TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dua me katër, Rita me dy nominime në Brit Awards – këngët, kategoritë dhe konkurrentët

Telegrafi - 12.01.2019

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, janë përfshirë në listën e të nominuarve në edicionin e sivjetmë të Brit Awards. 23-vjeçarja Dua udhëheq konkurrimin me katër nominime në dy ...

Edhe Rita Ora me dy nominime në “Brit Awards 2019”

Lajmi.net - 12.01.2019

Edhe, Rita Ora është nominuar në "Brit Awards 2019". Listës së nominimeve në “Brit Awards 2019”, nuk i ka munguar as artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, shkruan lajmi.net.

Rita Ora me dy nominime në ‘Brit Awards 2019’

Telegrafi - 12.01.2019

Emri i Rita Orës nuk mungon në listën e të nominuarve për edicionin e sivjetmë të Brit Awards. Këngëtarja shqiptare është përfshirë në garë për ‘Videoklipin më të mirë britanik’ me dy këngë, “Let You ...

Dua Lipa udhëheq nominimet në ‘Brit Awards 2019’

Telegrafi - 12.01.2019

Dua Lipa fitoi dy çmime në edicionin e kaluar të Brit Awards duke u shpallur ‘Artistja më e mirë femër’ dhe ‘Artistja e re më e mirë’. Ndërsa kur doli në skenë për të marrë çmimin e parë ajo tha se ...

Dua Lipa e pandalshme, nominohet në dy kategori në “Brit Awards 2019”

Lajmi.net - 12.01.2019

Edhe vitin 2019 e ka nisur mbarë. Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa edhe këtë vit po vazhdon të jetë e angazhuar, shkruan lajmi.net.

Me nga dy nominime në dy kategori, Dua Lipa bën historinë në BRIT Awards

Lajm - 12.01.2019

Vitin e kaluar ajo ishte kryefjala e ceremonisë së BRIT Awards, ku ishte nominuar pesë herë dhe ka fituar dy çmime të rëndësishme. As këtë vit Dua nuk është lënë jashtë listës së më të mirëve, madje ...

Gratë dominojnë nominimet në “Brit Awards”, lista e plotë

Koha.net - 12.01.2019

“Uroj të ketë sa më shumë gra në skena të këtilla”, kishte thënë Dua Lipa kur kishte fituar vitin e kaluar çmimin artistja më e mirë në “Brit Awards”, shkruan BBC.

Me nga dy nominime në dy kategori, Dua Lipa bën historinë në BRIT Awards

Gazeta Express - 12.01.2019

Dua Lipa edhe këtë vit me nominime për çmimet më të rëndësishme të muzikës në ...

Dua Lipa udhëheq “Brit Awards” me katër nominime, Rita Ora në garë për një çmim

Koha.net - 12.01.2019

Dua Lipa këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien, që ka gjithashtu katër nominime, raporton BBC. Këngëtarja me prejardhje nga Prishtina në të gjitha nominimet ...

Një vit nga kënga “IDGAF”

Botasot - 12.01.2019

Këngëtarja nga Prishtina, Dua Lipa, njofton se kënga saj “IDGAF” ka bërë një vit që nga momenti kur është publikuar. Në një postim në Instagram ajo jep këtë lajm, gjithashtu i falënderon edhe fansat ...

Dua Lipa vitin e kaluar lansoi këngën “IDGAF”, falënderon fansat për…

Lajmi.net - 12.01.2019

Dua Lipa vitin e kaluar solli një sërë projektesh të suksesshme. Këto këngë u pritën mjaft mirë nga publiku ku në kanalin zyrtar, Youtube numërojnë miliona klikime, shkruan lajmi.net.

Dua me katër, Rita me dy nominime në Brit Awards – këngët, kategoritë dhe konkurrentët

Almakos - 12.01.2019

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, janë përfshirë në listën e të nominuarve në edicionin e sivjetmë të Brit Awards. 23-vjeçarja Dua udhëheq konkurrimin me katër nominime në dy ...

