TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hidhet shorti për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, ja të gjitha emrat e institucioneve

BalkanWeb - 07.12.2017

Pas hedhjes së shortit janë përzgjedhur emrat e parë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti i pare ka zgjedhur emrat nga Gjykata Kushtetuese si anëtarë të KED të cilët janë : Besnik Imeraj dhe ...

Hidhet shorti për anëtarët e KED nga Gjykata e Apelit, zgjidhen emrat nga Kushtetuesja

SOT - 07.12.2017

Shorti per Këshillin e Emërimeve në Drejtësi ka nxjerre emrat e pare te perzgjedhur. Shorti i pare ka zgjedhur emrat nga Gjykata Kushtetuese si anëtarë të KED. arë: 1.Besnik Imeraj 2.

EMRAT/ Hidhet shorti për Këshillin e emërimeve në Drejtësi

Albeu.com - 07.12.2017

Ditën e sotme është hedhur shorti për përzgjedhjen e emrave të parë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti i parë ka zgjedhur emrat nga Gjykata Kushtetuese si anëtarë të KED të cilët janë: ...

Opozita e bashkuar: PD e LSI ‘hidhen në sulm’, shihni fotot

Mapo - 07.12.2017

Foto 1 nga 6 Në Kryesinë e Kuvendit nisi seanca për hedhjen e shortit për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Në këtë mbledhje, Këshilli i Lartë i Drejtësisë nuk kishte ...

EMRAT/ Nga Artan Boci, tek Rovena Gashi: Zgjidhen anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Gazeta Tema - 07.12.2017

Në Kryesinë e Kuvendit është hedhur shorti për caktimin e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Besnik Imeraj dhe Altina Xhoxhaj janë përzgjedhur si anëtarë të KED nga lista e Gjykatës ...

SHorti, sherr PS-PD në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi

Albeu.com - 07.12.2017

Ka nisur me debate mes palëve politike mbledhja e nisur në Kryesinë e Kuvendit , për hedhjen e shortit për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Mbledhja drejtohet nga Vasilika Hysi, nënkryetare e ...

Emrat e anëtarëve të KED, shorti hidhet mes debateve të ashpra

Java News - 07.12.2017

Ka nisur sot procesi i hedhjes së shortit për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, një proces që po shoqërohet me debate mes pozitës dhe opozitës, i nisur prej ditës së djeshme.

PD-LSI të terrorizuara nga KED, dalin kundër projektit amerikan për ngritjen e organeve të reja të drejtësisë, nisin ...

SOT - 07.12.2017

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim janë vënë në alarm nga reforma në drejtësi. Ditët e fundit eksponentë të këtyre partive e kanë anatemuar dhe sulmuar fuqishëm projektin e ...

Kuvendi hedh shortin për KED, Llalla ndjek skenarin që shkaktoi sherrin me Donald Lu, dërgon sërish vetëm 3 kandidatura

SOT - 07.12.2017

Kuvendi do të hedhë sot shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Në janar të këtij viti u përzgjodhën 9 anëtarë të këtij institucioni, por me mandat të përkohshëm, i cili u mbaron tani.

Shorti i Ligës së Kampionëve: Barcelona – Chelsea, përballja më e mundshme nga shorti, Real Madridi kundër anglezëve

Telegrafi - 07.12.2017

Të hënë do të tërhiqet shorti i Ligës së Kampionëve për fazën nokaut. Përqindjet më të mëdha shkojnë për ndeshjen Chelsea – Barcelona, pasi mundësia që kjo përballje të dal nga goglat është 40 për ...

“AS” zbulon kundërshtarin e Barcelonës në shortin e Ligës së Kampionëve

Lajmi.net - 07.12.2017

“AS” shkruan se ekziston 43 për qind e mundësisë që gjiganti katalan të caktohet si kundërshtar me Chelsean. Barcelona ka një ekip me gjasa më të mëdha për të qenë kundërshtar i tyre në shortin e ...

Të hënën shorti i Ligës së Kampionëve, priten super ndeshje

InfoSport - 07.12.2017

Me ndeshjet e së mërkurës në mbrëmje, edhe zyrtarisht është mbyllur faza e grupeve në kuadër të Ligës së Kampionëve Evropian, ku u mësuan edhe skuadrat e fundit që do të luajnë në fazën eliminuese.

Ja kur hidhet shorti i Champions League

Albeu.com - 06.12.2017

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve , ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër në fazën me eleminim direkt Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit ...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

Gazeta Express - 06.12.2017

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së ...

​Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

Gazeta Express - 06.12.2017

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin ...

Nesër shorti për anëtarët e KED, PD-LSI kundër: Antikushtetues

Mapo - 06.12.2017

Kuvendi do të hedhë këtë të enjte shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Edhe ky hap, në ngërçin e përgjithshëm që po përballet zbatimi i reformës në drejtësi, ka ...

Letra e PD drejtuar Ruçit: Shorti për KED hidhet nga Presidenti, jo nga ju!

Albeu.com - 06.12.2017

Partia Demokratike i ka drejtuar sot një letër Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit, me anë të së cilën e konsideron antikushtetues, hedhjen nesër të shortit për zgjedhjen e 9 anëtarëve të Këshillit ...

PD, letër Ruçit për shortin e KED

RTSH - 06.12.2017

Partia Demokratike e konsideron antikushtetues, shortin për këshillin e emërimeve në drejtësi dhe për këtë arsye kërkon ndërprerjen e menjëhershme të proçesit.

