TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dimitrov: Nga një vend i problemeve dhe krizave në një vend të mundësive për sukses

Telegrafi - 12.01.2018

Ministri për Punë të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov në emisionin ‘Click Plus’ në Tv 21 foli për gjendjen aktuale të Maqedonisë në aspekt të politikës së jashtme, marrëdhëniet me shtetet ...

Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit

Zhurnal - 12.01.2018

Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit Shkup, 12 janar - Maqedonia dhe Greqia kanë rënë dakord që të formojnë grupe pune të udhëhequra nga ministrat e ...

Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit

Lajm - 12.01.2018

Maqedonia dhe Greqia kanë rënë dakord që të formojnë grupe pune të udhëhequra nga ministrat e Jashtëm të cilët do të punojnë në gjetjen e zgjidhjes së kontestit të emrit.

Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe pune për kontestin e emrit

Telegrafi - 12.01.2018

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan për formimin e grupeve të punës, të udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme, të cilët do të jenë të përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes për kontestin 25 vjeçar për ...

Dimitrov për Reuters: Kemi përgjegjësi të madhe, por është e qartë se identiteti është i rëndësishëm për ne

Flaka - 12.01.2018

Ministri i jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov tha në një intervistë për Reuters se Maqedonia dhe Greqia ranë dakord të formojnë grupe punuese të udhëhequra nga ministrat e jashtëm për të zhvilluar ...

Shkupi dhe Athina presin propozim të Nimicit më 17 janar

Idividi - 12.01.2018

Shkup, 12 janar 2017 (MIA) - Kornizë inicuese me të cilën në mënyrë thelbësore do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit ...

Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe pune për kontestin e emrit

Almakos - 12.01.2018

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan për formimin e grupeve të punës, të udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme, të cilët do të jenë të përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes për kontestin 25 vjeçar për ...

Takimi “top-sekret” Kocias – Dimitrov në Selanik, a janë gati për emrin?!

Ina - 12.01.2018

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikola Dimitrov, dhe hommologu i tij grek, Nikos Kocias, sot kanë zhvilluar takim në Selanik të Greqisë. Siç thuhet në një njoftim nga Ministria e Jashtme e ...

Nimic vjen me propozim për emrin

Almakos - 12.01.2018

Kornizë inicuese me të cilën në mënyrë thelbësore do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit Methju Nimic në raundin e ...

Dimitrov dhe Koxias presin që Nimici në Nju-Jork të japë kornizë iniciuese për zgjidhje të emrit

Zhurnal - 11.01.2018

Dimitrov dhe Koxias presin që Nimici në Nju-Jork të japë kornizë iniciuese për zgjidhje të emrit Selanik, 11 janar - Pritje se në takimin vijues më 17 janar në Nju-Jork ndërmjetësuesi Metju Nimic do ...

Kontesti Maqedoni – Greqi, optimizëm në të dyja vendet, por edhe linja të kuqe

Portalb - 11.01.2018

Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 janar në ...

Kocijas kundër referendumit për emrin në Maqedoni

Zhurnal - 11.01.2018

Kocijas kundër referendumit për emrin në Maqedoni Shkup, 11 Janar - Sipas ministrit të Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kocijas, nuk është i nevojshëm referendum në shtetin e Greqisë për emrin e ...

Në një hotel në qendër të Selanikut u mbajt takimi sekret Dimitrov – Koxias

Portalb - 11.01.2018

Në hotelin “Makedonia Pallas” në qendër të Selanikut, është mbajtur, sipas mediave greke takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë.

Takimi Dimitrov-Kocijas: Presim përparim në bisedimet e 17 janarit

Alsat - 11.01.2018

Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas në takimin e sotëm në Selanik thanë se bashkërisht presin që ndërmjetësi i OKB-së për çështjen e emrit Metju Nimic në ...

Çështja e emrit, takohen Dimitrov – Koxias

Almakos - 11.01.2018

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov sot do të takohet me homologun e tij grek Nikos Koxias. Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani mbrëmë në emisionin 24 Analiza ...

Takim sekret Kotzias-Dimitrov

Gazeta Tema - 11.01.2018

Në Selanik është zhvilluar nën një fshehtësi ekstreme dhe masa të rrepta sigurie, takimi urgjent i shumëpërfolur 24 orët e fundit midis kreut të diplomacisë greke, Nikos Kotzias, dhe homologut të tij ...

Dimitrov dhe Kotzias presin kornizë inicuese për zgjidhjen e kontestit të emrit nga ndërmjetësi Nimetz

Telegrafi - 11.01.2018

Pritje se në takimin vijues më 17 janar në New York ndërmjetësuesi Matthew Nimetz do të vendosë në tryezë kornizë iniciuese në të cilën në mënyrë esenciale do të përparohet në tejkalimin e dallimit ...

Takim i ri Dimitrov - Koxijas, optimizëm në të dyja vendet, por edhe linja të kuqe

Zhurnal - 11.01.2018

Takim i ri Dimitrov - Koxijas, optimizëm në të dyja vendet, por edhe linja të kuqe Shkup/Athinë, 11 janar - Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për ...

Në një hotel në qendër të Selanikut u mbajt takimi Dimitrov - Koxias

Idividi - 12.01.2018

Selanik, 11 janar 2018 (MIA) - Në hotelin "Makedonia Pallas" në qendër të Selanikut, është mbajtur, sipas mediave greke takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë.

Takimi Dimitrov-Kocijas: Presim përparim në bisedimet e 17 janarit

Almakos - 11.01.2018

11 Janar Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas në takimin e sotëm në Selanik thanë se bashkërisht presin që ndërmjetësi i OKB-së për çështjen e emrit Metju ...

Dimitrov dhe Koxias presin që Nimici në Nju-Jork të japë kornizë iniciuese për zgjidhje të emrit

Idividi - 12.01.2018

Selanik, 11 janar 2018 (MIA) - Pritje se në takimin vijues më 17 janar në Nju-Jork ndërmjetësuesi Metju Nimic do të vendosë në tryezë kornizë iniciuese në të cilën në mënyrë esenciale do të ...

Takim i ri Dimitrov-Kocijas, optimizëm në të dy vendet

Alsat - 11.01.2018

Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 janar në ...

Takimi Dimitrov-Kocijas: Presim përparim në bisedimet e 17 janarit

Flaka - 11.01.2018

Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas në takimin e sotëm në Selanik thanë se bashkërisht presin që ndërmjetësi i OKB-së për çështjen e emrit Metju Nimic në ...

Takim i ri Dimitrov-Kocijas, optimizëm në të dy vendet

Almakos - 11.01.2018

11 Janar Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 ...

Takimi mes Dimitrovit dhe Kocijasit mund të mbahet në Greqi

Flaka - 11.01.2018

Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 janar në ...