TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Leonora Jakupi tregon se kush dëshiron ta fitojë festivalin,“Kënga Magjike”

Lajmi.net - 07.12.2018

Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi e ka përcjellur nga shtëpia festivalin "Kënga Magjike". Ajo ka ndjekur natën e dytë të këtij festivali dhe tregon haptazi se kush dëshiron të fitojë Këngën ...

Jo vetëm Bora dhe Klaudia, këto janë katër prezantueset e tjera të ‘Këngës Magjike’

Lajmi.net - 06.12.2018

Sonte është duke u mbajtur nata e dytë e edicionit të 20-të, të festivalit “Kënga Magjike 2018”. Këtë vit përkrah moderatorit, Ardit Gjebrea janë edhe dy bukuroshet e njohura shqiptare, Bora Zemani ...

Përmbyllet suksesshëm nata e dytë e “Kënga Magjike”, të shtunën finalja e madhe me 20 artistë

Telegrafi - 06.12.2018

Ka përfunduar edhe nata e dytë gjysmëfinale e festivalit “Kënga Magjike 2018”. Në skenën e festivalit u ngjitën plot 20 artistë (të rinj dhe me përvojë), të cilët argëtuan me publikun e tyre.

Kënga e këtij artisti e bëri të qaj Manjola Nallbanin në ‘Kënga Magjike’

Lajmi.net - 06.12.2018

Nata e dytë e festivalit "Kënga Magjike", ka përcjellur emocion të madh me projektet e këngëtarëve të njohur. Xhon Jesku me projektin “Ty nuk të kam”, mahniti publikun dhe jurinë me performancën e ...

Nis nata e dytë gjysmëfinale e “Kënga Magjike”! Ja si u veshën dy prezantueset

LajmiFundit - 06.12.2018

Pasi mbyllën me sukses natën e parë, Bora Zemani dhe Klaudia Pepa janë ngjitur mbrëmjen e sotme në skenën e “Kënga Magjike” për të vijuar me natën e dytë gjysmëfinale të festivalit.

Pas Klaudia Pepës edhe Bora Zemani ka një surprizë në ‘Kënga Magjike’

Lajmi.net - 06.12.2018

Tashmë ka startuar nata e dytë e festivalit “Këngja Magjike 2018”. Edhe këtë mbrëmje nuk mungojnë surprizat për shikuesit e këtij festivali madhështor, shkruan lajmi.net.

Bora Zemani dhe Klaudia Pepa shkëlqejnë në natën e dytë të ‘Këngës Magjike’

Lajmi.net - 06.12.2018

Është duke u zhvilluar nata e dytë e festivalit "Kënga Magjike 2018". Nuk ka dyshim se ato që kanë rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve janë dy prezantueset e këtij festivali, Bora Zemani dhe Klaudia ...

“Rikthehem pas një viti, mos më urreni por më votoni miq”

Lajmi.net - 06.12.2018

Këngëtari i njohur shqiptar, Erik Lloshi është rikthyer pas një viti në "Kënga Magjike". Ai këtë vit vjen më i fuqishëm se kurrë me projektin e tij “Mos më urre”, që u prit mjaft mirë nga publiku, ...

Ja kush do e hapë natën e dytë të festivalit “Kënga Magjike”

Lajmi.net - 06.12.2018

Sonte mbahet nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike 2018”. E në këtë natë do të performojnë emra të mëdhenj të cilët do ndezin skenën e Këngës Magjike, shkruan lajmi.net.

Nuk është Elvana Gjata/ E thotë vetë Flori, zbulon kujt i dedikohet kënga “Plas”

SOT - 06.12.2018

Kënga "Plas" e Flori Mumajesit është bërë një ndër këngët më të komentuara së fundmi në mediat rozë. Kanë qenë të shumtë ata që kanë komentuar se kjo këngë i dedikohet Elvana Gjatës, por vetë ...

Flori Mumajesi më në fund zbulon se kujt i dedikohet ‘Plas’

Durres Lajm - 06.12.2018

Kënga e tij ka bërë bujë që nga prezantimi në Këngën Magjike. Flori Mumajesi është rikthyer në qendër të vëmendjes së mediave rozë, pas një kohe disi të gjatë jashtë skenës muzikore shqiptare.

Flori: “Dashuria i jep kuptim jetës”

Ina - 06.12.2018

Kënga e Flori Mumajesit “Plas”, konkurrente në festivalin Kënga Magjike 2018 ka grumbulluar një numër të madh fansash dhe po dëgjohet kudo ku ka shqiptarë.