Edhe Rita Ora me dy nominime në “Brit Awards 2019”

Botasot - 12.01.2019

Edhe, Rita Ora është nominuar në "Brit Awards 2019". Listës së nominimeve në “Brit Awards 2019”, nuk i ka munguar as artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

Rita Ora me dy nominime në ‘Brit Awards 2019’

Almakos - 12.01.2019

Emri i Rita Orës nuk mungon në listën e të nominuarve për edicionin e sivjetmë të Brit Awards. Këngëtarja shqiptare është përfshirë në garë për ‘Videoklipin më të mirë britanik’ me dy këngë, “Let You ...

Dua Lipa udhëheq nominimet në ‘Brit Awards 2019’

Almakos - 12.01.2019

Dua Lipa fitoi dy çmime në edicionin e kaluar të Brit Awards duke u shpallur ‘Artistja më e mirë femër’ dhe ‘Artistja e re më e mirë’. Ndërsa kur doli në skenë për të marrë çmimin e parë ajo tha se ...

Dua Lipa e pandalshme, nominohet në dy kategori në “Brit Awards 2019”

Botasot - 12.01.2019

Edhe vitin 2019 e ka nisur mbarë. Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa edhe këtë vit po vazhdon të jetë e angazhuar. Në foton e fundit të ndarë me ndjekësit, ajo bën të ditur se është ...

Dua Lipa bën historinë në BRIT Awards – Me nga dy nominime në dy kategori (Video)

Antpress - 12.01.2019

Dua Lipa edhe këtë vit me nominime për çmimet më të rëndësishme të muzikës në Britani. Vitin e kaluar ajo ishte kryefjala e ceremonisë së BRIT Awards, ku ishte nominuar pesë herë dhe ka fituar dy ...

Brit Awards 2019: Lista e plotë e nominimeve

Lajmi.net - 12.01.2019

Anne-Marie dhe Dua Lipa kryesojnë listën e nominimeve në 2019 Brit Awards. Sot janë shpallur nominimet e ngjarjes së madhe të vitit “Brit Awards 2019”, dhe më poshtë mund t’i shikoni të gjitha, ...

Brit Awards: Dua Lipa këngëtarja më e nominuar, Rita Ora në garë për çmim

Alsat - 12.01.2019

Janë bërë të ditur nominimet për Brit Awards 2019. Dua Lipa dhe Rita Ora janë pjesë e këtyre nominimeve. Dua Lipa është këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien me nga ...

Edhe Rita Ora me dy nominime në “Brit Awards 2019”

Zeri - 12.01.2019

Edhe, Rita Ora është nominuar në "Brit Awards 2019". Listës së nominimeve në “Brit Awards 2019”, nuk i ka munguar as artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, shkruan lajmi.net.

Rita Ora me dy nominime në ‘Brit Awards 2019’

Lajm - 12.01.2019

Emri i Rita Orës nuk mungon në listën e të nominuarve për edicionin e sivjetmë të Brit Awards. Këngëtarja shqiptare është përfshirë në garë për ‘Videoklipin më të mirë britanik’ me dy këngë, “Let You ...

Brit Awards 2019: Lista e plotë e nominimeve

Botasot - 12.01.2019

Anne-Marie dhe Dua Lipa kryesojnë listën e nominimeve në 2019 Brit Awards. Sot janë shpallur nominimet e ngjarjes së madhe të vitit “Brit Awards 2019”, dhe më poshtë mund t’i shikoni të gjitha.

Brit Awards: Dua Lipa këngëtarja më e nominuar, Rita Ora në garë për një çmim

Medial - 12.01.2019

Janë bërë të ditur nominimet për Brit Awards 2019. Dua Lipa dhe Rita Ora janë pjesë e këtyre nominimeve. Dua Lipa është këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien me nga ...