TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Konjufca: Haradinaj në Berlin të thotë se ideja e Thaçit për territore nuk kalon

Koha.net - 16.04.2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka shprehur edhe njëherë qëndrimin e tij dhe të partisë që përfaqëson, kundër idesë për shkëmbimin e territoreve.

Konjufca: Unë s’kam qenë në SHIK, Aida Dërguti po

Koha.net - 15.04.2019

“Nuk kam të drejtë me gënjej”, ka thënë shefi i deputetëve të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca në Interaktiv të KTV-së kur është pyetur se pse nuk po e pranon se ka qenë në SHIK, siç po pretendon Dardan ...

Glauk Konjufca: Kam qenë në AAK por jo në SHIK

Botasot - 16.04.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca sërish ka mohuar që ka qenë anëtarë i SHIK-ut, ndërsa ka deklaruar se nuk është befasuar nga akuzat që së fundmi ja bëri ish-shoku i ...

Glauk Konjufca: Aida Dërguti ka qenë në SHIK

Gazeta Express - 15.04.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka akuzuar ish-kolegen e tij partiake, tani deputete e Partisë Socialdemokrate, Aida Dërguti, se dikur ka qenë pjesë e Shërbimit ...

Konjufca: Jap dorëheqje nëse publikohen dëshmi se kam qenë në SHIK

Botasot - 16.04.2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se do të japë dorëheqje nga çdo funksion politik, nëse dikush publikon qoftë një dëshmi të vetme se ndonjëherë ai ka qenë ne Shërbimin ...

“Veseli ka qejf” – Aliu mohon se Konjufcës i ka rënë autoriteti

Gazeta Express - 15.04.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka komentuar deklaratën e kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeparlamentar i vendit, Kadri Veseli, se ...

Deputeti i VV’së thotë se karriera politike e Mollqajt po merr fund

Gazeta Express - 15.04.2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Liburn Aliu thotë se kolegu i tij në parlament Dardan Molliqaj është në fund të karrierës së tij politike. E gjithë kjo, sipas tij, për shkak të pretendimeve të ...

Sonte në Interaktiv, Glauk Konjufca

Koha.net - 15.04.2019

Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca është i ftuar sonte në Interaktiv. Me të do të flasim për valën e re të mobilizimit të Vetëvendosjes kundër qeverisë Haradinaj dhe Presidentit Thaçi rreth ...

E quajti analfabete - deputetja e AAK-së i reagon ashpër Konjufcës

Zeri - 15.04.2019

Teuta Haxhiu, deputete e AAK-së, ka reaguar ndaj deklaratës së Konjufcës i cili e quajti analfabete. “Filozofia e matematika të dyjat bashkë nuk shkojnë.

Vizita në diasporë përplas Haxhiun me Konjufcën e Pacollin

Koha.net - 15.04.2019

Gjatë shqyrtimit të parë të Projektligjit për Diasporën në Kuvendin e Kosovës, deputetja e AAK Teuta Haxhiu akuzoi kolegun e saj nga radhët e VV-së Glauk Konjufca se ka marrë pjesë në shtetet ku ...

Veseli, Konjufcës: Të ka lëvizur pak autoriteti

Telegrafi - 15.04.2019

Mungesa e kuorumit për t’u votuar në lexim të dytë projektligji për miniera dhe minerale,e ka shtyrë që të reagoi deputetin e PDK-së, Memli Krasniqi, i cili e ka konsideruar opozitën si mashtruese.

Kadri Veseli: Glauk të ka lëvizë autoriteti kohëve të fundit

Gazeta Express - 15.04.2019

Projektligji për miniera dhe minerale ka përplasur Vetëvendosjen dhe PDK-në, raporton Gazeta Express. Me propozim të PDK-së, projektligji nuk kaloi pasi që mori vetëm 39 vota, duke mos u votuar ...

Dështon Molliqaj në “betejën” me Konjufcën, faktet e tij qesharake po ia përmbyllin karrierën politike

Ina - 15.04.2019

Ishin shokë dhe kolegë të ngushtë sa ishin bashkë në Lëvizjen Vetëvendosje, por pas ndarjes të këtij subjekti politik, u ndanë edhe Glauk Konjufca dhe Dardan Molliqaj.

Profesori i njohur godet Dardan Molliqajn: Po e luan mirë rolin e SHIK-ut

Botasot - 14.04.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ditë më parë deklaroi se Glauk Konjufca, kishte shërbyer në Shërbimin Informativ të Kosovës në vitin 2000 ...

Kadri Veseli s’e mbylli debatin Molliqaj-Konjufca për SHIK’un

Gazeta Express - 14.04.2019

Ish-Shefi i SHIK’ut, Kadri Veseli, nuk ka dashur të tregojë kur është pyetur nëse Glauk Konjufca ishte pjesë e Shërbimit Informativ të Kosovës. Kur është pyetur ka thënë se duhet të kalohet në tema ...

“Haradinaj në Berlin të thotë se ideja e Thaçit për territore nuk kalon”

Botasot - 16.04.2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka shprehur edhe njëherë qëndrimin e tij dhe të partisë që përfaqëson, kundër idesë për shkëmbimin e territoreve.

