TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Barcelonës i duhen 265 milionë euro – kërkon t’i fitojë nga shitjet, dhjetë lojtarë me valixhe në duar

Telegrafi - 16.05.2019

Frenkie de Jong, Matthijs de Ligt dhe Antoine Griezmann janë lojtarët që do të luajnë te Barcelona sezonin ardhshëm, por duhen 265 milionë euro. Blaugranat po kërkojnë edhe mbrojtës të majtë rezervë ...

Inter futet në garë për Federico Chiesa

ABC News - 15.05.2019

Interi futet në garë për sulmuesin e talentuar Federico Chiesa. Barcelona nuk heq dorë nga mbrojtësi holandez De Ligt. Drejtuesit e skuadrës së Interit po planifikojnë për të ndërtuar një skuadër të ...

De Ligt dhe Griezmann, Barcelonës i duhen €265 mln për të evituar dënimin e UEFA-s

Botasot - 15.05.2019

Një transaksion tashmë të zyrtarizuar (atë të Freknie De Jong) dhe dy të tjerë për të kompletuar. Akoma pa përfunduar muaji maj, Barcelona është imponuar mes protagonistëve të merkatos.

265 milionë halle për Barcelonën, katalanasit me “dhembje koke”

BalkanWeb - 15.05.2019

Një operacion i përcaktuar dhe dy për t’u përfunduar. Barcelona ende pa u mbyllur muaji maj, është protagonistja absolute e merkatos. De Jong ka firmosur, De Ligt dhe Grizman janë pranë firmës dhe ...

Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm

Botasot - 15.05.2019

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po ...

Formacioni i mundshëm i Barcelonës për sezonin e ri me tri transferime

Telegrafi - 15.05.2019

Barcelona ka mbetur e zhgënjyer nga eliminimi prej Ligës së Kampionëve, por që në këtë sezon ka fituar La Ligan dhe ka shansin që ta fitojë edhe Kupën e Mbretit, që në finale do të përballet me ...

Kush mund ta ndalë Barcelonën e sezonit të ardhshëm?

Botasot - 15.05.2019

Barcelona kërkon me çdo kusht rikthimin e lavdisë evropiane sezonin e ardhshëm, pas katër viteve mungesë. Për këtë arsye priten blerje të fuqishme. ‘Bluagranasit’ e zyrtarizuan muaj më herët blerjen ...

Barcelona një hap larg transferimit të De Ligt

VeqSport - 15.05.2019

Barcelona është shumë afër arritjes së marrëveshjes për transferimin e kapitenit të Ajax, Matthijs de Ligt. Mediat spanjollene raportojnë se Blaugranat janë një hap larg transferimit të 19 vjeçarit ...

Barcelona paguan për De Ligt, por mbrojtësi bën “të vështirin”

BalkanWeb - 15.05.2019

Pas Frenki De Jong, Barcelona është gati të rrëmbejë një tjetër yll të sezonit fantastik të Ajax Amsterdam. Matthijs De Ligt prej kohësh mban vendin e parë në listën e blerjeve të klubit “blaugrana”, ...

VIDEO/ Tifozët e Ajax, një lamtumirë emocionuese për De Jong

BalkanWeb - 15.05.2019

Frenki De Jong do të luajë ndeshjen e fundit për Ajax Amsterdam, ndërsa duke nisur nga sezoni i ardhshëm e pret një aventurë e re përkrah Lionel Messi te Barcelona.

Verë e madhe për Barcelonën, Griezmann dhe De Ligt janë gati

Telegrafi - 15.05.2019

Afati kalimtar i kësaj vere për Barcelonën pritet që të jetë shumë i ngjeshur, me disa transferime që do t’i tentojnë t’i realizojnë para sezonit 2019/20.

Barcelona e Reali në luftë për yllin e Ajaxit

Zeri - 14.05.2019

Barcelona dhe Real Madridit do të luftojnë mes vete për të siguruar nënshkrimin e mesfushorit të Ajaxit, Donny van de Beek, shkruan e përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo” 22-vjeçari ka shënuar 17 ...

Betejë spanjolle për yllin e Ajaxit

Gazeta Express - 14.05.2019

Barcelona dhe Real Madridi do të luftojnë për shërbimet e mesfushorit të talentuar të Ajaxit, Donny van de Beek, sipas Mundo Deportivos. Holandezi i ka shënuar 17 gola këtë sezon për Ajaxin de ka ...

Frenkie De Jong po shkon si kampion te Barcelona – përshëndetja speciale e tij me tifozët e Ajaxit

Telegrafi - 14.05.2019

Kur kanë mbetur edhe një javë që të mbyllet kampionati holandez, ku Ajaxi është më afër se kurrë titullit të kampionit. Tifozët e Ajaxit ia kanë dhënë lamtumirën e tyre mesfushorit të talentuar ...

