TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump: Talebanët dëshironin të tregonin forcën e tyre, por treguan dobësinë

Alsat - 11.09.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump premtoi sot sërish se do të intensifikojë luftimet kundër talebanëve në Afganistan pas anulimit të shtunën të një takimi me përfaqësuesit e këtyre të fundit për të ...

11 shtatori, Trump: Kush sulmon Amerikën do goditet ashpër!

ABC News - 11.09.2019

Me rastin e 18-vjetorit të sulmeve të 11 Shtatorit, presidenti Donald Trump ka paralajmëruar armiqtë e Shteteve të Bashkuara se do të përballen me një forcë të paparë më parë nëse i bëjnë keq ...

LAJMI I FUNDIT/Sulmohet ambasada amerikane

Zhurnal - 11.09.2019

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul pas mesnatës, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për të lënduar në të dyja objektet.

Është sulmuar ambasada amerikane në Afganistan

Portalb - 11.09.2019

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit, transmeton REL . Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet.

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

Evropaelire - 11.09.2019

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet.

Trump mbron anulimin e takimit sekret me Talebanët

VOA - 10.09.2019

Presidenti amerikan Donald Trump i doli në mbrojtje vendimin e tij për të anuluar një takim sekret me Talebanët, ku do të diskutohej rreth tërheqjes së trupave amerikane nga Afganistani.

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

Portalb - 10.09.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”.

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

Evropaelire - 10.09.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t'i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë "të vdekura".

Trump për negociatat me talebanët: Bisedimet janë të vdekura

RTSH - 10.09.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se bisedimet me udhëheqësit e talebanëve të Afganistanit janë anuluar, por ai ende po shikon mundësinë e një tërheqjeje të trupave amerikane atje.

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

Telegrafi - 10.09.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”.

Trump: Bisedimet me talibanët kanë vdekur

Flaka - 10.09.2019

“Përsa më takon mua, bisedimet janë të vdekura,” u tha Presidenti Trump gazetarëve ndërsa largohej nga Shtëpia e Bardhë për në Karolinën e Veriut. Negociatat shumëmujore të SHBA me militantët ...

Talebanët: SHBA do të pendohet nëse braktis bisedimet

Botasot - 10.09.2019

Talebanët paralajmëruan sot se nëse SHBA i braktis bisedimet në lidhje me tërheqjen e trupave të tyre ushtarake nga Afganistani, siç kishte vendosur presidenti amerikan, Donald Trump, ajo do të ...

SHBA, Trump premton intensifikimin e luftimeve kundër talebanëve

BalkanWeb - 12.09.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump premtoi sot sërish se do të intensifikojë luftimet kundër talebanëve në Afganistan pas anulimit të shtunën të një takimi me përfaqësuesit e këtyre të fundit për të ...

Trump premton intensifikimin e luftimeve kundër talebanëve

Tetova Sot - 11.09.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump premtoi sot sërish se do të intensifikojë luftimet kundër talebanëve në Afganistan pas anulimit të shtunën të një takimi me përfaqësuesit e këtyre të fundit për të ...

​Trump premton intensifikimin e luftimeve kundër talebanëve

Telegrafi - 11.09.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump, premtoi sot sërish se do të intensifikojë luftimet kundër talebanëve në Afganistan pas anulimit të shtunën të një takimi me përfaqësuesit e këtyre të fundit për të ...

Trump premton intensifikimin e luftimeve kundër talebanëve

Zeri - 11.09.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump premtoi sot sërish se do të intensifikojë luftimet kundër talebanëve në Afganistan pas anulimit të shtunën të një takimi me përfaqësuesit e këtyre të fundit për të ...

Trump premton intensifikimin e luftimeve kundër talebanëve

Lajmi.net - 11.09.2019

“Gjatë katër ditëve të fundit, ne kemi goditur armikun tonë më fuqishëm nga se kemi bërë ndonjëherë dhe kjo do të vazhdojë”, theksoi Trump gjatë një ceremonie në Pentagon, 18 vite pas atentateve të ...

Trump premton intensifikimin e luftimeve kundër talebanëve

Gazeta Express - 11.09.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump premtoi sot sërish se do të intensifikojë luftimet kundër talebanëve në Afganistan pas anulimit të shtunën të një takimi me përfaqësuesit e këtyre të fundit për të ...

Trump: Talebanët dëshironin të tregonin forcën e tyre, por treguan dobësinë

Zhurnal - 11.09.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump premtoi sot sërish se do të intensifikojë luftimet kundër talebanëve në Afganistan pas anulimit të shtunën të një takimi me përfaqësuesit e këtyre të fundit për të ...

11 shtatori, Trump: Kush Sul.mon Amerikën do goditet ashpër!

Medial - 11.09.2019

Lexime: 5 Me rastin e 18-vjetorit të sulmeve të 11 Shtatorit, presidenti Donald Trump ka paralajmëruar armiqtë e Shteteve të Bashkuara se do të përballen me një forcë të paparë më parë nëse i bëjnë ...

Trump premton intensifikimin e luftimeve kundër talebanëve

Botasot - 11.09.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump premtoi sot sërish se do të intensifikojë luftimet kundër talebanëve në Afganistan pas anulimit të shtunën të një takimi me përfaqësuesit e këtyre të fundit për të ...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

Flaka - 11.09.2019

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet.

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

Zhurnal - 11.09.2019

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet.

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

Zeri - 11.09.2019

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet.

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

Koha.net - 11.09.2019

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet.

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

Botasot - 11.09.2019

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet.

Presidenti Trump mbron anulimin e takimit sekret me Talebanët

BalkanWeb - 10.09.2019

Presidenti amerikan Donald Trump i doli në mbrojtje vendimin e tij për të anuluar një takim sekret me Talebanët, ku do të diskutohej rreth tërheqjes së trupave amerikane nga Afganistani.

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

Zeri - 10.09.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”.

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

Alsat - 10.09.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”.

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

Zhurnal - 10.09.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”.