TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

88 milionë euro vetëm për renovimin e kontratës

Zhurnal - 12.10.2017

88 milionë euro vetëm për renovimin e kontratës Leo Messi ka kontratë me Barcelonën vetëm deri më 30 qershor të vitit 2018 dhe ende nuk ka nënshkruar kontratën e re Sulmuesi argjentinas, Leo Messi ...

Maradona vs Messi: Kjo është grafika që i krahason dy legjendat

Java News - 12.10.2017

Leo Messi ka zgjuar një tjetër debat në Argjentinë pas tre golave ndaj Ekuadorit dhe kualifikimit në Kupën e Botës. Që prej fillimit të karrierës së tij, Leo Messi vazhdimisht është krahasuar me ...

Messi fiton bonus rekord nëse nënshkruan kontratën e re te Barça

Koha.net - 12.10.2017

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, do të fitojë rreth 90 milionë euro bonus nëse nënshkruan kontratë të re me klubin. Sipas raportimeve, bisedimet për kontratë të re kanë nisur qe një kohë, me ...

Messi, 100 milionë euro për të firmosur rinovimin

Top Channel - 12.10.2017

Leo Messi mund të përfitojë 100 milionë euro vetëm për të firmosur kontratën e re me Barcelonën. Shumë klube u japin yjeve të tyre bonuse për kontratat e reja, por bonusi i argjentinasit do të ...

​88 milionë euro vetëm për renovimin e kontratës

Gazeta Express - 12.10.2017

Leo Messi ka kontratë me Barcelonën vetëm deri më 30 qershor të vitit 2018 dhe ende nuk ka nënshkruar kontratën e ...

Pas super ndeshjes kundër Ekuadorit, Leos i thuren elozhe nga e gjithë Argjentina (VIDEO)

Albeu.com - 12.10.2017

Dyshimet mbi paraqitjen e Messi-t me përfaqësuesen e tij janë zhdukur dhe kjo për shkak të paraqitjes së tij ndaj Ekuadorit , me elozhet që kanë ardhur nga të gjitha anët.

Het-triku i Mesit e çoi Argjentinën në Botëror (video)

Idividi - 12.10.2017

Kito, 11 tetor 2017 (MIA) - Argjentina ia ka dalë të kualifikohet për në botërorin rus, falë fitores 1:3, në transfertën decizive ndaj Ekuadorit, shoqëruar edhe me humbjen e Kilit, në Brazil, me ...

Messi u bë hero por vjen lajmi i keq për ekipin e Argjentinës

Lajmi.net - 12.10.2017

. Lionel Messi u bë hero duke realizuar het-trik në fitoren 3:1 ndaj Ekuadorit që e kualifikoi Argjentinën për në “Kampionatin botëror 2018”. Por, as paraqitja fantastike nga Messi mund të mos i ...

Statistikë e mirë për Messin, jo edhe për Argjentinën

Zhurnal - 12.10.2017

Statistikë e mirë për Messin, jo edhe për Argjentinën Lionel Messi shënoi hat-trick të hënën për kombëtaren e Argjentinës për t’ia siguruar këtij reprezentacioni garat në Kampionatin Botëror Rusia ...

​Maradona vs Messi: Grafika që krahason dy legjendat e Argjentinës

Gazeta Express - 12.10.2017

Leo Messi ka zgjuar një tjetër debat në Argjentinë pas tre golave ndaj Ekuadorit dhe kualifikimit në Kupën e ...

Messi, 88 milionë euro kërkon vetëm për renovimin e kontratës

Java News - 12.10.2017

Leo Messi ka kontratë me Barcelonën vetëm deri më 30 qershor të vitit 2018 dhe ende nuk ka nënshkruar kontratën e re. Sulmuesi argjentinas, Leo Messi mund të përfitojë 88 milionë euro vetëm për të ...

Shikojeni ku ka shkuar Messi pas het-trikut ndaj Ekuadorit

Lajmi.net - 12.10.2017

Lionel Messi është kthyer në qytetin e Barcelonës. Lionel Messi është rikthyer në Barcelonë pas paraqitjes fantastike ndaj Ekuadorit në ndeshjen e xhiros së fundit në eliminatoret e “Kampionatit ...

