TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

A u shantazhua për dorëheqjen? Ramush Haradinaj rrëfen të vërtetën

SOT - 22.07.2019

Ramush Haradinaj është pyetur nëse ka pasur oferta për ndarjen e Kosovës, tha se këto oferta nuk kanë munguar ndonëse jo hapur. Haradinaj tha se dorëheqja e tij nuk është aspak punë e një shantazhi ...

Haradinaj tregon kur do të niset në Hagë

Albeu.com - 22.07.2019

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj , ka folur për ftesën që i është bërë nga Gjykata Speciale. Ai në T7 ka deklaruar se ditë më parë, ka filluar komunikimin me dhomat e specializuara.

Selmanaj: Nëse bëhen bashkë LDK-VV, të gjitha tjerat as gjysmën e tyre s’mund ta arrijnë

Telegrafi - 22.07.2019

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj thotë se Ramush Haradinaj e nuhati rrëzimin e qeverisë dhe bëri aktin e dorëheqjes. Selmanaj, në “Dossier D” në RTV Dukagjini thotë se dorëheqjen Haradinaj e bëri ...

Haradinaj i përgjigjet Kurtit: Shumë gjarprinjë janë bërë në Kosovë, nuk është më veç një

Gazeta Express - 22.07.2019

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje rreth ftesës së Gjykatës ...

Ramush Haradinaj tregon me kënd bën koalicione AAK’ja

Gazeta Express - 22.07.2019

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje rreth ftesës së Gjykatës ...

Haradinaj: Të premten thashë shyqyr që nuk është gjallë Hilmiu me i kalu këto vuajtje

Gazeta Express - 22.07.2019

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje rreth ftesës së Gjykatës ...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, Ramiz Kelmendi tregon çfarë kryeministri i duhet Kosovës

Telegrafi - 22.07.2019

Gjendjen e krijuar pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, e ka komentuar edhe Ramiz Kelmendi – deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga radhët e LDK-së.

Haradinaj flet për ambasadat, tregon çka u ka thënë ndërkombëtarëve

Gazeta Express - 22.07.2019

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje rreth ftesës së Gjykatës ...

Haradinaj flet për raportet e tij me Edi Ramën

Gazeta Express - 22.07.2019

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje rreth ftesës së Gjykatës ...

Porosia e fundit e Haradinajt: Taksa ndaj Serbisë të mbetet

Alsat - 22.07.2019

Të premten që lamë pas, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dha dorëheqjen nga shefi i Qeverisë, për shkak të ftesës në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale.

Haradinaj: AAK’ja nuk pranon Qeveri teknike, mandatin ia ktheva popullit

Gazeta Express - 22.07.2019

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, të hënën në emisionin Pressing në T7, ka folur për gjendjen aktuale të politikës e cila është krijuar pas dorëheqjes së tij.

A pati shantazhe për dorëheqjen? Haradinaj rrëfen të vërtetën

Mapo - 22.07.2019

Në një intervistë për emisionin “Çim Peka LIVE” në Syri TV, kryeministri i dorëhequr i Kosovës Ramush Haradinaj komentoi aktualitetin në Kosovë e më gjerë, vendimin e tij për dorëheqje dhe atë çfarë ...

Haradinaj: Jam shokuar nga komentet e Veselit

Gazeta Express - 22.07.2019

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje rreth ftesës së Gjykatës ...

Haradinaj shpjegon pse qau në konferencë për shtyp

Gazeta Express - 22.07.2019

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje rreth ftesës së Gjykatës ...

Haradinaj tregon arsyen e dorëheqjes

Gazeta Express - 22.07.2019

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje rreth ftesës së Gjykatës ...

Haradinaj tregon se kur e morri ftesën për Hagë

Gazeta Express - 22.07.2019

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje rreth ftesës së Gjykatës ...

Ambasada britanike po ndjek nga afër zhvillimet politike në Kosovë

Evropaelire - 22.07.2019

Ambasada britanike në Kosovë ka thënë se do të vazhdojë t’i ndjekë nga afër zhvillimet politike, pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Partitë politike përgatiten për zgjedhje në vjeshtë

Evropaelire - 22.07.2019

Partitë politike në Kosovë janë duke pritur që presidenti i vendit, Hashim Thaçi ta fillojë procesin e konsultimeve , për të caktuar kalendarin zgjedhor për, siç kanë thënë, zgjedhjet e parakohshme, ...

Haradinaj kërkon zgjedhje, në Hagë shkon si kryeministër në dorëheqje

Koha.net - 22.07.2019

Ramush Haradinaj, megjithatë, do të udhëtojë në Hagë si kryeministër, por në detyrë. Ditën kur dha dorëheqje të parevokueshme, Haradinaj tha se nuk mund të shkojë për intervistim para Dhomave të ...

