TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA, demokratët aprovojnë draftin për rihapjen e agjencive federale

ABC News - 11.01.2019

Demokratët në Kongresin amerikan kanë aprovuar një projektligj që parashikon rifillimin e pjesshëm të punës në agjencitë federale. Por, kur numërohen rreth 800 mijë punonjës shtetërorë që kanë mbetur ...

​Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare

Telegrafi - 11.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që ...

Thaçi ia kthen letrën presidentit amerikan, Donald Trump

Lajmi.net - 11.01.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ia ka kthyer letrën që i kishte dërguar më 14 dhjetor presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. Burime të lajmi.net nga presidenca kanë bërë të ditur se Thaçi qysh në ...

Trump viziton kufirin, kërkon mur por mbyllja e qeverisë vazhdon

SOT - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do shpallë 'emergjencën kombëtare' për të financuar unilateralisht murin kufitar, pa miratimin e Kongresit.

Presidenti Trump kërcënon të shpallë Emergjencën Kombëtare

VOA - 11.01.2019

Presidenti Donald Trump e quajti situatën në kufirin jugor të SHBA-së "një pushtim", një tjetër shenjë kjo se ai është tani më pranë shpalljes së një emergjence kombëtare.

Trump i gatshëm të deklarojë emergjencë kombëtare

Evropaelire - 11.01.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi ai udhëtoi për në kufirin me Meksikën, për të ritheksuar argumentet e tij për ...

Trumpi në kufi me Meksikën: Nuk ka gjë më të mirë se muri

Koha.net - 11.01.2019

Presidenti amerikan Donald Trump gjatë vizitës në qytetin e Teksasit McAllen në kufi me Meksikën, e ka mbrojtur idenë e vet për ndërtimin murit e cila ka nxitur debat me demokratët duke shkaktuar ...

Trump viziton kufirin: Së shpejti mund të shpall emergjencë

Java News - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit.

Trump: së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

VOA - 10.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...

ANALIZA: Muri është një simbol i nevojës së Donald Trump

Gazeta Tema - 10.01.2019

Nga Frank Bruni* Rrallë ndodh që një ego e presidentit të ketë nevojë për aq shumë mbështetje. Është qesharake që ne ende po flasim për tiparet fizike të asaj që Presidenti Trump dëshiron, ose do të ...

Presidenti Trump e sheh premtimin për murin si rrugë drejt një mandati të dytë

VOA - 10.01.2019

Presidenti Donald Trump dhe demokratët e opozitës vazhdojnë të kenë qëndrime të kundërta lidhur me kërkesën e Presidentit për murin e kufirit me Meksikën, një përplasje që ka shkaktuar një mbyllje të ...

Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare

Botasot - 11.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që ...

Trump kërkoi zgjidhje me Serbinë, Thaçi i përgjigjet presidentit Amerikan

Java News - 11.01.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ia ka kthyer letrën që i kishte dërguar më 14 dhjetor presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. Burime të lajmi.net nga presidenca kanë bërë të ditur se Thaçi që në fillim ...

Presidenti Trump kërcënon se do të deklarojë Emergjencën Kombëtare

Lajm - 11.01.2019

Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për ...

Trump i gatshëm të deklarojë emergjencë kombëtare

Lajmi.net - 11.01.2019

Gjatë vizitës në kufi, Trump u shpreh se ka një krizë me trafikimin e drogës dhe krimit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, ...

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Botasot - 10.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...

Trump e sheh premtimin për murin si rrugë drejt një mandati të dytë presidencial

Tetova Sot - 10.01.2019

Presidenti Donald Trump dhe demokratët e opozitës vazhdojnë të kenë qëndrime të kundërta lidhur me kërkesën e Presidentit për murin e kufirit me Meksikën, një përplasje që ka shkaktuar një mbyllje të ...

Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare

Tetova Sot - 11.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që ...

Muri me Meksikën, Trump kërcënon se do deklarojë Emergjencën Kombëtare

Gazeta Tema - 11.01.2019

Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për ...

Trump: Së shpejti mund të shpall gjendje të jashtëzakonshme për sigurinë kufitare

Tetova Sot - 10.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një gjendje të jashtëzakonshme dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë ...

Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare

Medial - 12.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që ...

Muri me Meksikën, Trump kërcënon se do deklarojë Emergjencën Kombëtare

Tetova Sot - 11.01.2019

Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për ...

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

BalkanWeb - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...

Shpallja e emergjencës kombëtare, Trump: I takon Kongresit

BalkanWeb - 12.01.2019

SHBA Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi të premten në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës ...

Trump: së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Top Channel - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Telegrafi - 11.01.2019

Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën.

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Durres Lajm - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Lajm - 11.01.2019

Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën.

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Mapo - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...

“Pala tjetër s’kujdeset për sigurinë e kufirit”/Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë

SOT - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...

Trump për murin: Së shpejti mund të shpallë emergjencë kombëtare për sigurinë kufitare

RTSH - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me ...