TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moti i keq, përmbyten tokat bujqësore në Zharrëz

ABC News - 16.05.2019

Reshjet e orëve të fundit shkaktuan probleme në zonën e Zharrzës në Patos. Aktualisht shiu ka ndalur dhe po bie niveli i ujit, por megjithatë raportohet për përmbytje.

Përmbyten tokat e banesat në Patos, ngrihet Shtabi i Emergjencës

BalkanWeb - 16.05.2019

Vetëm 30 minuta shi kanë mjaftuar të përmbysin jo vetëm aksin kombëtar Fier-Ballsh por edhe zonën e Zharrës dhe Bashkisë së Patosit. Gazetari Ervis Kuçi raporton për “Balkan Web ” se në lidhje me ...

Shi për 30 minuta, bllokohet Fier-Ballsh. Devijohet qarkullimi

BalkanWeb - 16.05.2019

Kanë mjaftuar 30 minuta reshje shiu që të bllokohet aksi kombëtar Fier-Ballsh. Kaq ka mjaftuar që të devijohet qarkullimi. Në videon e siguruar nga “BalkanWeb” duken qartë automjetet në mes të ujit ...

Përmbytje në Fier, makinat “notojnë” në ujë

Gazeta Express - 16.05.2019

Si pasojë e një sërë reshjesh intensive gjatë kësaj të enjte, disa prej akseve rrugore në Fier janë gjendur sot nën pushtetin total të ujit. Fotot e mëposhtme tregojnë më së miri se çfarë ka ndodhur ...

Përmbytje në Patos, mblidhet Shtabi i Emergjencës

Java News - 16.05.2019

Vetëm 30 minuta shi kanë mjaftuar të përmbysin jo vetëm aksin kombëtar Fier-Ballsh por edhe zonën e Zharrës dhe Bashkisë së Patosit. Menjëherë u ngrit Shtabi i Emergjencës i cili do të bëjë ...

Reshjet e shiut në Fier e Patos, përmbyten 15 ha tokë bujqësore dhe sera

LajmiFundit - 16.05.2019

Reshjet intensive të rëna gjatë kësaj të enjteje në Fier kanë përmbytur disa akse rrugore. Pamjet tregojnë se segmenti Fier-Patos është tashmë nën pushtetin e ujit duke krijuar vështirësi për ...

Përmbytje në Fier, lundrojnë makinat (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.05.2019

Si pasojë e një sërë reshjesh intensive gjatë kësaj të enjte, disa prej akseve rrugore në Fier janë gjendur sot nën pushtetin total të ujit. Fotot e mëposhtme tregojnë më së miri se çfarë ka ndodhur ...