TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump ka paguar 130 mijë dollarë pornostaren që të mos flas për takimet e tyre

Lajm - 13.01.2018

Avokati i Donald Trump raportohet ta ketë paguar 130.000 dollarë një ish-pornostar si pjesë të një marrëveshje për të ndaluar atë të flas publikisht për takimet seksuale me Trump.

Deklaratat e Trumpit për “vendet e ndyra” provokojnë zemërim

Evropaelire - 12.01.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka shkaktuar kritika gjithandej, pas raporteve se ka përdorur gjuhë të ashpër për t’i përshkruar disa vende në një takim në Zyrën Ovale.

Kryebashkiaku i Londrës: Trump e mori mesazhin e qartë

Portalb - 12.01.2018

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, deklaroi të premten se me anulimin e vizitës së paraparë për muajin shkurt në Britani të Madhe, presidenti i SHBA-ve, Donald Trump “mori mesazhin e qartë”, ...

Trump ofendon emigrantët, OKB reagon ndaj racizmit

Albeu.com - 12.01.2018

Kombet e Bashkuara reaguan të indinjuara ndaj komenteve ofenduese të Donald Trump për emigrantët, duke i cilësuar fjalët pa doreza të shefit të Shtëpisë së Bardhë si “shokuese, të turpshme dhe ...

Trump duket se përgënjeshtron se ka përdorë shprehje vulgare

Evropaelire - 12.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka sugjeruar se ai nuk ka përdorë shprehje vulgare, për të cilat mediat kanë rapotuar se i ka shfrytëzuar gjatë një diskutimi për imigrimin.

Deklarata për “vende të ndyra” në Afrikë, OKB e quan Trump-in racist

BalkanWeb - 12.01.2018

SHBA- Zëdhënësi i të drejtave të njeriut sulmon Presidentin amerikan se po ‘hedh poshtë shumë vende dhe kontinente’ me komentin e tij në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të Bashkuara i ka quajtur ...

Trump e ka anuluar vizitën në Londër për hapjen e ambasadës së re

Evropaelire - 12.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, thotë se ai e ka anuluar vizitën në Londër, ku është dashur ta bëjë hapjen e Ambasadës së re të Shteteve të Bashkuara.

Londër, inagurimi i ambasadës amerikane, Tramp anulon pjesmarrjen

RTSH - 12.01.2018

Donald Tramp ka anuluar vizitën e tij në Britaninë e Madhe që duhej të zhvillohej në muajin shkurt për të inaguruar ambasadën e re amerikane në Londër.

Presidenti Trump anulon vizitën në Londër

Lajmi.net - 12.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka anuluar udhëtimin e planifikuar në Londër. Ai u vuri pikën spekulimeve rreth vizitës në një postim në rrjetin social twitter para mesnatës së të enjtes.

Trump mohon deklaratat raciste

Koha.net - 12.01.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar se ka përdorur fjalë të pista për Haitin, El Salvadorin dhe vendet afrikane. Raportimet se i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një takim në ...

Reagojnë ashpër deputetët e Britanisë: Trump je njeri pa mend dhe racist

Albeu.com - 12.01.2018

Politikanët britanikë goditën përsëri Donald Trump për anulimin e vizitës së tij në Londër për të inaguruar ambasadën e re të SHBA. Trump anuloi vizitën e tij në Londër sepse sipas tij, Obama kishte ...

Anulohet vizita, Trump nuk shkon në Londër

Portalb - 12.01.2018

Donald Trump anuloi vizitën në Mbretërinë e bashkuar, të planifikuar në shkurt, mbase duke i dhënë një ndihmë jo të vogël qeverisë së Thersa May, e përballur me mjaft kundërshtime për këtë nga ...

Trump i nënshtrohet ekzaminimit mjekësor pas ardhjes në detyrë

Koha.net - 12.01.2018

Presidenti Donald Trump do të kryejë sot ekzaminimin e tij të parë mjekësor që pas ardhjes në detyrë si presidenti i SHBA-së. “Presidenti Trump do t’i nënshtrohet një ekzaminimi mjekësor në Qendrën ...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

Alb Portali - 12.01.2018

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar ...

Donald Trump anulon vizitën në Londër, por çfarë fshihet pas këtij vendimi?

BalkanWeb - 12.01.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka anuluar një vizitë në Britani të planifikuar për muajin e ardhshëm duke thënë se nuk ishte një ‘adhurues i madh’ i ambasadës së rë të SHBA-së në Londër, shkruan ...

Kombet e Bashkuara e quajnë racist Trumpin

Koha.net - 12.01.2018

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga ...

Trump anulon vizitën në Londër: Nuk jam Obama

Albeu.com - 12.01.2018

Donald Trump ka anuluar planet për të vizituar Britaninë muajin e ardhshëm. Presidenti amerikan pritej të bënte udhëtimin e tij të parë në Britani të Madhe që nga marrja e detyrës, por zyrtarët e ...