PD letër Ruçit : Shorti për KED antikushtetues, të ndërpritet

RTSH - 06.12.2017

Partia Demokratike e konsideron antikushtetues, shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi dhe për këtë arsye kërkon ndërprerjen e menjëhershme të procesit.

Edhe LSI kundër hedhjes së shortit për KED: Do të bojkotojmë, procesi s’varet nga urdhrat e Ruçit

Mapo - 06.12.2017

Edhe Grupi parlamentar i LSI është kundër hedhjes së shortit të enjten për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Kreu i grupit të LSI, Petrit Vasili, deklaroi se do ta ...

Shorti për KED/ Pas PD dhe LSI kundër: Procesi është i pavlefshëm ligjërisht

BalkanWeb - 06.12.2017

TIRANE – Pas PD-së, edhe LSI ka dalë kundër shortit për 9 anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, (KED). Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i ka dërguar një letër kreut të ...

PD del kundër shortit për KED, letër Ruçit: I pavlefshëm ligjërisht

SOT - 06.12.2017

Kreu i grupit parlamentar të LIS, Petrit Vasili i ka dalë kundër shortit për 9 anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, (KED). Pas PD edhe LSI i ka dërguar letër kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, ...

Shorti për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, PD akuza Ruçit: Po shkel Kushtetutën

Gazeta Tema - 06.12.2017

“Selia blu” ka reaguar ashpër lidhur me shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. PD e ka cilësuar si antikushtetues duke deklaruar se kreu i Kuvendit Gramoz Ruci po shkel kushtetutën me shortin.

Sot hidhet shorti për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të KED

RTSH - 06.12.2017

Pas pak në Kryesinë e Kuvendit do të hidhet shorti për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Hedhja e shortit do të drejtohet nga nënkryetarja e Kuvendit Vasilika Hysi, ...

LISTA / Ja kush janë kandidatët nga 4 institucionet për KED

Java News - 06.12.2017

Nesër hidhet shorti për Këshillin e Emërimeve në drejtësi, ndërsa sot janë zbuluar kandidatët nga katër institucionet Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë, Prokuroria e Përgjithshme dhe Këshilli i ...

EMRAT/ Zgjidhen me short anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Durres Lajm - 07.12.2017

Pas hedhjes së shortit janë përzgjedhur emrat e parë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti i parë ka zgjedhur emrat nga Gjykata Kushtetuese si anëtarë të KED të cilët janë: Besnik Imeraj ...

Zgjidhen 9 anëtarët e KED, nga Prokuroria pa short: Ja emrat

Mapo - 07.12.2017

Foto 1 nga 2 Në Kryesinë e Kuvendit u hodh e shorti për përzgjedhjen e nëntë anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Besnik Imeraj dhe Altina Xhoxhaj janë përzgjedhur si anëtarë të KED nga ...

PD-LSI të terrorizuara nga KED, dalin kundër projektit amerikan për ngritjen e organeve të reja të drejtësisë, nisin ...

Zhurnal - 07.12.2017

PD-LSI të terrorizuara nga KED, dalin kundër projektit amerikan për ngritjen e organeve të reja të drejtësisë, nisin tentativat e bllokimit të reformës Tiranë, 7 dhjetor - Partia Demokratike dhe ...

Kuvendi hedh nesër shortin për anëtarët e KED, PD dhe LSI kundër: Proces antikushtetues!

SOT - 06.12.2017

Të enjten Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Por ky hap ka hapur mjaft debate mes palëve politike.

Juventus e pëson keq në shortin e Ligës së Kampionëve

Lajmi.net - 06.12.2017

Juventus rrezikon kundërshtar të fortë në shortin e Ligës së Kampionëve. Juventus u kualifikua nga faza e grupeve e Ligës së Kampionëve. Por, “Bianconerët” rrezikojnë kundërshtar të fuqishëm në short ...

Nesër hidhet shorti për KED, PD: Po shkelet Kushtetuta

Mapo - 06.12.2017

Ditën e nesërme pritet të hidhet shorti për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, ndërsa sot janë zbuluar kandidatët nga katër institucionet; Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë, Prokuroria e ...

Nesër hidhet shorti për KED, PD kundër: Ruçi po shkel Kushtetutën

BalkanWeb - 06.12.2017

TIRANE- Partia Demokratike ka reaguar lidhur me shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, duke e cilësuar antikushtetues. Me anë të një letre drejtuar kreut të Kuvendit, Ruçi, kryetari i grupit ...

Shorti për KED, PD ultimatum Ruçit: Ndërprit procedurat, po shkel Kushtetutën!

Java News - 06.12.2017

PD ka reaguar pas publikimit te faktit se Kuvendi i Shqipërisë ka caktuar hedhjen e shortit të enjten për 9 anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, (KED).

Partia Demokratike reagon pas shortit per 9 anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi: Antikushtetues!

SOT - 06.12.2017

Partia Demokratike reagon pas shortit per 9 anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, (KED), duke e quajtur ate antikushtetues. Ne nje leter qe PD me firmen e kryetarit të grupit të Partisë ...

Shorti për KED, PD akuzon Ruçin për shkelje të Kushtetutës

Durres Lajm - 06.12.2017

Partia Demokratike ka reaguar ashpër pas vendimit të Kuvendit për të caktuar hedhjen e shortit të enjten për 9 anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, (KED).