TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Viti i ri shkollor/ Blindohen shkollat, zbulohet plani i policisë dhe urdhri i Veliut

SOT - 14.09.2018

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një plan masash në kuadër të nisjes së vitit shkollor duke organizuar strukturat e saj për mbarëvajtjen dhe përqendruar forca të shumta policie pranë institucioneve ...

Siguria në shkolla, patrullim policor në 274 shkollat e Tiranës

Top Channel - 14.09.2018

Të hënën në kryeqytet, në 274 institucione arsimore, 9-vjeçare dhe të mesme, nis viti i ri shkollor. Policia e Tiranës thotë se ka hartuar një plan masash për mbarëvajtjen, para, gjatë dhe pas ...

Tirana gati për vitin e ri shkollor, Veliaj: Nesër aksion pastrimi në gjithë kryeqytetin, ftoni miqtë

Mapo - 14.09.2018

Tirana do të jetë gati të presë të hënën për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor. Krahas investimeve për përmirësimin e infrastrukturës arsimore, Tirana do të zhvillojë një aksion të gjerë ...

Vazhdon plani operativ ‘Siguria në trafik’ në Mitrovicë

Botasot - 14.09.2018

Drejtoria Rajonale e Policisë në Mitrovicë, në vazhdën angazhimeve dhe qasjes aktive në ofrimin e sigurisë në shkolla, ashtu edhe në fushën e vetëdijesimit, me fillim vitin e ri shkollor, po vazhdon ...

Nxënësit e shkollës “Daut Bugujevci” vazhdojnë ta bojkotojnë mësimin

Telegrafi - 14.09.2018

Nxënësit e Shkollës fillore “Daut Bugujevci” në Fushë Kosovë nga klasa e parë deri të nëntën tash e tri ditë nuk po mbajnë mësim. Shkak i këtij bojkoti është një vendim i kuvendit komunal të Fushë ...

Sh.F “Ismail Qemali” – Gostivar: Përgjegjës i vetëm për gjendjen në të cilën ndodhet shkolla, është Taravari

Flaka - 13.09.2018

Drejtoria e Shkollës Filllore Qendrore “Ismail Qemali” – në Gostivar, përmes një komunikate me shkrim, sqaron opinionin publik për gjendjen e krijuar në shkollë, përcjell FLAKA.

Kryeministri Rama vizitë në shkollën profesionale Karl Gega

LajmiFundit - 13.09.2018

Në prag të nisjes së vitit të ri shkollor, Kryeministri Rama, i shoqëruar nga ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ishte në shkollën “Karl Gega”, e cila mban emrin e një prej ...

Në prag të vitit të ri shkollor, Rama viziton shkollën “Karl Gega”

ABC News - 13.09.2018

Në prag të vitit të ri shkollor Kryeministri Edi Rama vizitoi shkollën profesionale “Karl Gega” në Tiranë. Shefi i qeverisë u shpreh për rritje të investimeve për zhvillimin e arsimit profesional.

Arsimi profesional, Rama: Trajnime edhe për përfituesit e ndihmës ekonomike

Java News - 13.09.2018

Kryeministri Edi Rama ka vizituar të enjten shkollën profesionale “Karl Gega” në Tiranë, ku nga 700 nxënës të regjistruar vjet, sivjet janë 1300 dhe ndryshimi preket në çdo aspekt.

Policia harton planin e sigurisë në institucionet e arsimit

ABC News - 14.09.2018

Viti i ri shkollor, i cili fillon me 17 shtator, do të nisë edhe me një prezencë të shtuar të punonjësve të policisë për rritur parametrat e sigurisë pranë institucioneve të arsimit.

Siguria në shkolla, patrullim policor në 274 institucionet arsimore të Tiranës

Mapo - 14.09.2018

Të hënën në kryeqytet, në 274 institucione arsimore, 9-vjeçare dhe të mesme, nis viti i ri shkollor. Policia e Tiranës thotë se ka hartuar një plan masash për mbarëvajtjen, para, gjatë dhe pas ...

Tirana gati për vitin e ri shkollor, Veliaj: Nesër aksion pastrimi në gjithë kryeqytetin, ftoni miqtë

Gazeta Tema - 14.09.2018

Tirana do të jetë gati të presë të hënën për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor. Krahas investimeve për përmirësimin e infrastrukturës arsimore, Tirana do të zhvillojë një aksion të gjerë ...

Vazhdon plani operativ “Siguria në trafik” në Mitrovicë

Koha.net - 14.09.2018

Drejtoria Rajonale e Policisë në Mitrovicë, në vazhdën angazhimeve dhe qasjes aktive në ofrimin e sigurisë në shkolla, ashtu edhe në fushën e vetëdijesimit, me fillim vitin e ri shkollor, po vazhdon ...

Gjermania do e jap goditjen finale në boshatisjen e Strugës,shikoni statistikat

Ina - 13.09.2018

Pas rënies galopante të numrit të nxënësve në shkollat e Strugës si pasojë e migrimit, viteve të fundit kemi një llojë stabiliteti, apo me pak fjalë një rënie të lehtë të numrit të nxënësve nga viti ...

“Zoti, shkolla dhe ideja e futjes së mësimit të fesë për nxënësit”

Gazeta Tema - 13.09.2018

Nga Andon Andoni Pas disa ditësh shkollat tona do të hapin dyert për fillimin e vitit të ri shkollor. Drejt tyre, përveç mësuesve dhe nxënësve, siç është bërë zakon, do vërshojnë edhe politikanët, ...

Përgatitjet për shkollë. Në Shupenzë bëjnë gati shkollat

Top Channel - 13.09.2018

Në shkollat e fshatit Shupenzë të Bashkisë Bulqizë, nxënës e mësues po përgatisin klasat për fillimin e vitit shkollor. Për dy shkollat e mesme dhe 9-vjeçare, bashkë me palestrën, por edhe me ...

Rikonstruktohet shkolla “Dëshmorët e Lirisë”, Veliaj: “Shkollat gati për 17 shtatorin”!

Java News - 13.09.2018

Viti i ri shkollor që nis më 17 shtator do ta gjejë shkollën “Dëshmorët e Lirisë” në Njësinë 5, tërësisht të rinovuar dhe me mjedise dinjitoze për artistët e vegjël.

Sa më shumë shkolla të mbyllura, aq më shumë kulla të lartësuara!

Mapo - 13.09.2018

Nga Gentian Kaprata Fillim viti i ri shkollor solli edhe debatin partiak të radhës në këtë sistemin tonin partitokratik që nuk e di pse e quajmë demokraci.

Rama: Ndjekja e një shkolle profesionale, mundësi për të hapur biznes të vogël

Botasot - 14.09.2018

Shkolla profesionale “Karl Gega” në Tiranë është kthyer në një model të arsimit profesional në vend. Rikonstruksioni i plotë dhe shtimi i ambienteve të reja do të bëjë të mundur që rritja e numrit të ...

Nisja e vitit shkollor, policia patrullime në institucionet arsimore

Java News - 14.09.2018

Të hënën në kryeqytet, në 274 institucione arsimore, 9-vjeçare dhe të mesme, nis viti i ri shkollor. Policia e Tiranës thotë se ka hartuar një plan masash për mbarëvajtjen, para, gjatë dhe pas ...

Tirana gati për vitin e ri shkollor, Veliaj: Nesër aksion pastrimi në gjithë kryeqytetin

ABC News - 14.09.2018

Tirana do të jetë gati të presë të hënën për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor. Krahas investimeve për përmirësimin e infrastrukturës arsimore, Tirana do të zhvillojë një aksion të gjerë ...

Vazhdon plani operativ ‘Siguria në trafik’ në Mitrovicë

Medial - 14.09.2018

Drejtoria Rajonale e Policisë në Mitrovicë, në vazhdën angazhimeve dhe qasjes aktive në ofrimin e sigurisë në shkolla, ashtu edhe në fushën e vetëdijesimit, me fillim vitin e ri shkollor, po vazhdon ...

Gjermania do e jap goditjen finale në boshatisjen e Strugës,shikoni statistikat

Antpress - 13.09.2018

Pas rënies galopante të numrit të nxënësve në shkollat e Strugës si pasojë e migrimit, viteve të fundit kemi një llojë stabiliteti, apo me pak fjalë një rënie të lehtë të numrit të nxënësve nga viti ...