Jo vetëm Bora dhe Klaudia, natën finale të ‘Kënga Magjike’ prezantojnë edhe 4 bukuroshe! (FOTO)

Tetova Sot - 06.12.2018

Mbrëmjen e sotme ka nisur nata e dytë e festivalit Kënga Magjike edicioni i 20-të. Këtë nata nisi nga shtëpia e missit të parë shqiptar Valbona Selimllari ku sëbashku me të ishin të mbledhura ...

Jo vetëm Bora dhe Klaudia, natën finale të “Kënga Magjike” prezantojnë edhe 4 bukuroshe!

Gazeta Express - 06.12.2018

Mbrëmjen e sotme ka nisur nata e dytë e festivalit Kënga Magjike edicioni i ...

Bora Zemani ka një surprizë që askush nuk e pret

Tetova Sot - 06.12.2018

Natën e parë të e “Kënga Magjike 2018″, u mbyll mbrëmë me gjithë surprizat që rezervon ky spektakël muzikor. Një ndër momentet e rëndësishme që shijuam në mbrëmjën e kaluar ishte edhe një performancë ...

Bora Zemani ka një surprizë që askush nuk e pret

Gazeta Express - 06.12.2018

Natën e parë të e “Kënga Magjike 2018″, u mbyll mbrëmë me gjithë surprizat që rezervon ky spektakël ...

Flori për këngën e tij: Është e të gjithë atyre që kanë dashuruar dhe dashurojnë vërtetë

Lajmi.net - 06.12.2018

"Plas", është kënga me të cilën Flori Mumajesi prezantohet në "Kënga Magjike 2018". Ky projekt i Florit u prit tejet mirë nga publiku, një baladë e cila tregon më shumë se ç’duhet për dashurinë, ...

Flori Mumajesi më në fund zbuloi se kujt i dedikohet ‘Plas’

Gazeta Express - 06.12.2018

Kënga e tij ka bërë bujë që nga prezantimi në Këngën ...

“Kush na ka mallkuar”, Flori Mumajesi përfundon në spital (Foto)

Alsat - 06.12.2018

Kur e ndajnë vetëm pak orë nga performanca në natën e dytë të festivalit “Kënga Magjike”, këngëtari i njohur, Flori Mumajesi, ka përfunduar në spital.

Për një fundvit përplot momente magjike

Telegrafi - 06.12.2018

Njerëzit kanë perceptime të ndryshme për momentin e tyre magjik. Për disa është moment gëzimi, për disa moment dashnie, e për të tjerë moment feste, etj.

Këngëtari i njohur ka një motiv që të shkëlqejë sonte në Kënga Magjike!

Botasot - 06.12.2018

Sonte mbrëma do të mbahet gjysmëfinalja e dytë e spektaklit Kënga Magjike. Këngëtari Erik Lloshi konkurron këtë edicion me këngën “Mos urre”, e duket se ai paska një arsye të fortë që të shkëlqejë ...

Flori Mumajesi në “Kënga Magjike” me një dedikim

Botasot - 06.12.2018

Gjatë mbrëmjes së kaluar në “Kënga Magjike” këngëtari i njohur, Flori Mumajesi nuk mori pjesë si garues për shkak të gjendjes së keqe shëndetësore. Ai pavarësisht këtij fakti vendosi të ulej bashkë ...

Surprizon Flori Mumajesi, bën dedikimin e rrallë për njeriun e zemrës: Të dua!

SOT - 06.12.2018

Pavarësisht se pak orë para nisjes së natës së parë të gjysmëfinales së “Kënga Magjike”, Flori Mumajesi tregoi se nuk ishte në gjendje të mirë shëndetësore, ai ndodhej mbrëmjen e djeshme në Pallatin ...

Olti Curri tallet me Klaudia Pepën

Lajmi.net - 06.12.2018

Klaudia Pepa dhe Bora Zemani janë dy prezantueset e ‘’Këngës Magjike’’. Prezantueset e edicionit të sivjetmë të ‘’Këngës Magjike’’ përkrah Ardit Gjebresë janë Klaudia Pepa dhe Bora Zemani, shkruan ...

Leonora Jakupi tregon se kush dëshiron ta fitojë festivalin,“Kënga Magjike”

Botasot - 07.12.2018

Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi e ka përcjellur nga shtëpia festivalin "Kënga Magjike". Ajo ka ndjekur natën e dytë të këtij festivali dhe tregon haptazi se kush dëshiron të fitojë Këngën Magjike.

Këngëtari i njohur ka një motiv që të shkëlqejë sonte në Kënga Magjike!

Tetova Sot - 06.12.2018

Sonte mbrëma do të mbahet gjysmëfinalja e dytë e spektaklit Kënga Magjike. Këngëtari Erik Lloshi konkurron këtë edicion me këngën “Mos urre”, e duket se ai paska një arsye të fortë që të shkëlqejë ...

