TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Champions League, hidhet shorti

RTSH - 21.04.2017

Është hedhur në Nion të Zvicrës, shorti për gjysëm finalet e Champions League. Dy ekipet e Madridit, Reali dhe Atetiko, do të përballen me njëri-tjetrin , ndërkohe Juventusi do të luajë kundër ...

Derbi i Madridit në gjysmëfinale, Juve luan me Monaco

SuperSport - 21.04.2017

Shorti i hedhur në Nion përcaktoi që në gjysmëfinalet e Champions do të luhet derbi i Madridit, me Realin që sfidon Atletico-n, ndërsa në takimin tjetër, Juventusi do të jetë përballë surprizës ...

Capello: Juventusi e fiton Ligën e Kampionëve

Telegrafi - 21.04.2017

Trajneri i mirënjohur italian, Fabio Capello ka folur për shortin e Ligës së Kampionëve. Në gjysmëfinale do të përballet Atletico Madrid dhe Real Madrid.

Sondazh i ‘Arifhikmetit’: Juventusi apo Reali kampion i Ligës së Kampionëve (Foto)

Telegrafi - 21.04.2017

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Kampioni Real Madridi do të takohet me finalistin e vitit të kaluar Atletico Madrid ndërsa Juventus do të ndeshet me ...

Nedved: Ndeshje e rrezikshme, Monaco ka shumë talentë të rinj

Telegrafi - 21.04.2017

Pavel Nedved ka folur pas hedhjes së shortit për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Shorti i mbajtur në Nyon Të Zvicrës ka parë që Juventusi të ketë skuadrën befasuese franceze, Monacon, si ...

Butragueno reagon pas shortit të Ligës së Kampionëve

Telegrafi - 21.04.2017

Emilio Butragueno ka folur pas shortit për gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku e pa Real Madridin teksa shortohen të luaj ndaj rivalit lokal, Atletico Madridit.

ZYRTARE/ Ja ndjeshjet dhe datat kur do luhen gjysmëfinalet e Champions Leagues

Albeu.com - 21.04.2017

Është hedhur shorti për gjysmëfinalen në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid , Juventus , Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues.

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

Top Channel - 21.04.2017

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet me Monakon. Ndeshjet e para do të jenë Real vs Atletiko dhe Monako vs Juventus.

Nedved befason me deklaratën e tij pas shortit të Championsit

Alb Portali - 21.04.2017

Loading... Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon.

Statistikat e katër skuadrave gjysmëfinaliste dhe përballjet mes tyre

Telegrafi - 21.04.2017

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka mësuar edhe ekipet gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Kësisoj ndeshje tejet interesante pritet të zhvillohet në Madrid, ku përballë njëra tjetrës do të jenë ...

Superpërballje në Champions League

Shqipmedia - 21.04.2017

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për gjysmëfinalen e Champions League në futboll. Real Madridi, kampion në fuqi, Juventusi, Atletico Madridi e Monaco, mësuan rivalët.

Real Madrid – Atletico Madrid, Monaco kundër Juventusit

Lajmi.net - 21.04.2017

Liga e Kampionëve ka tërhequr shortin për dy ndeshjet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Real Madrid – Atletico Madrid dhe Monaco – Juventus janë dy çiftet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve.

Caktohet orari i gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

Portalb - 21.04.2017

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve: Real Madrid – Atletico dhe Monaco -Juventus Kurse, UEFA ka njoftuar se ndeshjet e para gjysmëfinale do të ...

Lajm i keq për Real Madridin pas shortit në Ligën e Kampionëve (FOTO)

Lajmi.net - 21.04.2017

Real Madrid do të jetë mysafir i Atletico Madridit në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një ...

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

Telegrafi - 21.04.2017

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës ...

Hidhet shorti për gjysmëfinalen e Champions League, ja përballjet

LajmiFundit - 21.04.2017

Hidhet shorti për gjysmëfinalen e Champions League. Ditën e sotme, tërheqja e goglave në lidhje me ndeshjet e radhës në Champions, ka përcaktuar se ndeshjet do të jenë: Real Madrid – Atltico Madrid ...

Këto janë datat e ndeshjeve gjysmëfinale

Telegrafi - 21.04.2017

Është hedhur shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Kësisoj do të kemi një derbi madrilen, mes Real Madridit dhe Atletico Madridit. Ndërkohë ndeshja tjetër gjysmëfinale do të jetë ajo mes ...

Hidhet shorti, caktohen përballjet e gjysmëfinaleve të “Champions League”

BalkanWeb - 21.04.2017

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Legue, ndërsa janë zbuluar dy gjysmëfinalet. Mësohet se ato janë Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco-Juventus.

Probleme para shortit në Ligën e Kampionëve (FOTO)

Lajmi.net - 21.04.2017

UEFA ka njoftuar se ka probleme në transmetim direkt para shortit të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 ...

Hidhet Shorti. Përballje gjigantësh në gjysmëfinale të Championsit

Antpress - 21.04.2017

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon.

Champions League, ja kush janë dy çiftet gjysmëfinaliste

Java News - 21.04.2017

Nion, hidhet shorti për gjysmëfinalet për Champions League. Real Madrid -Atletico Madrid gjysmëfinalja e parë. Juventus- Monaco gjysmëfinalja e dytë e Champions.

LIVE: Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Lajmi.net - 21.04.2017

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid presin shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën ...

Parashikimi, ja dy çiftet gjysmëfinaliste në Champions

Albeu.com - 21.04.2017

Real Madrid , Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Në rrjetet sociale po qarkullon foto me parashikimet e mundshme të shortit që do të hidhet ...

Hidhet shorti/ Këto janë përballjet e gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

Republika - 21.04.2017

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për fazën gjysmë-finale. Në gjysmë finale kaluan dy skuadrat madrilene, ajo e Real Madrid dhe Athletico Madrid së bashku me Juventusin dhe ...

Lajm shumë i keq për Real Madridin!

Lajmi.net - 21.04.2017

Real Madrid rrezikon shumë në shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid pret kundërshtarin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. UEFA do ta tërheq shortin sot nga ora 12:00.

Nedved: Ndeshje e rrezikshme, Monaco ka shumë talentë të rinj

Alb Portali - 21.04.2017

Pavel Nedved ka folur pas hedhjes së shortit për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Loading... Shorti i mbajtur në Nyon Të Zvicrës ka parë që Juventusi të ketë skuadrën befasuese franceze, Monacon, ...

Përballje mes ekipeve nga Madridi, Juventus kundër Monakos

Alb Portali - 21.04.2017

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Loading... Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet ...

Formacioni më i mirë i çerekfinaleve

Botasot - 20.04.2017

Janë kompletuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco janë kualifikuar për gjysmëfinalet e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve.

Caktohen gjysëmfinalet e “Champions League”

SOT - 21.04.2017

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Legue, ndërsa janë zbuluar dy gjysmëfinalet. Mësohet se ato janë Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco-Juventus.

Lajm shumë i keq për Real Madridin!

Ina - 21.04.2017

Real Madrid pret kundërshtarin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. UEFA do ta tërheq shortin sot nga ora 12:00. E së bashku me “Los Blancos” në garë janë Juventus, Atletico Madrid e Monaco, ...

Nesër shorti i Championsit, 4 skuadra në ankth për rivalin

Albeu.com - 20.04.2017

Dje në mbrëmje kemi mësuar 4 skuadrat gjysmëfinalistë të Ligës së Kampionëve: Juventus, Real Madrid , Atletico Madrid dhe Monaco. Katër skuadrat më të mira për këtë sezon në kompeticionin më të ...

S’ka “remuntada”, Juventusi eliminon Barcelonën

SOT - 20.04.2017

Barcelona jashtë Champions-it. Juventusi kalon në gjysmëfinale. “Remuntada” e planifikuar nga trajneri Luis Enrike nuk u realizua. Kishte ndodhur më parë me Paris Saint Germain, por siç ishte ...

Formacioni i çerekfinaleve në Champions, dominon Juvja (FOTO)

Albeu.com - 20.04.2017

Juventus, Real Madrid , Atletico Madrid dhe Monaco janë katër ekipet gjysmëfinaliste për sezonin 2016/17 në Uefa Champions League. Pas sfidave të dyta në çerekfinale, këta skuadra kanë prerë një ...

Monako mbetet e papritura e bukur e Championsit

ABC News - 20.04.2017

Monako mund të quhet e papritura më e madhe e Ligës së Kampionëve. Skuadra nga Franca, pasi eleminoi më parë Mançester Sitin, ia doli edhe ndaj Dortmundit Cila është skuadra më ofensive në kontinent? ...

Shorti i gjysmëfinales, askush nuk e dëshiron këtë kundërshtar (FOTO)

Lajmi.net - 20.04.2017

"Calciomercato.com" shkruan se Juventus është skuadra më e padëshiruar në shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke ...

Juventus dhe Monako u plasuan në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve

Idividi - 20.04.2017

Barselonë, 20 prill 2017 (MIA) - Juventus dhe Monako mbrëmë arritën të plasohen në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve pas eliminimeve të Barselonës, respektivisht Borusia Dortmundit.

Bonucci: Ja kundërshtari i Juventusit në gjysmëfinale të Championsit

Alb Portali - 20.04.2017

Loading... Mbrojtësi Leonardo Bonucci ka zgjedhur kundërshtarin e Juventusit për gjysmëfinalen e Champions Leagues. Italiani do të dëshironte Monacon pasi ai thotë se është skuadra më e dobët në ...

Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

Lajmi.net - 20.04.2017

Shorti do të tërhiqet të premten nga ora 12:00. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve.

UEFA zbulon orën për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

Lajmi.net - 20.04.2017

UEFA ka bërë të ditur orarin për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid e Monaco janë katër skuadrat gjysmëfinaliste Ligën e Kampionëve.

Formacioni më i mirë i fazës çerekfinales së Ligës së Kampionëve (Foto)

Telegrafi - 20.04.2017

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Atletico, Juventus dhe Monaco kanë kaluar në gjysmëfinale të kësaj gare prestigjioze evropiane për klube.

Monako “shkatërron” shpresat e Dortmund

LajmiFundit - 19.04.2017

Ndeshja mes Monakos dhe Dortmund në Francë ishte parashikuar e vështirë. Kishte shpresa se Dortmund do të mund të bënte mrekullinë në fushën e Monakos, por se gjithçka është venitur vetëm në pak ...

Kur do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Champions League dhe datat kur do të luhen ndeshjet

BalkanWeb - 20.04.2017

Kur tashmë janë përcaktuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions League, pritet vetëm të përcaktohen vetëm çiftet që do të përballen. Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë ...

Juventus dhe Monako në gjysmëfinale

Alb Portali - 19.04.2017

Juventusi dhe Monako janë dy skuadrat e fundit që siguruan kualifikim për në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan SHENJA. Loading... Juventusi barazon 0:0 në ”Kamp Nou” ndërsa kalon më tej me ...

Real, Atletiko, Juventus dhe Monako në gjysmënfinalen e Ligës së kampionëve

Republika - 20.04.2017

Gjysmënfinalistët e Ligës së kampionëve janë Real Madrid, Atletiko Madrid, Juventus dhe Monako. Juventus dhe Monako mbrëmë arritën të plasohen në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve pas eliminimeve ...

Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

Ina - 20.04.2017

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve. Andaj, secila prej tyre mund të takohen me njëra tjetrën në shortin e fazës së ardhshme të ...