TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botërori 2018, Japonia fiton ndaj Kolumbisë

Portalb - 19.06.2018

Japonia fitoi ndaj Kolumbisë me rezultat 2-1 në ndeshjen e grupit H në kuadër të Kampionatit Botëror FIFA 2018 e cila u zhvillua në qytetin Saransk të Rusisë, raporton Anadolu Agency (AA).

KLASIFIKIMI: Japonia dhe Senegali kryesojnë Grupin H

Gazeta Tema - 19.06.2018

Kanë mbaruar të gjithë ndeshjet të Grupit H, ku bëjnë pjesë Japonia, Polonia, Senegali dhe Kolumbia. Skuadrat që udhëheqin këtë grup janë Japonia dhe Senegali që kanë triumfuar në sfidat e tyre të ...

Kolumbia u mposht në fushë, por fitoi në tribuna

Lajmi.net - 19.06.2018

. Jashtë parashikimeve, Japonia mposhti ditën e sotme në ndeshjen e parë të tyre në grup Kolumbinë 2-1, pasi një episodi që vendosi ndeshjen vetëm 3 minuta pas nisjes së takimit, ku amerikanolatinët ...

FIFA zgjedh lojtarin më të mirë Kolumbi - Japoni. Zbuloni kush është

SOT - 19.06.2018

Yuya Osako ia ka dhuruar Japonisë një fitore të rëndësishme në ndeshjen e saj hapëse në Kupën e Botës kundër Kolumbisë që luajti trimërisht me një lojtar më pak për pothuajse 90 minuta të martën.

Japonia triumfon ndaj një Kolumbie me 10 lojtarë

Tetova Sot - 19.06.2018

Yuya Osako ia ka dhuruar Japonisë një fitore të rëndësishme në ndeshjen e saj hapëse në Kupën e Botës kundër Kolumbisë që luajti trimërisht me një lojtar më pak për pothuajse 90 minuta të martën.

Japonia mund Kolumbinë

ABC News - 19.06.2018

Japonia përfitoi nga epërsia numerike, duke mundur Kolumbinë në grupin H të Botërorit. Kolumbianët luajtën me 10 lojtarë thuajse gjatë gjithë takimit.

Kolumbia ndalet nga samurajet e Japonisë

Alsat - 19.06.2018

Japonia ka shfrytëzuar më së miri superioritetin numerik ndaj Kolumbisë duke fituar me rezultatin e ngushtë 2-1 në “Mordovia Arena”. Penalltia e minutave të para e ka penalizuar së tepërmi Kolumbinë ...

Trajneri i Kolumbisë e pranon: Kartoni i kuq na dëmtoi

VeqSport - 19.06.2018

Pas humbjes me Japoninë, është trajneri Pekerman i Kolumbisë që ka komentuar këtë rezultat aspak të pritshëm për kombëtaren e tij. Ai thotë se kartoni i kuq i ndëshkoi shumë, gjë që solli edhe ...

Kolumbia e fillon keq, fitore e madhe nga Japonia

Lajmi.net - 19.06.2018

Japonia ka shënuar fitore të madhe duke mposhtur Kolumbinë me rezultat 2:1. Japonia ka shënuar fitore ndaj Kolumbisë me rezultat 2:1 në duelin e tyre në xhiron e parë në Grupin H të Kampionatit ...

Kolumbi 1:2 Japoni, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 19.06.2018

Kombëtarja e Japonisë e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme Kampionatin Botëror “Rusi 2018”. “Samurajët” mposhtën 2 me 1 ekipin kombëtar të Kolumbisë.

Kolumbi 1-2 Japoni, notat e lojtarëve

Telegrafi - 19.06.2018

Përfaqësuesja e Japonisë ka fituar ndaj asaj të Kolumbisë me rezultat 1-2 në Grupin H. Golat për japonezët i shënuan Shinji Kagawa (6′) dhe Yuya Osako në minutën e 73-të.

Kolumbi – Japoni, shënohet goli i tretë i ndeshjes

Lajmi.net - 19.06.2018

Yuya Osako realizoi me kokë pas një goditje nga këndi duke afruar Japoninë te fitorja. Yuya Osako ka rikthyer Japoninë në epërsi ndaj Kolumbisë me rezultat 2:1.

