TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Osmani i përgjigjet Veselit: PDK e ka në ADN tradhtinë

Botasot - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, në emisionin Frontal të T7, ka folur rreth qëndrimit të opozitës në dialogun me Serbinë. Veseli thotë se është i gatshëm t’ia lëshojë pushtetin Lidhjes Demokratike të ...

Veseli: PDK nuk e tradhtoi Isa Mustafën, por Vjosa Osmani, Anton Quni e deputetët tjerë

Botasot - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka folur rreth qëndrimit të opozitës në dialogun me Serbinë. Veseli thotë se është i gatshëm t’ia lëshojë pushtetin Lidhjes Demokratike të Kosovës, në mënyrë që ajo të ...

Veseli e përqesh LDK-në për qëndrimin ndaj dialogut, thotë se Hoti është bërë yll i opozitës

Koha.net - 18.01.2019

Në kohën kur presioni amerikan dhe evropian për heqjen e taksës është shtuar, e këtë e ka pranuar edhe vetë kryeministri Ramush Haradinaj, të njëjtën nuk e thotë edhe kryeparlamentari Kadri Veseli.

Osmani i përgjigjet Veselit: PDK e ka në ADN tradhtinë

Gazeta Express - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, në emisionin Frontal të T7, ka folur rreth qëndrimit të opozitës në dialogun me Serbinë. Veseli thotë se është i gatshëm t’ia lëshojë pushtetin Lidhjes Demokratike të ...

Veseli i përgjigjet kërkesës nga SHBA-të për heqje të taksës ndaj Serbisë

Lajmi.net - 18.01.2019

Kryeparlamantari i Kosovës, Kadri Veseli ka zbuluar po ashtu se kush e ka propozuar taksën ndaj Serbisë tek kryeministri Ramush Haradinaj. Kryeparlamentari Kadri Veseli ka qenë i prerë më përgjigjen ...

Reagimi i Kadri Veseli në rast se ftohet nga Gjykata Speciale

Botasot - 18.01.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është deklaruar rreth Gjykatës Speciale. I pyetur nëse ka ftesë nga ky institucion i drejtësisë, kryeparlamentari theksoi se ende s’ka diçka të ...

Mesazhi i Putin, Veseli: Rusia, drejt njohjes së pavarësisë së Kosovës

ABC News - 18.01.2019

Prishtina zyrtare e ka komentuar me nota pozitive mesazhin e presidentit Vladimir Putin në Serbi. Për kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, ai është tregues se Rusia po shkon drejt njohjes së ...

Veseli: PDK nuk e tradhtoi Isa Mustafën por Vjosa Osmani, Anton Quni e deputetët tjerë

Gazeta Express - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, në emisionin Frontal të T7, ka folur rreth qëndrimit të opozitës në dialogun me Serbinë. Thotë se është i gatshëm t’ia lëshoj pushtetin LDK’së, në mënyrë që ajo të ...

Veseli thotë se Rusia është në rrugë për ta njohur Kosovën

Koha.net - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot ka thënë se Rusia është duke shkuar drejt njohjes së Kosovës. Këtë kryekuvendari Veseli e tha gjatë konferencës së mbajtur ku komentoi takimin e ...

​Veseli: Taksa 100% nuk hiqet

Gazeta Express - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka qenë i prerë më përgjigjen e tij për kërkesën e SHBA-ve rreth heqjes së taksës 100% ndaj produkteve ...

“Njohja e Rusisë, vlerë shumë e madhe për Kosovën, pasi Rusia është superfuqi botërore”

Botasot - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka deklaruar sot se Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës si shtet. Lidhur me këtë, njohësi i çështjeve politike në vend, Faik Krasniqi, ka thënë për “Bota sot” se ...

Vuçiç: Putin nuk tha se do ta njohë Kosovën

Albeu.com - 18.01.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, i është kundërpërgjigjur menjëherë deklarimeve të kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës , Kadri Veselit, se Rusia është duke përparuar drejt njohjes ...

Veseli: Nuk e dëmtojmë partneritetin me Shtetet e Bashkuara

VOA - 18.01.2019

Kryetari i parlamentit, Kadri Veseli tha të premten se Kosova nuk do të dëmtojë partneritetin me Shtetet e Bashkuara, të cilat sipas tij nuk kërkesë për heqjen e tarifave ndaj mallrave serbe, por që ...

Vuçiç: Nëse Kadri Veseli thotë se Rusia do ta njoh Kosovën, atëherë me siguri është e vërtetë!

Zeri - 18.01.2019

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, ka thënë se e ka vërejtur se ‘të gjithë e dinë se çfarë ai ka biseduar me Putinin. “Nëse Kadri Veseli, kryetari i parlamentit të Kosovës, thotë se Rusia do ta njoh ...

Veseli deklarohet për taksën: Me asnjë kusht s’e dëmtojmë partneritetin me Amerikën

Lajmi.net - 18.01.2019

Veseli ka thënë se Serbia duhet të respektojë Kosovën si shtet të pavarur. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka folur për taksën ndaj produkteve të Serbisë dhe ...

