TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kacafytja e qetësuar lek-euro

SOT - 07.12.2018

Sot euro këmbehet një euro 123.6 lekë të reja dhe askush nuk shqetësohet më për rënien në pikiatë të monedhës evropiane në tregun tonë, sikurse ndodhi gjashtë muaj më parë në ditët e para të ...

Këmbimi valutor: Euro nuk ndal rënien, zhvlerësohen edhe monedhat e huaja

Mapo - 07.12.2018

Monedha europian nuk ndal rënien. Blihet sot me 123.50 lekë dhe shitet me 124.30 lekë. Rënie kanë pësuar edhe monedhat e tjera. Me 0.5 lekë më pak nga e enjtja blihet Dollari amerikan.

Forcohet leku – Bie Euro dhe Dollari, rritet Paundi britanik

Mapo - 06.12.2018

Monedha kombëtare, leku, ka forcuar pozitat ndaj valutave kryesore ndërkombëtare. Monedha e eurozonës vijon të zhvlerësohet dhe ditën e sotme ka humbur 0.2 lekë për njësi kundrejt lekut, duke zbritur ...

Pasi Banka e Shqipërisë heq dorë nga ndërhyrjet, euro arrin rekord të ri të 11 viteve të fundit

Durres Lajm - 05.12.2018

Monedha e përbashkët ka zbritur sot në nivelin më të ulët që nga shkurti i vitit 2008, duke arritur në këtë mënyrë një rekord të ri të 11 viteve të fundit.

Forcohet leku, bien euroja dhe dollari

Koha.net - 06.12.2018

Monedha kombëtare, leku, ka forcuar pozitat ndaj valutave kryesore ndërkombëtare. Monedha e eurozonës vijon të zhvlerësohet dhe ditën e sotme ka humbur 0.2 lekë për njësi kundrejt lekut, duke zbritur ...

Euro rekord të ‘zi’, ja me sa është këmbyer sot

SOT - 05.12.2018

Monedha europiane ka zbritur në nivelin më të ulët që prej vitit 2008-të, duke u këmbyer me 124.11 lekë, me një rënie prej 0.15 lekë në raport me ditën e mëparshme, duke kaluar në këtë mënyrë dhe ...

Euro prek nivelin më të ulët në 11 vite, ja me sa u këmbye sot

Java News - 05.12.2018

Monedha e përbashkët ka zbritur sot në nivelin më të ulët që nga shkurti i vitit 2008, duke arritur në këtë mënyrë një rekord të ri të 11 viteve të fundit.

Pasi Banka e Shqipërisë heq dorë nga ndërhyrjet, euro arrin rekord të ri të 11 viteve të fundit

Medial - 05.12.2018

Monedha e përbashkët ka zbritur sot në nivelin më të ulët që nga shkurti i vitit 2008, duke arritur në këtë mënyrë një rekord të ri të 11 viteve të fundit.

Euro vendos rekordin e ‘zi’/ Ja me sa është këmbyer sot

LajmiFundit - 05.12.2018

Monedha europiane ka zbritur në nivelin më të ulët që prej vitit 2008-të, duke u këmbyer me 124.11 lekë, me një rënie prej 0.15 lekë në raport me ditën e mëparshme, duke kaluar në këtë mënyrë dhe ...

Euro arrin tjetër rekord të ulët të dekadës, zbret nën 124 lekë, si pritet deri në fund të vitit

Durres Lajm - 06.12.2018

Monedha e përbashkët europiane ka shënuar një tjetër rekord të ulët për dekadën, duke u këmbyer poshtë 124 lekëve. Kjo është dita e dytë radhazi që euro humbet pikë gjatë kësaj jave.

Rekordi i ulët i dekadës, ja sa zbret euro. Si pritet deri në fund të vitit?

SOT - 06.12.2018

Monedha e përbashkët europiane ka shënuar një tjetër rekord të ulët për dekadën, duke u këmbyer poshtë 124 lekëve. Kjo është dita e dytë radhazi që euro humbet pikë gjatë kësaj jave.

Euro arrin pikën më të ulët në 11 vjet, bie nën 124 lekë

Koha.net - 07.12.2018

Monedha e përbashkët europiane ka shënuar një tjetër rekord të ulët për dekadën, duke u këmbyer poshtë 124 lekëve. Kjo është dita e dytë radhazi që euro humbet pikë gjatë kësaj jave.

Euro arrin pikën më të ulët në 11 vjet, bie nën 124 lekë

Botasot - 07.12.2018

Monedha e përbashkët europiane ka shënuar një tjetër rekord të ulët për dekadën, duke u këmbyer poshtë 124 lekëve. Kjo është dita e dytë radhazi që euro humbet pikë gjatë kësaj jave.