TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haki Abazi e quan Flora Brovinën mashë të mbeturinave të qelbura

Botasot - 16.05.2019

Njohësi i çështjeve politike Haki Abazi, i ka reaguar ashpër deputetes së Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina e cila e publikojë sot në hollin e Kuvendit një fotografi e cila ishte shkrepur ...

Edhe Arta Krasniqi reagon për fotografinë e publikuar nga Flora Brovina

Botasot - 16.05.2019

Arta Krasniqi, familjare e kolonel Ahmeti Krasniqit, ka reaguar ashpër, ndaj fotografisë së publikuar sot nga Flora Brovina. Krasniqi thotë se, të kenë turp pasi plotë 20 vite i kanë mbajtur të ...

Historia e gruas në foton që tronditi Kosovën: Ushtarët serb e përdhunuan para familjarëve (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.05.2019

Serb ët kryen genocid gjatë luftës së Kosovës duke vrarë mijëra shqiptarë, ndërkohë që u shpërngulën prej shtëpive gati një milion prej tyre. Një tjetër formë e dhunës se kriminelëve serb në Kosovë ...

We are not problematic guys

Gazeta Express - 16.05.2019

Në samitin në Alpbach të Austrisë ishte Presidenti Thaçi që deklaroi që ai dhe Vuçiq nuk ishin djem problematik. Në kohën kur ka ndodhur ky dhunim Vuçiqi ishte jashtëzakonisht problematik.

Luzha për publikimin e fotos nga Brovina: Shumë vonë mund të jetë si kurrë

Botasot - 16.05.2019

Sot deputetja e PDK-së, Flora Brovina e ka publikuar një foto që tregon se si një grua shqiptare dhunohet nga serbët. Kjo foto ka ngjallur reagime të shumta.

Publikoi një fotografi të dhunimit të një gruaje nga ushtarët serbë, Flora Brovina ka edhe dy dëshmi tjera

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka paralajmëruar se do të bëjë publikimin edhe të dy dëshmive tjera për krimet që serbët i kanë kryer në Kosovë.

Brovina paraqet dëshmi se si ishte dhunuar një grua gjatë luftës në sy të familjes

Alsat - 16.05.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina sot ka paraqitur një fotografi që dëshmon dhunimin e një gruaje 35 vjeçare nga ushtarët serb gjatë luftës në Kosovë.

Vasfije Krasniqi reagon pas fotos së publikuar nga Flora Brovina

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina tronditi sot opinionin me një foto që vendosi ta publikojë, e që ishte një grua që përdhunohej nga tre ushtarë kriminelë serb, para syve të familjarëve të viktimës.

Foto+18/Përdhunimet e serbëve, denoncimi në kuvendin e Kosovës

BalkanWeb - 16.05.2019

Teksa në Kuvendin e Kosovës zhvillohej seanca plenare për votimin e rezolutës për gjenocidin serb, deputetja Flora Brovina ka paraqitur para mediave një dëshmi tepër tronditëse.

Zyrtari i VV-së: Brovina dhe Veseli i përdorin dëshmitë e krimeve monstruoze të Serbisë për ditë të vështira të tyre ...

Botasot - 16.05.2019

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, ka reaguar pasi deputetja nga radhët e PDK-së, Flora Brovina ka publikuar fotografi teksa një grua shqiptare dhunohej nga serbët.

Fotografi të tmerrshme: Kështu i dhunonin kriminelët serbë gratë kosovare

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së Flora Brovina sot ka paraqitur një fotografi që sipas saj dëshmon dhunimin e një gruaje 35 vjeçare nga ushtarët serbë gjatë luftës në Kosovë.

Flora Brovina publikon fotografi të përdhunimit të një gruaje gjatë luftës

Zeri - 16.05.2019

Sot Kuvendi i Kosovës mbanë seancë plenare për votimin e Rezolutës për gjenocidin serb gjatë luftës në Kosovë, e pikërisht sot deputetja Flora Brovina, ka publikuar para gazetarëve një fotografi ...

Rezoluta për genocidin serb, Flora Brovina publikon foton e përdhunimit nga ushtarët serbë

Respublica - 16.05.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina ka publikuar një fotografi tronditëse ku sipas saj shfaqen ushtarë serbë që përdhunojnë një grua nga Kosova gjatë luftës së vitit 1999.

Flora Brovina publikon dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar një grua në Kosovë (Foto/Video)

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka publikuar dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar femrat, gjatë periudhës së luftës në Kosovë.

