TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta takon pasdite partitë e opozitës, Rama fushatë në Lushnje

ABC News - 12.06.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama do të jenë të pranishëm ditën e sotme në orën 11:00 në Kosovë në kuadër të festimeve për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Prishtinë/ Klinton “bashkon” Metën me Ramën, krerët e shtetit bashkë në festimet kosovare

Java News - 12.06.2019

Ilir Meta dhe Edi Rama mund të jenë duke kryqëzuar shpatat në Tiranë, por sot do jenë së bashku në Prishtinë. Presidenti dhe kryeministri janë nisur veç e veç sot në mëngjes drejt Kosovës, ku do të ...

Kosova nuk është çliruar, derisa banditët janë në pushtet

Botasot - 12.06.2019

Vetëm pesë muaj pa çlirimit, u lajmërua se do të vij presidenti Bill Clinton në Ferizaj. Isha i emocionuar që isha zgjedhur në mesin e atyre fëmijëve të Kosovës, që do e takonin njeriun që na shpëtoj.

Çfarë tha Bill Clinton në vitin 2009 në Prishtinë?

Gazeta Express - 12.06.2019

Është e hera e tretë që ish-presidenti amerikan, Bill Clinton po e viziton Kosovën Herën e parë ai në Kosovë, kishte qenë si presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, vetëm pak kohë pasi ...

Fjalia historike e Bill Clinton në Kosovë, e cila përmendet sot e kësaj dite

Antpress - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, pati mbajtur një fjalim historik, vetëm pak ditë pas çlirimit të Kosovës, shkruan Gazeta Blic.Ai para kosovarëve të kthyer nga kampet e ndryshme të refugjatëve, ...

Bill Clinton del në rrugët e Prishtinës, nuk do ta besoni se çfarë i ndodhi (FOTO)

SOT - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton mbërriti mesditën e djeshme në Kosovë me rastin e 20 vjetorit të bombardimeve të NATO-s që sollën edhe fundin e luftës.

Rama paradite në Kosovë, pasdite vijon fushatën elektorale

Java News - 12.06.2019

Kryeministri Edi Rama do jetë ditën e sotme në orën 11:00 në Kosovë në kuadër të festimeve për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, në të njëjtën ceremoni ku do të jetë i pranishëm edhe ish-presidenti ...

Ky është shpëtimtari i popullit te Kosovës nga shfarosja serbe

Botasot - 12.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton po qëndron në Kosovë në 20 vjetorin e çlirimit dhe ndaljes së bombardimeve të NAT0-s kundër Serbisë.

VIDEO/ Kosova nuk e harron mikun Clinton, qytetarët puthje e përqafime në rrugët e Prishtinës

Java News - 12.06.2019

Ndërsa po qëndron në Kosovë për festimet e 20-vjetorit të bombardimeve të NATO-s, Presidenti amerikan, Bill Clinton, ka pasur kontakt me disa qytetarë në rrugët e Prishtinës.

Je heroi ynë, je shpëtimtari i popullit të Kosovës nga shfarosja serbe

Botasot - 12.06.2019

Prof. Dr. Binak Maxharraj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka bërë një koment rreth vizitës së ish-presidentit të Amerikës, Bill Clinton.

Clinton takon shoqërinë civile në Kosovë

Medial - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton që po qëndron në Kosovë për ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të clirimit të Kosovës ka takuar edhe shoqërinë civile të Kosovës.

Kryeparlamentari Veseli e takon dhe e përcjell në Aeroport Presidentin Bill Clinton

Lajmi.net - 11.06.2019

Sipas agjendës së paralajmëruar, Veseli do ta zhvilloj takimin me Presidentin Clinton në zyrat VIP të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës dhe do ta përcjell atë në përfundim të vizitës për nder të ...

Edhe Mesiq në Kosovë për ta festuar 20-vjetorin e çlirimit

Zhurnal - 11.06.2019

Presidenti Fatmir Sejdiu ka postuar fotografi nga takimi i tij me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, i cili gjendet në Prishtinë. Me ta në fotografi shihet edhe ish-presidenti i Kroacisë, Stipe ...

Veseli e takon dhe përcjell nesër Clintonin në aeroport

Medial - 12.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, do të zhvillojë nesër një takim me ish-Presidentin e SHBA-së Bill Clinton. Sipas agjendës së paralajmëruar, Veseli do ta zhvillojë takimin me presidentin ...

Kjo foto u shpërnda gjithandej, flet për herë të parë djaloshi që u takua me Bill Clinton-in

Botasot - 11.06.2019

Ilir Ramushi emër i panjohur për opinionin publik, por fotografia me ish presidentin e SHBA-vë, Bill Clinton është shpërndarë me qindra e mijëra herë.

AI që e çliroi, e shpëtoi dhe e pavarësoi Kosovën, AI është HERO I KOSOVËS !

Botasot - 11.06.2019

Prandaj, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga Serbia pushtuese gjenocidale,më 12 qershor 2019, patjetër, do të duhej ta nderonte presidentin e ...

Edhe Mesiq në Kosovë për ta festuar 20-vjetorin e çlirimit

Gazeta Express - 11.06.2019

Përkrahës të çlirimit të Kosovës kanë ardhur në Kosovë për të marrë festuar bashkë me kosovarët 20-vjetorin e hyrjes së forcave tokësore të NATO’s. Mes tyre është edhe ish-presidenti kroat, Stipe ...

Sejdiu me dy miqtë e kombit shqiptar, ish-presidentët Clinton e Mesiq

Botasot - 11.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton po qëndron në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit të vendit. Pas pritjes që i është bërë gjatë ditës nga krerët e shtetit, ...

Ish presidenti Bill Clinton përshëndet dhe përqafon qytetarët e Prishtinës (Video)

Telegrafi - 11.06.2019

Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka arritur sot në Kosovë për nder të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Gold AG: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde Bill Clinton

Lajmi.net - 11.06.2019

Bill Clinton ka arritur në Kosovë me rastin e 20-vjetorit të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, shkruan lajmi.net. Emra të njohur të estradës shqiptare i kanë dëshiruar mirëseardhje ...

Në njëzet vjetorin e pavarësisë së Kosovës të nderohet edhe ish Presidenti Xhorxh W Bush

Botasot - 11.06.2019

Pse Kosova dhe shqiptarët atje kur bëhet fjalë për çështjen e pavarësisë së Kosovës më shumë e nderojnë ish Presidentin e SHBA-ve Bill Klinton e jo edhe ish Presidentin Xhorxh W Bush apo kështu po më ...

O’Connell takohet me Bill Clinton: Ndër ta takoj 20 vjet pas ndërhyrjes në Kosovë

Botasot - 11.06.2019

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, është takuar sot me ish presidentin amerikan, Bill Clinton, gjatë vizitës së tij në Prishtinë, përcjell Bota sot.

Emocione të forta – plaku me plis e përqafon Clintonin gjatë vizitës në Prishtinë

Lajmi.net - 11.06.2019

Ai mëngjesin e sotëm ka dalur për të ecur në rrugët e Prishtinës, shkruan lajmi.net. Ndërsa sekretari i tij, Angel Urena e ka një video në të cilën shihet dashuria e madhe ndaj Clintonit dhe Shteteve ...

Befasia që Bill Clinton u bëri disa politikanëve dhe aktorëve kosovarë (Foto)

Zeri - 11.06.2019

20 vite më parë, si president i SHBA-ve, Clinton kishte nisur ushtrinë amerikane për ta çliruar Kosovën, kurse sot, 20 vite më vonë, Clinton pritet si hero në shtetin e pavarur të Kosovës, për të ...