Përgatitjet për shkollë. Në Shupenzë bëjnë gati shkollat

Botasot - 13.09.2018

Në shkollat e fshatit Shupenzë të Bashkisë Bulqizë, nxënës e mësues po përgatisin klasat për fillimin e vitit shkollor. Për dy shkollat e mesme dhe 9-vjeçare, bashkë me palestrën, por edhe me ...

Veliaj thirrje drejtorëve të shkollave: Respektoni kuotat, mos regjistroni nxënës të zonave të tjera

Top Channel - 13.09.2018

Shkolla “Dëshmorët e Lirisë” është rinovuar tërësisht dhe këtë të hënë do të presë nxënësit e saj në ambiente të reja. “Kemi premtuar se çdo shkollë ku po punojmë do të jetë gati, ndaj skuadrat po ...

Siguria në shkolla, patrullim policor në 274 institucionet arsimore të Tiranës

Botasot - 14.09.2018

Të hënën në kryeqytet, në 274 institucione arsimore, 9-vjeçare dhe të mesme, nis viti i ri shkollor. Policia e Tiranës thotë se ka hartuar një plan masash për mbarëvajtjen, para, gjatë dhe pas ...

Viti i ri akademik, Veliaj: Nesër aksion pastrimi në gjithë kryeqytetin

Java News - 14.09.2018

Tirana do të jetë gati të presë të hënën për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor. Krahas investimeve për përmirësimin e infrastrukturës arsimore, Tirana do të zhvillojë një aksion të gjerë ...

Përgatitjet për shkollë. Në Shupenzë bëjnë gati shkollat

Medial - 13.09.2018

Në shkollat e fshatit Shupenzë të Bashkisë Bulqizë, nxënës e mësues po përgatisin klasat për fillimin e vitit shkollor. Për dy shkollat e mesme dhe 9-vjeçare, bashkë me palestrën, por edhe me ...

Veliaj thirrje drejtorëve të shkollave: Respektoni kuotat, mos regjistroni nxënës të zonave të tjera

Mapo - 13.09.2018

Shkolla “Dëshmorët e Lirisë” është rinovuar tërësisht dhe këtë të hënë do të presë nxënësit e saj në ambiente të reja. “Kemi premtuar se çdo shkollë ku po punojmë do të jetë gati, ndaj skuadrat po ...

Tirana gati për vitin e ri shkollor

Botasot - 14.09.2018

Tirana do të jetë gati të presë të hënën për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor. Krahas investimeve për përmirësimin e infrastrukturës arsimore, Tirana do të zhvillojë një aksion të gjerë ...

Veliaj thirrje drejtorëve të shkollave: Respektoni kuotat, mos regjistroni nxënës të zonave të tjera

Botasot - 13.09.2018

Shkolla “Dëshmorët e Lirisë” është rinovuar tërësisht dhe këtë të hënë do të presë nxënësit e saj në ambiente të reja. “Kemi premtuar se çdo shkollë ku po punojmë do të jetë gati, ndaj skuadrat po ...

Tirana gati për vitin e ri shkollor

Medial - 14.09.2018

Tirana do të jetë gati të presë të hënën për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor. Krahas investimeve për përmirësimin e infrastrukturës arsimore, Tirana do të zhvillojë një aksion të gjerë ...

Veliaj thirrje drejtorëve të shkollave: Respektoni kuotat, mos regjistroni nxënës të zonave të tjera

Medial - 13.09.2018

Shkolla “Dëshmorët e Lirisë” është rinovuar tërësisht dhe këtë të hënë do të presë nxënësit e saj në ambiente të reja. “Kemi premtuar se çdo shkollë ku po punojmë do të jetë gati, ndaj skuadrat po ...

Tirana gati për vitin e ri shkollor, Veliaj: Nesër të pastrojmë kryeqytetin

Top Channel - 14.09.2018

Tirana do të jetë gati të presë të hënën për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor. Krahas investimeve për përmirësimin e infrastrukturës arsimore, Tirana do të zhvillojë një aksion të gjerë ...

Rikonstruktohet shkolla “Dëshmorët e Lirisë”

ABC News - 13.09.2018

Të gjitha shkollat e Tiranës ku po punohet sipas kryetarit të bashkise Erion Veliaj, do jenë gati të hapin dyert në nisjen e vitit shkollor. Veliaj inspektoi investimin që po kryhet në shkollën ...