TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pompeo tregon që militantët e Iranit kanë afruar raketat tek bazat amerikane

Gazeta Express - 16.05.2019

Sekretari i shtetit amerikan, Mike Pompeo, thotë që sipas të dhënave të fundit të intelegjencës amerikane, militantët e përkrahur nga Irani kanë lëvizur raketa afër bazave amerikane.

Pompeo: SHBA nuk ka interes për luftë me Iranin

Portalb - 16.05.2019

Mosbesimi midis Uashingtonit dhe Moskës është i thellë. Në vizitën në Rusi të ministrit të Jashtëm të SHBA, Mike Pompeo të dyja palët megjithatë u treguan optimiste që mund të ketë një ...

Sek. Pompeo mbi marrëdhëniet SHBA-Rusi

VOA - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara janë të angazhuara për përmirësimin e marrëdhënieve me Rusinë, pasi u takua me homologun e tij rus Sergej Lavrov dhe Presidentin ...

Pompeo: SHBA nuk ka interes për luftë me Iranin

DW - 15.05.2019

Mosbesimi midis Uashingtonit dhe Moskës është i thellë. Në vizitën në Rusi të ministrit të Jashtëm të SHBA, Mike Pompeo të dyja palët megjithatë u treguan optimiste që mund të ketë një afrim.

FOKUS – SHBA dhe Rusia në kërkim të afrimit

Medial - 15.05.2019

UASHINGTON, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Shefi i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo, në vizitë në Rusi për të thyer akullin me Vladimir Putinin, po përpiqet të gjejë pika bashkëpunimi për çështje konkrete ...

SHBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

Evropaelire - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, ...

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

Alsat - 14.05.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes ...

SHBA-Rusi, Pompeo në Moskë: Jo ndërhyrje në zgjedhje

ABC News - 15.05.2019

Në vizitën e parë në Rusi si sekretar Shteti, Majk Pompeo i ka bërë thirrje Kremlinit që të mos përzihet në zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm.

SHBA- Rusi angazhohen për përmirësimin e marrëdhënieve

Gazeta Tema - 14.05.2019

Në vizitën e tij të parë në Rusi për herë të parë si sekretar shteti, Sekretari Pompeo u tha udhëheqësve rusë se Presidenti Donald Trump është “i angazhuar t’i përmirësojë marrëdhëniet” mes dy ...

​Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

Telegrafi - 14.05.2019

Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit ...

Pompeo tregon që militantët e Iranit kanë afruar raketat tek bazat amerikane

Zeri - 16.05.2019

Sekretari i shtetit amerikan, Mike Pompeo, thotë që sipas të dhënave të fundit të intelegjencës amerikane, militantët e përkrahur nga Irani kanë lëvizur raketa afër bazave amerikane.

Pompeo: SHBA nuk ka interes për luftë me Iranin

Ina - 16.05.2019

Mosbesimi midis Uashingtonit dhe Moskës është i thellë. Në vizitën në Rusi të ministrit të Jashtëm të SHBA, Mike Pompeo të dyja palët megjithatë u treguan optimiste që mund të ketë një afrim.

SHBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

Botasot - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, ...

SOÇI – Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

Medial - 14.05.2019

SOÇI, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht ...

Në vizitën e parë në Rusi si sekretar Shteti, Majk Pompeo i ka bërë thirrje Kremlinit që të mos përzihet në zgjedhjet ...

Medial - 15.05.2019

Në vizitën e parë në Rusi si sekretar Shteti, Majk Pompeo i ka bërë thirrje Kremlinit që të mos përzihet në zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm.

SHBA- Rusi gjejnë gjuhën për përmirësimin e marrëdhënieve

Java News - 14.05.2019

Në vizitën e tij të parë në Rusi për herë të parë si sekretar shteti, Sekretari Pompeo u tha udhëheqësve rusë se Presidenti Donald Trump është “i angazhuar t’i përmirësojë marrëdhëniet” mes dy ...

​Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

Alsat - 14.05.2019

Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit ...

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

Ina - 15.05.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes ...

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

RTSH - 15.05.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot, pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes ...