TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA inkurajon palët në Hong Kong të jenë të qeta

Botasot - 14.08.2019

SHBA po monitoron trazirat në Hong Kong dhe inkurajon “të gjitha palët të qëndrojnë të qeta, të sigurta dhe paqësore”, tha një zyrtar i lartë i administratës amerikane.

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

Botasot - 14.08.2019

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten anonimë.

Protestat në Hong Kong/ Shkopinj dhe spërkatës me piper kundër demonstruesve (foto)

Top Channel - 13.08.2019

Policia u përplas me protestuesit pro-demokracisë në aeroportin e Hong Kongut këtë mbrëmje, duke lëvizur në terminalin ku demonstruesit ndodheshin. Oficerët e armatosur me spërkatës me piper dhe ...

Ja si duket komunizmi

Mapo - 13.08.2019

Nga Timo Lokoschat, BILD Gjak dhe ulërima. Polici civil kinez i shtyp kokën me gju një djali të ri mbi një dysheme betoni. Pas 44 sekondash përfundon videoja e shpërndarë gjerësisht në internet.

Trump thotë se trupat kineze janë vendosur pranë kufirit me Hong Kongun

Botasot - 13.08.2019

Shërbimet e inteligjencës amerikane raportojnë për vendosjen e ushtarëve kinezë në kufirin me Hong Kongun, tha sonte presidenti i SHBA-së Donald Trump në Twitter, duke bërë thirrje për qetësi.

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

VOA - 13.08.2019

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut Policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë.

Shkelma, shkopinj, sprajt me piper/ Protestë e dhunshme në Hong Kong

Mapo - 13.08.2019

Të martën në mbrëmje, policia që merret me trazirat e dhunshme u përplas me protestuesit pro-demokracisë në aeroportin e Hong Kongut. Kjo pjesë ishte mbajtur e bllokuar nga protestuaesit për 2 ditë, ...

Hong Kong, protestat paralizojnë aeroportin për ditën e dytë rresht

ABC News - 13.08.2019

Protestat kanë paralizuar për të dytën ditë rresht aeroportin e Hong Kongut, duke bërë që shumë fluturime të anulohen. Manifestuesit kanë përdorur valixhe dhe objekte të tjera për të ngritur ...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

Zeri - 13.08.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun.

Hong Kongu në kolaps, protesta edhe në aeroporte (VIDEO)

Mapo - 13.08.2019

Vijojnë trazirat në Hong Kong. Territori autonom i Kinës, për ditën e dytë radhazi pezulloi të gjitha fluturimet dalëse nga aeroporti ndërkombëtar i tij, i cili është një ndër më të frekuentuarit në ...

Shkallëzohen protestat në Hong Kong, anulohen fluturimet në aeroport

VOA - 13.08.2019

Të gjitha fluturimet që nisen nga aeroporti ndërkombëtar i Hong Kongut janë anuluar të martën për të dytën ditë me radhë, pasi demonstruesit pro-demokracisë morën përsëri nën kontroll terminalin ...

Paralajmërim për demonstruesit në Hong Kong

DW - 13.08.2019

Dita e dytë që aeroporti i Hong Kongut anulon fluturimet. Kryetarja e qeverisë së Hong-Kongut kritikoi të martën ashpër protestat e vazhdueshme e paralajmëroi për rreziqet që e kërcënojnë metropolin.

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Evropaelire - 13.08.2019

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

Top Channel - 13.08.2019

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që ...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

Koha.net - 13.08.2019

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut.

Senatori amerikan: Bota po shikon protestat në Hong Kong

Evropaelire - 12.08.2019

Lideri i Senatit amerikan, republikani, Mitch McConnell, ka paralajmëruar Kinën, se çfarëdo veprimi i dhunshëm ndaj protestuesve në Hong Kong do të konsiderohet “absolutisht i papranueshëm”.

Java e 10 e protestave, anulohen fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Top Channel - 12.08.2019

Fluturimet në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar për shkak se me mijëra protestues bllokuan terminalet, pas një mobilizimi edhe më të madh për shkak të zemërimit që shkaktuan ...

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

Gazeta Express - 14.08.2019

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten anonimë.

Hong Kong, dhjetëra të lënduar në protesta

VOA - 12.08.2019

Në Hong Kong, turmat e protestuesve të revoltuar bllokuan rrugët duke mos përfillur urdhërat e policisë për t’u shpërndarë. Policia përdori gazin lotsjellës dhe municion jo-vdekjeprurës për të ...

Hong Kong, ashpërsohen protestat

RTSH - 12.08.2019

Policët në Hong Kong sulmuan stacionet e mbyllura hekurudhore, duke hedhur gaz lotsjellës në përpjekje për të larguar protestuesit. Një video brenda stacionit të Tai Koo tregoi oficerët duke e hedhur ...

Aeroporti i Hong-Kongut anullon të gjitha fluturimet

ABC News - 12.08.2019

Autoritetet e Aeroportit të Hong Kongut anuluan të gjitha fluturimet, ndërsa protestat antiqeveritare vazhdojnë edhe në aeroport. Qindra protestues janë grumbulluar ne sallat gjigande te aeroportit ...

Rikthehet dhuna në Hong Kong

Botasot - 12.08.2019

Policia e Hong Kongut është përplasur edhe një herë me protestuesit antiqeveritar, përderisa vendi hyn në javën e 10-të të demonstratave masive, dhe trazirave.