Bill Clinton nga Kosova: Bota duhet t’a njoh këtë shtet si të pavarur

LajmiFundit - 11.06.2019

Me nderime shtetërore është pritur sot në Kosovë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish-presidentin amerikan me medaljen ...

“Miqtë e Amerikës” ankohen për mosmirëmbajtje të bustit të Bill Clinton-it (Video)

Telegrafi - 11.06.2019

Shoqata “Miqtë e Amerikës”, e cila që 20 vite merret me aktivitete për raportet shqiptaro-amerikane, nuk është përfshirë në aktivitetet të cilat përkojnë me 20 vjetorin e bombardimeve të NATO-s në ...

“Paqja, arritje e popullit të Kosovës”, mesazhi i jashtëzakonshëm i Clinton për vizitën në Prishtinë

Lajmi.net - 11.06.2019

Ai është takuar me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Clinton është nderuar me dekoratën presidenciale “Urdhri i Lirisë”, derisa është shprehur i gëzuar të jetë ...

Clinton ecën në Prishtinë, kosovarët e mbulojnë me përqafime

Gazeta Express - 11.06.2019

Presidenti amerikan, Bill Clinton, derisa po qëndron në Kosovë, ka pasur kontakt me disa qytetarë në rrugët e Prishtinës. Clinton ka marrë shumë përqafime nga kosovarët.

Bill Clinton viziton Kosovën

Durres Lajm - 11.06.2019

Kosova e meriton në jetë në Bashkimin Evropian dhe në NATO ka thënë ish-Pesidenti i SHBA-së Bill Clinton në Prishtinë. Ai po qëndron në Kosovë në kuadër të shënimit të 20 vjetorit të trupave të ...

Çfarë mund të jap më tepër

Botasot - 11.06.2019

Dy protagonistët kryesorë të 20 viteve më parë ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, dhe ish-Sekretarja e Shtetit, Madeleine Allbright, festojnë bashkë me shqiptarët dhe qytetarët e tjerë të Kosovës ...

​Clinton për Thaçin: Ishte i ri dhe i mirë me armë (Video)

Telegrafi - 11.06.2019

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka kujtuar edhe takimin e parë me presidentin aktual Hashim Thaçi. Presidenti Clinton theksoi se ndihej i lumtur që gjendet në Kosovë, duke thënë se SHBA-ja i ...

Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

Evropaelire - 11.06.2019

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton.

Ish-presidenti amerikan Clinton pritet me nderime të larta dhe dekorohet

Koha.net - 11.06.2019

20 vjet pas luftës, për të dytën herë, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, po e viziton Kosovën. Clintoni, i cili po qëndron në Kosovë për nder të 20-vjetorit të çlirimit, është nderuar nga ...

Clinton: Thaçi ishte i ri dhe i mirë me armë

Lajmi.net - 11.06.2019

“Isha i impresionuar nga mosha e tij e re, por ishte i mirë me armë. Në anën tjetër kam qenë i mahnitur me urtësinë e tij dhe qëllimet paqësore, teksa ka qenë kryeministër dhe tani si president”, ka ...

Bill Clinton mbetet shpëtimtari i kombit shqiptar, për të cilin respekti dhe admirimi do të mbesin sa të jetë jeta mbi ...

Botasot - 11.06.2019

Në kohën kur në vend të bukës dhe ujit, shqiptarët rrjedhnin gjak dhe lotë, kur çdo zemër fëmije, çdo dorë plaku dhe çdo nanë e vrarë pothuajse nuk kishin asnjë shpresë, sepse çdo ditë ngjante me ...

Posta e Kosovës promovon pullat postare “20 Vjetori i Lirisë”

Telegrafi - 11.06.2019

Në kuadër të tematikës “20 Vjetori i Lirisë”, Posta e Kosovës promovon pesë pulla postare me imazhet e miqve më të mëdhenj që i ka populli ynë, Presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton, dy Sekretareve të ...

