TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dhjetori afati i fundit/ Kush janë 28 deputetët e opozitës që rrezikojnë mandatin nëse nuk shkojnë në Kuvend? (EMRAT)

SOT - 06.12.2018

Që prej 19 korrikut, deputetët e opozitës kanë bojkotuar Kuvendin duke vendosur si kusht për mazhorancën propozimin për vettingun në politikë. Kushtetuta parashikon që nëse një deputet nuk paraqitet ...

Marrëdhënia e kushtëzuar me Kuvendin, opozita rrezikon mandatet

Mapo - 06.12.2018

Marrëdhënia e kushtëzuar me Parlamentin mund t’i kushtojë deputetëve të Partisë Demokratike dhe atyre të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kushtetuta sanksionon se mandati i deputetit mbaron ose ...

Afatet kushtetuese, ja kur rrezikohen mandatet për deputetët e opozitës

Top Channel - 06.12.2018

Pjesa më e madhe e deputetëve të opozitës kanë qenë për herë të fundit në Parlament në seancën plenare të 19 korrikut. Referuar procesverbaleve të Kuvendit, bëhet fjalë për 27 përfaqësues të ...

Mandatet/ Ja 28 deputetët e opozitës që rrezikohen…

Mapo - 06.12.2018

Pothuajse gjysma e deputeteve te opozites rrezikojne te humbasin mandatin nese nuk shkojne kete muaj ne parlament. Jane plot 28 deputete te PD, LSI e partive te tjera aleate te cilet per here te ...

Shehi: I gatshëm edhe për skenarin e djegieve të mandatëve

RTSH - 06.12.2018

Edhe pse ende nuk ka një vendim përfundimtarë, nëse Opozita do t’i japë apo jo fund bojkotit parlamentarë, nëse shqyrtohet nisma e saj për Vettingun në Politikë, ligjëvënësit e saj janë të gatshëm të ...

Zbardhen afatet, ja kur iu digjen mandatet deputetëve të opozitës

Botasot - 06.12.2018

Në 19 janar ju digjet mandati shumicës së deputetëve të opozitës për shkak të bojkotit parlamentar. Sipas përllogaritjeve të bëra nga Report TV, për pjesëmarrjen e deputetëve në Seancat Plenare dhe ...

Ankthi i afateve kushtetuese, ja kur i humbin mandatet deputetët e PD- LSI

Java News - 06.12.2018

Pjesa më e madhe e deputetëve të opozitës kanë qenë për herë të fundit në Parlament në seancën plenare të 19 korrikut. Referuar procesverbaleve të Kuvendit, bëhet fjalë për 27 përfaqësues të ...

EMRAT: 28 deputetët e opozitës që iu digjet mandati

Gazeta Tema - 06.12.2018

Pothuajse gjysma e deputeteve te opozites rrezikojne te humbasin mandatin nese nuk shkojne kete muaj ne parlament. Jane plot 28 deputete te PD, LSI e partive te tjera aleate te cilet per here te ...

Përplasje në opozitë, Dashamir Shehi del kundër Mediut, mbështet vijimin e bojkotit parlamentar dhe djegien e mandateve

SOT - 05.12.2018

Bojkoti parlamentar ka përçarë opozitën shqiptare. Të shtunë, kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu i ka bërë thirrje të hapur kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, se ka ardhur koha ...

23 janar digjen mandatet e PD, ja 8 deputetët që shpëtojnë

LajmiFundit - 04.12.2018

Nëse deputetët e Partisë Demokratike nuk shfaqen deri në 23 janar të 2019-s në Kuvend, pas kësaj date, ata humbasin mandatet. Partia më e madhe në opozitë ka nisur bojkotin e Kuvendit që në datën 23 ...

Publikohen emrat, ja 28 deputetët e opozitës që iu digjet mandati

LajmiFundit - 06.12.2018

Pothuajse gjysma e deputeteve te opozites rrezikojne te humbasin mandatin nese nuk shkojne kete muaj ne parlament. Jane plot 28 deputete te PD, LSI e partive te tjera aleate te cilet per here te ...