TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pakistani u hakmerret militantëve për sulmin masiv

Almakos - 17.02.2017

Pakistani tha se dhjetëra militantë janë vrarë, pas sulmit të së enjtes në një lokacion të shenjtë, i cili ka lënë të vdekur së paku 80 veta. Tetëmbëdhjetë militantë janë vrarë në provincën jugore ...

Pakistan, ushtria hakmerret duke vrarë 100 militantë

Top Channel - 17.02.2017

Ushtria pakistaneze ka vrarë mbi 100 militantë, pas bastisjeve për sigurinë të ndërmarra pas sulmit të së enjtes në një vend të shenjtë të besimit sufit, ku mbetën të vdekur të paktën 80 persona.

Pakistan/Numri i të vrarëve nga sulmi i IS-it arriti në 80 vetë

Lajmi.net - 17.02.2017

Numri i të vrarëve nga sulmi vetëvrasës i grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS), në një tempull në pjesën jugore të Pakistanit, ka arritur në 80 vetë, derisa liderët politikë dhe ushtarakë ...

Të paktën 39 ekstremistë të vrarë në Pakistan

Idividi - 17.02.2017

Islamabad, 17 shkurt 2017 (MIA) - Të paktën 39 ekstremistë janë vrarë në operacionet e forcave pakistaneze të sigurisë, të cilat janë ngritur në mbarë vendin, pas sulmit të vetëvrasësit me bombë, i ...

Të paktën 72 persona humbën jetën gjatë një sulmi vetëvrasës në Pakistan (PLT)

Idividi - 17.02.2017

Karaçi, 16 shkurt 2017 (MIA) - Të paktën 72 persona e humbën jetën, ndërsa mbi 150 janë lënduar në një sulm vetëvrasës të kryer në një xhami të mbushur në pjesën jugore të Pakistanit, kumtoi policia.

Së paku 25 persona e humbën jetën gjatë një sulmi vetëvrasës në Pakistan

Idividi - 17.02.2017

Islamabad, 16 shkurt 2017 (MIA) - Së paku 25 persona e humbën jetën, ndërsa rreth dhjetë të tjerë janë lënduar gjatë një sulmi vetëvrasës të kryer në një xhami në pjesën jugore të Pakistanit.

72 të vdekur nga sulmi vetëvrasës në Pakistan

Zeri - 17.02.2017

72 persona kanë mbetur të vdekur pas një sulmi vetëvrasës në një vend të shenjtë të njohur në Pakistanin jugor. Sipas policisë pakistaneze, bombarduesi hodhi vetën në erë në mesin e e njerëzve në ...

Pakistan, 72 të vdekur nga sulmi kamikaz

Top Channel - 16.02.2017

Një sulm kamikaz në një xhami në Pakistanin jugor i ka marrë jetën të paktën 72 personave. Kamikazi hodhi veten në erë në mesin e besimtarëve, në një xhami sufite në qytetin Sehvan, në provincën ...

Pakistan, 25 të vdekur nga shpërthimi në vendin e lutjeve

Portalb - 16.02.2017

Një shpërthim bombe u ka marrë jetën të paktën 25 personave, ndërsa ka lënë shumë të tjerë të plagosur, teksa kishte për shënjestër një vend të shenjtë lutjeje në qytetin Sehwan të provincës Sindh, ...

ISIS bën masakrën e radhës, 72 të vrarë nga sulmi kamikaz

LajmiFundit - 16.02.2017

Një zyrtar i lartë i policisë së Pakistanit tha se numri i të vrarëve nga sulmi vetëvrasës i grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS), sot në tempullin Sufi, janë vrarë 72 vetë dhe plagosur më se 150 ...

Sulm në Pakistan, mbi 70 të vdekur

Telegrafi - 16.02.2017

Në një sulm kamikaz të ndërmarrë në një tyrbe në rajonin Sind, në jug të Pakistanit, kanë humbur jetën të paktën 70 persona dhe janë plagosur 150 të tjerë.

Pakistan, ushtria hakmerret duke vrarë 100 militantë

Lajmi.net - 17.02.2017

Ushtria pakistaneze ka vrarë mbi 100 militantë, pas bastisjeve për sigurinë të ndërmarra pas sulmit të së enjtes në një vend të shenjtë të besimit sufit, ku mbetën të vdekur të paktën 80 persona.

| 11:24 | Z.H. | 187 Protesta “Dita pa migrantë” në shumë qytete amerikane

Zhurnal - 17.02.2017

72 persona kanë mbetur të vdekur pas një sulmi vetëvrasës në një vend të shenjtë të njohur në Pakistanin jugor. Sipas policisë pakistaneze, bombarduesi hodhi vetën në erë në mesin e e njerëzve në ...

Sulm vetëvrasës në Pakistan, 72 të vdekur

Albeu.com - 17.02.2017

72 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një sulmi vetëvrasës në një vend të shenjtë në Pakistanin jugor. Sipas autoriteteve, bëhet e ditur se bombarduesi hodhi vetën në erë në mesin e njerëzve ...

Pakistan, 72 të vdekur nga sulmi kamikaz

Flaka - 16.02.2017

Një sulm kamikaz në një xhami në Pakistanin jugor i ka marrë jetën të paktën 72 personave. Kamikazi hodhi veten në erë në mesin e besimtarëve, në një xhami sufite në qytetin Sehvan, në provincën ...

Pakistan: Nga sulmi vetëvrasës i IS-it janë vrarë 72 vetë

Lajmi.net - 16.02.2017

Një zyrtar i lartë i policisë së Pakistanit tha se numri i të vrarëve nga sulmi vetëvrasës i grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS), sot në tempullin Sufi, janë vrarë 72 vetë dhe plagosur më se 150 ...

Sulmi kamikaz në Pakistan, ushtria hakmerret duke vrarë 100 militantë

Albeu.com - 17.02.2017

Ushtria pakistaneze ka vrarë mbi 100 militantë, pas sulmit të së enjtes në një vend të shenjtë të besimit sufit, ku si pasojë e një sulmi vetëvrasës mbetën të vdekur të paktën 80 persona.

Pakistan: Nga sulmi vetëvrasës i IS-it janë vrarë 72 vetë

Zeri - 16.02.2017

Një zyrtar i lartë i policisë së Pakistanit tha se numri i të vrarëve nga sulmi vetëvrasës i grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS), sot në tempullin Sufi, janë vrarë 72 vetë dhe plagosur më se 150 ...

Pakistan, 72 të vdekur nga sulmi vetëvrasës

Portalb - 16.02.2017

Një zyrtar i lartë i policisë së Pakistanit tha se numri i të vrarëve nga sulmi vetëvrasës i grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS), sot në tempullin Sufi, është 72 vetë dhe 150 të plagosur.

ISIS-i vret 72 e plagos 150 të tjerë në Pakistan

Koha.net - 16.02.2017

Një zyrtar i lartë i policisë së Pakistanit tha se numri i të vrarëve nga sulmi vetëvrasës i grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS), sot në tempullin Sufi, ka shkuar në 72, derisa më shumë se 150 të ...