De Ligt shpreh dëshirën për të veshur fanellën e Barcelonës

Albeu.com - 14.05.2019

Barcelona po avancon bisedimet kapitenin e Ajax-it Mathijs De Ligt . Me udhëtimin në Holandë të premten e kaluar nga të drejtuesve të Barcelonës De Ligt i shprehu dëshirën për të veshur fanellën e ...

Mediat, Matijs De Ligt është i Barcelonës

Alsat - 14.05.2019

Sipas ueb portalit të mirënjohur, Goal.com, skuadra e Barcelonës është pranë nënshkrimit me yllin e Ajaksit, Matijs de Ligt. Ai duket se do të ndjekë bashkëlojtarin e tanishëm, Frenki de Jong, që do ...

De Ligt – Barcelona, ky është lajmi i fundit

Alsat - 14.05.2019

Barcelona është shumë afër arritjes së marrëveshjes me yllin e Ajaxit, Matthijs se Ligt. Mbrojtësi ka qenë i lidhur me një largim që prej gjysmëfinales së Champions League dhe opsioni më i mundshëm ...

De Ligti në Barcelonë, zyrtarizimi në ditët në vijim

Gazeta Express - 14.05.2019

Përderisa marrëveshja e plotë nuk është kompletuar ende, Barcelona shpreson se do të arrijë ta zyrtarizojë Matthijs De Ligtin si futbollist të saj gjatë ditëve në vazhdim.

Barcelona në sulmin final për de Ligt, zyrtarizimi…

SuperSport - 14.05.2019

Barcelona ka një plan konkret për të bërë pjesë të saj Mathiijs De Ligt. Delegacioni “blaugrana”, që vizitoi Amsterdamin javën e kaluar, kishte për qëllim arritjen e një marrëveshjeje me klubin ...

Konfirmohet: Barcelona shumë afër transferimit të yllit të Ajax

Botasot - 14.05.2019

Barcelona është shumë afër të nënshkruajë me yllin e ri të Ajax Matthijs de Ligt, ka konfirmuar uebi i besueshëm Goal. Mbrojtësi ka qenë i lidhur me një kalim larg Holandës, me Barcelonën që duket ...

Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm

Alsat - 15.05.2019

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po ...

Video/ Tifozët e Ajax, lamtumirë emocionuese për Frenkie De Jong

Mapo - 15.05.2019

Frenki De Jong i ka mbetur edhe një ndeshje për të luajtur me Ajax, pasi duke nisur që nga sezoni i ardhshëm, e pret një aventurë e re te Barcelona. Përpara lamtumirës zyrtare, tifozët e skuadrës ...

Betejë spanjolle për yllin e Ajaxit

Tetova Sot - 14.05.2019

Barcelona dhe Real Madridi do të luftojnë për shërbimet e mesfushorit të talentuar të Ajaxit, Donny van de Beek, sipas Mundo Deportivos. Holandezi i ka shënuar 17 gola këtë sezon për Ajaxin de ka ...

De Ligt gjithmonë e më afër Barcelonës

Botasot - 14.05.2019

Barcelona po avancon bisedimet kapitenin e Ajax-it Mathijs De Ligt. Me udhëtimin në Holandë të premten e kaluar nga të drejtuesve të Barcelonës De Ligt i shprehu dëshirën për të veshur fanellën e ...

Mediat, Matijs De Ligt është i Barcelonës

Botasot - 14.05.2019

Sipas ueb portalit të mirënjohur, Goal.com, skuadra e Barcelonës është pranë nënshkrimit me yllin e Ajaksit, Matijs de Ligt. Ai duket se do të ndjekë bashkëlojtarin e tanishëm, Frenki de Jong, që do ...

De Ligti në gjurmët de Jong, Barcelona pritet të zyrtarizojë transferimin e tij në ditët në vijim

Java News - 14.05.2019

Marrëveshja e plotë nuk është kompletuar ende, por Barcelona shpreson se do të arrijë ta zyrtarizojë Matthijs De Ligtin si futbollist të saj gjatë ditëve në vazhdim.

Barcelona në sulmin final për De Ligt

Botasot - 15.05.2019

Barcelona ka një plan konkret për të bërë pjesë të saj Mathiijs De Ligt. Delegacioni “blaugrana”, që vizitoi Amsterdamin javën e kaluar, kishte për qëllim arritjen e një marrëveshjeje me klubin ...

Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm

Tetova Sot - 15.05.2019

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po ...

Mediat, Matijs De Ligt është i Barcelonës

Tetova Sot - 14.05.2019

Sipas ueb portalit të mirënjohur, Goal.com, skuadra e Barcelonës është pranë nënshkrimit me yllin e Ajaksit, Matijs de Ligt. Ai duket se do të ndjekë bashkëlojtarin e tanishëm, Frenki de Jong, që do ...