TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tre muaj nga vrasja e Ivanoviqit, O’Connell: Përgjegjësit të vihen para drejtësisë

Zhurnal - 16.04.2018

Tre muaj nga vrasja e Ivanoviqit, O’Connell: Përgjegjësit të vihen para drejtësisë Prishtinë, 16 prill - Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O'Connell ka kujtuar se tashmë kanë kaluar tre muaj ...

Tre muaj nga vrasja e Ivanoviqit, O’Connell: Përgjegjësit të vihen para drejtësisë

Lajmi.net - 16.04.2018

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O'Connell ka kujtuar se tashmë kanë kaluar tre muaj nga vrasja e politikanit serb, Oliver Ivanoviq. O’Connell thotë se përgjegjësit duhet të vihen para ...

O’Connell: Tre muaj nga vrasja e Ivanoviqit, përgjegjësit të vihen para drejtësisë

Telegrafi - 16.04.2018

Janë bërë tre muaj nga vrasja e Oliver Ivanoviqit dhe ende nuk ka asnjë të dyshuar për vrasjen e tij. Lidhur me këtë ka reaguar edhe ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell.

O’Connell: Vazhdon të jetë i rëndësishëm hetimi i vrasjes së Ivanoviqit

Koha.net - 16.04.2018

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë se dje janë bërë tre muaj që nga vrasja e liderit serb Oliver Ivanoviq, dhe ende s’ka asnjë rezultat.

Grafite me portretin e Oliver Ivanoviqit në Prishtinë

Koha.net - 16.04.2018

Me rastin e tremujorit të vrasjes së Oliver Ivanoviqit sot në dy qytete të Kosovës dhe në tri qytete të Serbisë kanë gdhirë grafite me portretin e tij dhe me mbishkrimin Oliver, transmeton Koha.net.

Përmes grafiteve, serbët kërkojnë drejtësi për Ivanoviqin

Lajmi.net - 16.04.2018

Tre muaj pas vrasjes së liderit të SDP-së, Oliver Ivanoviq, ende nuk ka ndonjë të dyshuar për rastin. E sot kur shënohen pikërisht tre muaj që pas vrasjes së tij, grafite me imazhin e Ivanoviqit janë ...

Përmes grafiteve, serbët kërkojnë drejtësi për Ivanoviqin

Ina - 16.04.2018

Tre muaj pas vrasjes së liderit të SDP-së, Oliver Ivanoviq, ende nuk ka ndonjë të dyshuar për rastin. E sot kur shënohen pikërisht tre muaj që pas vrasjes së tij, grafite me imazhin e Ivanoviqit janë ...