Trump: Përse në SHBA vijnë emigrantë nga vende të m***?

Albeu.com - 12.01.2018

Presidenti Donald Trump , i irrituar nga përgjegjësia e vazhdueshme e Amerikës për emigrantët që ikin nga fatkeqësitë natyrore të Botës së Tretë, u kërkoi anëtarëve të Kongresit të enjten, në mënyrë ...

Trump ballafaqohet me kritika për shprehjen vulgare për imigrantët

Evropaelire - 12.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, po ballafaqohet me kritika për shkak të komenteve vulgare për të cilat raportohet se ai i ka bërë gjatë një takimi të djeshëm me ligjvënësit për çështjen e ...

Trump përsëri fyen rëndë emigrantët dhe vendet e tyre

Alsat - 12.01.2018

Mediat amerikane raportojnë se Donald Trump sulmoi ashpër emigrantët dhe sidomos vendet e tyre me fjalë banale gjatë një takimi në Zyrën Ovale. “Pse lejojmë që njerëz nga këto vende të ndyra të vijnë ...

Trump anulon vizitën në Londër (Foto)

Telegrafi - 12.01.2018

Presidenti Donald Trump njoftoi anulimin e vizitës së tij në Londër, ku do të ishte i pranishëm në ceremoninë e përurimit të ambasadës së re amerikane duke drejtuar sërish kritika ndaj paraardhësit ...

Trump fyen sërish emigrantët dhe vendet e tyre

Telegrafi - 12.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump sërish ka kritikuar emigrantët që ia mësyjnë vendit të tij, duke thënë se pse SHBA-të po i pranojnë emigrantët “nga vendet e mjera”, raporton Washington Post.

Tramp: Është e mundur SHBA-ja të kthehet në Marrëveshjen Klimatike të Parisit

Idividi - 12.01.2018

Uashington, 11 janar 2018 (MIA) - Presidenti amerikan Donald Tramp mbrëmë deklaroi se vërejtja e tij themelore për Marrëveshjen Klimatike të Parisit është që në të në mënyrë të padrejtë trajtohet ...

Donald Trump anullon vizitën në Britani: Fajin e ka Obama (por duket se arsyet janë të tjera)

Gazeta Tema - 12.01.2018

Donald Trump ka anulluar në mënyrë të papritur vizitën e tij na Angli. Ai do të merrte pjesë në inagurimin e Ambasadës së re amerikane në Londër, ndërtimi i së cilës ka kushtuar plot 750 milionë ...

Donald Trump shokon sërish: Nuk duam emigrantë nga Haiti dhe Afrika, janë vende nevojtore

Gazeta Tema - 12.01.2018

Donald Trump shokon sërish me një deklaratë për emigrantët. Gjatë një takimi në zyrën e tij me disa anëtarë të Kongresit, ai ka përdorur një fjalor të ashpër për emigrantët e disa vendeve të Amerikës ...

Trump komenton me fjalë të papërshtatshme për imigrantët

Lajmi.net - 12.01.2018

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të ...

Telashe të tjera për Trump, ka paguar 130 mijë dollarë pornostaren që të mos flas për takimet e tyre

BalkanWeb - 13.01.2018

SHBA- Nuk kanë fund telashet për presidentin e SHBA. Së fundmi media kanë publikuar lajmin se avokati i Donald Trump raportohet ta ketë paguar 130.000 dollarë një ish-pornostar si pjesë të një ...

Deklaratat e Trumpit për “vendet e ndyra” provokojnë zemërim

Lajmi.net - 12.01.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka shkaktuar kritika gjithandej, pas raporteve se ka përdorur gjuhë të ashpër për t’i përshkruar disa vende në një takim në Zyrën Ovale.

Kryebashkiaku i Londrës: Trump e mori mesazhin e qartë

Zhurnal - 12.01.2018

Kryebashkiaku i Londrës: Trump e mori mesazhin e qartë Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, deklaroi të premten se me anulimin e vizitës së paraparë për muajin shkurt në Britani të Madhe, presidenti ...

Trump e ka anuluar vizitën në Londër për hapjen e ambasadës së re

Zhurnal - 12.01.2018

Trump e ka anuluar vizitën në Londër për hapjen e ambasadës së re Presidenti amerikan, Donald Trump, thotë se ai e ka anuluar vizitën në Londër, ku është dashur ta bëjë hapjen e Ambasadës së re të ...

Rezidenca diplomatike, Trump anulon vizitën në Londër

SOT - 12.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka anuluar udhëtimin e planifikuar në Londër. Ai u vuri pikën spekulimeve rreth vizitës në një postim në rrjetin social Twitter para mesnatës së të enjtes.

Trump mohon deklaratat raciste

Telegrafi - 12.01.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar se ka përdorur fjalë të papërshtatshme për Haitin, El Salvadorin dhe vendet afrikane. Raportimet se i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një ...

Trump i nënshtrohet ekzaminimit mjekësor pas ardhjes në detyrë

Telegrafi - 12.01.2018

Presidenti Donald Trump do të kryejë sot ekzaminimin e tij të parë mjekësor që pas ardhjes në detyrë si presidenti i SHBA-së. “Presidenti Trump do t’i nënshtrohet një ekzaminimi mjekësor në Qendrën ...

OKB: Deklaratat e Trumpit për emigrantët janë raciste

Portalb - 12.01.2018

Kombet e Bashkuara i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika ndaj ...

OKB vë në shënjestër Presidentin Trump: Racist!

Java News - 12.01.2018

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga ...

‘Pse të marrim emigrantë nga vende të pista’, Trump kritikohet për komentet vulgare

Java News - 12.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, po perballet me kritika te shumta, pas komenteve vilgare, qe thuhet se ka bere gjatë një takimi të djeshëm me ligjvënësit për çështjen e imigrantëve.

Trump anulon vizitën në Londër

Koha.net - 12.01.2018

Presidenti Donald Trump njoftoi anulimin e vizitës së tij në Londër, ku do të ishte i pranishëm në ceremoninë e përurimit të ambasadës së re amerikane duke drejtuar sërish kritika ndaj paraardhësit ...

Trump, fjalë të papërshtatshme për emigrantët…

Java News - 12.01.2018

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të ...

Marrëveshja e Parisit, Trump: mund ta rikthej sërish!

Portalb - 11.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se Shtetet e Bashkuara mund të rikthehen në Marrëveshjen e Parisit për klimën, për të cilën vitin e kaluar dha vendimin për t’u tërhequr, raporton Anadolu ...

Trump nuk pret të merret në pyetje për çështjen ruse

Lajmi.net - 11.01.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk ka të ngjarë” se do t’i kërkohet të japë dëshmi para këshilltarit të posaçëm, Robert Mueller, në lidhje me ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë ...

Beteja mes “familjes” dhe “trumpistëve”

Telegrafi - 11.01.2018

Libri “Zjarr dhe Furi” ka ngjallur shumë debate dhe është bërë më i shituri brenda ditës fal edhe reagimit rrufe të Shtëpisë Bardhë dhe vet presidentit amerika Donald Trump.

Trump ndryshon mendje: Mund t’i ribashkohemi marrëveshjes së klimës

BalkanWeb - 11.01.2018

SHBA- Presidenti amerikan Donald Trump duket se ka bërë një hap pas, sa i përket përfshirjes së SHBA-ve në marrëveshjen e Parisit për klimën. Në një takim me gazetarët, ai tha se vijon të mendojë se ...

Kryebashkiaku i Londrës: Trump e mori mesazhin e qartë

Alb Portali - 12.01.2018

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, deklaroi të premten se me anulimin e vizitës së paraparë për muajin shkurt në Britani të Madhe, presidenti i SHBA-ve, Donald Trump “mori mesazhin e qartë”, ...

OKB: Deklaratat e Trumpit për emigrantët janë raciste

Gazeta Tema - 12.01.2018

Kombet e Bashkuara i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika ndaj ...

Mediat: Trump komenton me fjalë të papërshtatshme për imigrantët

Koha.net - 12.01.2018

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të ...

Trump nuk pret të merret në pyetje për çështjen ruse

BalkanWeb - 11.01.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk ka të ngjarë” se do t’i kërkohet të japë dëshmi para këshilltarit të posaçëm, Robert Mueller, në lidhje me ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë ...

Beteja mes Trump dhe “Trumpistëve”

Java News - 11.01.2018

Nga Lutfi Dervishi/ Libri “Zjarr dhe Furi” ka ngjallur shumë debate dhe është bërë më i shituri brenda ditës falë edhe reagimit rrufe të Shtëpisë Bardhë dhe vetë Presidentit Trump.

Tërhiqet Trump: Mund t’i ribashkohemi marrëveshjes së klimës

Telegrafi - 11.01.2018

Presidenti amerikan Donald Trump duket se ka bërë një hap pas, sa i përket përfshirjes së SHBA-ve në marrëveshjen e Parisit për klimën. Në një takim me gazetarët, ai tha se vijon të mendojë se kjo ...

Trump fyen sërish emigrantët: Vijnë nga vende plehra!

Shqipmedia - 12.01.2018

Fraza tronditëse të cituara nga presidenti amerikan Donald Trump gjatë një takimi në Zyrën Ovale me disa anëtarë të Kongresit. Ata që i kërkonin të rikonsideronte vendimin për të hequr statusin e ...

Trump nuk pret të merret në pyetje për çështjen ruse

Telegrafi - 11.01.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk ka të ngjarë” se do t’i kërkohet të japë dëshmi para këshilltarit të posaçëm, Robert Mueller, në lidhje me ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë ...