TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basketboll: Prishtina – Rahoveci, derbi i javës

Koha.net - 08.11.2019

Sigal Prishtina e Rahoveci takohen në derbin e xhiros së dhjetë në Superligën e Kosovës në basketboll. Ndeshja ndërmjet kampiones dhe nënkampionit luhet të shtunën (nesër) nga ora 19:00 në Pallatin e ...

Sigal Prishtina në grup me Golden Eagle Yllin

Botasot - 08.11.2019

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në basketboll, në të dyja konkurrencat. Në konkurrencën e meshkujve janë katër grupe A, B, C ...

Superliga sjell përballjen mes finalistëve, Prishtina – Rahoveci

Gazeta Express - 08.11.2019

Xhiroja e dhjetë e Superligës së Kosovës në basketboll do të sjellë ndeshje shumë interesante. Takimi kryesor do të zhvillohet të shtunën ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Rahovecit, dy skuadrat që ...

Fundjava vjen me ndeshje interesante në basketbollin kosovar

Zeri - 08.11.2019

Xhiroja e dhjetë e Superligës së Kosovës në basketboll do të sjellë ndeshje shumë interesante, shkruan FBK, përcjell Zëri.info. Takimi kryesor do të zhvillohet të shtunën ndërmjet Sigal Prishtinës ...

Përballja e finalistëve

Lajmi.net - 08.11.2019

Takimi kryesor do të zhvillohet të shtunën ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Rahovecit, dy skuadrat që edicionin e kaluar ishin përballur në finale të Kupës, “Play-off”-it dhe Superkupës, ku në tri garat ...

Hedhet shorti për Kupën e Kosovës

Koha.net - 08.11.2019

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në basketboll, në të dyja konkurrencat. Në konkurrencën e meshkujve janë katër grupe A, B, C ...

Hedhet shorti për Kupën e Kosovës

Telegrafi - 08.11.2019

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në basketboll, në të dyja konkurrencat. Në konkurrencën e meshkujve janë katër grupe A, B, C ...

Përballja e finalistëve

Botasot - 08.11.2019

Xhiroja e dhjetë e Superligës së Kosovës në basketboll do të sjellë ndeshje shumë interesante. Takimi kryesor do të zhvillohet të shtunën ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Rahovecit, dy skuadrat që ...