TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

613 kg kokainë, Xhafaj: Çekaj nuk do të ekstradohet

ABC News - 11.10.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj deklaron se personi i akuzuar për sasinë e 613 kilogramë kokainë të bllokuar në Durrës, nuk do të ekstradohet nga Gjermania.

Zyrtari i BKA gjermane vlerësime për strategjinë kundër krimit të organizuar: Ju tregoj rrugën e duhur për të arrirë ...

Gazeta Tema - 11.10.2018

Këto ditë vizitoi Shqipërinë një delegacion i lartë i BKA gjermane, (Zyra federale kundër krimit) i cili kryesohej nga zv.presidenti i saj P.Hezler. Ata u pritën në takim nga Ministri i Brendshëm ...

“Kokainë në kontenierin me banane”/ Ekstradimi i Arbër Çekajt, Xhafaj: Tani është hetim i përbashkët!

SOT - 11.10.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ishte i pranishëm në ambientetet e Task-Forcës Speciale, pas një takimi me Presidentin e Policisë kriminale gjermane, BKA.

Kokaina në Maminas, Arbër Cekaj nuk do të ekstradohet… Xhafaj shpjegon arsyen

Mapo - 11.10.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka folur sot pas takimit me zv. Presidentin e Policisë Kriminale Gjermane, në lidhje me kokainën rekord të kapur pak muaj me pare në Shqipëri.

‘Kapja e 613 kg kokainë, Arbër Çekaj nuk do të ekstradohet nga Gjermania?’

Java News - 11.10.2018

Çështja e Arbër Çekajt, i arrestuar në Gjermani si i dyshuari për porositjen e 600 kg kokaine të kapur në portin e Durrësit ka marrë një tjetër kthesë.

Gjermania nuk e lëshon Arbër Çekajn: Hetim i përbashkët

LajmiFundit - 11.10.2018

Gjermania nuk do ta lëshojë lehtë Arbër Çekajn, shqiptarin e arrestuar për 613 kg kokainë të fshehur në kontenierin me banane. Lajmin se Çekaj nuk do të ekstradohet, pro do të hetohet edhe nga pala ...

Kokaina tek babanet, Xhafaj: Hetim i përbashkët me Gjermaninë për A. Çekajn

Flaka - 11.10.2018

Çështja e Arbër Çekajt, i arrestuar në Gjermani si i dyshuari për porositjen e 600 kg kokaine të kapur në portin e Durrësit ka marrë një tjetër kthesë.

Xhafaj pret delegacionin e Zyrës Federale Kriminale Gjermane

Durres Lajm - 10.10.2018

Minstri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka pritur Zv. Presidentin e Zyrës Federale Kriminale Gjermane, Peter Henzler në Tiranë. Në takim u diskutua mbi thellimin e bashkëpunimit mes Policisë së Shtetit dhe ...

Xhafaj pret delegacionin e lartë të Zyrës Federale Kriminale Gjermane: Do thellojmë bashkëpunimin, hetime të ...

Gazeta Tema - 10.10.2018

Ministri Xhafaj priti në takim z. Peter Henzler, zv.President i BKA, (Zyrës Federale Kriminale) të Gjermanisë, i cili në vizitën 3 ditore në Tiranë shoqërohet nga zyrtarë të tjerë të lartë.

Ministri Xhafaj pret delegacionin e lartë gjerman, ja çfarë biseduan

Mapo - 10.10.2018

Ministri Xhafaj priti në takim z. Peter Henzler, zv.President i BKA, (Zyrës Federale Kriminale) të Gjermanisë, i cili në vizitën 3 ditore në Tiranë shoqërohet nga zyrtarë të tjerë të lartë.

Ministri Xhafaj pret delegacionin e lartë gjerman, ja çfarë biseduan

Botasot - 10.10.2018

Ministri Xhafaj priti në takim z. Peter Henzler, zv.President i BKA, (Zyrës Federale Kriminale) të Gjermanisë, i cili në vizitën 3 ditore në Tiranë shoqërohet nga zyrtarë të tjerë të lartë.

Xhafaj pret delegacionin gjerman:Lufta kundër krimit e përbashkët dhe e koordinuar

SOT - 10.10.2018

Ministri Xhafaj priti në takim z. Peter Henzler, zv.President i BKA, (Zyrës Federale Kriminale) të Gjermanisë, i cili në vizitën 3 ditore në Tiranë shoqërohet nga zyrtarë të tjerë të lartë.

Xhafaj pret delegacionin e Zyrës Federale Kriminale Gjermane: Hetime të përbashkëta!

Java News - 10.10.2018

TIRANE – Ministri Xhafaj priti në takim z. Peter Henzler, zv.President i BKA, (Zyrës Federale Kriminale) të Gjermanisë, i cili në vizitën 3 ditore në Tiranë shoqërohet nga zyrtarë të tjerë të lartë.

Kreu i Zyrës Federale Kriminale Gjermane zbarkon në Tiranë, Berlini asistencë për të goditur grupet kriminale

SOT - 11.10.2018

Gjermania ka rritur vëmendjen ndaj Shqipërisë sa i takon luftës ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit. Dje ka mbërritur në Tiranë zëvendëspresidenti i Zyrës Federale Kriminale Gjermane.