Penalltia e Japonisë thyen rekord në një Botëror

Lajmi.net - 19.06.2018

. Penalltia e akorduar në favor të Japonisë ndaj Kolumbisë ka shënuar rekord në një Kampionat botëror. Për herë të parë në një ndeshje, ndërhyrja e parë e palejueshme nga një skuadër u sanksionua ...

Kolumbia e nis në malore Botërorin, Japonia merr 3 pikët kundër latinëve (Video)

BalkanWeb - 19.06.2018

Ka nisur në malore aventura e Kolumbisë në Botërorin që po zhvillohet në Rusi. Latinët janë mundur me rezultatin 1-2 nga Japonia në takimin e vlefshëm për Grupin H.

Konfirmohet Botërori i surprizave, Japonia fitore historike ndaj Kolumbisë

SuperSport - 19.06.2018

Rusi “2018” konfirmohet skuadra e surprizave, sepse i tillë ishte edhe rezultati përfundimtar i përballjes mes Kolumbisë dhe Japonisë në Grupin H. Emra të tillë si Falcao, Cuadrado e James Rodriguez ...

Japonia surprizon Kolumbinë (VIDEO)

InfoSport - 19.06.2018

Japonia ka bërë surprizën e rradhës në kuadër të Kampionatit Botëror në Rusi. Japonezët e nisën në mënyrën më të mirë të mundshme Kupën e Botës “Rusia 2018”, duke mundur Kolumbinë, me rezultat 2:1, ...

Japonia e fillon me fitore Botërorin, triumfon ndaj Kolumbisë

Telegrafi - 19.06.2018

Përfaqësueses së Kolumbisë nuk i kanë shkuar gjërat ashtu siç ka pritur në ndeshjen e parë të Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’. Kolumbianët kanë humbur me rezultat 1-2 nga Japonia.

VIDEO/ Gola, karton i kuq dhe 11-metërsh, Japonia shtang Kolumbinë në sfidë…

Mapo - 19.06.2018

Japonia mposhti Kolumbinë me rezultatin 1-2, në takimin e parë të Grupit H. Edhe pse kolumbianët e Pekerman, vinin në këtë sfidë si favoritë, kartoni i kuq i marrë në minutën e 3-të dhe penalltia e ...

VIDEO/ Kolumbi-Japoni, shënohet goli i tretë, ja si ndryshon rezultati

Mapo - 19.06.2018

Në stadiumin “Mordovia Arena” po luhet ndeshja e parë e Grupit H mes Kolumbisë dhe Japonisë. Pjesa e parë mbyllet në barazim 1-1, ku fillimisht shënuan japonezët e më pas kolumbianët.

Japonia – Kolumbia, gol me teknologjinë e vijës së portës

Lajmi.net - 19.06.2018

. Kolumbia ka barazuar rezultatin në 1:1 kundër Japonisë. Juan Quintero ka barazuar rezultatin me një goditje të lirë. Topi e kaloi vijën e portës para se të ndalej nga portieri, përcjell “lajmi.net”.

VIDEO: Japonia përfiton nga dalja me katron të kuq Sanchez dhe mposht Kolumbinë

Gazeta Tema - 19.06.2018

Surpriza e radhës në këtë kampionat botërorë është Japonia. Kombëtarja aziatike mposhti me shifra të ngushta 2-1 Kolumbinë, që duke përfituar dhe nga superioriteti numerik morën 3 pikë të vlefshme ...

Japonia fiton ngushtë ndaj Kolumbisë

Koha.net - 19.06.2018

15:51 - Japonia ka fituar tri pikët e para në Grupin H të Kampionatit Botëror “Rusia 2018”. Kombëtarja japoneze fitoi 2 me 1 ndaj Kolumbisë. Kagawa e Osako realizuan golat për Japoninë, teksa ...

Japonia triumfon ndaj një Kolumbie me 10 lojtarë

Gazeta Express - 19.06.2018

Yuya Osako ia ka dhuruar Japonisë një fitore të rëndësishme në ndeshjen e saj hapëse në Kupën e Botës kundër Kolumbisë që luajti trimërisht me një lojtar më pak për pothuajse 90 minuta të ...

Carlos Sanchez bëhet lojtari i dytë që më së shpejti ndëshkohet me karton të kuq në botërore

Telegrafi - 19.06.2018

Kolumbia është duke barazuar pas pjesës së parë në ndeshjen e grupit H. Kolumbianët që u panë si favoritë kryesor kanë pësuar golin e parë në të gjashtën minutë nga Japonia.

Penallti për Japoninë, karton i kuq për Kolumbinë

Lajmi.net - 19.06.2018

Shinji Kagawa ka kaluar Japoninë në epërsi në duelin ndaj Kolumbisë. Shinji Kagawa ka kaluar Japoninë në epërsi në duelin ndaj Kolumbisë me rezultat 1:0.

Kjo është arsyeja pse James mungon në formacionin e Kolumbisë

Lajmi.net - 19.06.2018

Kolumbia pa James Rodriguezin takohet sot me Japoninë. Mungesa e James Rodriguez nga formacioni bazë i Kolumbisë është befasi e madhe para ndeshjes me Japoninë në Grupin H të Kampionatit botëror 2018.

Japonia në epërsi me gola dhe në lojtarë që nga fillimi ndaj Kolumbisë

Koha.net - 19.06.2018

Pesë minuta i janë dashur Japonisë që të realizojë golin e epërsisë ndaj Kolumbisë në ndeshjen hapëse të Grupit H në Kupën e Botës. Shinji Kagawa realizoi nga penaltia pasi Carlos Sanchez ndali topin ...

Teknologjia nderon Kolumbinë, vjen një supergol (video)

Mapo - 19.06.2018

Grupi H ka ngritur siparin ditën e sotme, pasi në fushë kanë zbritur Kolumbi-Japoni duke provuar për të nisin mbarë Botërorin. Ndeshja që do të luhet në “Mordovia Arena” do të jetë e para e grupit, ...

Karton i kuq dhe gol në fillim të ndeshjes Kolumbi – Japoni

Gazeta Express - 19.06.2018

Kolumbia ka mbetur me një lojtar më pak në përballje me Japonisë vetëm tre minuta brenda pjesës së parë në një ndeshje të Kupës së ...

Formacionet zyrtare: Kolumbi – Japoni

Lajmi.net - 19.06.2018

. Kolumbia dhe Japonia kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e tyre në Grupin H të Kampionatit botëror 2018. Kolumbia: Ospina, Murillo, Arias, Sanchez, Lerma, Mojica, Quintero, Izquerdo, ...

Formacionet zyrtare, Kolumbi – Japoni

InfoSport - 19.06.2018

Grupi H do të ngrejë siparin ditën e sotme, pasi në fushë do të zbresin Kolumbia dhe Japonia. Ndeshja do të zhvillohet në “Mordovia Arena” dhe do të jetë e para e grupit, duke i paraprirë takimit ...

Kolumbi – Japoni, formacionet zyrtare

Telegrafi - 19.06.2018

Tashmë ka ardhur koha që të luhet edhe ndeshja e parë nga Grupi H. Është ajo mes Kolumbisë dhe Japonisë, dhe është skuadra kolumbiane ajo që është favorite.

VIDEO/ Ndiqni LIVE ndeshjen Kolumbi-Japoni

Java News - 19.06.2018

Kolumbi-Japoni është takimi hapës i ditës së 6-të të Kupës së Botës. Kolumbianet nisen të avantazhuar në këtë takim, pavarësisht se aziatikët pritet të bëjnë gjithçka për të marrë 3-pikët.

Botërori i Rusisë, në fushë Kolumbia e Polonia. Rusia nis ndeshjet e dyta

Mapo - 19.06.2018

Kolumbia dhe Japonia kthehen të luajnë kundër njëra-tjetrës pas 4 vitesh. Në vitin 2014 ishte skuadra amerikano-latine, ajo që triumfoi me rezultatin 4-1, gjë që do të kërkojë ta përsërisë edhe në ...

Botërori sot vazhdon me Kolumbi – Japoni, formacionet e skuadrave

Lajmi.net - 19.06.2018

. Kolumbia dhe Japonia takohen sot me fillim nga ora 14:00 në duelin e xhiros së parë në Grupin H. Kolumbi (4-2-3-1) : Ospina; Arias, D. Sanchez, Mina, Mojica; C. Sanchez, Aguilar; Cuadrado, J.

Debutojnë Kolumbia e Polonia, Rusia kërkon kualifikimin

Lajmi.net - 19.06.2018

Sot bëjnë debutimin e tyre në Botëorin rus, 4 skuadrat e fundit të gjitha pjesëmarrëse në grupin H. E marta e cila përkon me ditën e 6-të të Botërorit do të ulë siparin e ndeshjeve të para në grup ...