Messi dërgon Argjentinën në Rusi dhe hyn në histori (VIDEO)

Lajm - 11.10.2017

Lionel Messi ka konfirmuar edhe një herë se është një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, nëse jo më i miri. Ylli i Barcelona-s ka udhëhequr Argjentinën drejt fitores 3-1 në fushën e ...

Mesi çon Argjentinën në Botëror, Kili mbetet jashtë

Portalb - 11.10.2017

Lionel Mesi “ka marrë përdore” Argjentinën dhe e ka bërë që të luajë në Botërorin “Rusi 2018”. “Pleshti” ka shënuar të gjithë golat e përfaqësueses së tij, në fitoren 1-3 që Argjentina arriti në ...

Messi: Pata frikë se nuk do të kualifikoheshim

Top Channel - 11.10.2017

Leo Messi më në fund fitoi admirimin e tifozëve argjentinas me një paraqitje spektakolare në suksesin 1-3 të Argjentinës ndaj Ekuadorit, fitore që i çon bardhekaltërit direkt në Botëror.

Messi: Ne e kemi merituar të jemi në Botërorin e Rusisë

Lajm - 11.10.2017

Leo Messi foli për mediat argjentinase, pothuajse një vit pasi asnjë anëtar i Albiceleste nuk prononcohej në to. Ai e bëri këtë pas “ekspozitës” së tij mbresëlënëse në Ekuador, me tre gola të ...

Messi pasi kualifikoi Argjentinën shprehet i çliruar

Albeu.com - 11.10.2017

Heroi i Argjentinë është vetëm një, padyshim me atë që bëri mbrëmë ai e forcoi sërish bindjen se Argjentina është nën këmbët e tij. Me tre golat e shënuar ai jo vetëm që heshti të gjithë kritikët por ...

Argjentina u kualifikua në ‘’Kupën e Botës’’, Mesi feston si i çmendur (Foto)

LajmiFundit - 11.10.2017

Argjentina me tre golat e Messit u kualifikuan në Kupën e Botës. NË sfidën kundër Ekuadorit, Argjentina fitoi bindshëm! Por, ajo që ka surprizuar ka qenë Mesi.

Festa e Argjentinës pas kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”

Lajmi.net - 11.10.2017

. Lionel Messi realizoi het-trik në fitoren e Argjentinës ndaj Ekuadorit me rezultat 3:1 në duelin e xhiros së fundit në eliminatoret e Amerikës së Jugut për “Kampionatin botëror 2018”.

Heroi Messi, shikojeni kush e priti para zhveshtores pas het-trikut ndaj Ekuadorit

Lajmi.net - 11.10.2017

Presidenti i Federatës së Futbollit të Argjentinës, Chiqui Tapia e ka pritur yllin e ekipit, Lionel Messi pas ndeshjes me Ekuadorin. Lionel Messi u bë sërish hero i Argjentinës.

Messi kualifikon Argjentinën në Botëror, Kili jashtë

SuperSport - 11.10.2017

Botërori 2018 fiton Lionel Messin por humbet Alexis Sanchez dhe Arturo Vidal. Kapiteni, numri 10 dhe frymëzimi i Argjentinës vendosi diktatin në një nga ndeshjet më të rëndësishme të karrierës së tij ...

Festa e Messit pasi kualifikoi Argjentinën në “Kampionatin botëror 2018”

Lajmi.net - 11.10.2017

Lionel Messi iu bashkua festës së madhe në zhveshtoren e Argjentinës. Lionel Messi realizoi het-trik në fitoren e Argjentinës ndaj Ekuadorit me rezultat 3:1 në xhiron e fundit të eliminatoreve për ...

“Messi nuk i ka borxh Argjentinës Kupën e Botës, futbolli i ka borxh Kupën e Botës Messi-t”

BalkanWeb - 11.10.2017

Jorge Sampoli, trajneri i Argjentinës, në përfundim të ndeshjes kundër Ekuadorit që i dha mundësinë ekipit të tij të fitojë të drejtën e pjesëmarrjes në Kupën e Botës “Rusi 2018” ka folur me ...

Jashtëtokësori Lionel Messi çmendi Argjentinën (VIDEO)

InfoSport - 11.10.2017

Thjesht fenomenal! Ky është termi që mund të përdorësh për një gjeni siçtë Lionel Messi, i cili në momentin e duhur kur i duheshe Argjentinës shpërtheu dhe i siguroi një vend të drejtëpërdrejtë ...

Sampaoli: Messi nuk i detyrohet Argjentinës një Kupë Bote, por futbolli i detyrohet Messit një Kupë Bote

Telegrafi - 11.10.2017

Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli, uroi Lionel Messin dhe gjithë skuadrën për paraqitjen fantastike në fitoren ndaj Ekuadorit me rezultat 1-3. La Albiceleste u kualifikua në Kampionatin Botëror ...

Messi me një het-trik historik kualifikon Argjentinën në Kampionatin Botëror 2018 (Video)

Telegrafi - 11.10.2017

Atëherë kur Argjentina kishte më së shumti nevojë për Lionel Messin ai shfaqet dhe atë në mënyrën më të mirë të mundshme. Kombëtarja e Argjentinës fitoi me rezultat 1-3 ndaj Ekuadorit dhe kështu u ...

“Kjo është loja e Messi-t, ai thjesht i le tjerët të luajnë ndonjëherë” (Video)

BalkanWeb - 11.10.2017

Argjentina siguroi kualifikimin për në “Rusi 2018” direkt, pas fitores 1-3 ne Ekuador. Lionel Messi, shpesh herë i akuzuar për lojën që shfaq me kombëtaren dhe për rezultatet jo pozitive, mbrëmë ...

Festa e Messit dhe Argjentinës në zhveshtore (Video)

Telegrafi - 11.10.2017

Kombëtarja e Argjentinës fitoi ndaj Ekuadorit me rezultat 1-3 dhe kështu u kualifikua në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Në këtë takim për mysafirët realizoi tre gola Lionel Messi.

‘Hero’ i Argjentinës pas kualifikimit në botëror, Presidenti i Federatës nuk lëshon së përqafuari Messi-n (VIDEO)

BalkanWeb - 11.10.2017

Leo Messi është heroi i Argjentinës pasi arriti t’i bënte një vend skuadrës në Botëror. Pas ndeshjes Presidenti i Federatës së Argjentinës i ka dhuruar një përqafim të fortë Lionel Mesit sa nuk e ...

Yjet që do të mungojnë në Botërorin “Rusia 2018”

Koha.net - 11.10.2017

Lionel Messi e la për ndeshjen e fundit kualifikimin në Kupën e Botës me Argjentinën kur me hat-trick fitoi ndaj Ekuadorit. Por ndeshjet e së martës mbrëma ia pamundësuan përfaqësuesve si Holanda dhe ...

Argjentina nën lavdinë e Messit

Alb Portali - 11.10.2017

Loading... Faktiditor.ch-sport Po t’a shikosh formacionin e yjeve të Argjentinës të fut ethet.Por latino-amerikanët kanë yje por s’kanë kombëtare.Finalistët e fundit të Kupës së Botës të mundur nga ...

Hat-tricku i Messit që çoi Argjentinën në Botëror

Koha.net - 11.10.2017

Argjentina siguroi plasmanin në Botëror falë formës së lojtarit më të mirë të saj, Leo Messit. Ylli i Barcelonës shpërtheu në takimin e mbrëmshëm ndaj Ekuadorit, duke realizuar hat-trick në fitoren ...

Messi ia siguron Argjentinës Botërorin

Koha.net - 11.10.2017

Lionel Messit nuk i ka shkaktuar lartësia mbidetare për të realizuar hat-trick që ia siguroi Argjentinës një biletë për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

“Nuk i ka borxh Messi, Kupën e Botës Argjentinës. Futbolli i ka borxh Kupën e Botës, Leo Messit”

Bota.al - 11.10.2017

Jorge Sampaoli tha se futbolli “i ka borxh Kupën e Botës” Lionel Messit, pasi talismani i Argjentinës shënoi tre gola spektakolarë, duke udhëhequr kombëtaren e tij në fitoren 3-1 me Ekuadorin, dhe ...

Messi çon Argjentinën në Botëror, Kili mbetet jashtë

Zhurnal - 11.10.2017

Messi çon Argjentinën në Botëror, Kili mbetet jashtë Lionel Messi “ka marrë përdore” Argjentinën dhe e ka bërë që të luajë në Botërorin “Rusi 2018”. “Pleshti” ka shënuar të gjithë golat e ...

Messi zbulon frikën e tij para ndeshjes me Ekuadorin

Lajmi.net - 11.10.2017

. Leo Messi më në fund fitoi admirimin e tifozëve argjentinas me një paraqitje spektakolare në suksesin 1-3 të Argjentinës ndaj Ekuadorit, fitore që i çon bardhekaltërit direkt në Botëror.

Mesi bën mrekullinë në ndeshjen e fundit, kualifikon Argjentinën në Botëror

SOT - 12.10.2017

Botërori “Rusi-2018” nuk do të mbetet pa yllin kryesor të futbollit botëror. Lionel Mesi i mori vetë në dorë fatet e kualifikimit të Argjentinës, pasi mposhti i vetëm Ekuadorin në kryeqytetin Quito, ...

Sampaoli: Messi nuk i detyrohet Argjentinës një Kupë Bote, por futbolli i detyrohej Messit një Kupë Bote

Almakos - 11.10.2017

Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli, uroi Lionel Messin dhe gjithë skuadrën për paraqitjen fantastike në fitoren ndaj Ekuadorit me rezultat 1-3. La Albiceleste u kualifikua në Kampionatin Botëror ...

Messi me një het-trik historik kualifikon Argjentinën në Kampionatin Botëror 2018 (Video)

Almakos - 11.10.2017

Atëherë kur Argjentina kishte më së shumti nevojë për Lionel Messin ai shfaqet dhe atë në mënyrën më të mirë të mundshme. Kombëtarja e Argjentinës fitoi me rezultat 1-3 ndaj Ekuadorit dhe kështu u ...

Festa e Messit dhe Argjentinës në zhveshtore (Video)

Almakos - 11.10.2017

Kombëtarja e Argjentinës fitoi ndaj Ekuadorit me rezultat 1-3 dhe kështu u kualifikua në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Në këtë takim për mysafirët realizoi tre gola Lionel Messi.

Messi: Kur Ekuadori shënoi, doja të vdisja – pata frikë se nuk do të kualifikoheshim

Telegrafi - 11.10.2017

Linel Messi më në fund fitoi admirimin e tifozëve argjentinas me një paraqitje spektakolare në suksesin 1-3 të Argjentinës ndaj Ekuadorit, fitore që i çon bardhekaltërit direkt në Kampionatin Botëror.

Sampaoli: Messi nuk i detyrohet Argjentinës një Kupë Bote

Albeu.com - 11.10.2017

Trajneri i Argjentinës , Jorge Sampaoli , uroi Lionel Messin dhe gjithë skuadrën për paraqitjen fantastike në fitoren ndaj Ekuadorit me rezultat 1-3. La Albiceleste u kualifikua në Kampionatin ...

Botërorit mund ti heqësh kupën por jo Messin, mposht i vetëm Ekuadorin

Albeu.com - 11.10.2017

Atëherë kur Argjentina kishte më së shumti nevojë për Lionel Messin ai shfaqet dhe atë në mënyrën më të mirë të mundshme. Kombëtarja e Argjentinës fitoi me rezultat 1-3 ndaj Ekuadorit dhe kështu u ...

Messi pasi shënoi 3 gola shkoi dhe festoi si i çmendur në dhomat e zhveshjes (VIDEO)

Albeu.com - 11.10.2017

Kombëtarja e Argjentinës fitoi ndaj Ekuadorit me rezultat 1-3 dhe kështu u kualifikua në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Në këtë takim për mysafirët realizoi tre gola Lionel Messi .

Messi: Kur Ekuadori shënoi, doja të vdisja – pata frikë se nuk do të kualifikoheshim

Almakos - 11.10.2017

Linel Messi më në fund fitoi admirimin e tifozëve argjentinas me një paraqitje spektakolare në suksesin 1-3 të Argjentinës ndaj Ekuadorit, fitore që i çon bardhekaltërit direkt në Kampionatin Botëror.