Plaku me plis e përqafon fort Bill Clintonin (VIDEO)

Medial - 11.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ngjalli edhe njëherë emocionin e para njëzet vjetëve në Kosovë. Ai bashkë me ish-sekretaren e shtetit amerikan, Madeleine Albright, sot erdhi në vizitë për nder ...

Klinton: E gjithë bota duhet ta shoh Kosovën vend të demokracisë

Alsat - 11.06.2019

Me nderime shtetërore është pritur në Kosovë ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill ...

20 vjet Kosova e lirë!

Botasot - 11.06.2019

Nesër mbushen 20 vjet nga dita kur NATO hyri në Kosovë dhe e çliroi vendin nga okupimi dhe sundimi një shekullor i Serbisë. Sot do të vijnë në Prishtinë dy protagonistët kryesorë të kësaj ngjarjeje, ...

Kosova nderon me ‘Urdhrin e Lirisë’, ish- Presidentin amerikan, Bill Clinton

RTSH - 11.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton, ka mbërritur sot në Prishtinë për të marrë pjesë në ceremonitë festive që do zhvillohen me rastin e 20 vjetorit të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s në ...

Haradinaj- Klintonit: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde!

Alsat - 11.06.2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me ish presidentin amerikan Bill ...

Thaçi: Të paktë janë njerëzit si Clinton që kanë kontribuar aq shumë për Kosovën

Lajmi.net - 11.06.2019

Përmes një postimi në Facebook, Thaçi ka thënë se të paktë janë njerëzit që kanë kontribuar për Kosovën ashtu si Clinton, shkruan lajmi.net. Ai është shprehur krenar që sot Kosova e nderoi atë me ...

Clinton: Krenarë që e kemi njohur Kosovën, e meriton të jetë në BE dhe NATO

Lajmi.net - 11.06.2019

Ai ka vizituar edhe presidencen ku është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Në deklarimin e tij për media, Clinton ka thënë se Kosova është shembull i demokracisë, zhvillimit dhe paqes ...

Haradinaj: Bill Clinton njeriu më i dashur në zemrat e popullit të Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në zyrën e tij, ish-presidentin e SHBA-së, Bill Clinton, të cilin e ka falënderuar për kontributin amerikan që Kosova të fitojë ...

Suharekasi vizaton portretin e Bill Clintonit (FOTO)

Zeri - 11.06.2019

I riu nga Suhareka, Rilind Morina, ka realizuar portretin e ish- presidentit të SHBA-së Bill Clinton. Në letër të thjeshtë dhe me stilolaps, Rilindi ka arritur të realizojë një portret shumë të bukur ...

Përmbledhje e fotografive gjatë pritjes së ish-presidentit Bill Clinton në Kosovë

Zeri - 11.06.2019

Ish-presidenti i shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka ardhur sot në Kosovë me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të vendit tone. Ishte presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i cili ka bërë ...

Bashkimi Evropian, në përkrahje të deklaratës së Bill Clinton: Po, Kosova së shpejti në BE

Botasot - 11.06.2019

Ish-Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, gjatë vizitës së tij në zyrën presidenciale në Kosovë, ka thënë se Kosova është shtet i cili është shembull për botën dhe se sipas tij, Kosova meriton të jetë ...

Thaçi – Clintonit: S’ka çmim që mund të shpërblejë kontributin tuaj

Lajmi.net - 11.06.2019

Thaçi ka shprehur mirënjohjen më të lartë në emër të Kosovës, ndaj ish presidentit amerikan. “Është kënaqësi e veçantë që t’ju pres në këtë ditë të veçantë për Kosovën.

Takimi Clinton-Thaçi vs Clinton-Rugova, shikojeni dallimin e madh

Botasot - 11.06.2019

Sot, ish presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë për të festuar së bashku me shqiptarët 20 vjetorin e çlirimit, shkruan “Bota sot”. Ai pati një takim me presidentin e Kosovës Hashim ...