Japonia e vendosur të mos lejojë një tjetër turp nga Kolumbia

Koha.net - 19.06.2018

Pas katër vjetësh Kolumbia e Japonia po përgatiten për një përballje tjetër në skenën më të madhe të futbollit. Më 24 qershor të vitit 2014, kolumbianët “ndezën motorët” dhe arritën te fitorja ...

James Rodriguez mund të mos luajë ndaj Japonisë

Telegrafi - 19.06.2018

Kolumbia do të takohet sot me Japoninë në kuadër të takimit të parë të grupit H me Japoninë. Ylli i kolumbianëve, James Rodriguez është vënë në dyshim para ndeshjes me japonezët sepse nuk po ndihet i ...

James Rodriguez mund të mos luajë ndaj Japonisë

Koha.net - 18.06.2018

Ylli i Kolumbisë, James Rodriguez, që ishte sensacion i Kupës së Botës para katër vjetësh, është në dyshim për të luajtur ndaj Japonisë në Grupin H. Golashënuesi më i mirë i Botërorit në Brazil me ...

Fitore e papritur e Japonisë

Lajm - 19.06.2018

Shinji Kakawa i dha avantazhin fillestar Japonisë në minutën e 6-të nga pika e bardhë, por Kolumbia mundi të rikthente ekuilibrat në rezultat në minutën e 39-të, kur Juan Quintero ekzekutoi ...

Gola, karton i kuq dhe 11-metërsh, Japonia shtang Kolumbinë në sfidën që i pati të gjitha

VeqSport - 19.06.2018

Japonia mposhti Kolumbinë me rezultatin 1-2, në takimin e parë të Grupit H. Edhe pse kolumbianët e Pekerman, vinin në këtë sfidë si favoritë, kartoni i kuq i marrë në minutën e 3-të dhe penalltia e ...

Ndeshja Kolumbi-Japoni, ky rezultat nuk pritej

LajmiFundit - 19.06.2018

Në stadiumin “Mordovia Arena” u luajt ndeshja e parë e Grupit H mes Kolumbisë dhe Japonisë. Pritej një fitore e Kolumbisë, por ndodhi e kundërta, ku ishte Japonia që mori tri pikët e para në grup, ...

Penallti për Japoninë, karton i kuq për Kolumbinë (VIDEO)

Portalb - 19.06.2018

Shinji Kagawa ka kaluar Japoninë në epërsi në duelin ndaj Kolumbisë me rezultat 1:0.Mesfushori ka realizuar nga penalltia e akorduar në minutën e 3-të pas lojës me dorë nga Carlos Sanchez, transmeton ...

Botërori, sot Kolumbi-Japoni dhe Poloni-Senegal. Rusia nis ndeshjet e dyta

Java News - 19.06.2018

Kolumbia dhe Japonia kthehen të luajnë kundër njëra-tjetrës pas 4 vitesh. Në vitin 2014 ishte skuadra amerikano-latine, ajo që triumfoi me rezultatin 4-1, gjë që do të kërkojë ta përsërisë edhe në ...

“Rusi 2018” Kolumbia dhe Japonia janë duke u përgatitur për përballjen

RTSH - 18.06.2018

Katër vjet më pas, Kolumbia dhe Japonia janë duke u përgatitur për një tjetër përballje në veprimparinë më të madhe globale. Më 24 qershor 2014, kolumbianët arritën një fitore mbresëlënëse 4-1 ndaj ...

Muriel beson se Kolumbia mund të shkojë përtej çerekfinales

Koha.net - 18.06.2018

Sulmuesi i Kolumbisë, Luis Muriel, beson se skuadra e tij ka talentin për të shkuar më larg në Kupën e Botës në Rusi sesa që kishte shkuar skuadra e katër vjetëve më parë kur arriti në çerekfinale në ...

Botërori i Rusisë, në fushë Kolumbia e Polonia, Rusia nis ndeshjet e dyta

Portalb - 19.06.2018

Kolumbia dhe Japonia kthehen të luajnë kundër njëra-tjetrës pas 4 vitesh. Në vitin 2014 ishte skuadra amerikano-latine, ajo që triumfoi me rezultatin 4-1, gjë që do të kërkojë ta përsërisë edhe në ...