TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ulen tensionet në Sudan

Evropaelire - 12.06.2019

Protestuesit dhe udhëheqësit ushtarakë në Sudan kanë rënë dakord që të rifillojnë bisedimet së shpejti, njoftoi një ndërmjetës nga Etiopia. Opozita u pajtua të pezullojë fushatën e mosbindjes civile.

Sudan, ushtria dhe grupet opozitare gati të nisin bisedimet

BalkanWeb - 12.06.2019

Grupet ushtarake dhe opozitare të Sudanit kanë rënë dakord të rifillojnë bisedimet mbi formimin e një këshilli kalimtar, tha një i dërguari etiopian të martën, pasi një aleancë e opozitës tha se po ...

Opozita e Sudanit, plan për të emëruar këshillin kalimtar dhe kreun e qeverisë

Botasot - 11.06.2019

Opozita e Sudanit ka në plan të emërojë tetë anëtarë të një këshilli kalimtar dhe të emërojë një ekonomist të shquar për të udhëhequr një qeveri, tha të hënën një udhëheqës në aleancën e protestuesve ...

Diplomati amerikan viziton Sudanin në kohën e krizës

Evropaelire - 11.06.2019

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për çështje të Afrikës, Tibor Nagy, do të udhëtojë këtë javë në Sudan, për shkak të trazirave atje. Sudani qeveriset nga ushtria prejse presidenti Omar al-Bashir u ...

Ulen tensionet në Sudan

Telegrafi - 12.06.2019

Protestuesit dhe udhëheqësit ushtarakë në Sudan kanë rënë dakord që të rifillojnë bisedimet së shpejti, njoftoi një ndërmjetës nga Etiopia. Opozita u pajtua të pezullojë fushatën e mosbindjes civile.

Diplomati amerikan viziton Sudanin në kohën e krizës

Botasot - 11.06.2019

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për çështje të Afrikës, Tibor Nagy, do të udhëtojë këtë javë në Sudan, për shkak të trazirave atje. Sudani qeveriset nga ushtria prejse presidenti Omar al-Bashir u ...

Ulen tensionet në Sudan

Botasot - 12.06.2019

Në anën tjetër, ushtria është pajtuar që të lirojë të burgosurit politikë, u tha gazetarëve i dërguari i posaçëm, Mahmoud Dirir. Mjekët thonë se 118 persona kanë vdekur nga shpërthimi i fundit i ...

Diplomati amerikan viziton Sudanin në kohën e krizës

Telegrafi - 11.06.2019

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për çështje të Afrikës, Tibor Nagy, do të udhëtojë këtë javë në Sudan, për shkak të trazirave atje. Sudani qeveriset nga ushtria prejse presidenti Omar al-Bashir u ...

Janë ulur tensionet në Sudan

Portalb - 12.06.2019

Protestuesit dhe udhëheqësit ushtarakë në Sudan kanë rënë dakord që të rifillojnë bisedimet së shpejti, njoftoi një ndërmjetës nga Etiopia, njofton REL .

Diplomati amerikan viziton Sudanin në kohën e krizës

Zeri - 11.06.2019

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për çështje të Afrikës, Tibor Nagy, do të udhëtojë këtë javë në Sudan, për shkak të trazirave atje. Sudani qeveriset nga ushtria prejse presidenti Omar al-Bashir u ...

Ulen tensionet në Sudan

Zhurnal - 12.06.2019

Në anën tjetër, ushtria është pajtuar që të lirojë të burgosurit politikë, u tha gazetarëve i dërguari i posaçëm, Mahmoud Dirir. Mjekët thonë se 118 persona kanë vdekur nga shpërthimi i fundit i ...

Diplomati amerikan viziton Sudanin në kohën e krizës

Zhurnal - 11.06.2019

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për çështje të Afrikës, Tibor Nagy, do të udhëtojë këtë javë në Sudan, për shkak të trazirave atje. Sudani qeveriset nga ushtria prejse presidenti Omar al-Bashir u ...

Diplomati amerikan vizitoi Sudanin në kohën e krizës

Portalb - 11.06.2019

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për çështje të Afrikës, Tibor Nagy, do të udhëtojë këtë javë në Sudan, për shkak të trazirave atje, njofton REL. Sudani qeveriset nga ushtria prejse presidenti ...