Olti Curri tallet me Klaudia Pepën

Botasot - 06.12.2018

Klaudia Pepa dhe Bora Zemani janë dy prezantueset e ‘’Këngës Magjike’’. Prezantueset e edicionit të sivjetmë të ‘’Këngës Magjike’’ përkrah Ardit Gjebresë janë Klaudia Pepa dhe Bora Zemani.

Artisti i njohur ‘tallet keq’ me Robert Aliajn në festivalin ‘Kënga Magjike’

Lajmi.net - 05.12.2018

Është duke u mbajtur nata e parë e festivalit “Kënga Magjike 2018”. Në këtë natë kënduan edhe artistët, Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama me këngën “Si të flas”, që u mirëpritën nga publiku, shkruan ...

‘Të dua’, Flori Mumajesi bëri një dedikim prekës në natën e parë të ‘Këngës Magjike’

Lajmi.net - 05.12.2018

Sonte po mbahet nata e parë finale e festivalit "Kënga Magjike". Ndonëse Flori Mumajesi do të performojë nesër në natën e dytë të këtij festivali ai në rrjete sociale postoi një fotografi teksa po ...

Olti Curri thumbon daljen e Klaudia Pepës në “Kënga Magjike”

SOT - 05.12.2018

Ka startuar mbrëmjen e sotme nata e parë e festivalit “Kënga Magjike”, ku krah Ardit Gjeres, bashkëprezantuese janë Bora Zemani dhe Klaudia Pepa. Në nisje të kësaj mbrëmjeje, Bora e Klaudia dolën me ...

Pas performancës në ‘Kënga Magjike’, Bruno ka një pyetje për fansat

Lajmi.net - 05.12.2018

Në natën e parë të gjysmëfinales së 'Kënga Magjike', ka performuar Bruno. Bruno dhe këngëtarja, Artiola Toska performuan në natën e parë të gjysmëfinales së festivalit “Kënga Magjike 2018”, shkruan ...

Prezantueset e festivalit “Kënga Magjike”, rrëmbejnë vëmendje me paraqitjet e tyre

Lajmi.net - 05.12.2018

Është duke u mbajtur nata e parë e festivalit "Kënga Magjike". Tashmë, ka nisur edicioni i 20-të i festivalit “Këngja Magjike”, me një konkurrencë mjaft të madhe mes artistëve shqiptarë, shkruan ...

Ardit Gjebrea publikon foto me fëmijët që lindën në netët e para të çdo festivali të ‘Këngës Magjike’

Lajmi.net - 05.12.2018

Ka nisur edicioni i 20-të i Festivalit 'Kënga Magjike 2018'. Natën e parë të këtij festivali e ka hapur këngëtarja, Anxhela Peristeri pasi ishte fituese e vitit të kaluar, shkruan lajmi.net.

Prezantueset e “Këngës Magjike”, Klaudia Pepa dhe Bora Zemani rrëmbejnë vëmendjen me dukjen e tyre

Telegrafi - 05.12.2018

Ka nisur nata e parë e edicionit të 20-të të festivalitt “Kënga Magjike”. Ashtu si edhe çdo vit tjetër, edhe sivjet konkurrenca është mjaft e fortë, teksa në skenën e festivalit janë ngjitur shumë ...

Fituesja e vitit të kaluar, Anxhela Peristeri do të hapë “Këngën Magjike”

Lajmi.net - 05.12.2018

Këngëtarja e njohur shqiptare, Anxhela Peristeri vitin e kaluar ishte fituese e festivalit “Kënga Magjike”. Këtë vit edicionin e 20-të, të festivalit “Kënga Magjike”, do ta hapi fituesja e një viti ...

Flori Mumajesi, në serum pak përpara Këngës Magjike: “Kush na ka mallkuar?”

Botasot - 05.12.2018

Dolën ca fjalë të pavërteta për një sëmundje të Flori Mumajesit, por këtë herë duket diçka nuk ka shkuar realisht siç duhet, sepse këngëtari, një ditë përpara Këngës Magjike tregoi në rrjetet sociale ...

“Kush na ka mallkuar?”, Florit i ndodh e papritura pak para netëve finale

LajmiFundit - 05.12.2018

“Plas” titullohet kënga e kantautorit të dashur për publikun shqiptar, Flor Mumajesi, i cili konkurron në festivalin “Kënga Magjike”. Kënga e tij u prit mjaft mirë nga fansat të cilët kishin humbur ...