Haradinaj dorëzon letrën e dorëheqjes

VOA - 22.07.2019

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, i dorëzoi sot institucioneve dhe partive politike në Kosovë letrën e dorëheqjes, pak ditë pas vendimit, i cili ngjalli reagime të shumta në vend.

Ambasada e Zvicrës pas dorëheqjes së Haradinajt del me një njoftim, ja çfarë thotë

Botasot - 22.07.2019

Pas ftesës së Gjykatës Speciale, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj të premten ka dhënë dorëheqje nga posti i tij. Haradinaj sot ka shkruar një letër zyrtare, ku ka thënë se deri në zgjedhjen e ...

PDK insiston – zgjedhjet të mbahen sa më parë

Medial - 22.07.2019

Vendimi i befasishëm i kryeministrit Ramush Haradinaj për t’u dorëhequr nga posti i kryeministrit – pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale – ka sjellë një situatë të re në vend.

Ambasadori gjerman kërkon që Kosova të ketë shpejt qeveri funsionale

Gazeta Express - 22.07.2019

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se është e rëndësishme që Kosova së shpejti të ketë qeveri funksionale. Në një përgjigje dhënë Radios Evropa e Lirë, lidhur me dorëheqjen e ...

Fletëthirrja e Tribunalit nuk e lan Qeverinë e Kosovës

Gazeta Express - 22.07.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje të premten mbasi mori fletëthirrjen për t’u marrë këtë javë në pyetje si i dyshuar nga Tribunali i Kosovës (Dhomat e Specializuara), formuar nga ...

Haradinaj dorëzoi letrën e dorëheqjes në Kuvendin e Kosovës

Portalb - 22.07.2019

Kryeministri në largim i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj , ka dorëzuar në Kuvend letrën zyrtare për dorëheqjen e tij, transmeton Anadolu Agency.

Opozita numëron arsyet pse vendi duhet të shkojë në zgjedhje

Zeri - 22.07.2019

Pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit të Kosovës pothuajse të gjitha partitë politike, si nga koalicioni qeverisës, edhe ato të opozitës, kanë kërkuar shkuarjen në zgjedhje ...

Skenarët e mundshëm pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj

Telegrafi - 22.07.2019

Ramush Haradinaj, ditën e premte (19 korrik) ka lënë në gjysmë mandatin e tij si kryeministër i Kosovës, shkak për këtë u bë ftesa për intervistim nga Gjykata Speciale në Hagë.

Sonte, në orën 20:10, ekskluzivisht në T7, flet Ramush Haradinaj

Gazeta Express - 22.07.2019

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, flet Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj zbardh të gjitha detajet rreth ftesës së ...

Qeveria ‘Haradinaj’ në ikje, emërohen edhe dy zëvendësministra

Zeri - 22.07.2019

Myzejene Selmani dhe Kadri Kastrati pritet të jenë dy personat që do ta gëzojnë më së shkurti postin e zëvendësministrit të Kosovës. Ata janë emëruar në këtë pozitë një ditë para se Ramush Haradinaj ...

Humolli që u largua nga Haradinaj për shkak të demarkacionit e vlerëson aktin e dorëheqjes

Gazeta Express - 22.07.2019

Një nga komandantët e UÇK-së në Zonën Operative të Llapit, Fatmir Humolli dhe ish-kryetari i AAK-së në Podujevë ka folur për Express lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i Kryeministrit ...

A do të jetë Michael O’Reilly përsëri avokati i Ramush Haradinajt

Gazeta Express - 22.07.2019

Për të tretën herë, Ramush Haradinaj do të paraqitet në Hagë për intervistim. Nëntë vite pas përfundimit të procesit gjyqësor ndaj tij në Hagë, ai ka marrë ftesë për t’u intervistuar sërish atje.

Haradinaj zyrtarisht i dorëzon Kuvendit dorëheqjen

Zhurnal - 22.07.2019

Prishtinë, 22 korrik – Zhurnal.mk – Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqje të premten, sot zyrtarisht e ka dorëzuar horheqejen në Kuvend.

Ramush Haradinaj dorëzon zyrtarisht në Kuvend letrën e dorëheqjes

Albeu.com - 22.07.2019

Sot, kryeministri në dorëheqje i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj , ka dorëzuar zyrtarisht në Kuvend, letrën e dorëheqjes së tij. Letra e dorëheqjes u është proceduar menjëherë anëtarëve të ...

Kadri Kastrati emërohet zëvendësministër në Ministrinë e Mbrotjes

Telegrafi - 22.07.2019

Qeverisë së Kosovës sot i është shtuar edhe një zëvendësministër. Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati është zëvendësministri i ri i emëruar në Ministrinë e Mbrojtjes.

Haradinaj u shkruan letra Thaçit, Veselit, Kurtit, Mustafës, Limajt, Pacollit e Ahmetit

Gazeta Express - 22.07.2019

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shkruar se ka dorëzuar te krerët e institucioneve dhe liderët e partive politike, vendimin për dorëheqjen e tij nga posti i të parit të Qeverisë, ...

Haradinaj dorëzon në Kuvend letrën e dorëheqjes

Lajmi.net - 22.07.2019

Sot, kryeministri në dorëheqje i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dorëzuar në Kuvend zyrtarisht letrën e dorëheqjes së tij. Siç bëhet e ditur në njoftimin për medie, letra e dorëheqjes u ...

Haradinaj ka diçka për të ju thënë liderëve të partive politike

Botasot - 22.07.2019

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se i ka njoftuar krerët e institucioneve dhe liderët e partive politike të perfaqësuara në Kuvend, për vendimin e dorëheqjes së tij të ...

Kosova në zgjedhje të parakohshme pas dorëheqjes së Haradinajt

ABC News - 22.07.2019

Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe qeverisë së tij, në vend kanë dalë opsione të ndryshme nëse do të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme apo qeveri teknike me kryeministër ...

Haradinaj publikon letrat e dorëheqjes dorëzuar krerëve të institucioneve dhe liderëve të partive politike

Telegrafi - 22.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se sot ka njoftuar krerët e institucioneve dhe liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvend, për vendimin e dorëheqjes së tij të ...

Haradinaj emëron edhe dy zv.ministra

Koha.net - 22.07.2019

Qeveria Haradinaj ka qenë vazhdimisht në cak të kritikave për shkak të numrit të madh të zëvendësministrave e këshilltarëve të tyre, por edhe për shkak të shpikjes së pozitave të ndryshme për të ...

Qeveria i ka edhe dy zv.ministra, u emëruan një ditë para dorëheqjes së Haradinajt

Gazeta Express - 22.07.2019

Kryeministri në largim, Ramsuh Haradinaj ka emëruar edhe dy zëvendës ministra në Qeverinë e tij. Vendimin për t’i emëruar dy zëvendësministra, Haradinaj e kishte marrë vetëm 1 ditë para se ta ...

Haradinaj dorëzon në Kuvend zyrtarisht letrën e dorëheqjes

Zeri - 22.07.2019

Kryeministri i Kosovës në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka dorëzuar sot zyrtarisht dorëheqjen në Kuvendin e Kosovës, raporton zeri.info. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga zyra ...

Haradinaj ia çon Kuvendit letrën e dorëheqjes

Gazeta Express - 22.07.2019

Ramush Haradinaj ka dorëzuar sot në Kuvendin e Kosovës zyrtarisht letrën e dorëheqjes Këtë e ka bërë të ditur Drejtoria për media dhe marrëdhënie me publikun e Kuvendit, përmes një komunikate.

Ja si dukej Ramush Haradinaj 14-vjeçar

Botasot - 22.07.2019

Një fotografi e Ramush Haradinajt po qarkullon në mediat sociale, gjatë kohës kur ishte fëmijë. Fotografia e vitit 1982 është bërë gjatë kohës kur Ramush Haradinaj ishte nxënës në shkollën e Izniqit.

Dorëheqja e kryeministrit, “standard i ri” apo vendim popullist

Kosova Live - 22.07.2019

Në dy ditët e fundit nga Gjykata Speciale e Kosovës për krime lufte kanë arritur disa ftesa për ish pjesëtarët e lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), por vëmendje më të madhe mbase ka ...

Haradinaj: Zgjedhjet të mbahen brenda dy muajve

Evropaelire - 22.07.2019

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se duhet të respektohen afatet kohore për mbajtjen e zgjedhjeve të reja.

Koha kur Ramush Haradinaj flinte në Kuvend!

Botasot - 22.07.2019

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, ndoshta nga “puna e madhe” që bënte, e zinte gjumi edhe në Kuvendin e Kosovës. Me të marrë postin e kryeministrit, Ramush Haradinaj dha “urdhër ...

KSHA-ja reagon për dorëheqjen e Ramush Haradinajt

Botasot - 22.07.2019

NEW JERSEY: Këshilli Shqiptar Amerikan, me bazë në New Jersey, ka reaguar me anë të një letre të cilën KSHA-ja, me President Haxhi Dautin, ia ka drejtuar Sekretarit të Shtetit Mike Pompeo, dhe ...

Drama e pamoralshme politike e Haradinajt

Lajmi.net - 22.07.2019

Është akt tërësisht i pabesë ndaj atyre që shkuan deri në vetëmohim politik për ta bërë kryeministër dhe për t’u bashkuar si krah i luftës në përballje me Gjykatën Speciale.