TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

O’Connell: Në këtë përvjetor të 20-të, zgjedh të mendoj për ata që preken nga lufta

Botasot - 12.06.2019

Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë se kemi shansin për ët reflektuar mbi të kaluarën dhe për të ardhmen që duhet ndërtuar.

Bashkëpunimi rajonal, drejtorët e Doganave mblidhen në Prishtinë

Medial - 12.06.2019

TIRANË, 12 qershor /MEDIAL/ Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Arlind Gjokuta mori pjesë në takimin rajonal informal të 4-të të nivelit të lartë të drejtorëve të Përgjithshëm të Administratave ...

O’Connell: Veprimi për paqen, zgjedhje që secili prej nesh mund të bëjë

Telegrafi - 12.06.2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka thënë se 20 vjet pas luftës, ne kemi një shans për të reflektuar mbi ...

O’Connell: Luftojeni krimin e organizuar

Lajmi.net - 11.06.2019

Dogana e Kosovës në bashkëpunim me Doganën e Britanike kanë organizuar takimin e drejtoreve të Përgjithshëm të Ballkanit Perëndimor. Ambasadori britanik në Kosovë, Ruari O’Connell, tha se kanë ...

O’Connell: Britania e Madhe i gëzohet çdo suksesi në luftimin e krimit

Botasot - 11.06.2019

Dogana e Kosovës në bashkëpunim me Doganën e Britanike organizuan takimin e Drejtorëve të Përgjithshëm të Doganave të rajonit respektivisht të Ballkanit perëndimor.

Në Prishtinë mbahet takimi i drejtorëve të doganave të rajonit

Botasot - 11.06.2019

Dogana e Kosovës në bashkëpunim me Doganën e Britanike sot ka organizuar takimin e Drejtoreve të Përgjithshëm të rajonit respektivisht të Ballkanit perëndimor.

Ambasadori i Britanisë së Madhe, O’Connell: Nuk u dorëzuan, fituan – Urime Kosovë

Telegrafi - 11.06.2019

Pas fitores së Përfaqësueses së Kosovës ndaj Bullgarisë ka reaguar edhe ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell. Kosova ka arritur të marr një fitore të madhe në udhëtim te Bullgaria me ...

Ambasadori britanik nuk harron ta urojë Kosovën, shkruan në rrjetet sociale pas ndeshjes

Zeri - 10.06.2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruari O'Connell është shprehur i gëzuar me fitoren e sontme të Kosovës. Kosova ka arritur që të fitojë përballë Bullgarisë në kuadër të Kampionatit Evropian ...

Ambasadori Britanik: Nuk u dorëzuam, fituam!

Botasot - 10.06.2019

Pas fitores së sotme në minutat e fundit e përfaqësueses së Kosovës në futboll, fitore kjo që i ka gëzuar të gjithë shqiptarët anë e mbanë, ka reaguar përmes profilit të tij në facebook edhe ...

O’Connell shkruan për fitoren e Kosovës

Gazeta Express - 10.06.2019

Kosova ka shënuar fitore 3 me 2 në ndeshjen me Bullgarinë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Milot Rashica, Vedat Muriqi dhe Elbasan Rashani ishin golashënuesit e kësaj ndeshje.

O’Connell: Nuk humben shpresë. Nuk u dorëzuan. Fituan.

Medial - 10.06.2019

Ambasadori britanik Ruairi O’Connell ka uruar kombëtaren e Kosovës për fitoren nda Bullgarisë. Në një postim në Facebook ai uroi djemtë e skuadrës me disa fjalë inkurajuese, njofton Klan Kosova.

O’Connell i bën jehonë fjalëve të Clintonit për paqen

Gazeta Express - 12.06.2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka thënë se 20 vjet pas luftës, ne kemi një shans për të reflektuar mbi ...

O’Connell: Luftojeni krimin e organizuar

Zeri - 11.06.2019

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruari O’Connell, edhe një herë iu ka bërë thirrje autoriteteve kosovare që të luftojnë krimin e organizuar.

Doganat, filtri i kontrabandës dhe i krimit

Koha.net - 11.06.2019

Dogana e Kosovës në bashkëpunim me Doganën e Britanike organizuan takimin e drejtorëve të përgjithshëm të doganave të rajonit respektivisht të Ballkanit perëndimor.

O’Connell: Në këtë përvjetor, të brengosemi për të vrarët, të dëbuarit e viktimat e dhunës seksuale

Lajmi.net - 12.06.2019

Ai këtë e ka thënë nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook. O’Connell ka shkruar se duhet të brengosemi për të gjitha viktimat, të vrarët, të plagosurit, të dëbuarit, ata që vuajtën ...

Pak kohë para se ta kryej mandatin, ambasadori britanik ka një apel për liderët kosovarë

Gazeta Express - 11.06.2019

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruari O’Connell, edhe një herë iu ka bërë thirrje autoriteteve kosovare që të luftojnë krimin e organizuar.

Ambasadori O’Connell: Britania e Madhe i gëzohet çdo suksesi të luftimit të krimit në Kosovë

Telegrafi - 11.06.2019

Dogana e Kosovës në bashkëpunim me Doganën e Britanike organizuan takimin e Drejtorëve të Përgjithshëm të Doganave të rajonit respektivisht të Ballkanit perëndimor.

O’Connell: Në këtë 20 vjetor duhet të kujtojmë ata që u prekën nga lufta

Medial - 12.06.2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosove, Ruairi O’Connell, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës ka thënë se ka akoma shanse për të reflektuar mbi të kaluarën dhe për të ardhmen që munden ta ...

Pak kohë para se ta kryej mandatin, ambasadori britanik ka një apel për liderët e Kosovës

Botasot - 11.06.2019

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruari O’Connell, edhe një herë iu ka bërë thirrje autoriteteve kosovare që të luftojnë krimin e organizuar.

Bashkëpunimi rajonal kontribuon edhe në sigurinë kombëtare e rajonale

Botasot - 11.06.2019

Dogana e Kosovës në bashkëpunim me Doganën Britanike organizuan takimin e drejtorëve të përgjithshëm të Doganave të rajonit respektivisht të Ballkanit Perëndimor.

O’Connell: NATO e ndali katastrofën humanitare në Kosovë

Ina - 12.06.2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosove, Ruairi O’Connell, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës ka thënë se ka akoma shanse për të reflektuar mbi të kaluarën dhe për të ardhmen që munden ta ...