TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dhuna ndaj Selës, ja çfarë tha Muhamed Zekiri në seancën e sotme gjyqësore

Portalb - 16.04.2018

“Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev, ka qenë i pranishëm kur sulmuesit e kanë ndarë deputetin Ziadin Sela nga grupi i deputetëve të cilët më 27 prill kanë qenë në sallën për konferencë për ...

Vazhdojnë dëshmitë për sulmin ndaj Selës në Kuvend

Alsat - 16.04.2018

Fillon të zbardhet tentimi për vrasjen e kreut të Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela natën e dhunshme të 27 prillit të vitit të kaluar. Abdylfeta Halimi i cili e kishte shpëtuar Selën tregoi se si ...

Alimi: “Kisha frikë që Sela të mos vdes në duart e mia”

Ina - 16.04.2018

Abdulfetah Alimi, i punësuar në sigurimin e Kuvendit që arriti më 27 prill të shpëtojë Ziadin Selën nga turma e tërbuar në Kuvend, sot ka shpjeguar se çka ka ndodhur.

VIDEO/ Muhamed Zekiri tregon detaje për sulmin ndaj Selës

Almakos - 16.04.2018

Deputeti i LSDM së Muhamed Zeqiri dëshmoi për tentimin e vrasjes ndaj Zijadin Selës më 27 prill në Kuvend. Zeqiri ishte i pari që e tregoi se kush ka qenë personi i cili e ka tërhequr Selën nga turma.

Alimi i njohu dy sulmuesit, pohoi se e ka ndihmuar Selën

Idividi - 16.04.2018

Shkup, 16 prill 2018 (MIA) - Dëshmitari Abdulfetah Alimi në seancën e sotme i njohu dy të akuzuarit për sulmin ndaj deputetit Zijadin Sela në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27 prill të vitit ...

Alimi dhe Zeqiri njohën sulmuesit e Selës

Almakos - 16.04.2018

Ish pjesëtari i sigurimit të Kuvendit, Abdulfetah Alimi si një nga dëshmitarët për dhunën ndaj deputetit Zijadin Sela njohu dy persona prej të akuzuarve.

Vazhdoi gjykimi për sulmin ndaj Selës, do të dëshmojë edhe Muhamed Zeqiri

Idividi - 16.04.2018

Shkup, 16 prill 2018 (MIA) - Me dhënien e deklaratës së dëshmitarit Abdul Feta Alimi, i cili është sjellë nga paraburgimi, në Gjykatën Penale sot vazhdoi procesi gjyqësor për tentim vrasjen e ...

« DËSHMI » 27 Prilli, Alimi: "U takova me vdekjen", kërkohej gjak shqiptari

Zhurnal - 16.04.2018

« DËSHMI » 27 Prilli, Alimi: "U takova me vdekjen", kërkoheshte gjak shqiptari Shkup, 16 prill - Abdulfetah Alimi, polici i drejtorisë së gjashtë të Ministrisë së Punëve të Bredshme (MPB), i cili ...

Zeqiri i identifikoi dy sulmues të Ziadin Selës, natën e 27 prillit të dhunshëm

Telegrafi - 16.04.2018

Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zeqiri ka dhënë dëshminë e tij në Gjykatën Penale ku po mbahet gjykimi për tentimvrasjen e Ziadin Selës, deputet dhe kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Halimi: Dhunuesit kërkonin gjak shqiptari

Alsat - 16.04.2018

“Njëri nga sulmuesit luante nxehtë-ftohtë, për një moment e qetësonte masën ndërsa nga ana tjetër ishte I kthyer kah Sela”, tha dëshmitari Abdylfeta Halimi, në seancën e sotme gjyqësore, për ...

Dhuna ndaj Selës, ja çfarë tha Abdylfetah Alimi në seancën e sotme gjyqësore

Portalb - 16.04.2018

Sigurimi i Kuvendit, Abudlfetah Alimi, i cili më 27 prill u prezantua si shpëtimtar i deputetit Ziadin Sela, gjatë sulmit në Parlament, por më pas u akuzua në lëndën e dytë për të enjten e ...

Dëshmoi sigurimi i kuvendit, Abdylfetah Alimi: Dhunuesit kërkonin gjak shqiptari

Telegrafi - 16.04.2018

Abdylfetah Alimi, sigurimi i Kuvendit, që me 27 prill u prezantua si shpëtues i Ziadin Selës gjatë dhunës në Kuvend, e më pastaj u akuzua, dëshmoi sot në gjykatë, për tentimvrasjen e Selës.

Zeqiri: Toshta e kapi Selën për dore dhe e hodhi tek turma

Tetova Sot - 16.04.2018

Deputeti i LSDM së Muhamed Zeqiri dëshmoi për tentimin e vrasjes ndaj Zijadin Selës më 27 prill në Kuvend. Zeqiri ishte i pari që e tregoi se kush ka qenë personi i cili e ka tërhequr Selën nga turma.

Dëshmon Abdulfetah Alimi: Permendeshin emri i Ziadin Seles, Talat Xhaferit dhe Zoran Zaevit

Flaka - 16.04.2018

Abdulfetah Alimi sot dëshmon në seancën gjyqësorë ku akuzohen 10 të dyshuar për tentim vrasjen e deputetit Zijadin Sela, në ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar që ndodhën në Kuvend.

Muhamet Zeqiri dëshmon në seancën për tentimvrasjen e Ziadin Selës

Telegrafi - 16.04.2018

Në Gjykatën Penale vazhdon seanca e radhës për gjykimin e të akuzuarve për tentimvrasje të deputetit Ziadin Sela, njiherit kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Vazhdojnë dëshmitë për sulmin ndaj Selës në Kuvend

Almakos - 16.04.2018

16 April 2018 / 16:05 Fillon të zbardhet tentimi për vrasjen e kreut të Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela natën e dhunshme të 27 prillit të vitit të kaluar.

Ja çka dëshmoi deputeti Muhamed Zeqiri për ngjarjet në Parlamentit

Flaka - 16.04.2018

Deputeti i LSDM së Muhamed Zeqiri dëshmoi për tentimin e vrasjes ndaj Zijadin Selës më 27 prill në Kuvend. Zeqiri ishte i pari që e tregoi se kush ka qenë personi i cili e ka tërhequr Selën nga turma.

Rasti Sela, dëshmoi heroi i tij: Çka ndodhi natën e 27 prillit?

Ina - 16.04.2018

Pjesëtari i sigurimit të Kuvendit Abdulfetah Alimi sot dëshmoi në seancën gjyqësorë ku akuzohen 10 të dyshuar për tentim vrasjen e deputetit Zijadin Sela, në ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar ...

Muhamet Zekiri dëshmon në seancën për tentimvrasjen e Ziadin Selës

Almakos - 16.04.2018

Në Gjykatën Penale vazhdon seanca e radhës për gjykimin e të akuzuarve për tentimvrasje të deputetit Ziadin Sela, njiherit kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Rrëfehet Zekiri: Toshta e kapi Selën për dore dhe e hodhi tek turma

Ina - 16.04.2018

Deputeti i LSDM së Muhamed Zeqiri dëshmoi për tentimin e vrasjes ndaj Zijadin Selës më 27 prill në Kuvend. Zeqiri ishte i pari që e tregoi se kush ka qenë personi i cili e ka tërhequr Selën nga turma.

Dëshmon Abdulfetah Alimi: Kërkohej gjak shqiptari

Tetova Sot - 16.04.2018

Abdulfetah Alimi sot dëshmon në seancën gjyqësorë ku akuzohen 10 të dyshuar për tentim vrasjen e deputetit Zijadin Sela, në ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar që ndodhën në Kuvend.

Vazhdon seanca gjyqësore për tentim-vrasjen e Ziadin Selës

Alsat - 16.04.2018

Në Gjykatën Penale vazhdon sot seanca e radhës për gjykimin e të akuzuarve për tentim-vrasje të deputetit Ziadin Sela, njiherit kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Muhamed Zeqiri dëshmon kush e hodhi Ziadin Selën te turma e dhunuesve – VIDEO

Shqipmedia - 16.04.2018

Deputeti i LSDM së Muhamed Zeqiri dëshmoi për tentimin e vrasjes ndaj Zijadin Selës më 27 prill në Kuvend. Zeqiri ishte i pari që e tregoi se kush ka qenë personi i cili e ka tërhequr Selën nga turma.

Vazhdon seanca gjyqësore për tentim-vrasjen e Ziadin Selës

Almakos - 16.04.2018

16 April 2018 / 10:04 Në Gjykatën Penale vazhdon sot seanca e radhës për gjykimin e të akuzuarve për tentim-vrasje të deputetit Ziadin Sela, njiherit kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Muhamet Zekiri dëshmon në seancën për tentimvrasjen e Ziadin Selës

Tetova Sot - 16.04.2018

Në Gjykatën Penale vazhdon seanca e radhës për gjykimin e të akuzuarve për tentimvrasje të deputetit Ziadin Sela, njiherit kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Vazhdon seanca gjyqësore për tentim-vrasjen e Ziadin Selës

Tetova Sot - 16.04.2018

Në Gjykatën Penale vazhdon sot seanca e radhës për gjykimin e të akuzuarve për tentim-vrasje të deputetit Ziadin Sela, njiherit kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Vazhdon seanca gjyqësore për rastin e Selës

Ina - 16.04.2018

Në Gjykatën Penale vazhdon sot seanca e radhës për gjykimin e të akuzuarve për tentim-vrasje të deputetit Ziadin Sela, njëherit kryetar i Aleancës për Shqiptarët.