Glauk Konjufca flet edhe për Fadil Lepajën

Botasot - 16.04.2019

Shefi i deputetëve të VV-së, Glauk Konjufca duke iu përgjigjur akuzave se atë e ka rekrutuar Fadil Lepaja, tha se e ka takuar për të fundit herë diku para 11 vjetësh, por se kjo sipas tij nuk do të ...

Glauk Konjufca: Aida Dërguti ka qenë në SHIK

Botasot - 16.04.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka akuzuar ish-kolegen e tij partiake, tani deputete e Partisë Socialdemokrate, Aida Dërguti, se dikur ka qenë pjesë e Shërbimit ...

Deputeti i VV-së thotë se karriera politike e Mollqajt po merr fund

Zeri - 15.04.2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Liburn Aliu thotë se kolegu i tij në parlament Dardan Molliqaj është në fund të karrierës së tij politike. E gjithë kjo, sipas tij, për shkak të pretendimeve të ...

Deputetja e AAK-së me reagim të ‘ashpër’ ndaj Konjufcës

Botasot - 15.04.2019

“Filozofia e matematika të dyjat bashkë nuk shkojnë. Ai ka një filozofi boshe, kurse në matematikë 2+2 kurrë nuk bojnë 5 e te Glauku bojnë 5. Të gjitha mediat munden me ardhë e me i përcjellë ...

Glauk Konjufca e quan analfabete Teuta Haxhiun

Telegrafi - 15.04.2019

Gjatë shqyrtimit të parë të Projektligjit për Diasporën në Kuvendin e Kosovës, deputetja e AAK, Teuta Haxhiu, akuzoi kolegun e saj nga radhët e VV-së, Glauk Konjufca, se ka marrë pjesë në shtetet ku ...

Veseli, Konjufcës: Të ka lëvizur pak autoriteti

Almakos - 15.04.2019

Mungesa e kuorumit për t’u votuar në lexim të dytë projektligji për miniera dhe minerale,e ka shtyrë që të reagoi deputetin e PDK-së, Memli Krasniqi, i cili e ka konsideruar opozitën si mashtruese.

Veseli ‘thumbon’ Glauk Konjufcën: Të ka lëvizë autoriteti kohëve të fundit

Lajmi.net - 15.04.2019

Projektligji për miniera dhe minerale ka përplasur Vetëvendosjen dhe PDK-në. Me propozim të PDK-së, projektligji nuk kaloi pasi që mori vetëm 39 vota, duke mos u votuar kështu nga shumica e opozitës.

Kadri Veseli s’e mbylli debatin Molliqaj-Konjufca për SHIK’un

Botasot - 14.04.2019

-Shefi i SHIK’ut, Kadri Veseli, nuk ka dashur të tregojë kur është pyetur nëse Glauk Konjufca ishte pjesë e Shërbimit Informativ të Kosovës. Kur është pyetur ka thënë se duhet të kalohet në tema ...

Konjufca: Unë s’kam qenë në ShIK, Aida Dërguti po

Medial - 16.04.2019

“Nuk kam të drejtë me gënjej”, ka thënë shefi i deputetëve të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca në Interaktiv të KTV-së kur është pyetur se pse nuk po e pranon se ka qenë në SHIK, siç po pretendon Dardan ...

Liburn Aliu thotë se karriera politike e Dardan Molliqajt po merr fund

Lajmi.net - 15.04.2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu thotë se kolegu i tij në parlament Dardan Molliqaj është në fund të karrierës së tij politike. E gjithë kjo, sipas tij, për shkak të pretendimeve të ...

Glauk Konjufca e quan analfabete Teuta Haxhiun

Almakos - 15.04.2019

Gjatë shqyrtimit të parë të Projektligjit për Diasporën në Kuvendin e Kosovës, deputetja e AAK, Teuta Haxhiu, akuzoi kolegun e saj nga radhët e VV-së, Glauk Konjufca, se ka marrë pjesë në shtetet ku ...

Kadri Veseli e “thumbon” Glauk Konjufcën për SHIK-un

Botasot - 15.04.2019

Projektligji për miniera dhe minerale ka përplasur Vetëvendosjen dhe PDK-në. Me propozim të PDK-së, projektligji nuk kaloi pasi që mori vetëm 39 vota, duke mos u votuar kështu nga shumica e opozitës.

Konjufca: Unë s’kam qenë në ShIK, Aida Dërguti po

Ina - 16.04.2019

“Nuk kam të drejtë me gënjej”, ka thënë shefi i deputetëve të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca në Interaktiv të KTV-së kur është pyetur se pse nuk po e pranon se ka qenë në SHIK, siç po pretendon Dardan ...

Glauk Konjufca e quan analfabete deputeten e AAK’së

Gazeta Express - 15.04.2019

Gjatë shqyrtimit të parë të Projektligjit për Diasporën në Kuvendin e Kosovës, deputetja e AAK, Teuta Haxhiu akuzoi kolegun e saj nga radhët e VV-së Glauk Konjufca se ka marrë pjesë në shtetet ku ...

Glauk Konjufca e quan analfabete Teuta Haxhiun

Zeri - 15.04.2019

Gjatë shqyrtimit të parë të Projektligjit për Diasporën në Kuvendin e Kosovës, deputetja e AAK, Teuta Haxhiu akuzoi kolegun e saj nga radhët e VV-së Glauk Konjufca se ka marrë pjesë në shtetet ku ...