Një ditë para performancës në gjysmëfinale, Flori Mumajesi përfundon në spital me serum

LajmiFundit - 05.12.2018

Në ditën e fundit të prezantimit të projekteve për të konkurruar në festivalin “Kënga Magjike”, u ngjit në skenë edhe këngëtari Flori Mumajesi. Ndërsa fansat humbën shpresat për rikthimin e tij, ai ...

‘Kush më ka mallkuar?’, Flori përfundon me serum në spital pak para ‘Këngës Magjike’

LajmiFundit - 05.12.2018

Vetëm pak ditë më parë, në javën e fundit të prezantimeve të këngëve që do marrin pjesë në “Kënga Magjike”, prezantoi këngën e tij edhe kantautori Flori Mumajesi.

Një ditë para performancës në gjysmëfinale, Flori Mumajesit i ndodh e papritura (Foto)

SOT - 05.12.2018

Ditën e sotme dhe të nesërme, Pallati i Kongreseve pushtohet nga netët gjysmëfinale të “Këngës Magjike”. Një ndër artistët pjesëmarrës është edhe Flor Mumajesi.

Në prag të nisjes së “Kënga Magjike 20” Orinda bëhet nostalgjike

Gazeta Express - 05.12.2018

Mbrëmjen e sotme pritet të nisë nata e parë e festivalit të muzikës së lehtë “Kënga ...

Orinda Huta kthehet në adoleshencë! Ja si dukej 15 vjeç te Kënga Magjike

Botasot - 05.12.2018

Sot do të nis rrugëtimin faza e netëve gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike” dhe kjo duket se ka bërë nostalgjike edhe Orinda Hutën. Kjo e fundit ka kujtuar ditën e sotme daljen e saj të parë në ...

Orinda Huta flet për emocionin e parë në ‘Kënga Magjike’, ‘Tani e di’ dëgjohet edhe sot

Lajmi.net - 05.12.2018

Jemi në prag të finales së festivalit ‘’Kënga Magjike’’. Janë një numër i madh i artistëve ata të cilët po marrin pjesë dhe tash kur është 20 vjetori i festivalit ‘’Kënga Magjike’’ gara është akoma ...

Sëmuret Flori Mumajesi, a do të marrë pjesë në ‘Këngën Magjike’? (VIDEO)

Tetova Sot - 05.12.2018

Kantautori i njohur shqiptar, Flori Mumajesi, duket se ka probleme shëndetësore. Ndërkohë që nesër është nata e parë e gjysmëfinales së festivalit “Kënga Magjike”.

“Pata shumë thyerje zemre…”, Orinda Huta bën rrëfimin prekës

SOT - 05.12.2018

Orinda Huta është një nga anëtaret e jurisë në edicionin e 20-të të “Kënga Magjike”. Fillimet e saj në muzikë kanë qenë në moshë shumë të re dhe aspak të thjeshta për të.

Pak orë para gjysmëfinales, Ardit Gjebrea zbulon surprizën gjigante që ju pret tek "Kënga Magjike"

SOT - 05.12.2018

Mbrëmjen e sotme do të mbahet nata e parë e gjysmëfinales së Këngës Magjike dhe këngëtarët garues po përgatiten në provat e fundit para spektaklit që do të mbajë të gozhduar të gjithë shqiptarët para ...

Pak orë para gjysmëfinales, Ardit Gjebrea dhe Klaudia Pepa 'plasin' surprizën befasuese

Gazeta Express - 05.12.2018

Mbrëmjen e sotme do të mbahet nata e parë e gjysmëfinales së Këngës Magjike dhe këngëtarët garues po përgatiten në provat e fundit para spektaklit që do të mbajë sonte të gozhduar të gjithë ...

Elvana acaron marrëdhëniet me Florin, shkak dedikimi i këngës

Alsat - 05.12.2018

Elvana Gjata duket se ka bllokuar Florin. Dyshja Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi janë bërë sërish qendër e vëmendjes në media dhe tek fansat. Kjo për shkak se fansat janë të bindur se balada me të ...

Ndërsa kënga e tij po bën namin, Bleona Qereti ka dy fjalë për Flori Mumajesin

SOT - 05.12.2018

Këngëtari i njohur Flori Mumajesi prezantoi të dielën këngën e tij pjesëmarrëse të 'Kënga Magjike'. Një ditë pas performancës, Flori ka rrëfyer të gjitha emocionet që përjetoi dhe arriti të na ...

Orinda Huta kthehet në adoleshencë! Ja si dukej 15 vjeç te Kënga Magjike (FOTO)

Tetova Sot - 05.12.2018

Sot do të nis rrugëtimin faza e netëve gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike” dhe kjo duket se ka bërë nostalgjike edhe Orinda Hutën. Kjo e fundit ka kujtuar ditën e sotme daljen e saj të parë në ...