Vazhdojnë përplasjet mes protestuesve dhe policisë në Hong Kong

Gazeta Express - 12.08.2019

Policët në Hong Kong u futën stacionet e mbyllura hekurudhore të dielën, duke gjuajtur gaz lotsjellës në përpjekje për të larguar protestuesit. Një video brenda stacionit të Tai Koo tregoi oficerët ...

Anulohen fluturimet në Hong Kong për shkak të protestës

Gazeta Express - 12.08.2019

Aeroporti ndërkombëtar i Hong Kong-ut ka anuluar të gjitha nisjet, pasi protestat antiqeveritare në terminalin e tij kryesor vazhdojnë për ditën e katërt.

VIDEO/ Bllokohet aeroporti nga protestat masive, anulohen fluturimet

Mapo - 12.08.2019

Aeroporti ndërkombëtar i Hong Kongut ka anuluar të gjitha fluturimet pasi është bllokuar nga protestat masive kundër qeverisë. Njerëzit vijojnë prej 4 ditësh të qendrojnë në aeroport.

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

Gazeta Tema - 13.08.2019

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut, policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë.

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

Evropaelire - 13.08.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun.

Përshkallëzohen protestat në Hong Kong, anulohen të gjitha fluturimet

BalkanWeb - 13.08.2019

Të gjitha fluturimet që nisen nga aeroporti ndërkombëtar i Hong Kongut janë anuluar të martën për të dytën ditë me radhë, pasi demonstruesit pro-demokracisë morën përsëri nën kontroll terminalin ...

Paralajmërim për demonstruesit në Hong Kong

Botasot - 13.08.2019

Dita e dytë që aeroporti i Hong Kongut anulon fluturimet. Kryetarja e qeverisë së Hong-Kongut kritikoi të martën ashpër protestat e vazhdueshme e paralajmëroi për rreziqet që e kërcënojnë metropolin.

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Zeri - 13.08.2019

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

Zhurnal - 13.08.2019

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që ...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt "humnerës"

Evropaelire - 13.08.2019

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut.

Senatori amerikan: Bota po shikon protestat në Hong Kong

Lajmi.net - 12.08.2019

“Njerëzit e Hong Kongut janë ngritur me guxim ndaj Partisë Komuniste Kineze, teksa Pekini synon t’ua shkelë autonominë dhe lirinë”, ka thënë ky senator përmes një postimi në rrjetin social, Twitter.

Java e 10 e protestave, anulohen fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Zhurnal - 12.08.2019

Fluturimet në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar për shkak se me mijëra protestues bllokuan terminalet, pas një mobilizimi edhe më të madh për shkak të zemërimit që shkaktuan ...

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

Telegrafi - 14.08.2019

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten anonimë.

Vijon protesta e përgjakshme në Hong Kong, dhjetëra të plagosur

BalkanWeb - 12.08.2019

Në Hong Kong, turmat e protestuesve të revoltuar bllokuan rrugët duke mos përfillur urdhërat e policisë për t’u shpërndarë. Policia përdori gazin lotsjellës dhe municion jo-vdekjeprurës për të ...

Rikthehet dhuna në Hong Kong

Zeri - 12.08.2019

Policia e Hong Kongut është përplasur edhe një herë me protestuesit antiqeveritar, përderisa vendi hyn në javën e 10-të të demonstratave masive, dhe trazirave.

Anulohen fluturimet në Hong Kong për shkak të protestës

Botasot - 12.08.2019

Aeroporti ndërkombëtar i Hong Kong-ut ka anuluar të gjitha nisjet, pasi protestat antiqeveritare në terminalin e tij kryesor vazhdojnë për ditën e katërt.

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

Botasot - 14.08.2019

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut Policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë.

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

Zhurnal - 13.08.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun.

Përshkallëzohen protestat në Hong Kong, anulohen të gjitha fluturimet

Durres Lajm - 13.08.2019

Të gjitha fluturimet që nisen nga aeroporti ndërkombëtar i Hong Kongut janë anuluar të martën për të dytën ditë me radhë, pasi demonstruesit pro-demokracisë morën përsëri nën kontroll terminalin ...

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Botasot - 13.08.2019

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ...

Pekini bëhet gati për ndërhyrje të armatosur në Hong Kong

Gazeta Express - 13.08.2019

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që ...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

Telegrafi - 13.08.2019

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut.

Senatori amerikan: Bota po shikon protestat në Hong Kong

Botasot - 12.08.2019

Lideri i Senatit amerikan, republikani, Mitch McConnell, ka paralajmëruar Kinën, se çfarëdo veprimi i dhunshëm ndaj protestuesve në Hong Kong do të konsiderohet “absolutisht i papranueshëm”.

Java e 10 e protestave Hong Kong, anulohen fluturimet

Alsat - 12.08.2019

Këtë të hënë, protestuesit hynë në aeroport duke bllokuar pasagjerët dhe duke anuluar të gjitha fluturimet. Qytetarët e Hong Kongut kundërshtojnë ligjin për ekstradimet nga rajoni gjysmë-autonom ...

Policia e Hong Kongut përplaset edhe njëherë me protestuesit

Portalb - 12.08.2019

Policia e Hong Kongut është përplasur edhe një herë me protestuesit antiqeveritar, përderisa vendi hyn në javën e 10-të të demonstratave masive, dhe trazirave, transmeton REL .

E thotë edhe Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

Telegrafi - 13.08.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun.

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Koha.net - 13.08.2019

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

Telegrafi - 13.08.2019

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që ...