Deputetja e PDK-së tregon një fotografi se si tre serbë dhunojnë një grua

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së Flora Brovina ka paraqitur sot para gazetarëve një fotografi ku shihen ushtarë serbë duke dhunuar një grua shqiptare. Siç shihet në fotografi tre ushtarë serbë dhunonin gruan ...

Dëshmi tronditëse, pamje se si ushtria serbe ka dhunuar femrat në Kosovë

Botasot - 16.05.2019

Në ditën kur Kuvendi i Kosovës po mbanë seancën plenare për votimin e rezolutës për gjenocidin serb, deputetja Flora Brovina ka paraqitur para mediave një dëshmi tronditëse.

Brovina do të dëshmojë për krimet serbe me një foto ku shihet një grua duke u dhunuar, ajo është ende gjallë

Koha.net - 16.05.2019

Flora Brovina, posedon një dëshmi që do ta paraqes për krimet serbe në Kosovë, e ku shihet një grua duke u dhunuar nga serbët. Në po këtë foto, prapa gruas ku po përdhunohet ajo janë familjarët e ...

FOTO/ Dëshmi tronditëse nga krimet serbe në Kosovë: 35-vjeçarja përdhunohet në sy të familjarëve

Java News - 16.05.2019

Teksa në Kuvendin e Kosovës zhvillohej seanca plenare për votimin e rezolutës për gjenocidin serb, deputetja Flora Brovina ka paraqitur para mediave një dëshmi tepër tronditëse.

Imazhe tronditëse: Momenti kur ushtarët serb përdhunojnë gruan nga Kosova në sy të familjarëve (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së Flora Brovina sot ka paraqitur një fotografi që sipas saj dëshmon dhunimin e një gruaje 35 vjeçare nga ushtarët serb ë gjatë luftës në Kosovë.

E tmerrshme: Flora Brovina ka fotografinë se si serbët e dhunonin një grua kosovare

Gazeta Express - 16.05.2019

Flora Brovina, posedon një dëshmi që do ta paraqes për krimet serbe në Kosovë, e ku shihet një grua duke u dhunuar nga serbët. Në po këtë foto, prapa gruas ku po përdhunohet ajo janë familjarët e ...

Fotografi të tmerrshme: Kështu i dhunonin kriminelët serbë gratë kosovare (Foto+18)

Tetova Sot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së Flora Brovina sot ka paraqitur një fotografi që sipas saj dëshmon dhunimin e një gruaje 35 vjeçare nga ushtarët serbë gjatë luftës në Kosovë.

E tmerrshme: Flora Brovina publikon fotografinë se si serbët e dhunonin një grua kosovare

Ina - 16.05.2019

Flora Brovina, posedon një dëshmi që do ta paraqes për krimet serbe në Kosovë, e ku shihet një grua duke u dhunuar nga serbët. Në po këtë foto, prapa gruas ku po përdhunohet ajo janë familjarët e ...

Publikohen fotot tronditëse: Gruaja përdhunohet nga ushtarët serbë në sy të familjarëve në Kosovë

Gazeta Tema - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së Flora Brovina sot ka paraqitur një fotografi që sipas saj dëshmon dhunimin e një gruaje 35 vjeçare nga ushtarët serbë gjatë luftës në Kosovë.

Brovina do të dëshmojë për krimet serbe me një foto ku shihet një grua duke u dhunuar, ajo është ende gjallë

Portalb - 16.05.2019

Flora Brovina, posedon një dëshmi që do ta paraqesë për krimet serbe në Kosovë, e ku shihet një grua duke u dhunuar nga serbët. Në po këtë foto, prapa gruas ku po përdhunohet ajo janë familjarët e ...

Brovina do të dëshmojë për krimet serbe me një foto ku shihet një grua duke u dhunuar, ajo është ende gjallë

Tetova Sot - 16.05.2019

Flora Brovina, posedon një dëshmi që do ta paraqesë për krimet serbe në Kosovë, e ku shihet një grua duke u dhunuar nga serbët. Në po këtë foto, prapa gruas ku po përdhunohet ajo janë familjarët e ...

Brovina: Gruaja e dhunuar nga serbët i njeh ata dhe është e gatshme të dëshmojë

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja Flora Brovina, ka prezantuar një fotografi që pretenton se është bërë në luftën e Kosovës, e ku shihet një grua duke u dhunuar nga serbët. Brovina ka thënë se kjo grua është ende gjallë dhe ...

Foto +18/Genocidi serb, gruaja përdhunohet në sy të familjes

Mapo - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina do të dëshmojë për krimet serbe në Kosovë. Flora Brovina, posedon një dëshmi dhe do të paraqesë një foto ku shihet një grua duke u përdhunuar nga serbët.