TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KAS “fundos” Skënderbeun, lihet në fuqi vendimi i UEFA-s me 10 vite pezullim

Gazeta Express - 12.07.2019

Gjykata e Arbitrazhit për Sport (CAS) ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga klubi shqiptar i futbollit Klubi Sportiv Skënderbeu kundër vendimit të lëshuar nga e UEFA.

Skënderbeu 10 vjet jashtë Evropës, CAS merr vendimin

RTSH - 12.07.2019

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Zvicër ka rrëzuar Apelin duke lënë në fuqi dënimin me 10 vjet përjashtim nga Evropa dhe një gjobë 1 milionë euro për Skënderbeun.

Tronditet Skënderbeu, KAS i jep të drejtë UEFA-s, 10 vjet pezullim

BalkanWeb - 12.07.2019

Shuhen përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit korçar.

CAS lë në fuqi dënimin për KF Skënderbeun, 10 vite jashtë Europës

Mapo - 12.07.2019

CAS (Gjykata e Arbitrazhit Sportiv) ka lënë në fuqi vendimin e mëparshëm të UEFA-s, për skuadrën e Skënderbeut, me 10 vite jashtë kupave të Europës. Dënimi për Skënderbeun u dha më 29 mars 2019.

CAS i jep goditjen fatale Skënderbeut, lë në fuqi dënimin me 10 vite përjashtim nga Kupat e Europës

Gazeta Tema - 12.07.2019

CAS i ka dhene goditjen fatale skuadres se Skenderbeut, te cilet kishin apeluar vendimin e UEFA-s qe i kishte denuar me 10 vite pas trukimeve qe kishin kryer ne Kupat e Europes.

Në pritje te vendimit/ CAS jep sot verdiktin për “Skënderbeun”

Top Channel - 12.07.2019

Sot skuadra e Skënderbeut pret vendimin e gjykatës së arbitrazhit sportiv të Lozanës në lidhje me dënimin prej 10 vitesh mospjesëmarrje në kupat e Europës.

Sot dita e të vërtetës, Skënderbeu “kryqëzon gishtat” për një vendim pozitiv të CAS-it

SuperSport - 12.07.2019

Ishte 29 marsi i vitit 2018, kur Komisioni i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës në UEFA dënoi Skënderbeun me 10 vite pezullim nga aktivitetet europiane dhe një milionë euro gjobë, pas akuzave të ...

Ditë historike për Skënderbeun, CAS sot jep vendimin final

Albeu.com - 12.07.2019

E premte, 12 korrik 2019. Ditë historike për Skënderbeun dhe futbollin shqiptar. Skuadra korçare është njoftuar nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS se sot do të ketë një vendim për dënimin e ...

Futbolli shqiptar në ethe, CAS merr vendimin për Skënderbeun

Botasot - 12.07.2019

Pritjes i ka ardhur fundi dhe sot do të mësohet vendimi përfundimtar për ekipin e Skënderbeut. Vendimi i CAS-it për korçarët ishte shtyrë shumë, ndërsa sipas asaj që ka publikuar vetë klubi bëhet me ...

12 korriku, dita e së vërtetës, Skënderbeu do të mësojë të ardhmen

RTSH - 11.07.2019

Merkatoja e Skënderbeut, e ardhmja e klubit dhe skuadrës, fizionomia e Superiores, por ndoshta edhe fati i skuadrave të tjera të futbollit shqiptar është i lidhur në mënyrë të drejtpërdrejtë me datën ...

“KAS” sot jep vendimin për Skenderbeun

InfoSport - 12.07.2019

Sot skuadra e Skënderbeut pret vendimin e gjykatës së arbitrazhit sportiv të Lozanës në lidhje me dënimin prej 10 vitesh mospjesëmarrje në kupat e Europës.

Skënderbeu në ankth, CAS brenda 48 orëve do të japë verdiktin final

Albeu.com - 10.07.2019

Mbeten më pak se 48 orë për të mbyllur odisenë e vuajtjeve të klubit të Skënderbeut. Pritja e korçarëve po shkon drejt fundit dhe optimizmi është prezent, pasi avokatët e ngarkuar nga klubit japin ...