TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skema si qeveria shqiptare është bërë ortake, në pastrimin e parave të krimit

Ina - 14.11.2017

Teknika që përdor Edi Rama për ta butaforizuar çdo problem madhor që i plas në oborrin e tij qeverisës, tashmë është e dalë boje. Kështu bëri edhe sot përpara bankierëve që veprojnë në vendin tonë, ...

Nuk ka nevojë për një portal më shumë

Respublica - 14.11.2017

Kryetari i opozitës paralmentare, z.Lulëzim Basha, ka artikuluar këto dy ditë akuzën më të rëndë politike që është bërë ndoshta në dy dekada. Sipas tij inkriminimi i ekonomisë dhe qeverisjes ka ...

Basha: Shqipëria, vendi ku pastrohen paratë e krimit të drogës

SOT - 14.11.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha i përgjigjet kryeministrit Edi Rama lidhur me pretendimet për pastrimin e parave të drogës. Sipas Bashës, raportet ndërkombëtare e rendisin Shqipërinë në vendin ku ...

Basha: Akuzat për pastrim parash vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit

Lajmi.net - 14.11.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit.

Deklaratë e fortë e Bashës: Shqipëria në 3 vendet kryesore të pastrimit të parave të krimit

LajmiFundit - 14.11.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se Shqipëria është në 3 vendet kryesore ku pastrohen paratë e pista të krimit. Basha iu përgjigj përmes një deklarate për media Ramës, duke ...

“Jemi në listën e zezë të SHBA, të ndalet projekti ‘1 miliard euro’”

Mapo - 14.11.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli në një konferencë për shtyp, ku përsëriti shqetësimin se paratë e pista të drogës do të injektohen në ekonominë e vendit.

Basha: Prokuroria të nisë hetimet, Rama ka nisur aksionin e pastrimit të parave të drogës

Gazeta Express - 14.11.2017

Disa orë pasi kryeministri i quajti deklaratat e Bashës si një shpërthim të imagjinatës, kreu i PD-së ka reaguar përmes një konference për shtyp nga ku i ka bërë thirrje prokurorisë dhe partnerëve ...

Basha hesht për Kapllanajn, kërkon ndaljen e projektit “1 mld euro”

Java News - 14.11.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka sulmuar ashpër kryeministrin Rama të cilin e ka akuzuar sërish për kriminalizimin e ekonomisë dhe pastirmin e ...

“FBI dhe DEA të administrojnë buxhetin”, Rama: Deklaratë qesharake

Mapo - 14.11.2017

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në një takim me bankat ku në fokus ishte rritja ekonomike, tha se në 2018 do të ketë katërfishim të rritjes ekonomike.

Buxheti shqiptar në dorë të FBI-së?! Rama i kthen përgjigje Bashës

Gazeta Express - 14.11.2017

Kryeministri Edi Rama i ka quajtur shpërthime imagjinate deklaratat e djeshme të liderit të opozitës Lulzim Basha i cili kërkoi që buxheti i shtetit duhet të administrohet nga Prokuroria, FBI dhe DEA ...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA-së, hetim projektit “1 miliard euro”

Portalb - 14.11.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi e, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit, transmeton Top Channel.

Basha: Prokuroria dhe partnerët ndërkombëtarë të hetojnë pastrimin e parave me koncesionet

BalkanWeb - 14.11.2017

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë sot para mediave pas konferencës që pati kryeministri Edi Rama me bankat. Basha risolli në kujtesë një raport të DASH që e vendoste Shqipërinë në listën e ...

Basha – prokurorisë dhe FBI-së: Rama me buxhetin 2018 do pastrojë paratë e drogës

Lajmi.net - 13.11.2017

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, kreu i opozitës Lulzim Basha i bëri thirrje prokurorisë, FBI-së, DEA-s amerikane të administrojnë buxhetin e 2018-ës si provë për pastrimin e ...

Buxheti 2018, Basha akuzon Ramën për pastrim parash

RTSH - 13.11.2017

Kryetari i Partisë Demokratike ka lëshuar sot akuza të forta në adresë të kryeministrit Rama, për pastrim të parave të pista, të përfituara nga trafiqet e paligjshme.

Basha: Projektbuxheti i 2018 është bërë për të pastruar paratë

SOT - 13.11.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat spas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Demokratike ka hedhur akuza të forta në drejtim të kreut të qeverisë Edi Rama.

Basha: Rama do pastrojë paratë e oligarkëve me pr/buxhetin e 2018, ja si do veprojë

BalkanWeb - 13.11.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur ditën e sotme pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD. Kreu i PD akuzoi projektin 1 miliard dollarësh të qeverisë Rama, duke thënë se krimi tashmë ...

Buxheti i 2018-tës/ Basha: Rama po pastron paratë, ja tre mënyrat

Mapo - 13.11.2017

Kreu i partisë Demokratike Lulzim Basha në një reagim për mediat ka sulmuar edhe një herë qeverinë për projekt buxhetin e vitit 2018. Sipas tij ky buxhet është kundër të varfëve dhe po bëhet vetëm ...

Akuza: Me buxhetin 2018 po pastrohen paratë e kanabisit. Të ndërhyjë FBI dhe DEA

Respublica - 13.11.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka akuzuar qeverinë se po kryen pastrim masiv të parave të drogës përmes buxhetit 2018. Në një dalje për mediat, Basha ka deklaruar se biznesi i ndërtimit ...

Basha - prokurorisë dhe FBI-së: Rama me buxhetin 2018 do pastrojë paratë e drogës

Gazeta Express - 13.11.2017

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, kreu i opozitës Lulzim Basha i bëri thirrje prokurorisë, FBI-së, DEA-s amerikane të administrojnë buxhetin e 2018-ës si provë për pastrimin e ...

“Projekt-buxheti i 2018-ës të hetohet nga FBI”, Basha: Ja si po pastrohen paratë e drogës

Java News - 13.11.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka hedhur akuza të rënda në drejtim të kryeminstrit Rama sa i takon projektbuxhetit të vitit 2018. Basha deklaroi se përmes këtij buxheti shefi i qeverisë ...

Basha: Projekti 1 miliardë euro duhet ndalur tani, Prokuroria të hetojë pastrimin e parave të krimit

Gazeta Tema - 14.11.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas konferencës që pati kryeministri Edi Rama me bankat. Në një deklaratë për median Basha risolli në kujtesë një raport të DASH që e vendoste Shqipërinë në ...

Basha: “Projekti 1 miliardë euro duhet ndalur tani”

RTSH - 14.11.2017

Kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha i është rikthyer për të dytën ditë me rradhë akuzave ndaj qeverisë Rama se e ka futur Shqipërinë në Lista e Vendeve Kryesore të Pastrimit të Parave.

Basha bën paralajmërimin e fortë: Të ndalet projekti 1 miliard eurosh!

Albeu.com - 14.11.2017

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një konferencë për mediat i ka kthyer përgjigje kryeministrit shqiptar Edi Rama . Basha ka kërkuar të ndalet projekti “1 miliardë euro ” duke deklaruar se ky ...

Basha: “Projekti 1 miliardë euro duhet ndalur tani”

Zhurnal - 14.11.2017

Basha: “Projekti 1 miliardë euro duhet ndalur tani” Tiranë, 14 nëntor - Kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha i është rikthyer për të dytën ditë me rradhë akuzave ndaj qeverisë Rama se e ka futur ...