Vuçiqi i përgjigjet Veselit, tregon se çfarë i ka thënë Putin dje për njohjen e pavarësisë së Kosovës

Gazeta Express - 18.01.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq i është kundërpërgjigjur menjëherë deklarimeve të kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veselit, se Rusia është duke përparuar drejt njohjes së ...

Veseli: SHBA nuk ka kërkuar që të heqim taksën

Albeu.com - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli , pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka folur për presionin ndërkombëtar për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe e boshnjake, duke thënë se kjo masë nuk e lëkund ...

Veseli: Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës

Zeri - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Rusia është duke shkuar drejt njohjes së Kosovës si shtet i pavarur dhe sovran, raporton zeri.info.

Veseli: Rusia drejt njohjes së shtetit të Kosovës

Evropaelire - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Rusia është duke shkuar drejt njohjes së Republikës së Kosovës. Ai po ashtu ka shfaqur shpresën që Kosova do të jetë pjesë e Organizatës së ...

Veseli: Rusia po shkon drejt njohjes së Republikës së Kosovës

Telegrafi - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se viti 2019 do të jetë vit i suksesit të Kosovës, vit i shpërthimit në aspektin politik, diplomatik, ekonomik ...

Pas presionit të SHBA-së për heqjen e taksës deklarohet Kadri Veseli

Zeri - 18.01.2019

Pak ditë pas raportimeve se SHBA ka kërkuar urgjentisht heqjen e taksës ndaj produkteve serbe, është deklaruar Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, me ç’rast ka thënë se SHBA do të jetë ...

Veseli: SHBA-të nuk kanë kërkuar heqjen e taksës

Botasot - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit i pyetur nëse SHBA-të kanë kërkuar nga Qeveria heqjen e taksës 100 përqind ndaj mallrave serbe, tha se nuk ekziston një kërkesë e tillë, por se kanë kërkuar që t’i jepet një ...

Veseli: 2019-a, vit i Kosovës në OKB

Zeri - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është shprehur i vendosur se gjatë këtij viti Kosova do të bëhet pjesë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB), raporton zeri.info.

Veseli, Hotit: Je bërë yll i opozitës

Botasot - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka quajtur “yll” të opozitës shefin e Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti.

Kadri Veseli flet për taksën: Me asnjë kusht s'e dëmtojmë partneritetin me Amerikën

Gazeta Express - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka folur për taksën ndaj produkteve serbe e boshnjake, duke thënë se kjo masë nuk e lëkund partneritetin me SHBA’në dhe se Amerika ...

Veseli: Rusia drejt njohjes së Kosovës

Botasot - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, është shprehur i bindur se Rusia do ta njeh pavarësinë e Kosovës. Këto komente, Veseli i bëri një ditë pas vizitës së presidentit rus Vladimir Putin, në Serbi.

Këshilltari i Veselit i reagon Vjosa Osmanit: Ajo është deputete fashiste, keqardhje që ligjëron në drejtësi

Lajmi.net - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka deklaruar se partia e tij nuk e ka tradhtuar Isa Mustafën kur u rrezua qeveria në të cilën ishin bashkë. Veseli në T7 ka thënë se Qeverinë Mustafa nuk e ka rrezuar ...

Veseli: PDK nuk e tradhtoi Isa Mustafën por Vjosa Osmani, Anton Quni e deputetët tjerë

Telegrafi - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka folur rreth qëndrimit të opozitës në dialogun me Serbinë. Veseli thotë se është i gatshëm t’ia lëshojë pushtetin Lidhjes Demokratike të Kosovës, në mënyrë që ajo të ...

Për heqje të taksës ndaj Serbisë, Veseli i përgjigjet kërkesës nga SHBA-të

Medial - 18.01.2019

Kryeparlamantari i Kosovës, Kadri Veseli ka zbuluar po ashtu se kush e ka propozuar taksën ndaj Serbisë tek kryeministri Ramush Haradinaj. Kryeparlamentari Kadri Veseli ka qenë i prerë më përgjigjen ...

A do të mbetet Kadri Veseli i palëkundur për taksën

Gazeta Express - 17.01.2019

Pak më shumë se një muaj më parë, kreu i PDK’së, Kadri Veseli, thoshte se i ka dhënë përkrahje të plotë Ramush Haradinajt për vendosjen e taksës ndaj Serbisë.

"Rusia do ta njohë Kosovën", ironizon Vuçiç: Po e tha Kadri Veseli është e vërtetë

SOT - 18.01.2019

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, ka ironizuar kreun e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili tha se Rusia është afër njohjes së Pavarësisë së Kosovës.

Veseli do t’i takojë në zyrën e tij ambasadorin amerikan dhe kryeministrin

Lajmi.net - 16.01.2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli do të takohet me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett dhe kryeministrin, Ramush Haradinaj, për të diskutuar lidhur me taksën.

Veseli: Rusia drejt njohjes së shtetit të Kosovës

Portalb - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Rusia është duke shkuar drejt njohjes së Republikës së Kosovës. Ai po ashtu ka shfaqur shpresën që Kosova do të jetë pjesë e Organizatës së ...

Krasniqi: Ambasadori amerikan do të takohet javën e ardhshme me Haradinajn e Veselin për taksën

Gazeta Express - 16.01.2019

​Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka paralajmëruar një takim mes ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, dhe krerëve ...

Veseli: Rusia po shkon drejt njohjes së Republikës së Kosovës

SOT - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se viti 2019 do të jetë vit i suksesit të Kosovës, vit i shpërthimit në aspektin politik, diplomatik, ekonomik ...

Pas presionit të SHBA-së për heqjen e taksës deklarohet Kadri Veseli

Lajm - 18.01.2019

Pak ditë pas raportimeve se SHBA ka kërkuar urgjentisht heqjen e taksës ndaj produkteve serbe, është deklaruar Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, me ç’rast ka thënë se SHBA do të jetë ...

Veseli: SHBA-të nuk kanë kërkuar heqjen e taksës

Alsat - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit i pyetur nëse SHBA-të kanë kërkuar nga Qeveria heqjen e taksës 100 për qind ndaj mallrave serbe, tha se nuk ekziston një kërkesë e tillë, por se kanë kërkuar që t’i jepet një ...

Veseli jep lajmin e madh: Rusia do na njohë si shtet

Albeu.com - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli , është shprehur i bindur se Rusia do ta njeh pavarësinë e Kosovës . Këto komente, Veseli i bëri një ditë pas vizitës së presidentit rus Vladimir Putin, në Serbi.

Këshilltari i Veselit i reagon Vjosa Osmanit: Ajo është deputete fashiste, keqardhje që ligjëron në drejtësi

Botasot - 18.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka deklaruar se partia e tij nuk e ka tradhtuar Isa Mustafën kur u rrezua qeveria në të cilën ishin bashkë. Veseli ka thënë se Qeverinë Mustafa nuk e ka rrezuar PDK’ja, ...

A do të mbetet Kadri Veseli i palëkundur për taksën

Botasot - 17.01.2019

Pak më shumë se një muaj më parë, kreu i PDK’së, Kadri Veseli, thoshte se i ka dhënë përkrahje të plotë Ramush Haradinajt për vendosjen e taksës ndaj Serbisë.

Veseli do t’i takojë në zyrën e tij ambasadorin amerikan dhe kryeministrin

Botasot - 16.01.2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli do të takohet me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett dhe kryeministrin, Ramush Haradinaj, për të diskutuar lidhur me taksën.

Veseli: Rusia drejt njohjes së shtetit të Kosovës

Gazeta Tema - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Rusia është duke shkuar drejt njohjes së Republikës së Kosovës. Ai po ashtu ka shfaqur shpresën që Kosova do të jetë pjesë e Organizatës së ...

Veseli: SHBA-të nuk kanë kërkuar heqjen e taksës

Lajm - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit i pyetur nëse SHBA-të kanë kërkuar nga Qeveria heqjen e taksës 100 për qind ndaj mallrave serbe, tha se nuk ekziston një kërkesë e tillë, por se kanë kërkuar që t’i jepet një ...

Vuçiq i përgjigjet Veselit, zbulon qëndrimin e Putinit për njohjen e Kosovës

Lajmi.net - 18.01.2019

Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur deklaratës së kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur deklaratës së kryetarit të Kuvendit të ...

Befason Kadri Veseli: Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës

Lajmi.net - 18.01.2019

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, për media ka folur kryeparlamentari Kadri Veseli. Veseli ka thënë se Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës, transmeton lajmi.net.

Veseli takon Haradinajn dhe ambasadorin amerikan

Zeri - 16.01.2019

Kryeparlamentari Veseli do t’i takojë në zyrën e tij Ambasadorin Amerikan dhe Kryeministrin. Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, ka bërë të ditur se Kryeparlamentari Kadri Veseli do t’i takojë në ...

Sipas Veselit, SHBA-ja nuk ka kërkuar heqjen e taksës

Koha.net - 18.01.2019

Kryetari i Kuvendit i pyetur nëse SHBA-të kanë kërkuar nga Qeveria heqjen e taksës 100 për qind ndaj mallrave serbe, tha se nuk ekziston një kërkesë e tillë, por se kanë kërkuar që t’i jepet një ...

Vuçiq i përgjigjet Veselit, tregon se çfarë i ka thënë Putin dje për njohjen e pavarësisë së Kosovës

Lajm - 18.01.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, i është kundërpërgjigjur menjëherë deklarimeve të kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veselit, se Rusia është duke përparuar drejt njohjes së ...

Vuçiq i reagon Veselit për qëndrimin e Putinit për njohjen e Kosovës

Flaka - 18.01.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq i është kundërpërgjigjur menjëherë deklarimeve të kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veselit, se Rusia është duke përparuar drejt njohjes së ...