TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Von der Leyen: Maqedonia e Veriut është një shembull i shkëlqyer

Telegrafi - 11.07.2019

Kandidatja për presidente të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen në paraqitjen e saj para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e ka lavdëruar Maqedoninë e Veriut si një shembull të ...

Presidenca e KE-së, Ursula von der Leyen rrezikon votën e shumicës

ABC News - 11.07.2019

Ursula von der Leyen, kandidate për presidente të Komisionit Evropian rrezikon të mos votohet nga shumica e eurodeputetëve javën e ardhshme. Momentalisht, Bashkimi Evropian nuk ka një plan B se cili ...

Kush është "supermamaja" e njohur që vë në rresht gjeneralët

Albeu.com - 11.07.2019

Nga pikëpamja politike mund të konsiderohet një “bijë arti”: babai i saj, Ernst Albrecht, ka qenë ministër dhe president i Saksonisë së Poshtme , si dhe një politikan shumë i njohur në Gjermani në ...

Votimi për nominimin e von der Leyen me 16 korrik

Gazeta Express - 11.07.2019

Liderët e grupeve politike që janë në Parlamentin Europian kanë deklaruar sot se ata janë të gatshëm të votojnë për nominimin e Ursula von der Leyen për kryetare të Komisionit Europian me datën 16 ...

STRASBURG – Votimi për Von der Leyen më 16 korrik

Medial - 11.07.2019

STRASBURG, 11 korrik /MEDIAL-ANSA/ – Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet ...

Ursula von der Leyen: Shpëtimi i emigrantëve, parim bazë për BE-në!

RTSH - 11.07.2019

Është e rëndësishme të ndihmojmë të gjithë emigrantët në det, në anijet e tyre të fatit, dhe duhet të jetë një parim bazë dhe një detyrim për ne që t’i ndihmojmë ata, deklaroi kandidatja për ...

Votimi për emërimin e Von der Leyen më 16 korrik

Botasot - 11.07.2019

Krerët e grupeve politike të BE-së konfirmuan sot se një votim për emërimin e Ursula von der Leyen si presidente e Komisionit Evropian do të mbahet më 16 korrik në Parlamentin Evropian.

Pasuesja e Juncker flet për Brexit

ABC News - 10.07.2019

Gruaja e emëruar për të pasuar Jean-Claude Juncker në krye të BE-së ka folur për herë të parë në lidhje me Breksit. Ursula con der Leyen ka deklaruar se shpreson që Britania e Madhe të heqë dorë nga ...

ANALIZA: Hipokrizia e Parlamentit Europian dhe prapaskenat e një beteje të pamoralshme, për pushtet

Gazeta Tema - 10.07.2019

Nga Paul Taylor* Duke kërcënuar se do të bllokohen zgjedhjen e udhëheqësve të BE për shefin e Komisionit, deputetët e Parlamentit Europian po dëmtojnë atë që pretendojnë ta mbrojnë.

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

Evropaelire - 10.07.2019

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit.

Ursula von der Leyen: E gatshme t’i jap më shumë kohë Londrës për Brexit

Botasot - 10.07.2019

Ursula von der Leyen, kandidate për presidencën e Komisionit Evropian, u shpreh të mërkurën e gatshme t’i japë më shumë kohë Britanisë së Madhe për daljen nga BE-ja nëse Londra do e kërkojë, gjatë ...

Von der Leyen: Maqedonia e Veriut është një shembull i shkëlqyer

Botasot - 11.07.2019

Kandidatja për presidente të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen në paraqitjen e saj para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e ka lavdëruar Maqedoninë e Veriut si një shembull të ...

Leyen: Dera e BE të mbetet e hapur për Ballkanin

Botasot - 10.07.2019

Kandidatja për presidentin e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen deklaroi sot në Bruksel se dera e BE-së duhet të mbetet e hapur për vendet e Ballkanit Perëndimor.

Von der Leyen kërkon mbështetje për postin e Presidentes së KE

DW - 10.07.2019

Për të siguruar shumicën e votave në Parlamentin Evropian, Ursula von der Leyen po viziton me radhë grupet parlamentare. Por ajo ende nuk e ka siguruar zgjedhjen në postin e Presidentes së KE.

Von der Leyen rrezikon votimin në PE

Durres Lajm - 11.07.2019

Kandidatja për presidente e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen nuk ka mbështetjen e të gjitha grupimeve në Parlamentin Europian. Kjo rrezikon votimin nga shumica e eurodeputetëve të ...

Votimi për nominimin e Ursula von der Leyen me 16 korrik

Zeri - 11.07.2019

Liderët e grupeve politike që janë në Parlamentin Europian kanë deklaruar sot se ata janë të gatshëm të votojnë për nominimin e Ursula von der Leyen për kryetare të Komisionit Europian me datën 16 ...

Votimi për Von der Leyen më 16 korrik

Alsat - 11.07.2019

Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet më 16 korrik.

Votimi për emërimin e Von der Leyen më 16 korrik

Telegrafi - 11.07.2019

Krerët e grupeve politike të BE-së konfirmuan sot se një votim për emërimin e Ursula von der Leyen si president i Komisionit Evropian do të mbahet më 16 korrik në Parlamentin Evropian.

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

Zhurnal - 10.07.2019

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit.

Ursula von der Leyen: E gatshme t’i jap më shumë kohë Londrës për Brexit

Telegrafi - 10.07.2019

Ursula von der Leyen, kandidate për presidencën e Komisionit Evropian, u shpreh të mërkurën e gatshme t’i japë më shumë kohë Britanisë së Madhe për daljen nga BE-ja nëse Londra do e kërkojë, gjatë ...

Leyen: Dera e BE të mbetet e hapur për Ballkanin

Telegrafi - 10.07.2019

Kandidatja për presidentin e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen deklaroi sot në Bruksel se dera e BE-së duhet të mbetet e hapur për vendet e Ballkanit Perëndimor.

Ursula von der Leyen në kërkim për vota për të siguruar postin e kreut të KE

Top Channel - 10.07.2019

Ursula von der Leyen ende nuk e ka siguruar postin e kreut të Komisionit Europian. Ministres gjermane të Mbrojtjes i nevojiten 374 vota në Parlamentin Europian me 747 eurodeputetë.

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

Gazeta Express - 10.07.2019

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit.

Ursula von der Leyen: E gatshme t’i jap më shumë kohë Londrës për Brexit

SOT - 11.07.2019

Ursula von der Leyen, kandidate kryesore për presidencën e Komisionit Evropian, u shpreh e gatshme t’i japë më shumë kohë Britanisë së Madhe për daljen nga BE nëse Londra do e kërkojë.

Von der Leyen: Dera e BE të mbetet e hapur për Ballkanin

SOT - 11.07.2019

Kandidatja për presidentin e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen deklaroi dje në Bruksel se dera e BE duhet të mbetet e hapur për vendet e Ballkanit Perëndimor.

Ursula von der Leyen në kërkim për vota për të siguruar postin e kreut të KE

Botasot - 10.07.2019

Ursula von der Leyen ende nuk e ka siguruar postin e kreut të Komisionit Europian. Ministres gjermane të Mbrojtjes i nevojiten 374 vota në Parlamentin Europian me 747 eurodeputetë.

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

Lajmi.net - 10.07.2019

“Vazhdoj të shpresoj se ju do të mbeteni”, tha von der Leyen. Ajo foli të mërkurën në një seancë të Paralmentit Evropian, përpara votimit të saj javën e ardhshme.

Von der Leyen kërkon mbështetje për postin e Presidentes së KE

Lajmi.net - 10.07.2019

374 është numri magjik, i cili i siguron Ursula von der Leyenit zgjedhjen në postin e Presidentes së Komisionit Evropian, sepse Parlamenti Evropian ka aktualisht 747 eurodeputetë.

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

Zeri - 10.07.2019

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit.

Ndizet beteja për drejtimin e Komisionit Europian, e besuara e Merkelit në kërkim të votave, skepticizëm te ...

SOT - 11.07.2019

Numri 374 është, shifra magjike, e cila i siguron Ursula von der Leyenit zgjedhjen në postin e Presidentes së Komisionit Evropian, sepse Parlamenti Evropian ka aktualisht 747 eurodeputetë.

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

Botasot - 10.07.2019

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit.

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

Tetova Sot - 10.07.2019

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit.