TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Turqia do të ndërtojë autostradën Beograd-Sarajevë

Gazeta Tema - 08.10.2019

Kryeqyteti i Serbisë do të jetë i lidhur me autostradë me atë të Bosnjes. Beogradi dhe Sarajeva, përveç pengesave politike, të lidhur me infrastrukturë kanë qenë pak edhe në kohën e Jugosllavisë.

Erdogan merr pjesë në përurimin e autostradës Beograd-Sarajevë

VOA - 08.10.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u ka kërkuar udhëheqësve të presidencës së Bosnjës t'i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet në vend.

Erdogan në Serbi: Turqia do ndihmojë në ndërtimin e autostradës Sarajevë-Beograd, e rëndësishme për zhvillimin

BalkanWeb - 08.10.2019

“Unë besoj se (autostrada) do të kontribuojë në përmirësime dhe zhvillime shumë të rëndësishme midis Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës”, tha Erdoğan pas samitit trilateral Turqi-Bosnjë e ...

Erdogan: Autostrada Sarajevë-Beograd, e rëndësishme për zhvillimet midis Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës

Telegrafi - 08.10.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se autostrada Sarajevë-Beograd do të ketë ndikim në zhvillime “shumë të rëndësishme” midis Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës, raporton Anadolu ...

Erdogan: Turqia do ndihmojë në ndërtimin e autostradës Sarajevë-Beograd

Gazeta Express - 08.10.2019

“Unë besoj se (autostrada) do të kontribuojë në përmirësime dhe zhvillime shumë të rëndësishme midis Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës”, tha Erdoğan pas samitit trilateral Turqi-Bosnjë e ...

Erdogan: Turqia do ndihmojë në ndërtimin e autostradës Sarajevë-Beograd

Tetova Sot - 08.10.2019

“Unë besoj se (autostrada) do të kontribuojë në përmirësime dhe zhvillime shumë të rëndësishme midis Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës”, tha Erdoğan pas samitit trilateral Turqi-Bosnjë e ...

Erdogan dëshmon sërish që është mik i mirë i Vuçiqit

Gazeta Express - 08.10.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, u ka kërkuar udhëheqësve të presidencës së Bosnjës t’i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet në vend.

Turqia premton autostradën Beograd-Sarajevë

Java News - 08.10.2019

Kryeqyteti i Serbisë do të jetë i lidhur me autostradë me atë të Bosnjes. Beogradi dhe Sarajeva, përveç pengesave politike, të lidhur me infrastrukturë kanë qenë pak edhe në kohën e Jugosllavisë.

Përurohet autostrada Beograd-Sarajevë, merr pjesë edhe Erdogan

Tetova Sot - 08.10.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, u ka kërkuar udhëheqësve të presidencës së Bosnjës t’i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet në vend.

Përurohet autostrada Beograd – Sarajevë, merr pjesë edhe Erdogan

Lajmi.net - 09.10.2019

Erdogan zhvilloi një takim të përbashkët të martën në Beograd me tre anëtarët e presidencës shumetnike të Bosnjës dhe Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç.

Erdogan dëshmon sërish që është mik i mirë i Vuçiqit

Botasot - 09.10.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, u ka kërkuar udhëheqësve të presidencës së Bosnjës t’i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet në vend.

Erdogan dhe Vuçiç inaugurojnë autostradën Beograd-Sarajevë

Medial - 09.10.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u ka kërkuar udhëheqësve të presidencës së Bosnjës t’i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet në vend.