TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Përplasje mes Italisë e Turqisë për kërkimet në Detin e Qipros

Respublica - 13.02.2018

Ministri i Jashtëm italian, Angelino Alfano kërkoi nga nga homologu i tij turk, Mevlut Çavusoglu zgjidhjen e menjëhershme të konfliktit që pengon kompaninë italiane Eni, të kryejë kërkime në Zonën ...

Këto janë dy anijet ushtarake që sollën Greqinë dhe Turqinë në prag të luftës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Incidenti i mbrëmshëm në ujërat pranë ishujve "Imia" ose "karda" siç i thëarrin turqit ka rritur tensionet ndjeshëm mes Turqisë dhe Greqisë. Gjatë ditës së sotme ish-ministri grek Pangalos bëri një ...

Anijet greke armatosen rëndë pas goditjes së anijes nga turqit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Tensioni është në maksimum mes marinës turke dhe asaj greke në ishujt e kontestuar mes dy shteteve pas përplasjes së mbrëmshme mes dy anijeve ushtarake.

Tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje, Erdogan kërcënon, ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur

Portalb - 13.02.2018

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia.

Incidenti në Egje, Erdogan paralajmëron Greqinë: Mos bëni veprime të gabuara!

LajmiFundit - 13.02.2018

Presidenti i Turqisë, Erdogan ka reaguar pas incidentit të ndodhur mbrëmë mes anijeve greke dhe turke në detin Egje. Erdogan ka paralajmëruar Greqinë që të mos bëjë veprime të gabuara.

Turqit godasin anijen greke në Egje, retorikë lufte mes dy vendeve (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Ndërkohë që mes Turqisë dhe Greqisë janë shtuar zërat që kërcënojnë edhe me konflikt ushtarak, një incident i rrezikshëm ka ndodhur mbrëmë në ishujt e kontestuar mes dy vendeve.

Turqia po bëhet gati për luftë me Greqinë: Luftojmë në dy fronte

Albeu.com - 13.02.2018

Prej tre ditësh në Turqi janë shtuar zërat për një konflikt tjetër ushtarak , i cili tani ka në shënjestër Greqinë. Historia nis me deklaratën e para dy ditëve të Shefit të Shtabit të ushtrisë turke ...

Çfarë po ndodh në Egje? Turqit godasin anijen greke (Konflikti për ishujt)

BalkanWeb - 13.02.2018

Ndërkohë që Turqia dhe Greqia i kanë acaraur marrëdhëniet e tyre për shkak të konfliktit mbi përkatësinë e ishujve, që Turqia i njeh me emrin Kardak, ndërsa Greqia Imia, të pozicionuar mes ishullit ...

Pas Sirisë, Erdogan kërcënon ushtarakisht edhe Greqinë: Jeni trima sa të shihni avionët tanë

Albeu.com - 13.02.2018

Presidenti turk Erdogan ka kërcënuar me ndërhyrje ushtarake edhe ndaj Greqisë pas sulmit të ushtrisë turke në Siri. Duke folur në mbledhjen e Grupit Parlamentar të partisë, Erdogan tha se nuk do të ...

Tensione në Egje, anija turke përplas Rojen Bregdetare greke

LajmiFundit - 13.02.2018

Sërish tensione mes Greqisë dhe Turqisë në detin Egje. Mediat greke dhe ato turke shkruajnë për një incident të ndodhur mesnatën e të hënës në Imia, ishulli i ndarë mes Turqisë dhe Greqisë.

Shtohen tensionet në Egje, anija e gardës turke përplas Rojen Bregdetare greke

Java News - 13.02.2018

Mes Greqisë dhe Turqisë vazhdojnë tensionet në detin Egje. Mediat greke dhe ato turke raportojnë për një incident të ndodhur mesnatën e së hënës dhe të martës në Imia, ishull i ndarë në dy territore ...

Ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur

Lajmi.net - 13.02.2018

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia.

Erdogan kërcënon Greqinë: Ju paralajmëroj të mos ndërmerrni veprime të gabuara…

Java News - 13.02.2018

Pas incidentit që ndodhi mbrëmë në mesnatë mes anijeve greke dhe turke, Presidenti i Turqisë Erdogan ka paralajmëruar Greqinë. “Paralajmërojmë ata që janë përtej kufijve në Qipro dhe në Egje që të ...

Pas Sirisë, Erdogan kërcënon ushtarakisht edhe Greqinë: Jeni trima sa të shihni avionët tanë

Zhurnal - 13.02.2018

Pas Sirisë, Erdogan kërcënon ushtarakisht edhe Greqinë: Jeni trima sa të shihni avionët tanë Presidenti turk Erdogan ka kërcënuar me ndërhyrje ushtarake edhe ndaj Greqisë pas sulmit të ushtrisë turke ...

"Turk i mirë, turku i vdekur", tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje

Durres Lajm - 13.02.2018

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia.

Erdogan kërcënon Greqinë: Mos bëni gabim, do përballeni me pasoja

LajmiFundit - 13.02.2018

Pas incidentit që ndodhi mbrëmjen e kaluar në mesnatë mes anijeve greke dhe turke, Presidenti i Turqisë Erdogan ka paralajmëruar Greqinë qe te beje kujdes pasi do te perballet me pasoja.

“Turk i mirë është vetëm turku i vdekur”, tension mes Turqisë e Greqisë

Antpress - 13.02.2018

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia.