TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Konfirmohet, Gomez gjashtë javë jashtë fushave

Tetova Sot - 06.12.2018

Mbrojtësi do të mbetet jashtë deri në fund të vitit 2018 pas fitores dramatike të Reds 3-1 kundër Burnleyt Mbrojtësi i Liverpoolit, Joe Gomez do të përballet më gjashtë javë jashtë fushave pasi që ka ...

Nuk zgjat gëzimi për tifozët e Liverpool, ylli i skuadrës gjashtë javë jashtë fushave

Lajmi.net - 06.12.2018

Liverpool ka shënuar fitore të rëndësishme në ndeshjen kundër Burnley, me rezultatin 3:1. Kësisoj, “The Reds” mbajnë hapin me liderët e Manchester City, me vetëm dy pikë distancë.

Gomez mungon 6 javë

VeqSport - 06.12.2018

Liverpooli ka konfirmuar lëndimin e mbrojtsit anglez, Joe Gomez. Fatkeqësisht për The Reds, Gomez do të mungoj plotë gjashtë javë dhe do të humbasë 10 ndeshjet e skuadrës së Jurgen Klopp në të gjitha ...

4 prekje për vetëm 10 sekonda, shikoni golin fantastik të Shaqirit (VIDEO)

Albeu.com - 06.12.2018

Skuadra e Liverpoolit mori një fitore të merituar ditën e djeshme në transfertë përballë Burnley me rezultatin 3 me 1. Në këtë ndeshje shënoi gol edhe mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri i cili ka ...

Joe Gomez jashtë fushave për gjashtë javë

Telegrafi - 06.12.2018

Joe Gomez pritet që të jetë jashtë formacionit për gjashtë javë pasi ishte konfirmuar se vuan nga një frakturë në këmbë. Mbrojtësi anglez u lëndua në pjesën e parë të takimit ndaj Burnleyt në Ligën ...

​Shaqiri: Duhet të jemi të guximshëm

Tetova Sot - 06.12.2018

Mesfushori me origjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, e ka lavdëruar paraqitjen e skuadrës së tij mbrëmë kundër Burnleyt, duke theksuar se ata luajtën me guxim dhe këtë gjë duhet ta bëjnë ...

Shaqiri tregon se çfarë i tha Klopp pas pjesës së parë dhe në fund

Botasot - 06.12.2018

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, po shijon ditët më të mira të karrierës së tij në fanellën e Liverpoolit. Shaqiri është prej më të mirëve në fushën e lojës dhe një kërcënim i madh për skuadrat ...

Shqetësime për Klop, mbrojtësi i Liverpulit 6 javë jasht fushave

InfoSport - 06.12.2018

Joe Gomez ka pësuar një frakturë në këmbë gjatë ndeshjes me Burnley-n dhe do të qëndrojë gjashtë javë jashtë skuadrës së Liverpool. Qendërmbrojtësi i të Kuqve ka pësuar një goditje të rëndë nga Ben ...

Shaqiri tregon se çfarë i tha Klopp pas pjesës së parë: Duhet të jemi më të guximshëm në kësi lloj ndeshje

Telegrafi - 06.12.2018

Liverpooli ka marrë një fitore të radhës në elitën e futbollit anglez. Skuadra e udhëhequr nga Jurgen Klopp triumfoi me rikthim te Burnley me rezultat 1-3, ku në këtë takim shënoi edhe Xherdan ...

Liverpooli theu një rekord me fitoren ndaj Burnley

Alsat - 06.12.2018

Liverpooli arriti një fitore të rëndësishme mbrëmë, teksa triumfoi në udhëtim ndaj Burnley me rezultat 3-1. Fitorja e arritur mbrëmë ndaj Burnleyt, ka kompletuar rekordin historik për Liverpool, që ...

Shaqiri i bindur se Liverpuli do të fitojë titullin: Nuk duhet të kemi frikë

Gazeta Tema - 06.12.2018

Sulmuesi me origjinë shqiptare i Liverpulit, Xherdan Shaqiri ka folur për mediat angleze pas ndeshjes kundër Bërnlit në kampionat, ku u shpall dhe njeriu i takimit.

Shaqiri ka një porosi për bashkëlojtarët pas fitores ndaj Burnley

Lajmi.net - 06.12.2018

Xherdan Shaqiri ka thënë se skuadra e Liverpoolit duhet të jetë e guximshme, derisa ka komentuar fitoren e tyre në udhëtim te Burnley në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 15-të.

Liverpooli theu një rekord me fitoren ndaj Burnley

Botasot - 06.12.2018

Skuadra angleze po vazhdon të shkëlqejë në këtë stinor të Premier Ligës. Liverpooli arriti një fitore të rëndësishme mbrëmë, teksa triumfoi në udhëtim ndaj Burnley me rezultat 3-1.

Shaqiri: Duhet të jemi të guximshëm

Koha.net - 06.12.2018

Xherdan Shaqiri ka çmuar guximin e Liverpoolit në fitoren ndaj Burnleyt, të cilën e mposhti me përmbysje të rezultatit. “Të Kuqtë” ishin duke humbur 1-0, dhe fituan në fund 1 me 3, me Shaqirin që ...

Shaqiri flet pas golit, zbulon bisedën me Klopp

Tetova Sot - 06.12.2018

Mesfushori shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka vetëm fjalë të mira për shokët e skuadrës pas fitores 3-1 kundër Burnley, triumf ky që i mban në hap me Manchester Cityn për titull.

Klopp nervozohet keq pas fitores së Liverpoolit

Lajmi.net - 06.12.2018

Jurgen Klopp është deklaruar pas fitores së mbrëmshme ndaj Burnleyt. Liverpool fitoi 3 me 1 ndaj Burnleyt, në javën e 15-të në Premierligë. Jurgen Klopp është ankuar në gjyqtarin e ndeshjes, pasi nuk ...

Shaqiri dhe Serbia!

Botasot - 06.12.2018

Xherdan Shaqiri është sportisti shqiptar më i urryer nga Serbia! Shkëlqimi i Xherdan Shaqirit në fanellën e Liverpoolit nuk shikohet me sy të mirë nga Serbia! Emri i Shaqirit është si bombë për ...

​Shaqiri: Duhet të jemi të guximshëm

Gazeta Express - 06.12.2018

Mesfushori me origjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, e ka lavdëruar paraqitjen e skuadrës së tij mbrëmë kundër Burnleyt, duke theksuar se ata luajtën me guxim dhe këtë gjë duhet ta bëjnë ...

Shaqiri: Kemi shanse për tu shpallur kampion

InfoSport - 07.12.2018

Futbollisti shqiptarë, Xherdan Shaqiri po shijon momentin më të mirë të sezonit te skuadra e Liverpullit, teksa të mërkurën mbrëma shënoi golin e fundit në fitoren 3:1 të skuadrës së tij në ...

Burnley 1:3 Liverpool, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 05.12.2018

Liverpool e ka mposhtur Burnleyn me rezultat, 3:1. Liverpooli fitoi në udhëtim ndaj Burnleyt në kuadër të javës së 15-të në Premierligë. Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte, James Milner, që mori ...

Duhet ta shikoni patjetër këtë gol të murekullueshëm nga Xherdan Shaqiri

Lajmi.net - 05.12.2018

Liverpool e mposhti Burnley në kuadër të javës së 15-të në Premierligë. Liverpool fitoi në udhëtim ndaj Burnleyt me rezultat, 1:3. Xherdan Shaqiri ishte tejet i disponuar për lojë, duke arritur ta ...

Burnley – Liverpool, formacionet zyrtare

Lajmi.net - 05.12.2018

Burnley dhe Liverpool, kanë publikuar formacionet zyrtare. Java e 15-të në Premierligë do t’i vë përballën Burnleyn dhe Liverpoolin. Ndeshja që zhvillohet në stadiumin “Turf Moor”, do të startojë në ...

Liverpool e përmbysë rezultatin

Lajmi.net - 05.12.2018

Liverpool e ka përmbysur rezultatin ndaj Burnleyt. Liverpool ka arritur të rikthehet në lojë ndaj Burnleyt në kuadër të Premierligës. Të kuqtë e kanë përmbysur rezultatin në minutën e 62’-të dhe ...

Burnley – Liverpool, shënohet gol befasues

Lajmi.net - 05.12.2018

Është shënuar goli i parë në ndeshjen, Burnley – Liverpool. Burnley ka kaluar në epërsi ndaj Liverpoolit në kuadër të Premierligës. Vendasit e realizuan golin në minutën e 54’, raporton “lajmi.net”.

Liverpooli fiton me përmbysje në Burnley, shënon Xherdan Shaqiri

Telegrafi - 05.12.2018

Liverpooli ka arritur fitore të madhe në udhëtim te Burnley edhe pse ishte në disvantazh. Sfida përfundoi me rezultat 3-1. Xherdan Shaqiri startoi në këtë takim dhe luajti për 90 minuta, e shqiptari ...

Super Shaqiri dhe Liverpulli fiton me përmbysje Bërnlin (VIDEO)

InfoSport - 05.12.2018

Pas Shkodran Mustafit edhe Xherdan Shaqiri ka gjetur golin në ndeshjet e sotme të javës së 15-të në Premierligë, duke ndihmuar Liverpullin e tij për të shënuar fitore në ndeshjen në transfertë ndaj ...

Notat e lojtarëve: Burnley 1-3 Liverpool, Van Dijk më i miri në fushë – vlerësohet paraqitja e Shaqirit

Telegrafi - 05.12.2018

Liverpooli është kthyer nga disavantazhi për të fituar në shtëpi të Burnleyt dhe për t’i qëndruar pranë liderit të Ligës Premier, Manchester City. Paraqitja e vendasve ishte më e dobët (6.43), në ...

Shaqiri shënon gol për fitoren e madhe të Liverpoolit

Botasot - 05.12.2018

Liverpooli me shumë mund importoi tri pikë nga Burnley. Një fitore domethënëse dhe i rrinë në bisht lideri Manchester City. Futbollisti Xherdan Shaqiri shënoi gol për fitoren e madhe.

Formacionet bazë: Liverpooli për pikë të plota ndaj Burnleyt

Telegrafi - 05.12.2018

Liverpooli është mysafir i Burnleyt për ndeshjen e xhiros së 15-të të Ligës Premier që zhvillohet në Turf Moor. Redsat janë në vend të dytë në tabelë me pesë pikë prapa Manchester Cityt dhe nuk ...

Shaqiri shënon në fitoren e Liverpoolit ndaj Burnleyt

Koha.net - 05.12.2018

Liverpooli ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te Burnley, me Xherdan Shaqirin që shënoi një gol në këtë takim. 1 me 3 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm, transmeton Koha.net.

Shaqiri titullar ndaj Burnleyt, ndryshime të mëdha te Liverpooli

Koha.net - 05.12.2018

Liverpooli do të luajë në udhëtim te Burnley në kuadër të Premier Ligës nga ora 20:45. Nga minuta e parë për “Të Kuqtë” është edhe ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, transmeton Koha.net.

Xherdani e starton aksionin, Milner e përfundon me një super gol

Botasot - 05.12.2018

Skuadra e Liverpoolit ka barazuar rezultatin ndaj Burnley. Liverpooli ishte në disavantazh ndaj Burnleyt, por nuk vonoi shumë përgjigja e ‘Reds’. Anësori i Liverpoolit, James Milner ka shënuar gol në ...

Formacionet Burnley – Liverpool, lajm fantastik për Shaqirin

Botasot - 05.12.2018

Xherdan Shaqiri është përsëri titullar për Liverpoolin. Liverpooli sot luan në udhëtim te Burnley në kuadër të xhiros së 15-të të Ligës Premier. Skuadrës së Jurgen Klopp i duhet fitorja për të ...

Liverpool fitore me përmbysje në Turf Moor, shënon Shaqiri

Gazeta Express - 05.12.2018

Liverpool a arritur një fitore të madhe kundër Burnley si mysafirë, në një ndeshje ku Reds ju desh ta përmbysin rezultatin për të arritur ...

Liverpool fitore me përmbysje në Turf Moor, shënon Shaqiri (VIDEO)

Tetova Sot - 05.12.2018

Liverpool a arritur një fitore të madhe kundër Burnley si mysafirë, në një ndeshje ku Reds ju desh ta përmbysin rezultatin për të arritur fitore Liverpool me plot vështirësi, por ka arritur një ...

Shaqiri shënon në fitoren e Liverpoolit – VIDEO

Shqipmedia - 06.12.2018

Liverpooli ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te Burnley, me Xherdan Shaqirin që shënoi një gol në këtë takim. 1 me 3 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm .