TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

FIFA me “dorë të hekurt” ndaj racizmit, kodi i ri parashikon humbje ndeshjesh

SuperSport - 12.07.2019

FIFA ka vendosur të reagojë me “dorë të hekurt” ndaj shfaqjeve raciste në stadiumet e futbollit, gjë që shfaqet qartë në Kodin e ri të Disiplinës, që pritet të aplikohet që nga kjo e hënë.

FIFA, racizmi tani e tutje paguhet shtrenjtë

Alsat - 12.07.2019

FIFA ka vendosur të ndryshojë rregulloren e saj në lidhje me racizmin në futboll dhe hyn menjëherë në fuqi vendimi për dyfishim dënimi, duke e çuar në 10 ndeshje minimumin e dënimit për racizëm, ...

FIFA ashpërson sanksionet ndaj veprimeve raciste dhe homofobike

Gazeta Express - 12.07.2019

Futbollistët do të suspendohen për të paktën dhjetë ndeshje për sjellje diskriminuese, sipas kodit të ri disiplinor të FIFA-s. Organi qeverisës i futbollit botëror, FIFA, e ka dyfishuar dënimin ...

FIFA-s forcon rregullat, nga tash klubet mund të pësojnë keq

Zeri - 12.07.2019

Shtëpia më e madhe e futbollit në Botë (FIFA) ka miratuar një Rregullore të re e cila mund t’i jap fund disa problemeve në futbollin shqiptar. FIFA ka gjetur një zgjidhje ideale për problemin e ...

BERLIN – FIFA forcon sanksionet kundër sjelljeve diskriminuese

Medial - 12.07.2019

BERLIN, 11 korrik /MEDIAL-DPA/ – Organizmi qeverisës futbollistik FIFA ka forcuar sanksionet kundër racizmit dhe sjelljeve diskriminuese. Penalizimit që do të hyjnë në fuqi duke filluar nga 15 ...

FIFA me rregull të ri: Zero tolerancë për racizmin

Lajmi.net - 11.07.2019

Sezoni i kaluar ishte mjaft problematik në këtë aspekt, me Premierligën dhe Serie A që u përballen më së shumti me problemin e racizmit. Problemet kryesore erdhën nga tribunat, por shtëpia më e madhe ...

Abuzimet raciste në futboll, FIFA merr një vendim të rëndësishëm

Zeri - 11.07.2019

FIFA ka vendosur që t’i ashpërsojë dënimet ndaj abuzimeve raciste në futboll duke e dyfishuar suspendimin minimal për lojtarët apo zyrtarët që shpallen fajtorë, transmeton zeri.info Dënimi minimal ...

FIFA forcon sanksionet kundër sjelljeve diskriminuese

BalkanWeb - 12.07.2019

Organizmi qeverisës futbollistik FIFA ka forcuar sanksionet kundër racizmit dhe sjelljeve diskriminuese. Penalizimit që do të hyjnë në fuqi duke filluar nga 15 korriku parashikon një pezullim të ...

FIFA me rregull të ri: Zero tolerancë për racizmin

Botasot - 11.07.2019

FIFA ka marrë një tjetër vendim të rëndësishëm për të zbehur racizmin në botën e futbollit. Sezoni i kaluar ishte mjaft problematik në këtë aspekt, me Premierligën dhe Serie A që u përballen më së ...