TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ministri turk i mbrojtjes takohet me të dërguarin amerikan për Sirinë

Zhurnal - 08.11.2019

Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Turqisë, Hulusi Akar, ka pritur në takim të dërguarin amerikan për Sirinë, James Jeffrey dhe ambasadorin amerikan në Turqi, David Satterfield, njoftojnë nga ...

Libri i AA-së për operacionin “Burimi i Paqes” arrin në duart e lexuesve

Medial - 08.11.2019

Libri i fundit i Anadolu Agency (AA) që hedh dritë mbi luftën 35-vjeçare të Turqisë kundër grupit terrorist PKK dhe degës së saj siriane YPG, ka takuar lexuesit në panairin e librit në Tuyap të ...

Akar: YPG/PKK ende nuk është larguar nga rajoni

Medial - 07.11.2019

Organizata terroriste YPG/PKK nuk është tërhequr nga Siria verilindore përkundër premtimeve të Rusisë dhe SHBA-së, duke shkelur kështu marrëveshjet që Ankaraja arriti Washingtonin dhe Moskën, tha ...

Akar: Te.rroristët e YPG/PKK-së nuk janë larguar nga rajoni

Medial - 07.11.2019

Organizata terroriste YPG/PKK nuk është tërhequr nga rajoni, duke shkelur marrëveshjet me SHBA-në dhe Rusinë, tha ministri turk i Mbrojtjes, ...

Turqia neutralizon 8 Te.rroristë në operacionin e mbështetur nga ajri

Medial - 07.11.2019

Ministria e Punëve të Brendshme e Turqisë ka njoftuar se komanda provinciale e xhandarmërisë turke në provincën lindore Ağri ka neutralizuar 8 terroristë, transmeton Anadolu Agency (AA).