TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Përplasje për Reformën Zgjedhore/ Gjiknuri: Puna në dy faza, Hajdari: Sistemi bashkë me rekomandimet e Odihr

Top Channel - 10.10.2019

Opozita parlamentare forcoi sërish pozitat e saj në komisionin e reformës zgjedhore përmes kushtit të saj për ndryshimin e sistetmit. Dy orët e mbledhjes me dyer të mbyllura u shoqëruan me debate sa ...

Nis puna për rekomandimet e ODIHR, Gjiknuri: Presim propozimet e opozitës

Medial - 10.10.2019

Komisioni i Reformës Zgjedhore nisi zyrtarisht punën me rekomandimet e OSBE ODIHR, duke u lënë dëtyre ekspërtëve që të hartojnë ndryshimet ligjore, për administratën publike, median dhe barazinë ...

Reforma zgjedhore, transparencë me dyer të mbyllura!

Gazeta Tema - 10.10.2019

Nga Mentor Kikia Komisioni për reformën zgjedhore nisi sot nga puna. Pa PD-në dhe LSI-në. Opozitën e përfaqëson ajo që tani quhet opozita parlamentare.

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: PD nuk ka sjellë propozime, nuk e njeh Komisionin

RTSH - 10.10.2019

Komisioni i Reformës Zgjedhore është mbledhur për rreth dy orë pa praninë e mediave ku mazhoranca e opozita parlamentare kanë diskutuar për ndryshimet e mundshme të sistemit zgjedhor.

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: PD nuk e njeh Komisionin, u kemi kërkuar propozime

Top Channel - 10.10.2019

Në një deklaratë për mediat, pas përfundimit të Komisionit për Reformës Zgjedhore, kryetari i komisionit, Damian Gjiknuri u shpreh se Partia Demokratike nuk ka sjellë asnjë propozim lidhur pikërisht ...

Përfundon mbledhja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri i prerë me PD-në: Nuk keni asnjë të drejtë, përderisa...

SOT - 10.10.2019

Kryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri në një prononcim për mediat pas përfundimit të mbledhjes tha se brenda një jave ekspertët do të paraqesin draftet.

Dorëheqje nga komisioni për reformën zgjedhore? Gjiknuri: Cështje e ezauruar, PD tashmë ka objektiva të tjera

BalkanWeb - 10.10.2019

“Rekomandimet e OSBE/ODIHR për reformën zgjedhore janë të realizuashme brenda dhejtorit” – kështu u shpreh bashkëkryetari komisionin për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri në një prononcim për ...

Propozimet e PD për reformën zgjedhore nuk diskutohen. Burimet nga komisioni: Nuk i kanë bërë te ne

Top Channel - 10.10.2019

Pritet të nisë mbledhja me dyer të mbyllura e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Gjetjet e tryezës së Reformës Zgjedhore të organizuar nga OSBE, që u mbajt pak javë më parë, do të jenë objekti i punës ...

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: Brenda dhjetorit miratojmë rekomandimet e OSBE

Java News - 10.10.2019

Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi sot se maxhoranca synon të miratojë brenda muajit dhjetor të gjitha rekomandimet e OSBE/ODIHIR.

Në pritje të fillimit të mbledhjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri flet pasi Gazment Bardhi nuk pranoi ...

SOT - 10.10.2019

Për pak mituta pritet të fillojë mbledhja e njoftuar në Komisionin e Reformës Zgjedhore, ndërkohë Damian Gjiknuri është shprehur se PD nuk ka sjellë propozime.

Trondit Edi Rama: Meta-Berisha grup kriminal kundër negociatave, Venecia faktoi marrëzinë e presidentit, shkarkimi nuk ...

SOT - 10.10.2019

Komisioni parlamentar i Reformës Zgjedhore do të mblidhet ditën e sotme, ku në rend dite do të ketë diskutimin mbi ecurinë e ecurisë së punës dhe konkluzionet e tryezës së OSBE me temë “Të mohuar nga ...

Mblidhet sot Komisioni për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri: PD nuk ka sjellë asnjë propozim

BalkanWeb - 10.10.2019

Në një kohë kur sot pritet të mblidhet Komisioni i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi se Partia Demokratike nuk ka sjellë propozimet e saj. Bashkëkryetari i Komisionit, Gjinkuri pak para ...

Mblidhet komisioni i Reformës Zgjedhore, Gjiknuri: PD nuk ka sjellë asnjë propozim

Java News - 10.10.2019

Paraditen e sotme në orën 10:00 mblidhet tryeza e reformës zgjedhore, që drejtohet nga Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari, dy bashkë-kryetarë. Partia Demokratike refuzoi dje ftesën e Gjiknurit për të ...

Reforma zgjedhore, deputetët e opozitës: “Kali jonë i betejës”, të vendosur për të ndryshuar sistemin

SOT - 09.10.2019

Miratimi ose jo i reformës zgjedhore vijon të jetë kryefjala e ditës, jo vetëm për politikën në Shqipëri, por edhe dhe kancelaritë e huaja. Këto të fundit dhe sidomos Gjermania ka kushtëzuar çeljen e ...

Mblidhet nesër Komisioni i Reformës Zgjedhore, Gjiknuri bën lëvizjen e rëndësishme ndaj PD (Çfarë pritet të ndodhë?)

SOT - 09.10.2019

Ditën e nesërme në orën 10:00 do të mblidhet tryeza për reformën Zgjedhore. Ndërsa na ndan vetëm një ditë nga kjo mbledhje e rëndësishme, bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian ...

Gjiknuri ftesë PD-së për të mbrojtur demokracinë, si reagoi opozita

Albeu.com - 09.10.2019

Damian Gjiknuri , në cilësinë e bashkëkryetarit të Komisionit për Reformën Zgjedhore i ka dërguar një ftesë Ivi Kasos nga PD për të marrë pjes në tryezën për Reformën që zhvillohet gjatë ditës së ...

Ftesa e Gjiknurit, Bardhi i përgjigjet për “BalkanWeb”: Plani ynë është në tryezë

BalkanWeb - 09.10.2019

Menjëherë pas ftesës zyrtare të Damian Gjiknurit, si bashkëkryetar i komisionit të Reformës Zgjedhore, ka ardhur reagimi nga Partia Demokratike. Në një reagim për gazetarin e “BalkanWeb”, Osman ...

Nesër mbledhja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ftesë zyrtare PD-së që të marrë pjesë

BalkanWeb - 09.10.2019

Bashkëkryetari i komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, i ka dërguar sot një ftesë zyrtare Partisë Demokratike që të marrë nesër pjesë në mbledhjen e komisionit.

PD refuzon reformën zgjedhore: Rama të pranojë kushtet e opozitës

Medial - 09.10.2019

Nesër do të mblidhet Komisioni i posaçëm për reformen zgjedhore, por Partia Demokratike nuk do të marrë pjese. Mësohet se sekretaria e Komisionit i ka nisur ftesë sekretarit për çështjet elektorale ...

Socialistët në bisedime me opozitën jashtë parlamentare për të marrë pjesë në reformën zgjedhore

Java News - 09.10.2019

Gjetjet e tryezës së Reformës Zgjedhore që u mbajt pak javë më parë, do të jenë objekti i punës së Komisionit parlamentar për këtë reformë, që do të mblidhet të enjten paradite.

BE ultimatum opozitës të ulet në dialog me PS, Basha nuk tërhiqet, këmbëngul tek 5 kushtet për reformën zgjedhore

SOT - 09.10.2019

Bashkimi Evropian i bën thirrje opozitës të ulet në dialog me Partinë Socialiste, duke theksuar se zgjidhja e krizës është një pikë kyçe për hapjen e negociatave.

Mblidhet nesër Komisioni i Reformës Zgjedhore, PS kërkesë PD të sjellë përfaqësues në tryezë

SOT - 09.10.2019

Komisioni i Reformës Zgjedhore i ka bërë kërkesë opozitës jo parlamentare që të sjellë një përfaqësues në nivel teknik në mbledhjen që do të zhvillohet ditën e enjte në Kuvend.

Bardhi: Opozita ka parashikuar gjithçka po ndodh sot

Botasot - 08.10.2019

Sekretari i Përgjithshme i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi i ftuar në emisionin "Tempora" u shpreh se opozita ka parashikuar gjithçka që po ndodh sot, sa i përket Reformës Zgjedhore.

Bardhi: PD, e hapur për reformimin e sistemit zgjedhor

Botasot - 08.10.2019

Sekretari i Përgjithshme i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi i ftuar në emisionin "Tempora" u shpreh i bindur për reformimin e sistemit zgjedhor. Bardhi : Ne i kemi shprehur publikisht në ...

Opozita tërhiqet, Bardhi: PD, e hapur për reformimin e sistemit zgjedhor

Gazeta Tema - 08.10.2019

Sekretari i Përgjithshme i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh i bindur për reformimin e sistemit zgjedhor.

Gazment Bardhi: PD e hapur për ndryshimin e sistemit zgjedhor

Gazeta Express - 08.10.2019

Sekretari i Përgjithshme i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh i bindur për reformimin e sistemit zgjedhor.

Sekretari i PD Bardhi deklaron gatishmërinë e demokratëve për ndryshimin e sistemit zgjedhor

SOT - 08.10.2019

Sekretari i Përgjithshme i Partisë Demokratike, Gazmend u shpreh i bindur për reformimin e sistemit zgjedhor. Bardhi tha se: “Ne i kemi shprehur publikisht në dokumentin tonë duhet të jetë pika 1.4.

Mbledhja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ftesë PD-së, reagon Bardhi

Mapo - 09.10.2019

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri i ka dërguar ftesë sekretarit për çështjet ligjore në PD, Ivi Kaso për të marrë pjesë në tryezën për Reformën Zgjedhore e cila ...

Reforma Zgjedhore/ Bardhi i përgjigjet ftesës së Gjiknurit: Plani ynë është në tryezë

Java News - 09.10.2019

Menjëherë pas ftesës zyrtare të Damian Gjiknurit, si bashkëkryetar i komisionit të Reformës Zgjedhore, ka ardhur reagimi nga Partia Demokratike. Në një reagim për gazetarin e “BalkanWeb”, Osman ...

Reforma Zgjedhore/ Gjiknuri ftesë PD-së për të marrë pjesë në komision

Java News - 09.10.2019

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri i ka dërguar ftesë sekretarit për çështjet ligjore në PD, Ivi Kaso për të marrë pjesë në tryezën për Reformën Zgjedhore e cila ...

Ftesa e Damian Gjiknurit për demokratët, reagon menjëherë krahu i djathtë i Bashës

SOT - 09.10.2019

Numri dy i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas ftesës së bërë nga Damian Gjiknuri për të marrë pjesë në reformën zgjedhore.Në një reagim Bardhi shprehet se më parë qeveria të shprehet ...

Ftesa e Gjiknurit, Bardhi i përgjigjet për “News24”: Plani ynë është në tryezë

Medial - 09.10.2019

Menjëherë pas ftesës zyrtare të Damian Gjiknurit, si bashkëkryetar i komisionit të Reformës Zgjedhore, ka ardhur reagimi nga Partia Demokratike. Në një reagim për gazetarin e “BalkanWeb”, Osman ...

Nesër mbledhja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ftesë zyrtare PD-së

Durres Lajm - 09.10.2019

Bashkëkryetari i komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ka dërguar sot një ftesë zyrtare Partisë Demokratike që të marrë nesër pjesë në mbledhjen e komisionit.

Bardhi i përgjigjet ftesës së Gjiknurit: Plani ynë është në tryezë

Durres Lajm - 09.10.2019

Nesër mbledhja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ftesë zyrtare PD-së Pas ftesës zyrtare të Damian Gjiknurit, si bashkëkryetar i komisionit të Reformës Zgjedhore, ka ardhur reagimi nga Partia ...

PD refuzon ftesën e PS, për tryezë për Reformën Zgjedhore

RTSH - 09.10.2019

Damian Gjiknuri, bashkëkryetar i komisionit për Reformën Zgjedhore, i ka dërguar ftesë PD, për të marrë pjesë në tryezën për Reformën Zgjedhore e cila zhvillohet nesër në orën 10:00.

Propozimet e PD për reformën zgjedhore nuk diskutohen. Burimet nga komisioni: Nuk i kanë bërë te ne

Botasot - 10.10.2019

Pritet të nisë mbledhja me dyer të mbyllura e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Gjetjet e tryezës së Reformës Zgjedhore të organizuar nga OSBE, që u mbajt pak javë më parë, do të jenë objekti i punës ...

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: PD nuk e njeh Komisionin, u kemi kërkuar propozime

Botasot - 10.10.2019

Në një deklaratë për mediat, pas përfundimit të Komisionit për Reformës Zgjedhore, kryetari i komisionit, Damian Gjiknuri u shpreh se Partia Demokratike nuk ka sjellë asnjë propozim lidhur pikërisht ...

“Zgjedhorja”, Gjiknuri: Nëse PD zgjedh nivel bilateral, jemi gati

Mapo - 10.10.2019

Kryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri foli për mediat pas mbledhjes me dyer të mbyllura të komisionit. Ai u shpreh se Partia Demokratike nuk ka sjellë asnjë propozim për ...

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: PD nuk e njeh Komisionin

Flaka - 10.10.2019

Në një deklaratë për media, pas përfundimit të Komisionit për Reformës Zgjedhore, kryetari i komisionit, Damian Gjiknuri u shpreh se Partia Demokratike e Shqipërisë nuk ka sjellë asnjë propozim ...