDEO)

Tetova Sot - 05.12.2018

Liverpool a arritur një fitore të madhe kundër Burnley si mysafirë, në një ndeshje ku Reds ju desh ta përmbysin rezultatin për të arritur fitore Liverpool me plot vështirësi, por ka arritur një ...

Liverpool fitore me përmbysje në Turf Moor, shënon Shaqiri

Gazeta Express - 05.12.2018

Liverpool a arritur një fitore të madhe kundër Burnley si mysafirë, në një ndeshje ku Reds ju desh ta përmbysin rezultatin për të arritur ...

Burnley – Liverpool, formacionet zyrtare

Lajmi.net - 05.12.2018

Burnley dhe Liverpool, kanë publikuar formacionet zyrtare. Java e 15-të në Premierligë do t’i vë përballën Burnleyn dhe Liverpoolin. Ndeshja që zhvillohet në stadiumin “Turf Moor”, do të startojë në ...

Formacionet Burnley – Liverpool, lajm fantastik për Shaqirin

Botasot - 05.12.2018

Xherdan Shaqiri është përsëri titullar për Liverpoolin. Liverpooli sot luan në udhëtim te Burnley në kuadër të xhiros së 15-të të Ligës Premier. Skuadrës së Jurgen Klopp i duhet fitorja për të ...

Shaqiri titullar ndaj Burnleyt, ndryshime të mëdha te Liverpooli

Koha.net - 05.12.2018

Liverpooli do të luajë në udhëtim te Burnley në kuadër të Premier Ligës nga ora 20:45. Nga minuta e parë për “Të Kuqtë” është edhe ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, transmeton Koha.net.

Formacionet bazë: Liverpooli për pikë të plota ndaj Burnleyt

Telegrafi - 05.12.2018

Liverpooli është mysafir i Burnleyt për ndeshjen e xhiros së 15-të të Ligës Premier që zhvillohet në Turf Moor. Redsat janë në vend të dytë në tabelë me pesë pikë prapa Manchester Cityt dhe nuk ...

Shaqiri shënon në fitoren e Liverpoolit – VIDEO

Shqipmedia - 06.12.2018

Liverpooli ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te Burnley, me Xherdan Shaqirin që shënoi një gol në këtë takim. 1 me 3 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm .