TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vazhdimi i seancës në Kuvend

Botasot - 14.09.2018

Deputetë të Kosovës pritet të vazhdojnë seancën plenare pas pauzës. Në rend të ditë janë gjithsej 40 ...

Ndërpritet seanca parlamentare në kuvendin e Kosovës

ABC News - 14.09.2018

Në mungesë të kuorumit, Kuvendi i Kosovës ka shtyrë punimet e seancës plenare deri në orën 18:00 të pasdites së të premtes. Pas një pushimi disa minutësh paraditen e sotme, kuvendi i Kosovës nisi ...

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 18:00

Zeri - 14.09.2018

Në mungesë të kuorumit, Kuvendi i Kosovës ka shtyrë punimet e seancës plenare deri në orën 18:00. Pas një pauze disa minutëshe para dite Kuvendi ka filluar punimet në seancën me 40 pika në rend të ...

Kuvendi shkon në pauzë në mungesë kuorumi, seanca vazhdon në orën 18:00

Telegrafi - 14.09.2018

Për shkak të mungesës së kuorumit, Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë. Seanca do të vazhdojë në orën 18:00, kështu ka bërë të ditur nënkryetari i Kuvendit të Kosovës njëherësh edhe kryesuesi i ...

Kuvendi në pushim deri në orën 18

Koha.net - 14.09.2018

14:10 Kuvendi në pushim deri në orën 18 Për shkak të nevojës që Kuvendi të funksionojë në përbërje që të marrë vendime të ligjshme, pra të ketë kuorum, kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti, propozoi ...

Me numër të vogël deputetësh, vazhdon seanca

Lajmi.net - 14.09.2018

Është duke vazhduar seanca e ndërprerë të enjten në mungesë të kuorumit. Edhe sot në seancë po marrin pjesë një numër i vogël deputetësh. ...

Me numër të vogël deputetësh, vazhdon seanca

Zeri - 14.09.2018

Është duke vazhduar seanca e ndërprerë të enjten në mungesë të kuorumit. Por, edhe sot në seancë po marrin pjesë një numër i vogël deputetësh. Dy partitë opozitare, LDK-ja dhe Vetëvendosja, kanë ...

Fillon seanca e Kuvendit, edhe pse nuk ka numër të mjaftueshëm të deputetëve

Telegrafi - 14.09.2018

Me gjithë mungesën e numrit të mjaftueshëm të deputetëve në sallë, ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës. Siç ka thënë kryeparlamentari Kadri Veseli, njoftoi se seanca do të fillojë edhe me këtë ...

LDK nuk merr pjesë në seancë

Botasot - 14.09.2018

(E plotësuar) - Lidhja Demokratike e Kosovës vazhdon ta mbaj qëndrimin që ka marr dje, që mos të marr pjesë në seancat e rregullta të Kuvendit të Kosovës, derisa të mbahet seanca e jashtëzakonshme e ...

Ende pa nisur, seanca shtyhet për 10 minuta

Koha.net - 14.09.2018

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës ende pa nisur, është shtyrë për 10 minuta, raporton KTV. Kryetari, Kadri Veseli, u ka bërë thirrje deputetëve që të jenë në sallë plenare meqë aktualisht numri i ...

LDK-ja nuk merr pjesë në seancë

Gazeta Express - 14.09.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës vazhdon ta mbajë qëndrimin që ka marrë dje, që të mos marrë pjesë në seancat e rregullta të Kuvendit të Kosovës, derisa të mbahet seanca e jashtëzakonshme e kërkuar nga ...

LDK dhe VV bojkotojnë sërish seancën e Kuvendit

Telegrafi - 14.09.2018

Seanca e rregullt e Kuvendit të Kosovës e cila nisi dje do të vazhdojë sot në orën 11:00. Deputetët e LDK-së dhe VV-së dje bojkotuan këtë seancë, duke kërkuar që fillimisht të mbahet seanca e ...

Mungesa e kuorumit i ndjek seancat e Kuvendit

Zeri - 14.09.2018

Pas dështimit të dy seancave të jashtëzakonshme gjatë javës së kaluar, dje Kuvendi i Kosovës i është kthyer seancave të rregullta, megjithatë edhe kjo seancë ka dështuar për shkak të mungesës së ...

Seanca e Kuvendit vazhdon sot

Telegrafi - 14.09.2018

Seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ishte një ditë më parë u shty për shkak të Ditës së Demokracisë do të mbahet sot në ora 11:00. Seanca e rregullt dje ka nis me bojkotimin e saj nga Lidhja ...

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 18:00

Lajmi.net - 14.09.2018

Në mungesë të kuorumit, Kuvendi i Kosovës ka shtyrë punimet e seancës plenare deri në orën 18. Pas një pauze disa minutëshe para dite Kuvendi ka filluar punimet në seancën me 40 pika në rend të ditës ...

LDK nuk merr pjesë në seancë

Koha.net - 14.09.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës vazhdon të mbajë qëndrimin që ka marrë dje, për të mos marrë pjesë në seancat e rregullta të Kuvendit të Kosovës, deri sa të mbahet seanca e jashtëzakonshme e kërkuar nga ...

Veç 16 deputetë në Kuvend – seanca shtyhet ende pa filluar

Lajmi.net - 14.09.2018

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës ende pa nisur, është shtyrë për 10 minuta. Në fakt aktualisht në Kuvendin e Kosovës nuk gjendën më shumë se 16 deputetë.

LDK dhe VV nuk marrin pjesë në seancë

Zeri - 14.09.2018

Deputetët e LDK-së dhe VV-së dje bojkotuan këtë seancë, duke kërkuar që fillimisht të mbahet seanca e jashtëzakonshme e cila ishte thirrur më parë nga opozita.

Seanca e Kuvendit vazhdon nesër në ora 11:00

Lajmi.net - 13.09.2018

Seanca e rregullt e Kuvendit të Kosovës do të vazhdojë nesër në orën 11:00. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, i cili ka thënë se në dakordim edhe me deputetët e tjerë dhe ...

Dështon seanca e parlamentit neë Kosovë pas bojkotimit të opozitës

ABC News - 13.09.2018

Kuvendi i Kosovës ka shtyrë për të premten seancën plenare e sotme e cila dështoi për shkak të mungesës së kuorumit. Kryetari i parlamentit Kadri Veseli, njoftoi se seanca e ndërprerë do të vazhdojë ...

Shtyhet për të premten seanca e Kuvendit të Kosovës

Durres Lajm - 13.09.2018

Kuvendi i Kosovës ka shtyrë për të premten punimet për seancën e parë të këtij sesioni. Shkak u bë mungesa e braktisja që i bëri opozita diskutimit të mbi 40 projekt/ligjeve.

Seanca e Kuvendit shtyhet për të premten

Telegrafi - 13.09.2018

Seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ishte planifikuar të vazhdojë në ora 13:00 është shtyrë për të premten në ora 11:00. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se për shkak se sot është ...

Seanca e Kuvendit vazhdon nesër

Koha.net - 13.09.2018

Seanca e ndërprerë e Kuvendit të Kosovës do të vazhdojë nesër nga ora 11:00. Pas disa pauzave, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli njoftoi deputetët e pozitës se seanca do të vazhdojë nesër.

LDK kërkon seance të jashtëzakonshme për dialogun me Serbinë

ABC News - 13.09.2018

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, konfirmoi se partia e tij nuk do të marrë pjesë në seancë të rregullt të Kuvendit, pa u mbajtur ajo e jashtëzakonshmja kundër temës së kufijve në ...

LDK dhe VV bojkotojnë seancën, kërkojnë debat për ‘korrigjimin e kufijve’

Lajmi.net - 13.09.2018

Seanca e rregullt e Kuvendit ka nis me bojkotim nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje Këto dy parti kanë kërkuar që fillimisht të mbahet seanca e jashtëzakonshme e kërkuar nga ...

LDK dhe VV bojkotojnë seancën e rregullt, kërkojnë atë të jashtëzakonshmen (Video)

Telegrafi - 13.09.2018

Seanca e rregullt ka nis me bojkotimin e saj nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, të cilët kanë kërkuar që fillimisht të mbahet seanca e jashtëzakonshme e kërkuar nga opozita.

LDK-ja bojkoton seancën e Kuvendit të Kosovës

Zeri - 13.09.2018

Kuvendi i Kosovës, pas pushimit veror ka filluar sot punën me mbajtjen e seancës së rregullt plenare, ku në rendit të ditës janë dyzet pika, të cilat kanë mbetur nga seancat e kaluara të cilat janë ...

LDK-ja e VV-ja bojkotojnë seancën e rregullt të Kuvendit

Koha.net - 13.09.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë bojkotuar seancën e rregullt të Kuvendit të Kosovës duke kërkuar që para saj të mbahet seanca e jashtëzakonshme e kërkuar nga opozita për të ...

LDK-ja bojkoton seancën, kërkon që Kuvendi të debatojë kundër ndryshimit të kufijve

Gazeta Express - 13.09.2018

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se kjo parti nuk do të marrë pjesë në seancë të rregullt të Kuvendit, pa u mbajtur ajo e jashtëzakonshmja kundër temës së kufijve në ...

LDK dhe VV lëshojnë sallën e kuvendit

Tetova Sot - 13.09.2018

Kryetari i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se nuk pranojnë të marrin pjesë në seancë të rregullt, pa përfunduar seanca e jashtëzakonshme e kërkuar nga ta për votimin e rezolutës ...

Deputetët e Kuvendit sot i pret një ditë e gjatë

Gazeta Express - 13.09.2018

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot do të mbajë seancë në orën 10:00 me 40 pika të rendit të ...

LDK e Vetëvendosje nuk do të jenë pjesë e seancës së nesërme të Kuvendit

Koha.net - 12.09.2018

Dyzet pika të rendit të ditës do t’i kenë përpara deputetët e Kuvendit ditën e enjte, kur edhe zyrtarisht nis sesioni vjeshtor, raporton KTV. Por, për dy partitë opozitare LDK-në dhe Vetëvendosjen ...

LDK dhe VV nuk marrin pjesë ne seancë

Lajmi.net - 14.09.2018

Deputetët e LDK-së dhe VV-së dje bojkotuan këtë seancë, duke kërkuar që fillimisht të mbahet seanca e jashtëzakonshme e cila ishte thirrur më parë nga opozita.

LDK dhe VV bojkoton seancën e rregullt, kërkon atë të jashtëzakonshmen

Botasot - 13.09.2018

(E plotësuar) - Seanca e rregullt ka nis me bojkotimin e saj nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, të cilët ka kërkuar që fillimisht të mbahet seanca e jashtëzakonshme e kërkuar ...