TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Thaçi: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm

Evropaelire - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën ...

Thaçi në Bruksel: Ngadalësimi i vendimit për liberalizim, i papranueshëm

Koha.net - 15.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për ...

Thaçi për “The Guardian”: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda vitit

Top Channel - 15.04.2019

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit ...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet gjatë vitit 2019

Evropaelire - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019 pavarësisht pengesave në muajt e ...

Thaçi: Këtë vit mund të arrijmë marrëveshje me Serbinë

BalkanWeb - 15.04.2019

PRISHTINË Media e njohur botërore “The Guardian” shkruan se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shprehur se një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundshme deri në fund të vitit ...

Thaçi për Guardianin: Marrëveshja me Serbinë e mundshme këtë vit

Koha.net - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për mediumin britanik 'Guardian' ka thënë se marrëveshja me Serbinë është e mundshme këtë vit. Por, ka potencuar që nuk do ta heq taksën e ...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë është e mundur gjatë këtij viti

Ina - 15.04.2019

Prishtinë, 15 prill – Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit është e mundur gjatë këtij vitit edhe krahas ngecjes serioze në negociatat gjatë muajve të fundit, deklaroi presidenti i Kosovës Hashim ...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

Botasot - 15.04.2019

Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në një linjë me marrëveshjen historike në mes të Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, ka mundësi që të ndodhë në vitin 2019.

Thaçi në Bruksel, takime me Hahn dhe Tusk

RTSH - 15.04.2019

Liberalizimi i vizave me Kosovën është kryeçështja që shqetëson politikanët dhe që është tema kryesore e takimeve të tyre me zyrtarët europianë. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ...

Dialogu Kosovë-Serbi ngelet i bllokuar, Thaçi takime me Hahn dhe Tusk në Bruksel

Gazeta Tema - 15.04.2019

Në një kohë kur dialogu mes Serbisë dhe Kosovës, vijon të mbetet i bllokuar, Presidenti, Hashim Thaçi, ndodhet për një vizitë në Bruksel, ku ka parashikuar të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë ...

Thaçi shkon në Bruksel, pritet të takojë përfaqësues të lartë të BE-së

Koha.net - 14.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian.

Thaçi: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm

Portalb - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën ...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

Telegrafi - 15.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për ...

Thaçi paralajmëron marrëveshje brenda vitit me Serbinë: A ka ndarje të Kosovës?

Albeu.com - 15.04.2019

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës , duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit ...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë brenda këtij viti

Alsat - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019.

Thaçi për The Guardian: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme gjatë vitit 2019

Telegrafi - 15.04.2019

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë dhe në linjë me marrëveshjen historike ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë Veriore është ende e mundur në vitin 2019, ...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

Alsat - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se nuk është në plan tërheqja e tarifës për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes ...

Thaçi sot takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

Botasot - 14.04.2019

Presidenti Thaçi do të takojë Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, si dhe Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel ...

Thaçi: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm

Alsat - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën ...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

Lajmi.net - 15.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për ...

Marrëveshja me Serbinë, Thaçi për prestigjozen “The Guardian” zbulon se kur do ndodhë

SOT - 15.04.2019

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit ...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të ndodh gjatë këtij viti

Lajmi.net - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për tema të ndryshme një intervistë dhënë për mediumin britanik “The Guardian”. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe ...

Thaçi udhëtoi për në Bruksel, do të takohet me presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

Lajmi.net - 14.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, siç bëhet e ditur nç njoftimin ...

Thaçi: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

Kosova Live - 15.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për ...

Insistimi i Thaçit: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda 2019-s!

Java News - 15.04.2019

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit ...

Disa vende të BE-së po e komplikojnë marrëveshjen me Serbinë

Gazeta Express - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për tema të ndryshme një intervistë dhënë për mediumin britanik “The Guardian”. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe ...

Thaçi udhëtoi për Bruksel, do ta takojë presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

Telegrafi - 14.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në njoftimin e lëshuar nga Presidenca, thuet se në kuadër ...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

Zeri - 15.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për ...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda vitit

Mapo - 15.04.2019

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit ...

Hashim Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

Antpress - 15.04.2019

Hashim Thaçi ka thënë se nuk është në plan tërheqja e tarifës për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë ...

Thaçi fajëson disa shtete të BE-së për komplikim të procesit të liberalizimit të vizave

Zeri - 15.04.2019

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë në një linjë me marrëveshjen historike në mes të Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, ka mundësi që të ndodhë në vitin 2019.

Thaçi niset për në Buksel, takimet që do të zhvillojë

Albeu.com - 14.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës , Hashim Thaçi , sot ka udhëtuar për në Bruksel , ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian .

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

Botasot - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e ...

Hashim Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

Tetova Sot - 15.04.2019

Hashim Thaçi ka thënë se nuk është në plan tërheqja e tarifës për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë ...

Thaçi udhëtoi për në Bruksel, do të takohet me presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

Portalb - 14.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, siç bëhet e ditur nç njoftimin ...

Thaçi takon Tusk në Bruksel: BE duhet të marrë vendimin e vonuar për vizat

Java News - 15.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për ...

Thaçi takon sot Hahnin dhe presidentin Tusk

Zeri - 14.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë ...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

Almakos - 15.04.2019

Presidenti Thaçi e ka falënderuar presidentin Tusk për mbështetjen që BE-ja i ka dhënë Kosovës në dy dekadat e fundit, njofton kumtesa, përcjell lajmi.net.

Presidenti Thaçi udhëtoi për në Bruksel, takon presidentin Tusk dhe komisionarin Hahn

Medial - 14.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian.

Thaçi në Bruksel, takon presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

Kosova Live - 14.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian.

Thaçi në Bruksel, zbardhen takimet e presidentit të Kosovës

BalkanWeb - 14.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian.

Thaçi sot takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

Gazeta Express - 15.04.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë ...

Thaçi sot takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

Lajmi.net - 15.04.2019

Presidenti Thaçi do të takojë Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, si dhe Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel ...

Thaçi takohet sot me Donald Tusk

ABC News - 15.04.2019

Presidenti Hashim Thaçi, po qëndron në Bruksel ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë Presidentin e ...

Nis takimi i presidentit Hashim Thaçi me Donald Tusk në Bruksel

Lajmi.net - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka nisur takimet me përfaqësues të Lartë të Bashkimit Europian. Në kuadër të vizitës së tij në Bruksel, presidenti Hashim Thaçi ka takuar presidentin e Këshillit ...

Bashkimi Europian vazhdon traditën, injoron flamurin e Kosovës

Gazeta Express - 15.04.2019

Tashmë është e qartë që BE mban qëndrim neutral karshi statusit të Kosovës për shkak se 5 shtete nuk e njohin pavarësinë. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot po qëndron në Bruksel dhe atje ditën e ...

Nis takimi i presidentit Hashim Thaçi me Donald Tusk në Bruksel (VIDEO)

Zeri - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka nisur takimet me përfaqësues të Lartë të Bashkimit Europian. Në kuadër të vizitës së tij në Bruskel, presidenti Hashim Thaçi ka takuar presidentin e Këshillit ...

Bashkimi Europian vazhdon traditën, injoron flamurin e Kosovës

Botasot - 15.04.2019

Tashmë është e qartë që BE mban qëndrim neutral karshi statusit të Kosovës për shkak se 5 shtete nuk e njohin pavarësinë. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot po qëndron në Bruksel dhe atje ditën e ...

Bashkimi Evropian e injoron flamurin e Kosovës

Zeri - 15.04.2019

Tashmë është e qartë që BE mban qëndrim neutral karshi statusit të Kosovës për shkak se 5 shtete nuk e njohin pavarësinë. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot po qëndron në Bruksel dhe atje ditën e ...